Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Michelin má tříletý plán, propouštění je nezbytné

Michelin má tříletý plán, propouštění je nezbytné

 
Michelin

středa, 6. ledna 2021

Michelin oznámil svůj tříletý „plán konkurenceschopnosti“ zahrnujícího všechny jeho výrobní, korporátní a administrativní operace v domovské Francii. Společnost podniká tento krok v reakci na „hluboké strukturální posuny na globálním trhu s pneumatikami“ za poslední desetiletí, které byly „ovlivněny masivním přílivem levných produktů“, jak se uvádí v prohlášení společnosti. Plán počítá se zrušením až 2300 z 20 000 pracovních míst, které má Michelin v zemi.

 

Michelin konkrétně hodlá zvýšit efektivitu svých administrativních činnosti až o pět procent ročně. Opatření se nevyhnou ani výrobním operacím, a to v rozsahu, který odpovídá situaci každého jednotlivého závodu. Úspora pracovních míst postihne administrativu a výrobu přibližně ve stejném rozsahu, konkrétně ubyde 1100 úředníků a 1200 lidí z továren.  Téměř 60 % plánovaného propuštění  bude založeno na možnosti dobrovolného předčasného odchodu do důchodu a zbytek pak bude podpořen odstupným.

„Konečným cílem tohoto projektu je, aby Francie, kde se Michelin zrodil, zůstala v následujících letech klíčovou zemí při strategické transformaci skupiny," řekl Florent Menegaux, výkonný ředitel společnosti Michelin. „Naší ekonomickou odpovědností je zlepšit celkovou výkonnost uváděním nových obchodních projektů s vysokou přidanou hodnotou. Tato odpovědnost v podnikání musí jít ruku v ruce s odpovědností sociální.  Ve spolupráci s našimi odbory a zaměstnanci se musíme zasazovat o co nejvyváženější konsensuální řešení a udělat vše pro to, abychom při těchto transformacích poskytli lidem příkladnou podporu. “

Plán nezahrnuje uzavření žádného z výrobních závodů ve Francii; zařízení však budou modernizována s akcentem na výrobu prémiových a speciálních pneumatik s technologickým obsahem s vysokou přidanou hodnotou. Investiční opatření budou upřesněna později.

Zároveň bude Michelin pokračovat ve své strategii otevírání nových podniků s vysokou přidanou hodnotou i mimo hlavní předmět podnikání, zejména v oblasti služeb, udržitelných materiálů, alternativních zdrojů  a recyklace. Např. nový společný podnik  Symbio se společností Faurecia v Saint-Fons bude vyrábět vodíkové palivové články, což je projekt, který má vytvořit stovky nových pracovních míst. Kromě toho plánuje Michelin  otevřít v příštích třech letech nové podniky v oblasti recyklace a udržitelných materiálů, konkrétně na  recyklaci plastového odpadu ve spolupráci s kanadskou společností Pyrowave a průmyslovou výrobou netoxická pryskyřice v rámci dceřiné společnosti Resicare. Také výrobce „zelených“  chemikálií Carbios  přesouvá své sídlo, výzkumné a vývojové týmy a  laboratoře do sídla společnosti Michelin  v Clermont-Ferrand v rámci programu „Parc Cataroux“.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz