Pneurevue.cz » Profil » SJM

Příspěvky v diskuzích

SJMShambo-dík za info i %. Nicméně se závěrem nemohu souhlasit. Je tam totiž i meziroční srovnání, vše je v mezích normálu. Pokud by to mělo být správně, znamenalo by to, že i loňský březen v GB byl naprosto abnormální (+500% proti únoru)!!!.Tam bude nějaký šotek, nebo ti počtáři se inspirovali na našem MF, kde pár miliard sem tam nehraje také žádnou roli. Na druhou stranu se aninedivím, když 200 mld se válí na chodníku a stačí je jen zvednout, jak pravil nějaký pán. Také jsem zaslechl, že nejmenovaná automobilka údajně zrušila víkendy a nyní i odpolední směny některých modelů. Tak nyní je nejvyšší čas na ty čínské investice. Před chvílí jsem se vrátil z pracovní cesty a při pohledu na žlutou krajinu,kam jen oko dohlédne, jsem se zalekl, zda toto nejsou ty slibované investice.
O všem, co hýbe gumařinou
Dnes
 
SJMShambo, ten stav s platy je typický pro více či méně nedemokratické státy. Tuto sortu si podplácí mocní a je lhostejno, zda se jedná o monarchii, republiku či co. Mě zaujala ale i statistika prodejů podle ACEA za březen a to hlavně v kolonce prodejů podle států. V kolonce United Kingdom je uvedeno za březen závratné číslo, kolem 460.000 ks! to číslo je zarážející z několika hledisek. Jednak v porovnání s lednem (cca 150.000) a únorem (cca 90.000), tak v porovná např se stejně lidnatou Francií, kde jsou prodeje ani ne poloviční. Proti Německu, které má o 20 mil. obyvatel více a nejsilnější ekonomiku v EU, je to o 100.000 ks více. Myslel jsem. že došlo k omylu, ale stále to tam visí takto od zveřejnění. P.S. Nedávno jsem listoval diskuzí k platům ve státní správě. Jeden diskutující napsal asi toto: Pracoval jsem 20 roků ve státní správě i na dvou vysokých postech a myslel si, že pracuji na 100%. Nyní jsem v soukromém sektoru a vidím, že jsme si na práci jen hrály. Dnes to vidím, že to bylo jako je zaměstnání na pionýrském táboře. Můžeme se pak divit, že se staří se tam drží, jak h..... košile a mladí tam při první příležitosti zdrhají? V soukromém sektoru je vyšší tempo, větší zodpovědnost, ale za to je tu méně dovolené a nižší platy ;-)
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
SJMTrocha ekonomie nikoho nezabije. Finanční úřady vybraly v prvním čtvrtletí na dani z přidané hodnoty (DPH) 92,5 miliardy korun, meziročně o 0,1 miliardy korun méně. Vyplývá to z dat zveřejněných Finanční správou na internetu. Na první pohled by se dalo říci - setrvalý stav. Nemůžeme tedy již hovořit o růstu (ANO, mejdan skončil), ale ani o poklesu. ALE. Je tu jedno zásadní ale, které se taktně ( nebo záměrně) přehlíží. Je to inflace, která činí za stejné sledované období 3% v meziročním srovnání. Pokud si ještě pamatuji matematiku druhého stupně základní školy, vychází mě, že reálně došlo k poklesu objemu zboží a služeb právě o ony +/- 3%. Samozřejmě jsou tam i jiné faktory, ale bez významného vlivu na celkové číslo. Jeden faktor je ale úžasný: ...nižší objem zadržovaných nadměrných odpočtů proti stejnému období minulého roku a jednorázová vyšší výplata nadměrných odpočtů v únoru. Nějak tam jen vypadlo nenápadné slovíčko - nezákonně. To nám ale ještě letos tam za to pravděpodobně naskáče penále, ušlý zisk atd..Hezké svátky.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 20. dubna 2019
 
SJM50,-/ks-žádná velká sláva. Předpokládám, že se jedná o cenu s DPH, vtom případě vám sebere téměř 10 Kč z každého ks stát na uplácení voličů či dotace pro vyvolené a pod., tzn.zůstává cca 40 Kč. Pokud teoreticky toto zůstane jako zisk, stát vám opět sebere 15-19% (osvč resp. sro). Pak se dostáváme někam mírně nad 30 Kč. Aby se člověk nastřelující patky dostal na průměrnou mzdu, musí dostávat min.200Kč/h+ odvody 34%, tj.celkem 270Kč/h. Musíme započítat i dovolenou( 4-5 týdnů), +st.svátky + příp.nemocenskou a jsme na min. částce 300Kč/h. V takovém modelovém příkladě musí člověk udělat 10 nástřelů za hodinu a ve výsledku je +/- "0". A to nepočítám, že "dělo" musíte pořídit, provádět pravidelně revize, musíte ho natlačit slušným kompresorem, což je další nemalý náklad na pořízení, servisování, revize (el. i tlakové), likvidace kondenzátu atd.. Je třeba si uvědomit, že výroba stlačeného vzduchu je dnes poměrně drahá záležitost a kompresor zdaleka neslouží na věky.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 11. dubna 2019
 
SJMa ještě žhavá zpráva - V březnu jsme za zboží a služby platili o tři procenta více než před rokem, oznámil ve zprávě o vývoji inflace Český statistický úřad.Spotřebitelské ceny tak rostou nejrychleji za více než šest let. Tříprocentní inflace byla v Česku naposledy na podzim roku 2012. No ale už opravdu poslední - Pohonné hmoty v České republice opět zdražily a dostaly se tak na úroveň z poloviny letošního ledna. Výrazněji se od minulé středy zvýšila cena benzinu Natural 95 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/benzin-prudce-zdrazuje-nejdraz-neni-prekvapive-v-praze-69721
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 10. dubna 2019
 
SJMa ještě trochu to optimismu do žil....https://www.fondik.cz/zajimavosti-ze-sveta-financi/srovnani-platu-cr-vs-nemecko-kuchar-si-za-hranicemi-vydela-2x-tolik-nektere-profese-i-trojnasobek?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Tak si to shrňme: mzdy jsou 2-3x vyšší (čisté !!!!), nájemné obdobné, stejně jako jídlo a drogerie. Jen doplním vlastní zkušenost: Potraviny stejné, ale často i levnější, drogerie většinou levnější a často výrazně o hadřících ani nemluvě, automobily +/- stejné. Zásadní rozdíl je ale v cenách služeb!!!!!! Ale máme první vlaštovky, např. zákaznice českých kadeřnic, a to nehovořím o salonech, si již zvykly, že za lehké ostříhání a nějakou tu barvičku na hlavičku, je 1500 Kč docela rozumná cena, a že by jinde nešlo?
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 10. dubna 2019
 
SJMVčera večer jsem v marketu potkal spolužáka, který dělá auto-pneu tak 50/50. Vyprávěl jak dělá flotilu. Táta X6, máma X3, syn student vš pašík CC, druhý mladší syn, rovněž student Golf VI GTI spec.edice. Ani jedno auto nejde pod 20". Pak už jen otec senior s pasatem, tchán také pasat (oba důchodci, původně firemní vozy), no a pak jen jedna služební octávie pro obchoďáka a Master pro servisáka. Doletěl na něj osobně majitel, jak je možné, že na Octávii vydržely gumy jednu sozonu ( zůstatek cca 3,5-4mm, najeto údajně 15000 km, pneu Bridg.) Tak mu vysvětlil, že on ty gumy jen prodává a že musí být problém někde jinde. Na druhý den přijel zase ten obchoďák, že co mu nakukal, že ho seřval jak alíka, že blbě jezdí a že mu bude krátit prémie, pokud mu kola nevydrží jako jemu min. 3 sezony. Tak to si prý bude asi hledat jiné místo, protože je tím pádem bez prémií. Má prý od šéfa nařízeno, že v jednoum dnu musí navštívit min. 6-8 firem, vetšinou mezy 8.00-14.00, a tak to prý má přesuny mezi jednáními jako rychlostní zkoušky na rally. Navíc pan majitel najede v zimě 7-8 tis (z toho 3000 do Francie na lyže) a v létě 10, protože na dovče se zásadně létá. Pak mě něco seplo v hlavě a říkám, zda to není ta a ta firma, co chtěla vždy měsíc předem určit rozpis přezutí po minutách, aby pak přijel synek, který naložil v garáži pravidelně kola k jinému autu, tu zase přivezli disky od dodávky, kterou dávno prodali, no pořád něco. Jak se zdrželi, do 5 minut volal šéf, kde jsou, že jsme slíbili nějaké časy, že jeho auta musí vydělávat a takové ty kecy, no prostě kolenovrt na Ntou. Tak jsem ho jednoho dne, kdy zase prudil, poslal leninskou cestou rovno do ....... .Tak se mě ulevilo, ani nevíte jak a kluci na dílně, ti byli šťastní, jako by dostali 13 plat. Tak mu to říkám, mu se rozzářili oči a praví, že se právě rozhodl, že to trápení také utne.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 6. dubna 2019
 
SJMroman: kategoricky nesouhlasím s bodem "a". Vycházeje z informací, že svitek pásky stojí cca 30 Kč a lze ním omotat bratru 10-20 ks pneumatik, je parametr "tisíkrát" dramaticky podhodnocen, minimálně o dva řády. Mám zkušenost, že ona neznalost zákazníků, často hraničící až s debilitou, se nám tu rozmáhá jako ono slovíčko PRCAT. Je to taký nešvar, kdo to má ale s nervy vydržet. Když se takto stupidně dotazuje náhodný příchozí, zle si o jeho IQ myslet cokoliv, že je např. skladníkem ve šroubárně, ale tyto manýry velmi často lidé, jež sami sebe nazývají managery a kapitolou samou o sobě jsou státní zaměstnanci. Takový chudák učitel, co chodí na 8 a je ve škole mnohdy i do 14 hod., nebo policista, co otročí za usra....ch, 35 tis., tak jsou perličky. Ti mají net nastudovaný tam i zpět a ještě mají mnohdy pocit, že vás vysoce intelektuálně převyšují.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 4. dubna 2019
 
SJMNorsko, to je ten stát, který těží denně 2-2,5 milionů barelů ropy denně? To je ten stát, který má cca 60x méně obyvatel než USA (největší světový producent), ale vytěží jen 6x méně? Tzn. že na hlavu vytěží 10x více. Feltkurát Katz pravil:"To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou", a tady by se slušelo říci:"To se nám to dotuje, když nám ropu kupujou". Ještě mě pobavily ty výhody, hlavně to využívání pruhů pro MHD. Také jsem o tom něco četl, ale tam také psali, že s rostoucím počtem el.vozidel, jsou tyto pruhy tak zacpány, že právě ona zmíněná MHD je ve špičce doslova ochromena. Holt dotace, vymyšlené od stolu, to bude zhouba lidstva.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 2. dubna 2019
 
SJMhttps://www.garaz.cz/clanek/jak-se-hasi-elektromobil-nebo-hybrid-dlouhou-vodni-lazni-21001439?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 29. března 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz