Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Podzimní číslo Pneu revue

Podzimní číslo Pneu revue

 
akce-2023

čtvrtek, 10. srpna 2023

Léto je v plném proudu, ale v plné přípravě je již zářijové číslo Pneu revue. Letošní zimní sezóna, tradičně klíčové období pro všechny obchodníky a servisní místa, je podle většiny subjektů v oboru velkým otazníkem. Poslední tři měsíce minulého roku došlo na trhu k ochlazení a tento trend trvá doposud.

 

V nové Pneu revue najdete jako již tradičně řadu původních materiálů. Např. velký rozhovor s Liborem Rajdlem ze společnosti Alcar Bohemia, která již 25 let nastavuje laťku obchodu s koly, ale postupně přidala i řadu dalších činností. Hlas velkoobchodu tentokrát přichází z Prahy, resp. středních Čech, kde provozuje svůj logistický areál společnost Tirex Tyre. Čtyři přední manažeři této společnosti se s námi podělili o názory na současnou tržní situaci a příští výzvy velkoobchodu. Pneuservis tentokrát zastupuje dealer z Černého dolu v Krkonoších, a shodou okolností další obchodník z východních Čech – společnost Proxima CZ. Její aktivity zasahují i do velkoobchodu a nyní řeší velké dilema ohledně dalšího směřování. A také představíme jednoho hrdinu, ale to se nechte překvapit. 

Ve druhém čtvrtletí jsme navštívili i několik prezentací a testovacích akcí. Přečtete si tak reportáž z Budapešti, kde se představila společnost Triangle, a také z italské Imoly, kde se konal závod superbiků a na jeho pozadí představení značky Prometeon. Vracíme se k tématu stáří pneumatik, nikoli z hlediska opotřebení, ale toho, co je všeobecně známo pod pojmem „DOTky“. Zamýšlíme se také nad tím, zda by se tímto problémem měli více zabývat výrobci. Přinášíme souhrnnou tabulku testů letních pneumatik z letošní sezóny – dává velmi přehledně a kumulativně „křížové“ výsledky testů značek, dezénů a testovacích autorit. Určitě dobrá pomůcka pro všechny prodejce, aby získali opravdu objektivní přehled o tomto fenoménu. 

Kromě toho si přečtete o několika technických inovacích. Ještě před pár lety byly „pneumatiky bez vzduchu“ kuriozitou vhodnou sotva tak pro travní sekačky, nyní vyjíždějí na běžné komunikace. Zatím to jsou „vlaštovky“, ale o něčem to vypovídá. I o tom si v Pneu revue přečtete.

Těšte se na podzimní číslo Pneu revue, které můžete mít v klasické papírové podobě i v elektronickém formátu na webu digiport.cz.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz