Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 4 / 23 » Novinky Trelleborg a Mitas

Novinky Trelleborg a Mitas

 
Mitas

úterý, 28. listopadu 2023

Značka Trelleborg uvedla při příležitosti veletrhu Agritechnika traktorovou pneumatiku TM1 Eco Power, která nastavuje nejvyšší technologické a ekologické standardy svého sektoru.

 

Pneumatika, vyrobená ze 65 % z recyklovaných a bio-materiálů, je navržená pro novou generaci elektrických traktorů e107 Vario v rozměru 280/70R16 pro přední nápravu a 380/70R24 pro zadní nápravu. Inovativní konstrukce pneumatik a jejich samočisticí vlastnosti prokazatelně poskytují vynikající trakci na tvrdé půdě a mimořádný komfort obsluhy. Pneumatika TM1 Eco Power je zaměřena na výkon a energetickou účinnost, šetří palivo a prodlužuje dojezd elektrických traktorů.

Trelleborg jako přední specialista na pneumatiky pro zemědělství je v současné přechodové fázi tohoto odvětví předním partnerem zemědělců a technologickým průkopníkem. Díky systému ATMS (Adaptive Tire Management System) získají zemědělci prostřednictvím senzorů namontovaných v pneumatikách data v reálném čase včetně dynamického zatížení, tlaku a teploty každé pneumatiky. Během práce je traktorista neustále informován o tom, jak plně optimalizovat konfiguraci stroje během každé operace prostřednictvím nejvhodnějšího tlaku vzduchu v pneumatikách. To umožňuje optimalizovat stopu, omezovat utužení půdy nebo upravit jízdní vlastnosti pro pohyb na silnicích.   

Dezén HF1000 je novou generací pneumatik Trelleborg, speciálně navrženou pro zvládnutí větší nosnosti velkých vozů na píci a cisteren na kejdu. Přichází s inovativním dezénem zajišťujícím širší stopu a samočištění, což umožňuje minimální zhutnění půdy a maximální účinnost i pro ty nejnáročnější aplikace. Díky plášti VF a ocelové konstrukci garantuje tato pneumatika dlouhou životnost a vynikající výkon na poli i na silnici.

Pneumatika MPT100, koncipovaná pro komunální a dopravní aplikace, se osvědčila jako vysoce univerzální výkonná pneumatika určená pro víceúčelové stroje. Pneumatika garantuje vynikající stabilitu a vyšší odolnost proti opotřebení, zatímco její rozšířená středová část běhounu omezuje zhutňování půdy. Pneumatika jde ještě dále ve svých vlastnostech tím, že zajišťuje optimální samočištění díky pečlivě vytvořenému mezizubnímu terasování, které se lépe zbavuje bláta a zabraňuje ucpávání běhounu.

Pneumatika Trelleborg TM1000 ProgressiveTraction® je odpovědí na požadavky zákazníků po vyšší produktivitě a co nejmenšímu zatěžování půdy. Umožňuje to inovativní technologie ProgressiveTraction®, vhodná pro nejnovější generaci zemědělské mechanizace. Přináší menší zatížení půdy díky vynikající flotaci a bezkonkurenční trakci s mimořádně širokou stopou, zatímco na silnici zaručuje nízkou spotřebu a emise.

Mitas na Agritechnice
Mitas představil nejnovější rozměry svých radiálních zemědělských pneumatik s technologií Very High Flexion (VF) v řadách Agriterra 02 Soil Protector (SP), HC 3000 R, HC 2000 a HC 1000 Narrow Rim Option (NRO).

Technologie VF nabízí dodatečné zvýšení výkonu v závislosti na konkrétním použití. Pavel Kott, produktový manažer pro zemědělské pneumatiky Mitas, dodává: „Naše nejnovější pneumatika Agriterra 02 SP, navržená s pružnější a velmi pevnou konstrukcí bočnic VF, umožňuje bezpečný provoz při nižším husticím tlaku. Její až o 25 % širší stopa garantuje vyšší ochranu půdy, a tím i vyšší výnosy, protože snižuje tlak na půdu až o 20 %. Ve skutečnosti celá řada pneumatik Agriterra zlepšuje půdní podmínky díky výraznému omezení utužení půdy.“

Pneumatika HC 3000 R, vyvinutá v reakci na poptávku trhu po vysoké nosnosti cisteren na kejdu, je vybavena dezénem šetrným k půdě a pružnými bočnicemi, vyztuženými konstrukcí VF.

Pneumatika HC 1000 NRO je zkonstruována tak, aby vyhovovala nejnovějším samojízdným zemědělským postřikovačům. Tato radiální flotační pneumatika poskytuje zemědělcům až o 40 % vyšší nosnost, zvýšenou flotaci a ochranu půdy, a to jak díky speciální konstrukci NRO, tak díky pokročilé funkci VF. Optimalizovaný dezén zajišťuje menší utužení půdy, nižší spotřebu paliva, lepší odolnost a delší životnost.

Mitas HC 2000 je určen pro výkonné traktory. Specifická konstrukce dezénu a technologie VF zabezpečují vynikající trakci při zachování dobré ochrany půdy i při vysoké nosnosti.

Velkým lákadlem na stánku Mitasu byl tractor pullingový speciál Green Monster V Mitas Edition na speciálních pneumatikách PowerPull 01. Mitas je dlouholetým sponzorem tractor pullingových závodů.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz