Pneurevue.cz » Archiv

PNEU REVUE 1 / 07

Charakteristika

Pneu revue je specializovaný magazín typu „business-to-business“ pro oblast prodeje a servisu pneumatik a příbuzná odvětví. Pokrývá všechny aspekty tohoto oboru jak z hlediska prodejců a poskytovatelů služeb, tak i jejich příjemců – zejména vozových parků. Pneu revue monitoruje stav a trendy odvětví v České republice a v evropském a světovém kontextu. Již deset let je respektovaným zdrojem informací a nepřehlédnutelným komunikačním prostředkem, spoluvytvářejícím veřejné mínění.

 
 

Vybrané články

Blíže k nezávislým prodejcům

Blíže k nezávislým prodejcům

 

V letošním roce tomu bude pětasedmdesát let, co se v bývalé továrně ve Zlíně vyrobila první pneumatika pro automobily. V baťovské tradici úspěšně pokračuje společnost Barum Continental, od roku 1993 součást německého... celý článek »

 
Pneumatiky z uherských plání

Pneumatiky z uherských plání

 

Do zemí střední a východní Evropy proudí výrobci automobilů a jejich dodavatelé již několik let. Místní trhy zažívají ohromný rozmach a přitom stále nabízejí levnou a kvalitní pracovní sílu a příslib dalšího růstu.... celý článek »

 
Důvěřujte domorodcům

Důvěřujte domorodcům

 

„Trust the Natives“ neboli „Důvěřujte domorodcům“ je nové heslo společnosti Nokian Tyres, kterým akcentuje svoji tržní výhodu v oblasti vývoje a výroby zimních pneumatik. Továrna ve finské Nokii je totiž nejseverněji... celý článek »

 
Korejci se usadili u Dunaje

Korejci se usadili u Dunaje

 

Když Hankook uvažoval o investici půl miliardy eur do své první továrny v Evropě, zvolil si pro ni maďarské město Dunajváros. Právě volba této lokality ukazuje, jak významnou roli hraje střední a východní Evropa v... celý článek »

 
Gumárenský průmysl ve střední a východní Evropě

Gumárenský průmysl ve střední a východní Evropě

 

V Polsku trh s pneumatikami roste. V roce 2005 zde bylo prodáno 7,67 milionu osobních pneu (meziroční nárůst 4 %) a další růst mezi 7 a 8 % se očekává. V roce 2006 bylo na polském trhu náhradní spotřeby prodáno asi 8,2... celý článek »

 
Kam směřují protektory?

Kam směřují protektory?

 

Sdružení evropských výrobců protektorů Bipaver vytvořilo analýzu, která se věnuje budoucímu vývoji protektorovacího odvětví. Existuje několik možností, jak do budoucna postupovat. SVP ČR zároveň sleduje, jak probíhá... celý článek »

 
Od garáže po autosalon

Od garáže po autosalon

 

V rámci letošního prvního průzkumu kvality pneuservisů jsme vyrazili do Poděbrad a okolí s jasným plánem. Mírná zima a potřeba vycestovat na delší dobu do zahraničí nás přiměly shánět nové letní pneumatiky pro tři... celý článek »

 
Tále patřily Matadoru

Tále patřily Matadoru

 

Akciová společnost Matador založila v minulém roce tradici pořádání akcí, jejichž cílem je představit řadu zimních pneumatik této značky a zejména umožnit hostům jejich důkladné vyzkoušení. První ročník nesl název... celý článek »

 
Pozor na nekvalitní závaží

Pozor na nekvalitní závaží

 

Levných závaží na bázi zinku se už i nás objevilo mnoho – často se vyznačují nízkou kvalitou a některé vzorky navíc obsahují velké množství nebezpečných kovů, například kadmia. Průzkum, který provedli prémiový výrobci... celý článek »

 
Jednotné označení

Jednotné označení

 

Evropská Unie představila návrh, podle kterého by se všechny míry používané na evropských trzích měly převést na metrický systém – zjednodušeně řečeno nahradit palce centimetry. Nařízení 80/181EEC chce také skoncovat s... celý článek »

 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz