Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Goodyear koupil německý velkoobchod

Goodyear koupil německý velkoobchod

 
Velkoobchody

pátek, 19. srpna 2022

Goodyear rozšiřuje svou velkoobchodní přítomnost v jihozápadním Německu akvizicí místního hráče Reifen Burkhardt GmbH & Co. KG. Zisk tohoto rodinného velkoobchodu s pneumatikami přinese Goodyearu skladovací prostor pro 250 000 pneumatik na celkové ploše 40 000 metrů čtverečních.

 

Transakce podléhá schválení orgánů pro hospodářskou soutěž a očekává se, že bude uzavřena ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Podle společnosti Goodyear je koupě společnosti Reifen Burkhardt dalším logickým krokem pro její udržitelný růst v regionu i v celém Německu. „Akvizice společnosti Reifen Burkhardt nám pomůže vyrovnat se s rostoucí  složitostí portfolia  pneumatik a rozmanitostí technologií pneumatik,“ vysvětluje Dr André Weisz, výkonný ředitel divize DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko) společnosti Goodyear.


Uwe Burkhardt, majitel velkoobchodu, dodává: „Pro Reifen Burkhardt chceme zajistit dlouhodobou budoucnost. Společně s Goodyearem  zlepšíme naši pozici na trhu a přitom zachováme filozofii a charakter firmy. Úroveň našich služeb se bude i nadále zlepšovat. Philipp Burkhardt, třetí generace našeho rodinného podniku, dále rozšíří oblast své odpovědnosti. Jméno Reifen Burkhardt zůstane zachováno, stejně jako služby a podpora, kterými je Reifen Burkhardt proslulý.“
 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz