Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 12 » Zimní testy 2012: favorité nezklamali

Zimní testy 2012: favorité nezklamali

 
zimni_pneu_provoz

čtvrtek, 22. listopadu 2012

Konec září je tradičně měsícem zveřejňování výsledků testů zimních pneumatik německými či rakouskými časopisy a autokluby. Ani letošek nebyl výjimkou. Výrobci si výsledků poměrně považují a pokud uspějí, využívají je v reklamě. Také pro prodejce je dobrý výsledek v testu účinným podpůrným argumentem při nabízení pneumatik zákazníkům. Na druhé straně je reálná vypovídací hodnota testů poměrně často zpochybňována, a to nejenom těmi, kdo v nich příliš často nebodují.

 

Rozebírat pro a proti v otázce testů pneumatik na stránkách tohoto časopisu nemá smysl. Nemáme pro to dostatečnou technickou erudici, což se ostatně týká drtivé většiny odborné veřejnosti. Snad pouze lidé, kteří se testů osobně účastní, sedí u citlivých přístrojů či za volanty testovacích vozů, mohou mít ten pravý „feeling“. Jestli někdy v koutku duše o své práci pochybují, se zřejmě nikdy nedozvíme, protože jsou to profesionálové a navenek, všemu, co dělají, stoprocentně věří.
Přední subjekty v Německu, které se testování věnují dlouhá léta, disponují tím nejlepším, co si lze v oblasti technického vybavení představit. Proto lze výsledky jejich testů považovat za daleko nejvěrohodnější. Více lze pochybovat o různých lokálních testech, často organizovaných samotnými výrobci pneumatik. Takové akce však v posledních letech razantně ubyly s tím, jak se krátí marketingové rozpočty a jak je široká veřejnost vyspělejší a „poučenější“ o různých reklamních fíglech. To, co se dalo směle prezentovat v 90. letech, by dnes působilo nevěrohodně až komicky; zákazníci už prostě tak snadnou nesednou na lep.

Došlo tak k určitému oddělení zrna od plev a z toho tradiční německé testy vytěžily. Ale k určité konsolidaci došlo i na německém trhu samotném. I zde se počet subjektů, které testy provádějí, zúžil, některá média či spolky spojují síly a organizují testy společně. V následujícím textu a v přiložených tabulkách přinášíme výsledky několika významných testů zimních pneumatik pro sezonu 2012. Pro ty, kteří se o testy zajímají podrobněji, uvádíme zajímavý odkaz: www.reifentrends.cz  Zde najdou všechny testy pod „jednou střechou“, s navazujícími odkazy a podrobnou analýzou. Pochopitelně však pouze v němčině.

Celý článek si přečtěte v Pneu revue č. 4/2012
Ilustr. foto

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz