Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Nové číslo Pneu revue

Nové číslo Pneu revue

 
ilustracni

pátek, 12. ledna 2024

Hlavním téma prvního čísla nového ročníku Pneu revue jsme pracovně nazvali „Mizející pravdy“. Odvětví prodeje a servisu pneumatik sledujeme 30 let a máme pocit, že dlouhá léta stálo na axiomech, které se zdály neměnné, věčné a obchod s nimi mohl kdykoli počítat. Nejsme si úplně jisti, kdy se to začalo měnit, ale mohlo to být ještě pár let před obdobím covidu.

 

Za několik let v Evropě vyrostl skoro o desítky procent segment celoročních pneumatik, někdejší Popelky mezi segmenty, a současně s tím došlo k zásadnímu otupení postulátu o nutnosti sezónního přezouvání pneumatik. Co bylo příčinou? Popelka tu v klidu spala již dávno předtím, nikdo jí nevěnovat větší pozornost a nic nenasvědčovalo, že se to změní. Mělo by to logiku, pokud by někdo vymyslel  převratné technické řešení, ať už v konstrukci či směsi, které by vyřešilo onen odvěký rébus, jak skloubit  rozdílné požadavky na pneumatiky v létě a v zimě. Jenže to se nestalo, nebo se nám to alespoň nedoneslo. Tím, že se na „šlechtění“ tohoto segmentu vrhli prakticky všichni výrobci pneumatik, jistě k určitému posunu došlo, ale stále je to jen hledání optimální rovnováhy jednotlivých parametrů.

Jiným příkladem je „mizení“ středního segmentu. A přidáme i další. Jako vždy požádáme o názor renomované odborníky z odvětví. A jako vždy přineseme na začátku 29. ročníku Pneu revue další zajímavé materiály. Z našeho partnerského časopisu Pneurama přeložíme zajímavý článek Pneumatiky jako služba. Jiný evropský oborový časopis z Německa – Neue Reifenzeitung – již několik let zkoumá a agreguje výsledky testů pneumatik. A tomu monitoruje ceny jednotlivých značek.  Vzniká z toho nejobjektivnější interpretace hodnocení pneumatik, která loni vyústila až v symbolické vyhlášení „Značek pneumatik roku“.

O kola a pneumatiky se zajímají i konstruktéři automobilek, což dokazuje další článek o technologii Uni Wheel a integrovaných sněhových řetězech. Další technický pohled nabídne značka Continental – nové univerzální senzory, které zase o něco usnadní vstup dopravců do světa digitalizace. Continental pomáhá autodopravcům i jinak – informační podporou v oblastech, které jim přidávají hodně práce, jako je evropská legislativa a soulad s ní. I o tom se dočtete v nové Pneu revue.

Můžete se také těšit na návštěvu dealera, zavítáme do Litvínova a Hradce Králové. To je jen malý výběr z témat čísla 1/24, ale jak budou „tát ledy“ zimní sezóny,  ještě přibydou další. Těšíme se na rok 2024 a setkávání na stránkách Pneu revue. A také pneurevue.cz, které se brzy objeví v novém kabátě.

Ti, kteří mají předplatné Pneu revue na bázi kalendářního roku, již určitě obdrželi zálohovou fakturu od naší nové distribuční společnosti SEND předplatné. Věříme, že zůstanete našimi věrnými čtenáři.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz