Pneurevue.cz » GT Radial Sport Active 2 až do 20 palců

GT Radial Sport Active 2 až do 20 palců

 
GT

pátek, 12. března 2021

Zhruba 15% zkrácení brzdné dráhy na mokru a o 10 % lepši ovladatelnost a odolnost proti aquaplaningu, to jsou hlavní atributy pneu GT Radial SportActive 2, novinky společnosti Giti Tire pro masový evropský trh v segment vysoce výkonných pneumatik.

 

Vylepšení výkonnostních parametrů v porovnání s předcházejícím typem GT Radial SportActive rovněž vykazuje 5% prodloužení životnosti – v závislosti na jízdním stylu, a nízkou hladinu vnějšího hluku při odvalování pouhých 69 dB.

Díky těmto působivým výsledkům dosáhla pneu SportActive 2 na EU energetickém štítku třídy A v přilnavosti na mokru napříč celou svou rozměrovou škálou, a třídy B-E v hodnotách valivého odporu.

GT Radial SportActive 2 bude k dispozici nejprve ve 14 rozměrech pro ráfky průměru 16–20”, v šířkách 205–275 mm s výškou profilu bočnice 35–55 a rychlostním symbolem W–Y.

Některé rozměry pro určité modely vozů ponesou na bočnici označení SUV pro zvýraznění jejich specifického určení na vozech tohoto typu.

SportActive 2 cílí na vozidla segmentu C, D a E a na výkonná SUV se sportovním charakterem, jako jsou např. VW Golf a Ford Focus, Mercedes třídy C a E, BMW řady 3, VW Passat a Audi A6.

Záměrem konstruktérů byla precizní ovladatelnost s vynikající přilnavostí na suchém i mokrém povrchu, vysoký kilometrový výkon a přesvědčivé jízdní vlastnosti poskytující požitek z jízdy. Pneu disponuje inovovanou běhounovou směsí vyvinutou pomocí nejnovějších technologií, zajišťující špičkový kontakt s vozovkou a okamžitou přilnavost, vyžadovanou ve třídě vysoce výkonných pneumatik, přičemž běhoun dosahuje dlouhé životnosti s rovnoměrným opotřebením.

Hlavními prvky dezénu jsou 4 nebo 5 (v závislosti na šířce běhounu) průběžných obvodových drážek, dimenzovaných pro účinný odvod vody ze styčné plochy, zatímco mikrolamely vytvářejí sací efekt pro ještě vyšší přilnavost. Optimalizovaná konfigurace dezénových bloků snižuje hlučnost a tím zvyšuje jízdní komfort.

Pneumatika GT Radial SportActive 2 byly vyvinuta a zkonstruována v Evropském výzkumném a vývojovém středisku Giti v německém Hannoveru a podrobena rozsáhlému testování na firemním zkušebním polygonu MIRA ve Velké Británii a dalších lokalitách v Německu a Španělsku.

Stefan Fischer, ředitel odd. technologie výroby v Giti Tire Europe, řekl: “Řidiči hledající výkonné pneumatiky, které jim poskytnou vysokou úroveň bezpečnosti i radost z jízdy – už nemusí hledat dál: GT Radial SportActive 2 funguje ve všech oblastech výkonu.”

“I přes zachování známého a renomovaného názvu SportActive se jedná o zcela novou pneumatiku, což dokazuje i třída A v přilnavosti na mokru v celé škále rozměrů jak pro osobní vozy, tak i v odvozených rozměrech určených pro vozidla SUV.”

 

“Pro náš evropský výzkumný a vývojový tým i výrobní závody je představení této vysoce kvalitní pneumatiky s cenovkou očekávanou u značky GT Radial důkazem našich lokálních i globálních schopností. Prodejci i řidiči tak nyní mou těžit z těchto benefitů.”

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz