Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 10 » Společnost s širokou působností

Společnost s širokou působností

 
image1946

Na trhu těžko najdeme jinou společnost s tak širokým portfoliem aktivit, jako je CZECH STYLE. Zabývá se výrobou stejně jako velkoobchodem, importem i exportem, poskytováním služeb fleetovým zákazníkům v oblasti silniční autodopravy stejně jako...

 
Na trhu těžko najdeme jinou společnost s tak širokým portfoliem aktivit, jako je CZECH STYLE. Zabývá se výrobou stejně jako velkoobchodem, importem i exportem, poskytováním služeb fleetovým zákazníkům v oblasti silniční autodopravy stejně jako slouží i běžným motoristům. Obchoduje v tuzemsku, na vyspělých i nově se rodících trzích. CZECH STYLE je zkrátka velmi komplexní společností pneumatikářské branže s velmi diverzifikovanou činností, což v je v menší nejisté ekonomické situace velká přednost. Pan Petr Hink, jednatel společnosti, odpovídal na otázky zaměřené na vlastní společnost, ale i na širší problémy gumárenské branže.

Můžete nastínit hlavní směry činnosti společnosti CZECH STYLE v gumárenském odvětví?

Naše společnost CZECH STYLE se od svého vzniku v r. 1999 zabývala
hlavně koncepčním dovozem, prodejem a vývozem pneumatik vyrobených v závodech bývalého Sovětského svazu. Pneumatiky se do republiky dovážely, ovšem bez patřičné koncepce a garancí pro obchodní partnery. Prvořadým úkolem v počátcích firmy bylo získat pověření od výrobce pneumatik pro výhradní prodej a zastupování v řízeních před státem v daném regionu. Majitelé po rozsáhlém testování výrobců v Rusku nakonec vsadili na Nižněkamského výrobce pneumatik značky KAMA (jedná se o největšího výrobce pneumatik v Rusku). Dnes již s úsměvem vzpomínáme na jednání s panem Pokorným z Ministerstva dopravy a pokusy některých firem úskoky nás zbavit držení homologačního certifikátu na značku KAMA. Čas ukázal, že vsadit na smysluplnou spolupráci s Kamou byl krok správným směrem. Vybudované kontakty nás dovedly k další činnosti, a to vývozu gumárenských investičních celků. I v současné době máme rozpracováno několik projektů s výrobci pneumatik, které nám umožňují být v centru dění a podílet se na zavádění nových produktových řad do výroby.

V roce 2007 si vedení společnosti vytyčilo nové cíle zaměřené na oblast poskytování služeb dopravcům a motoristům. K tomuto účelu společnost zakoupila chátrající areál ve Zlíně-Malenovicích, který jsme v krátké době zrekonstruovali. V areálu byla znovu otevřena protektorovací linka pro nákladní pneumatiky s kapacitou 15 tisíc kusů studených protektorů ročně. Autoservisní dílny, které po úplném dokončení budou disponovat dvěma stáními pro motocykly, třemi stáními pro osobní vozy, montážním kanálem pro nákladní vozy a další halou se dvěma samostatnými nákladními stáními. Samozřejmostí je kvalitní zázemí pro doplňkový prodej ND.

Nemalé prostředky byly vloženy i do další pobočky v Praze v rámci rozšiřování poskytovaných služeb. Každá pobočka byla vybavena mobilním servisem. Naše mobilní pneuservisy jsou schopny provést montáž až do velikosti 56“.

Zároveň jsme vybudovali celorepublikovou obchodní síť pro prodej celého pneumatikářského sortimentu. V tomto roce jsme se z role outsidera vypracovali po tříletém úsilí na pozici druhého největšího prodejce nákladních pneumatik koncernu Goodyear v ČR, na což jsme patřičně hrdí. V současné době provozujeme obchodní činnost ve třech střediscích – Zlín, Praha a Brno. Nejedná se pochopitelně o konečný stav.

Vzhledem k tomu, že celá rozsáhlá investice se bohužel realizovala pod tlakem celosvětové ekonomické krize, považujeme její úspěšné dokončení zároveň s dosažením pozitivních hospodářských výsledků za předpoklad další možné úspěšné expanze na trhu. Jednoznačně to znamená odklon od našeho původního specifického zaměření ke schématu výroba – prodej – servis – vlastní import – vlastní export s rozhodujícím podílem vlastních protektorů a zboží koncernu Goodyear v obratu společnosti.

Vytvořili jsme podmínky pro výrobu studených protektorů i pro poskytování komplexních služeb v servisu nákladních i osobních vozidel a v prodeji značkových pneu. Máme i bohaté zkušenosti s dovozy pneumatik z Číny.

CZECH STYLE je dlouhá léta znám jako specialista na nákladní pneumatiky z Ruska a dalších zemí bývalého SSSR. Jak se tyto pneumatiky prosazují u nás a na evropském trhu?

Naše společnost je druhým největším vývozcem pneumatik značky KAMA do celého světa. Oba nejvýznamnější producenti v Rusku – KAMA i SIBUR - za poslední čtyři roky investovali do vývoje a výroby bezdušových nákladních pneumatik stovky milionů dolarů a rychle se dotahují na světovou špičku. Úspěšný projekt závodu Nižněkamsk s výstavbou technologické linky na výrobu bezdušových pneumatik nám umožňuje testovat tyto výrobky na našem trhu. SIBUR připravuje zcela novou řadu a výrobní značku bezdušových nákladních pneu, prodeje budou zahájeny v r. 2012. Ale ani stávající SIBUR TYREX 22,5 si nevede v prodeji a provozu špatně. Úspěch na evropském trhu bude záviset hlavně na kvalitě produkce, ale i na schopnosti ruských výrobců pokračovat v trendu rozvoje a podpory své zahraniční obchodní sítě.

Celý článek si přečtěte v PR č. 4 / 2010


 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz