Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 23 » Alcar Bohemia v jubilejním roce

Alcar Bohemia v jubilejním roce

 
Alcar

pondělí, 6. března 2023

Společnost Alcar Bohemia letos dosahuje významného jubilea - 25 let úspěšného působení na českém trhu. Od roku 1998 dodala na trh téměř sedm milionů litých a ocelových kol pro osobní a lehká užitková vozidla a ocelových kol pro nákladní vozidla. Na litých kolech značek AEZ, DOTZ, Dezent a ocelových kolech značky Alcar Stahlrad jezdilo a jezdí v České republice již více než 1,75 milionu automobilů. Společnost vede o jejího vzniku na českém trhu Libor Rajdl (na snímku), který hovořil na jarní tiskové konferenci.

 

Omezená dostupnost nových automobilů na českém trhu v roce 2022 se u společnosti Alcar projevila meziročním 20procentním poklesem prodejů litých a ocelových kol. Prodej kompletních kol s pneumatikou a většinou i s TPMS senzorem naopak vzrostl téměř o 20 %. Prodej pneumatik meziročně vzrostl o 100 %  a senzorů TPMS Alcar dodal o 15 % více. Hlavními odběrateli kompletních kol jsou car dealeři napříč všemi značkami. V případě značek Hyundai, Kia, Toyota, Renault, Dacia nebo SsangYong pak Alcar spolupracuje přímo s jednotlivými importéry.

Prémiové značky AEZ a DOTZ si přichystaly pro rok 2023 celkem devět nových designů litých kol. Elegantní vícepaprskové kolo AEZ Alaska je na míru vytvořeno pro elektrické sportovní vozy Porsche Taycan a Audi e-tron GT. AEZ Montreal je sportovně elegantní design s dvojitými paprsky, který je k dispozici ve dvou barevných provedeních s leskle černým lakováním a v kombinaci černého laku a leštěné čelní plochy.

Extravagantní design překřížených paprsků DOTZ Fuji se pyšní konstrukcí se sníženou hmotností. Sportovní lité kolo je k dispozici v rozměrech od 7,5x18 do 9x20 palců. LongBeach je první design od značky DOTZ vyvinutý na míru pro vozy SUV. Motoristé si mohou vybrat ze dvou barevných variant tohoto designu s paprsky ve tvaru Y.

Senzory HD i MOTO
Jaké další novinky letos Alcar Bohemia přichystal? V souvislosti s platnou legislativou Alcar uvedl na trh stoprocentně  univerzální senzor Alcar  Sensor HD (Heavy Duty) pro nákladní vozidla, autobusy a přívěsy. Senzor lze naprogramovat pro jakýkoliv model nákladního vozidla. Díky inovativnímu designu jej lze flexibilně použít na všechny rozměry kol v rozmezí od 17,5 do 24 palců. Montáž  probíhá přímo na kolo pomocí pásku vyvinutého pro extrémní zatížení. Senzor je možné naprogramovat pomocí přístroje Alacar TECH600, který pneuservisy běžně používají také pro práci se senzory TPMS pro osobní vozidla. Přístroj umožňuje vytvoření klonu stávajícího OE senzoru, což je nejjednodušší způsob instalace nového senzoru. V roce 2023 Alcar  do své nabídky nově zařadil také senzory TPMS pro motocykly značek BMW, Harley Davidson, Indian Motorbikes, KTM, Triumph a MV Agusta.

Letos Alcar své portfolio rozšířil o kompletní nabídku dojezdových kol včetně heveru a klíče pro všechny automobily na evropském trhu. Set si lze zakoupit, nebo může být zajímavým typem pro pneuservisy pro jejich půjčování.

I letos přichází Alcar s jarní akční nabídkou: ke kolům  značky AEZ nebo DOTZ zdarma bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus. Akce platí do 30. 6. 2023.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz