Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 16 » Nejseverněji na světě

Nejseverněji na světě

 
Hankook

čtvrtek, 3. března 2016

Hankook pojal svou expanzi na evropském trhu naprosto vážně a rozhodl se vybudovat 300 kilometrů severně nad polárním kruhem ve finském Ivalo vlastní testovací centrum zimních pneumatik. Jde o nejseverněji položené testovací zařízení na světě.

 

Výrobce pneumatik, značka Hankook, uzavřel dohodu o spolupráci s finskou společností Test World, která provozuje současný testovací areál, o vybudování vlastního areálu v této oblasti finského severu. Test World Oy nezískal jen zakázku na vybudování testovacího zařízení, ale stal se smluvním partnerem značky Hankook na tomto projektu. Test World Oy – teprve nedávno převzatá od Millbrook Proving Ground Ltd. z Velké Británie – je jednou z nejznámějších světových firem specializujících se na testy vozidel a pneumatik, která provozuje v Ivalo v těsném sousedství s nově budovaným testovacím zařízením značky Hankook vlastní testovací zařízení. Toto je zařízené i pro testování letních pneumatik ve dvou speciálních halách.

Testovací zařízení Hankook má být uvedeno do provozu v prosinci 2016 a vytváří tak jeden z předpokladů pro expanzi této značky na poli testování zimních pneumatik. Výsledky a dostupnost testů pak samozřejmě vedou k vývoji nových produktů a otevírají výrobci pneumatik přímější cestu k prémiovým produktům v tomto segmentu. Nový zkušební areál Hankook bude vedle speciálních testovacích drah, které dokážou simulovat všechny možné situace v běžném provozu, vybavený také administrativní budovou s konferenčními a sociálními prostory a nejmoderněji vybavenou dílnou. Přípravné práce, spojené s projektovou dokumentací a samotným zahájením stavby, započaly bezprostředně po podepsání smlouvy. Hankook od této dodávky ze strany Test World očekává, že bude moci naplno využívat kapacitu zařízení od prosince 2016. (...)

Celý článek naleznete v aktuálním vydání Pneu revue 01/2016.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz