Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Alcar představuje novinky, designy i jména, evokující slavné tratě

Alcar představuje novinky, designy i jména, evokující slavné tratě

 
jaro-2021

čtvrtek, 4. března 2021

ALCAR ani během pandemie nepolevil s vývojem nových designů a pro rok 2021 představil hned 11 nových designů litých kol od značek AEZ, DOTZ a DEZENT. Majitelé automobilů všech tříd se tak mohou těšit na možnost zkrášlit si svůj vůz zbrusu novými designy s homologací pro český trh. Pro mnoho oblíbených automobilů jsou kola schválená v originálních rozměrech s ECE homologací, což znamená, že se dodatečně nezapisují do technického průkazu vozidla. Jejich výhodou je také možné použití originálních šroubů a matic a ve většině případů také možnost vložení originální středové krytky.

 

Prémiová značka AEZ přidala do své nabídky design, který technicky i vizuálně ušila na míru pro vozy střední a vyšší střední třídy. Novinka AEZ Aruba dark kombinuje matně grafitový lak s leštěnou čelní plochou a dodává se v rozměrech od 18 do 21 palců. Asymetrické křivky, zužující se plochy a strukturované paprsky skvěle doplní například modely značek Audi a VW, pro které je k dispozici i v originálních rozměrech. Kolo je dostupné také ve variantě „graphite“ s celoplošným grafitovým lakem.

Druhá novinka nese jméno AEZ Leipzig dark (foto) a je určená pro velká vozidla v segmentu SUV. V rozměrech od 20 do 22 palců ozdobí například Porsche Cayenne, BMW X5 a X6 nebo Range Rover Sport. Vysoká tuhost odlitku umožnila vytvořit jemné paprsky ve tvaru Y s nosností přesahující 1 000 kg (10,5 x 22″). AEZ Leipzig skvěle doplní tuto prémiovou třídu automobilů také díky ECE schválením v originálních rozměrech. Černoleštěnou barevnou kombinaci „dark“ doplňuje verze „black“ s celočerným lakováním.

První z novinek značky DOTZ míří do segmentu vozidel střední a vyšší střední třídy. Nový design s odlehčenou konstrukcí, s metalicky šedým lakem a leštěnou čelní plochou naleznou motoristé v rozměrech od 19 až do 21 palců pod názvem LagunaSeca dark. Závodní dráha Laguna Seca Raceway je jednou z nejoblíbenějších závodních tratí ve Spojených státech amerických, kde se počítá jen jedna věc, výkon.

Nové kolo LagunaSeca je aktuálně největším kolem v nabídce značky DOTZ a hrdě nese právě toto jméno. Nový design s paprsky ve tvaru Y je k dispozici také ve variantě „grey“ se šedým lakem.

Další novinkou, kterou představil vyhlášený německý výrobce je extrovertní design DOTZ Sepang blaze (hlavní foto)  s paprsky ve tvaru ok. Jeho do vysokého lesku leštěná čelní plocha v kombinaci s titanovým lakem ukazuje, co je v technologii lakování možné. Kolo v rozměru 8x19 palců dokonale ladí s kompaktními sportovními vozy, jakými jsou VW Golf, Ford Focus, Seat Leon, Audi A3 nebo Hyundai i30.

Novinka DOTZ Spa dark je čistý, stylový design s nádechem agresivity. Asymetrické zakřivené paprsky ideálně doplní kompaktní vozy a automobily střední třídy

v rozměrech od 17 do 19 palců. Kromě verze s leštěnou čelní plochou a černým lakem je kolo k dispozici také ve verzi „black“ s černým lakem.

Poslední novinka s názvem DOTZ Suzuka blaze nabízí do vysokého lesku leštěnou čelní plochu v kombinaci se stříbrným lakem. Metalické částice v laku tohoto agresivního, působivého designu vytváří efekt dvojitého lesku. Pro řidiče modelů BMW 3 a BMW 4 je kolo k dispozici se schválením ECE v originálním rozměru.

Výrobce široce oblíbených kol DEZENT rozšířil své produktové portfolio sportovních dvojitých paprsků designu TR (foto)  o nový barevný upgrade TR dark v rozměrech od 16 do 18 palců. Díky nové leštěné čelní ploše v kombinaci s černým lakem se DEZENT TR dark skvěle hodí ke všem oblíbeným barvám automobilů, kterým dodá jedinečný barevný kontrast.

Motoristé si mohou všechny novinky, které se pyšní tříletou zárukou, prohlédnout přímo na svém modelu automobilu již teď v unikátním ALCAR 3D konfigurátor kol na www.alcar.cz. Ten zobrazí na automobilu všechny designy litých kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT, které jsou pro něj schválené a mají potřebnou homologaci pro provoz na veřejných komunikacích v ČR. Každý návštěvník v konfigurátoru získá přesné informace o schválených kolech, pneumatikách i systémech pro měření tlaku v pneumatikách pro zadaný vůz.

K litým kolům AEZ a DOTZ bezpečnostní šrouby zdarma

ALCAR svým zákazníkům opět zvýhodňuje nákup prémiových značek litých kol AEZ a DOTZ, a to nejen atraktivních novinek. V případě, že si motoristé k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo DOTZ objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od ALCARu zdarma. Akce platí od 1. 3. do 30. 6. 2021 a motoristé jí tak mohou využít během celé jarní sezóny přezouvání.

Nové hybridní kolo 2.0 také pro nový Hyundai Tucson

Nová generace hybridního ocelového kola je vedle čtvrté generace modelu Škoda Octavia schválena také pro nový Hyundai Tucson. Jednodílné hybridní ocelové kolo 2.0 je opatřené novou generací odolného antracitového laku. Díky ECE homologaci se nezapisuje do TP vozidla a k jeho montáži  se použije originální příslušenství.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
jaro-2021jaro-2021
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz