Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Hodně otázek pro příští číslo Pneu revue

Hodně otázek pro příští číslo Pneu revue

 
ilustracni

pátek, 2. července 2021

Doba, kdy vyjde příští číslo Pneu revue (9.9.), bude zřejmě tou nejméně predikovatelnou a vypočitatelnou za celou dlouhou historii časopisu. A samozřejmě to platí i pro týdny a měsíce, které budou následovat. Počet proměnných, které mohou ovlivnit podobu pneumatikářského odvětví v příštích měsících a letech, roste geometrickou řadou a ty mohou vyvolat řetězové reakce, nesrovnatelné se všemi, které známe z minulosti.

 

 Ukazuje se, že loňská letní post-pandemická situace se všemi tehdy propíranými scénáři ještě příliš žila ze setrvačnosti a optimistických očekávání, takže přes citelný pokles trhu, srovnatelnými s minulými cyklickými výkyvy, se v podzimních měsících příliš moc nedělo. Ovšem nyní se již naplno roztočily globální spirály, na které mají všechny staré i nové „balíčky“ a jiná opatření malého středoevropského a ekonomicky velmi zranitelného státu pramalý  vliv.

Ekonomiky zažívají dříve naprosto výjimečné výpadky v dodávkách klíčových komponentů, kvůli nimž se zastavují celé provozy. Ceny přeprav se utrhly ze řetězu. Suroviny zdražují nevídaným tempem a jsou také často nedostatkovým zbožím. Prázdninové měsíce dají krátce zapomenout na tristní realitu, ale problémy pouze odsunou, v žádném případ nevyřeší.

Před klíčovou zimní sezonou vstupují do hry úplně nové faktory, než to, jestli přijde první sníh v říjnu nebo prosinci. Velkou neznámou jsou ceny pneumatik a jejich dostupnost. V aktuální anketě jsme nakousli téma podílu marže z prodeje pneumatik vs. služeb (práce) na hospodářském výsledku. I v tomto tématu budeme pokračovat. A uvidíme, jaké nové „strategické“ otázky vyvstanou během letních týdnů a měsíců. Samozřejmě se budeme věnovat i těm běžným „soft“ tématům, protože ač se stane cokoli, pneuservisní branže bude žít dál, jen třeba i dočasně za jiných podmínek. Můžete se tedy těšit např. na rozhovor čísla s výrobcem zemědělských pneumatik, velký přehled vyvažovaček na trhu a zprávy z domácího i zahraničního trhu.

Po redakční dovolené, která trvá do 15.7.2021, se těšíme na další setkání, diskuze a podněty z vaší strany.

Ilustr foto

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz