Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
roman
roman Ďábel bývá ukryt v detailech - z jedné diskuze na netu (cituji) - "je zajímavé že se nikde nepíše o tom že když požádáte o tuto pomoc automaticky nedostanete slevu na poplatníka (24800 tuším) = takže tento dar je jako vždy NIC ! " => Takže uvidíme zítra, ale je dost možné, že to bude realita. Už jsem se lekl, že by stát něco OSVČ daroval.
pondělí, 6. dubna 2020
 
jenicek
jenicek Já od 1.4. Prezouvam.."BEZKONTAKTNĚ" jak to jen jde... Většinou se kontaktu stejně nevyhnu... Hrozně rád bych to dělal v nejvyšším bezpečnostním režimu o kterým nejspíš víte pokud jste v ampneu.. Nebyl by problém, protože se zabýváme i čištěním aut. Ale u nás to většina bere na lehkou váhu. Všichni vidí, že nakažených jsou u nás 2 lidi a 14 dní nikdo nepribyl.(PŘITOM KAZDY VÍME JAK TO JE.. NAKAŽENÝCH MUZE BÝT MNOHEM VÍC) A kdybych trval na čištění ozonem na každým autě tak mě většina pošle do háje...tak riskuju
pondělí, 6. dubna 2020
 
hohencenda
hohencenda SJM Krásný článek jako vždy, zvedl jsi mi neuvěřitelně náladu,to jsem se dlouho tak od srdce nezasmál ještě že mám uši jinak by se mi huba asi roztrhla.Jinak vespolek máte již otevřeno nebo ještě zavřeno? Mě už lidi skoro nadávaj kdy už budou moci přijet že jim pneu tečou před očima jako polárka(zmzlina pro mladší).
pondělí, 6. dubna 2020
 
SJM
SJM Čendo, nepropadej trudomyslnosti. Četl jsem nedávno něco od Kovandy. Prorokoval, že některé obory se posílí, např. určitě zdravotnictví, výroba léků, testovacích sad, ochranných pomůcek, desinfekcí, výroba a zpracování potravin. Na některé bude dopad negativní, jako např. letecký a automobilní průmysl, letecká přeprava, cestovní ruch, hotelnictví a restaurace, pozemní přeprava osob a zboží, hutnictví a dobývání nerostů, zpracování železa, výroba strojů a zařízení. O pneuservisech ani zmínka. P.S. Mluvil jsem v sobotu se známým, byl 15 roků OSVČ. Pravil: Já byl takový kok..t, že jsem nešel na úřad dávno. Dnes mám 2x týdně 8h a celý měsíc za 100%. Když jsem nastoupil (2 roky), dal jsem si předsevzetí, že nebudu s prací kvaltovat, ale hlavně kvalitně. Podřízení se na mě měsíc divně dívali, aby pak přišla delegace mě sdělit, že takové pekelné tempo, tak to teda ne, že jsou také jen lidé. Dneska jedu na 25%, co dříve jako OSVČ, čistá hlava, pravidelný příjem nad rep.průměrem a beru 1/2 léků co dříve.
pondělí, 6. dubna 2020
 
hohencenda
hohencenda Otázka covidu není jestli ho dostanu otázka je už jen kdy ho dostanu,Hurá nemusím šetřit na důchod mám tolik chronických problému že pokud covid dostanu stejně důchodu nedožiju a pokud tak už stejně žádný nedostanu protože na něj stát mít nebude.
pondělí, 6. dubna 2020
 
hohencenda
hohencenda Po dnešku se nedivím že (pražáci nevím jistě jestli jsou to rodáci) zkrátka lidé volně pobíhajiící po Praze jsou všude tak oblíbený. Senior roušku pod bradou na špacíru nebo u obchodu, toho samého jedince jsem viděl již několikrát,mladý muž ve frontě u trafiky zcela bez roušky arogantní chování Já roušku nenosím to nepotřebuju vyřvával, za takový HOVADA se opravdu stydím,jsem z pražské periferie ale co je moc to je moc.
pátek, 3. dubna 2020
 
SJM
SJM Před hodinou jsem u pokladny v potravinách vyslechl takový rozhovor dvou žen ve věku 30-40 roků. Jak to u vás vypadá, kolik dostalo padáka? Asi 300. A kolik vás tam je. Asi 530 a jak u vás? U nás 200 z asi 400. Co budeš dělat? Nevím, asi se půjdu pást. Ty nejsi kmenová. Ne. A jak jsi tam dlouho? 10 roků. To ale není možné. Je, každý rok nám změnili na oko jako agentůru, pro kterou děláme. Smlouva vždy na jeden rok. Tak to máš blbé, nám po dvou letech, kdo se osvědčil, toho převedli do kmenových, že v Belgii se to tak dělá. A vy patříte komu? Náš majitel je Čech. Hm, tak to tě lituji. Pak se otočily ke mě. Pane, myslíte, že ty automobilky se zase rozjedou? Určitě, ale nikdo neví které, kdy a jak.
pátek, 3. dubna 2020
 
hohencenda
hohencenda Konečně též pozitivní zpráva 96 letá dáma uspěšně zvládla koronavirus.
čtvrtek, 2. dubna 2020
 
BF
BF Tak a teď jsi to SABE napsal přesně. Takhle se karanténa v servise, ale kdekoliv jinde může objevovat třeba 4-6měsíců nepřetržitě. Skončí jedna a nastane druhá, protože tam byl zase jiný člověk s koroušem. Komplet zničená firma jen to hukne. proto jsem pořád zastánce 14 dní se to mělo minimálně komplet zavřít na začátku toho 16.3 a bylo by to o myslím aspoň o 50% minimálně lepší. V Itálii hrozí díky Číňanům, kteří jim teď radí ať zavřou komplet vše na 1 měsíc a jídlo bude rozvážet myslím že po blocích domů nějak armáda, nebo nějaké jiné složky. Takže je to podle mne stále vše špatně. Strach bude obcházet kolem každého a jestli zdravá sestřička co teď umřela v Praze neumřela z korouše kterého měla, ani nespáchala sebevraždu jak píšou, pak možná umřela třeba a zrovna ze strachu, obav a velkého stresu. A v tom teď budeme žít všichni kdo si vážíme života jako takového. Některé tyto následky se však ale nikdy nezapočítají do těch mrtvých které asi ještě i přijdou a čísla tím pádem budou dost nepřesné a matoucí.
čtvrtek, 2. dubna 2020
 
SAB
SAB Kolegové můžeme dělat jakákoli bez.opatření z naší strany ,ale stát bude trasovat a lokalizovat infikované osoby (připravovaná „chytrá karanténa“). Každému servisu hrozí nucené uzavření provozovny. Stačí, aby někdo ze zákazníků/zaměstnanců nebo jeho blízcí byli pozitivně testováni a lidé, kteří s ním byli v kontaktu, budou nuceni přejít do karantény. V tu chvíli zavíráte servis minimálně na pár týdnů, záleží na tom, jak bude karanténa nastavena.
čtvrtek, 2. dubna 2020
 
SJM
SJM Za povšimnutí stojí hlavně datum, kdy byl tento názor zveřejněn ---1. února 2019 Lukáš Kovanda Názor Český průmysl padá do mizérie. Podmínky v něm se v lednu druhý měsíc v řadě zhoršily. Poprvé za šest let průmyslové podniky propouští. Důvodem je pokles objemu výroby a nových zakázek. Český průmysl doplácí z velké části na neblahý zahraniční vývoj. Částečně si ale za méně zakázek můžeme sami. Z důvodu až přílišného růstu mezd napříč ekonomikou totiž průmysl ztrácí konkurenceschopnost. --- Nyní si k tomu připočtěte současný stav, který vidíte kolem sebe. Podle článku na iDnes, např.pan Soukup očekává žně až za dva měsíce, ok, také názor a po pravdě, závidím mu jeho optimismus.
čtvrtek, 2. dubna 2020
 
Shambo
Shambo Pár globálních čísel, ale napoví v jaké jsme jámě. Čína spotřebovává 40% produkce přírodního kaučuku. Za leden její poptávka klesla o 27% ve srovnání s minulým rokem, za únor už o 74%. Tato čísla si pormítněte na celý světový trh a pochopíte, co se odehraje za dva měsíce u nás v Kardašově Řečici.
čtvrtek, 2. dubna 2020
 
Hrouda
Hrouda https://www.borgun.com/cz/ Přes toto přijímám karty. Už asi 4roky a pohoda jejich terminál 1000kč na půl roku a 0.99% z transakce peníze na mém účtu cca 2 až 3 dny
středa, 1. dubna 2020
 
jenicek
jenicek Sumup používám a jak říkáš žádné poplatky "jen" 1,95 procent z platby.. Akorát někdy dlouho trvá než se terminál propojí s telefonem. Co jsem zahlédl tak mělo tenhle problém víc lidí. Je to docela otravné.
středa, 1. dubna 2020
 
roman
roman Jednou z možností jak minimalizovat nákazu virákem je platba platební kartou. Proto sem dávám odkaz na srovnání platebních terminálů => https://www.mesec.cz/clanky/chcete-prijimat-platebni-karty-poplatky-moc-nezlevnily-mame-podrobny-test/ . Jelikož jsem živnostník a mimo sezónu mám minimální obraty, tak jsem si vybral řešení bez fixního poplatku, byť s vyšším odečtem procent platby => http://r.sumup.io/oCQYX . Ať si každý vybere to, co mu bude nejvíce vyhovovat.
středa, 1. dubna 2020
 
Shambo
Shambo A to jsem jen krok na začátku. Půlkrok.
středa, 1. dubna 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz