Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Cemb kupuje M&B Engineering

Cemb kupuje M&B Engineering

 
Servisni_technika

pátek, 13. září 2019

Italská firma Cemb S.p.A., jeden z předních evropských výrobců vyvažovacích strojů a systémů na analýzu vibrací, oznámil akvizici firmy M&B Engineering, významného hráče na poli garážové techniky. Cemb oznámil, že se od této chvíle stává také výrobcem strojů na montáž a demontáž pneumatik.

 

Cemb založil v roce 1946 inženýr Luigi Buzzi a firma se zpočátku specializovala na výrobu vyvažovacích strojů pro průmyslové využití. O několik let později přidala stejný sortiment, ale se zaměřením na automobilový sektor. V návaznosti na zkušenosti v oblasti vyvažování firma vyvinula i řadu zařízení na kontrolu a seřízení geometrie, v níž vyniká především obchodní značka Argo.

Firma se v minulosti pokusila rozšířit sortiment směrem k zouvačkám, nicméně tento projekt začátkem 80. let opustila a nadále se specializovala na vyvažovačky a geometrie. Část své produkce svěřovala i externím výrobcům, ovšem tento přístup se ne vždy ekonomicky osvědčil. Cemb nadále pošilhával po výrobě montážních strojů a tato ambice se naplnila právě nákupem firmy M&B. Značku M&B Engineering nový vlastník samozřejmě zachová.

M&B má též poměrně zajímavou historii. Založili ji teprve v roce 2006 Franco Magnani a Dino Boni, kteří v roce 1975 společně s dalšími dvěma partnery dali zrod značce Sicam. Tam působili až do roku 2005. Za okamžitým úspěchem M&B stála samozřejmě ohromná zkušenosti obou zakladatelů, zapojení mladší generace jejich dětí a v neposlední řadě také nezávislost na velkých korporacích.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz