Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 08 » Triumvirát pro revoluční technologii

Triumvirát pro revoluční technologii

 
image1377

Heuliez, Michelin a Orange představili na autosalonu v Paříží WILL, první elektrické vozidlo s integrovanou technologií Michelin Active Wheel. To zcela mění náhled na principy konstrukce automobilů, jak se vyvinuly za posledních sto let. WILL nemá...

 

Heuliez, Michelin a Orange představili na autosalonu v Paříží WILL, první elektrické vozidlo s integrovanou technologií Michelin Active Wheel. To zcela mění náhled na principy konstrukce automobilů, jak se vyvinuly za posledních sto let.

WILL nemá motor pod kapotou, ale dva elektrické motory v předních kolech. Každé z nich má v sobě též zabudovaný systém elektricky ovládaného tlumiče, který reaguje na podnět během tří tisíc sekundy. Korekce nerovností a celková úroveň pohodlí je s jakýmikoli jinými systémy tlumení nesrovnatelná.
Toto plně elektrické auto je navrženo pro jízdu ve městě i mimo něj. Model, který byl uveden v Paříži, je pětimístný a napájený lithio-iontovými bateriemi. Od roku 2010 budou na trhu čtyři verze: bateriová nebo poháněná palivovými články, a verze pro komerční nebo rodinné použití. Uživatelé si budou moci vybrat ze tří energetických modulů, které nabízí dojezdovou vzdálenost 150, 300 nebo 400 kilometrů. Moduly bude možné kdykoli měnit.
Díky integraci pohonu a tlumičů v kolech odpadá velké množství mechanických součástek, které jsou nezbytné pro tradiční vozidla. Zjednodušování vozidel otevírá nové možnosti v oblasti designu. Odstraňuje totiž omezení, která se kdysi zdála designerům nepřekonatelná. Nové rozhledy např. přinese zásadní snížení hmotnosti vozidla, možnost zcela ploché podlahy a design karoserie, který se bude moci zcela zaměřit na vnitřní prostor vozidla a bezpečnost pasažérů.

První vozidlo WILL by se mělo objevit na silnicích na podzim letošního roku. Do roku 2010 budou výrobní linky závodu Heuliez u Cerizay ve Francii připraveny vyrábět vozy v počtu řádově několika tisíc ročně a výroba se bude postupně rozšiřovat.


 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz