Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 3 / 20 » Trumpova válka s Goodyearem

Trumpova válka s Goodyearem

 
Goodyear

pondělí, 14. září 2020

„Přestřelka“ mezi americkým prezidentem Trumpem a firmou Goodyear zřejmě nemá v historii obdoby. Nekupujte PNEUMATIKY GOODYEAR, tweetoval 19. srpna Trump. A přidává odůvodnění: Ohlásili ZÁKAZ KŠILTOVEK MAGA.

 

MAGA je zkratka pro Make America Great Again (Učiňme Ameriku zase velkou), heslo, na které Trump postavil svoji první volební kampaň. Jako důkaz měl sloužit screenshot z jakéhosi školení zaměstnanců, v němž se odmítá MAGA a naopak favorizují hnutí Black Lives Matter či LGBT.

Goodyear odmítl autorství zmíněného dokumentu, které bylo později přisuzováno firmě Titan, jež vyrábí pod značkou Goodyear traktorové pneumatiky (i Titan se však od autorství distancoval). Goodyear ve své reakci uvedl: „Dlouholetou politikou Goodyearu je nulová tolerance k jakýmkoli formám obtěžování či diskriminace. Žádáme své zaměstnance, aby se na svých pracovištích zdrželi toho, že by vyjadřovali podporu jakékoli politické kampani či politikovi, stejně jako rasové nesnášenlivosti a zpochybňování rovnosti.“ Goodyear se rovněž vyhradil vůči obvinění, že vystupuje proti práci policie, což byl další fakt, který měl vyplývat ze zmíněného diapozitivu. „Nic není dál od pravdy než toto tvrzení a my v Goodyearu máme nejvyšší respekt vůči životně důležité práci policie.“

Pikantní na tom všem je skutečnost, že pancéřovaná limuzína prezidenta Trumpa, přezdívaná The Beast (Bestie), jezdí na 19,5palcových pneumatikách pro zvýšené zatížení značky – Goodyear. Současně Goodyear obouvá velkou část policejních flotil napříč USA. Krátce poté, co prezident Trump učinil své prohlášení na adresu Goodyearu, se jeden novinář tiskového odboru zeptal, zda Bestie bude nadále používat pneumatiky Goodyear. Tisková tajemnice Bílého domu Kayleigh McEnannyová odpověděla, že „nebude komentovat bezpečnostní záležitosti“. Trump se později v duchu populismu zastal „všech těch skvělých chlapíků u pásů“, když prohlásil: „Nemám rád Goodyear, protože si zahrává s politikou. Ale legrační na tom je jedna věc – garantuji vám, že se všemi dělníky z Goodyearu vycházím skvěle.“ A vyhranil se vůči managementu Goodyearu: „Když vám říkají, že nemůžete mít Blue Lives Matter (antikampaň Black Lives Matter – pozn. red.), nesmíte nosit kšiltovky MAGA, ale můžete dělat jiné věci, které jsou vlastní marxistům, ve vedení Goodyearu je něco špatně.“ A na téma Bestie dodal: „Ano, udělal bych to. Vyměnil bych je na základě toho, co jsem od nich slyšel. Uvidíme, co se stane. Podívejte, bude hodně lidí, kteří si už nebudou chtít koupit jejich pneumatiky. Koupí je u konkurence – made in the USA, samozřejmě, okay?“ Otázkou je, jaké jiné americké pneumatiky jsou „lepší a za mnohem méně“.

Goodyear dodává ročně pneumatiky pro 90 000 vozidel a letadel americké armády. V dubnu minulého roku podepsalo Ministerstvo obrany s Goodyearem tříletý kontrakt na dodávky leteckých pneumatik za 38 milionů dolarů. Ministerstvo obrany už informovalo, že navzdory roztržce mezi Trumpem a Goodyearem bude ve spolupráci s firmou pokračovat.

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz