Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 14 » Nokian oslaví výročí novými produkty

Nokian oslaví výročí novými produkty

 
Nokian

středa, 26. února 2014

Osm desetiletí poté, co Nokian představil vůbec první zimní pneumatiku, finská společnost oznámila rozšíření zimního sortimentu o pět nových produktů. Tři nové pneumatiky rozšířily nabídku řady Hakkapeliitta. Všechny, Hakkapeliitta 8 SUV s hroty a dodávkové pneumatiky Nokian Hakkapeliitta C3 a Hakkapeliitta CR3 , jsou určeny pro použití v severských podmínkách. Nokian také rozšíří svou řadu Nordman.

 

Nokian uvádí, že Hakkapeliitta 8 SUV přináší na zimní silnice přilnavost a životnost „jako nikdy předtím“. Přilnavosti pomáhá koncept „Nokian Eco Stud 8“, který byl poprvé použit u Hakkapeliitta 8, a podle Nokianu pomáhají optimalizovat životnost nové pneumatiky materiály používané v leteckém a vojenském průmyslu.Výrobce uvádí, že Nokian Hakkapeliitta C3 s hroty usnadňuje každodenní život profesionálům za volantem těžších vozů. Nokian prezentuje „vynikající mobilitu v náročných zimních podmínkách“, vyváženou přilnavost a pocit stabilní jízdy.

Hakkapeliitta CR3 bez hrotů nabízí vynikající zimní přilnavost a jízdní komfort. Tato pneumatika využívá koncept Nokian Cryo Crystal, který je již použit v pneumatice Nokian Hakkapeliitta R2 pro osobní vozy  a který zvyšuje přilnavost v zimních podmínkách.

Kromě tří pneumatik Hakkapeliitta doplňuje Nokian také svou řadu Nordman o pneumatiky Nokian Nordman 5 a Nokian Nordman 5 SUV s hroty pro tržní segment B.

„Těší nás spokojenost zákazníků s naší novou řadou  Hakkapeliitta, která poskytuje dosud nevídanou bezpečnost v zimních podmínkách," řekl Kim Gran, prezident a generální ředitel společnosti Nokian Tyres . „Náš úspěch v časopiseckých testech byl také velkolepý. Osobní pneumatika Nokian Hakkapeliitta 8 až na jeden vyhrála všechny testy časopisů v severských zemích a Rusku. Právě zaváděné nové výrobky využívají stejnou měrou nejmodernější technologii. Tyto nové zimní produkty jsou nejmodernější ve svém oboru, a v celém svém portfoliu budou k dispozici uživatelům během podzimu 2014."

80 let zimních pneumatik
Rozšíření zimního sortimentu Nokianu  přichází v roce, na který připadá 80. výročí vyrobení první zimní pneumatiky.  Prvenství  si  tomto směru přivlastňuje Nokian a zřejmě nikoli neoprávněně.  V roce 1934 Nokian představil Kelirengas – „pneumatiku pro  zhoršené počasí“  pro nákladní automobily. O dva roky později inženýři Nokianu přišli s novým řešením pro řidiče osobních automobilů:  Lumi (sníh) Hakkapeliitta. Dezén představený na této pneumatice využíval Nokian až do padesátých let. I když je dnešní zimní pneumatika technologicky zcela někde jinde, první vlaštovky z produkce Nokianu zpřed 80 let již akcentovaly nutnost přizpůsobovat vlastnosti pneumatik teplotě a stavu  povrchu vozovky, což zůstává jako východisko pro vývoj zimních pneumatik do dnešních dnů.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz