Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Co se dočtete v příští Pneu revue?

Co se dočtete v příští Pneu revue?

 
ilustracni

čtvrtek, 21. října 2021

I do posledního čísla roku chystáme řadu zajímavých článků a aktuálních reportáží. Nejen pneuservisní obor prochází etapou, která zřejmě nesnese srovnání s ničím, co tu od zrodu svobodného tržního podnikání pamatujeme. Sondovali jsme situaci v tuzemských pneuservisech v období bezprostředního „čekání“ na zimní sezonu a zjišťovaly nejen nálady a očekávání. Zvláště jsem se zaměřili na ceny, které v celonárodním měřítku rostou závratným tempem.

 

„Zhroucený domeček Lehmanových je slabým odvarem toho, co se děje dnes; tehdy ještě existovala jakási, alespoň částečná lokální imunita, jež některé zdravé ekonomiky ochránila od nejhoršího. Dnes již nic „lokálního“ neexistuje,“ píšeme v článku Ceny se vydaly na Sněžku. K tématu pneuservisu se vyslovuje i známý ekonom Lukáš Kovanda.

Další článek se věnuje tématu, které jsme nedávno „nakousli“ v diskuzi na našem webu. Zjišťovali jsme, jak se na hospodářském výsledku pneuservisu podílí marže z prodeje zboží a na druhé straně práce. Marže dlouhodobě klesají, ceny za služby se řada pneuservisů bojí výrazně zvednout, aby neodradila zákazníky. Jak z tohoto rébusu ven?

Technický článek s názornou fotodokumentací je zaměřen na defekty nákladních pneumatik. Příznivci značky Pirelli  a milovníci klasických vozů si určitě rádi přečtou článek o „replikách“ slavných dezénů pneumatik Pirelli, které jsou dnes samostatným a vyhledávaným výrobním programem značky. Průřez historií značky Continental připomene její významné výročí – 150 let od vydání zakládajících dokumentů.

Přinášíme i zimní novinky společnosti Alcar Bohemia, která ani letos nezapomněla na svoji „Eleganci i v zimě“.

Hned dvojí vklad časopisu Truck & business snad pomůže prodejcům nákladních pneumatik nahlédnout hlouběji do problémů současné autodopravy a myšlení autodopravců, kteří hovoří v anketě Barometr silniční autodopravy.

To je samozřejmě jen malá sonda do obsahu příští Pneu revue, která přinese mnohem víc. Sledujte náš web a další se dozvíte v předstihu. Hlasujete v naší aktuální naketě o tom, jaká značka momentálěn na trhu nejlépe funguje.

Foto: 123rf, ilustr. foto k článku v příští Pneu revue

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz