Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
roman
roman Bořku, tohle chápu a chápu i Tvůj postup, proč "mu je dát maximálně do kufru". Já je odmítám rovnou se slovy "prodejce Vám to rád zkompletuje a rozchodí - já budu ručit pouze za mnou prodaný a zkompletovaný materiál včetně TPMS ventilů". Mě spíš zajímalo, jak to řeší v okolních státech s materiálem a zárukou, který si donesl hmyzák do pneuservisu => jestli podobný "vejdup" se servisy platí i jinde v Evropě.
pátek, 17. května 2019
 
BF
BF Právě proto ho odradíš když mu řekneš základní cenu 2000-3000 dle ceníku + mu to dáš jednoznačně do kufru, ne na auto. Za elektroniku nemáš žádné záruky a nenamontoval jsi to na auto!!! To si udělal sám a že mu to nefunguje??,Jeho problém. Ty jsi provedl odbornou kompletaci za kterou ručíš. Víc tě však nezajímá,že mu čidla nejdou takže pohoda, tabáček. Jenže jak slyší kolenovrt cenu a že to asi nepůjde všichni stáhnou ocas a jedou podle mých not. Tohle je prostě pro ně smrt a pneuservisy si to musí uvědomit, že bude zákazník tancovat jak ty servisy pískají, ne opačně. Ale stále vidím že někteří jsou nepoučitelní a pak mi volají, píšou co mají dělat. Říkám napřímo- vysmolit se na to a prostě ho příště zdeptat tak že si ty čidla má dát kam chce, ale on to už prostě neudělá.
pátek, 17. května 2019
 
roman
roman Docela by mě zajímalo, jak je podobná situace (sáhneš na to a přebíráš na to záruku) právně vyřešena v okolních státech. Nemohu se zbavit dojmu, že to naše legislativa skoro až přehnala s tou ochranou finálního "kolenovrta". Chápal bych to s tou zárukou u "mojeho" materiálu, ale u doneseného hmyzákem? No nic, je to tak a musíme s tím bojovat... Nejlépe hmyz odmítat.
pátek, 17. května 2019
 
BF
BF Hezký večer přátelé gum. Dnes jen příběh který se děje v celé ČR a myslím že se s tím setkávají mnozí servisáci. V pondělí mne navštívili 2 nezávisle na sobě lidi, kteří měli nové disky a světe zboř se i své nové čidla které jim prodejce dal k diskům. Já jim oběma řekl. Disky v pořádku, gumy starší dobré to dáme, ale čidla vám tam max. namontuji ale nezajímá mne zda vám to bude nebo nebude fungovat. To je čistě už Vaše věc, já Vám to max. zkompletuji a naložím do auta a děj se pak vůle boží. Pokud to chcete skompletovat, aby to fungovalo na 100% tak si budete muset koupit čidla umne aby jste měli záruku, že vám to půjde jak má. Nakonec dnes jsem přezul na 20kolch Ford Edge a zítra i to druhé auto. Co chci říct? Dovézt si na servis své čidla je pro pneuservisy neštěstím a mohu doložit už několik případů kdy se jim to pořádně vymstilo. A proto říkám, cizí čidla se u mne nikdy nedostanou ke kompletaci s tím aby jsem za to ručil že to bude fungovat. Říkám -Namontuji, krásně si to nechám několikánásobně dle základního ceníku od Vás zaplatit a naložím to max. do kufru a ať si s tím děláte co chcete. Důkazů, že jsem jim to řekl je dost nehledě že to budou mít na dokladu. Tohle však nikdo po tom co to použiju nechce, protože ví že to je o ničem a tak vracejí čidla internetovým povalečům a berou ode mne. Nebudu držet záruku za někoho kdo si ťuká do počítače a max. přelepí páskou. Nebudu dělat otroka pak že to nefunguje, že jsem říkal, že jsem to mohl vědět atd. Prostě ber, nebo běž a zatím všichni, všichni skutečně berou. Že disky, gumy se vozí je pro mne už i po sezoně hnusné, ale čidla mají u mne totálně zavřeno a je mi jedno co to jsou za srař... zda Čína nebo třeba Schradery. Nemám čas na blbosti a nebudu vytahovat vůbec svou diagnostiku na nějaké dovezené čidla odjinud. A přesně se ukazuje, že pokud neustoupíš pak je ten chytrák v situaci kdy to raději vzdá a koupí od servisáka už jen díky těm zárukám a servisním věcem kolem toho. Hezký zbytek večera a nedělejte někteří už konečně vola jak internetu, tak i lidem kteří si myslí že si dovezou na servis všechna a my se budeme klanět. Ne nebudeme, budeme vyhazovat tyto otravy A Já to tak činím, nechci tyto lidi na servise ať mi tu jezdí, proto tvrdě dávám vždy najevo že ke mne ne, ať jedou klidně o kus dál. Nevadí mi to, jsem rád. Je totiž čas si vybírat kvalitní zákazniky a já to bezmezně dělám.
čtvrtek, 16. května 2019
 
roman
roman Neznám podrobnosti, ale můj názor zní: Nervově labilního automechanika asi navštívil kolenovrtný hmyz... Pokud si hmyzák donesl "své" náhradní díly a trval přitom na původní dohodnuté ceně za práci při použití "automechanikových" náhradních dílů, tak "jsme doma". Kdyby mechanik hmyzáka rovnou odmítl, vyhnul by se oplétačkám z policií.
čtvrtek, 16. května 2019
 
BF
BF TEN HO MUSEL NAŠTVAT!!! ALE DNES UŽ SE NIČEMU NEDIVÍM, KDYŽ VIDÍM JAK JSOU NĚKTEŘÍ ZÁKAZNICI DOSLOVA HOV.... https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/napadeni-utok-autoservis-automechanik-oprava-policie-tezke-ublizeni-na-zdravi.A190515_121821_vary-zpravy_ba#utm_content=freshnews&utm_term=automechanik zbil&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz
čtvrtek, 16. května 2019
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Pěkný klidný večer Bořku ,Romane a všem pneuservisákům a přiznám se stálé mám plné ruce práce a dovozovky zatím nedělám . Je pravda naštval jsem vrtkolena s části upravenou cedulkou servisu Point-S že nepřezouvám atd atd ovšem setkal jsem se i s názorem ,že ano v hospodě to platí taky tak co se lidi diví je v tom snad nějaký rozdíl ? Není a to mi řekli někteří zákazníci čímž jsem docílil toho že si filtruji skutečné poctivé zákazníky od vrtkolenního hmyzu . A jsem opravdu proti mnohým malý pneuservis . Neboj se přidej se !!!!
pondělí, 6. května 2019
 
roman
roman Zdravím rozumné pneuservisáky. Myslím si, že Bořek to popsal naprosto přesně a jen bych vyzdvihnul tuto pasáž jeho příspěvku: "Nepřezouvat jakékoliv nové pneu bude podle mne základem úspěchů do budoucna. Když vidím že nám začali vyrábět v Nexenu, tak je mi víc než jasné jak to bude vypadat. Obchodní válka mezi nimi a Barumem propukne během blízkého času na plné pecky. Vždyť český Nexen je prostě Český a to bude mít za následek že gumy se budou chtít prodat ať už od jednoho či druhého výrobce jakkoliv, za jakoukoliv cenu ať jsou hlavně prodejní čísla třeba až do postele zákazníka. Zapomene se velmi rychle na pneuservisy. A právě tady je jediná a jsem přesvědčen jediná cesta blokace těchto pneumatik aby se nedostali kde pneuservis z toho nemá absolutně nic jen starosti a náklady." Tohle by si měli pneuservisáci nechat zarámovat někam "do hlavy" a zároveň si to nechat někam pověsit na zeď, aby to měli stále na očích. Už vidím ty reklamní bannery ve stylu "Při zakoupení 3kg bezmasých párků dostanete sadu pneumatik výrobce XYZ za 1 korunu". No nekupte to... Ale kdo jim to přezuje? Pokud nikdo, tak i 4ks pneumatik za jednu korunu budou pouze krásným doplňkem v něčí ložnici... Hospodští to již dávno pochopily, zedníci a obkladači též, kadeřnice a kosmetičky rovněž, jen většina pneuservisáků (a je jedno, jestli to je velký pneuservis, malý pneuservis nebo pneuservisák jako OSVČ) stále váhá a hledá důvody, aby těmto "zákazníkům" vyhověl... Já jsem nepřezul v jarní sezóně zatím ani jedu gumu z netu (pravda - teď v úterý přezuji první sadu kolenovrtovi, který čeká na přezutí již od 10.dubna, ale trvá na tom, abych to přezul já i za plnou cenu) a jde to... Tak proč by to nešlo i u jiných pneuservisáků? Proč si máme neustále nechat kálet na hlavu?! Nebojte se, přidejte se!
neděle, 5. května 2019
 
BF
BF Hezký sobotní podvečer. Hlavní nápor přezouvaní tento týden ustal. Pro mne osobně velmi náročných 6 týdnů. Práce jednoznačně narostla oproti minulému jaru a i když prodej nových nebyl zase tak silný mohu konstatovat, že je u mne spokojenost. Servis od rána do večera plný a nešlo se pořádně nadechnout. Ještě že jsou ty Velikonoční svátky, ty pomohly si trošku odpočinout. Jsem rád a opět s osvědčilo nepřezouvat v sezoně jakýkoliv dovezený nový kolo odkudkoliv. Servis byl narvaný až až a otravovat se s těmito lidmi mi vůbec nechybělo. Nikdo se ze strachu neobjednal přes web a pár pokušitelů bylo odmítnuto. Všechny servisy jsem v okolí o tom předem informoval a jestli to dělali oni je mi zcela u zadku. Já měl klid na svou práci, své věrné ale i nové zákazníky. Dokonce jsem letos několik desítek cizích neuspokojil a odmítl, protože kapacita servisu je vždy dána možnostmi a nebudu tady ani já ani své zaměstnance nutit dělat od nevidím do nevidím. Tohle mne neužije ani to nebudu nikdy provádět. Nasrat dobrého mechanika můžeš jen jednou a pak ti ukáže papapa a za to mi ti cizí odmítnutí nestojí. Ti přilezli z jiných servisů které nedělají jak mají, nestíhají, nebo jak jsem již minulý rok psal ukončili činnost. Nepřezouvat jakékoliv nové pneu bude podle mne základem úspěchů do budoucna. Když vidím že nám začali vyrábět v Nexenu, tak je mi víc než jasné jak to bude vypadat. Obchodní válka mezi nimi a Barumem propukne během blízkého času na plné pecky. Vždyť český Nexen je prostě Český a to bude mít za následek že gumy se budou chtít prodat ať už od jednoho či druhého výrobce jakkoliv, za jakoukoliv cenu ať jsou hlavně prodejní čísla třeba až do postele zákazníka. Zapomene se velmi rychle na pneuservisy. A právě tady je jediná a jsem přesvědčen jediná cesta blokace těchto pneumatik aby se nedostali kde pneuservis z toho nemá absolutně nic jen starosti a náklady. Okamžitě začít blokovat tyto, ale třeba i např. super české pneu TOMKET od pana Mrkáčka Čika jak ho tu kdysi nazval kolega. Je dobře, že vyšlo v nedávné době několik reklamních spotů pro podporu pneuservisů, ale tady se musí servisy spojit ve velký celek a dát těmto pro mne nekalým praktikám jasnou přítrž. Umím si absolutně představit co to z trhem udělá když Nexen zaplní prvovýrobu a pak se vrhne na trh kolem nás. Ne však na pneuservisy, ale do ulice a to nenechá spát Barumku a vrhne se do toho ještě víc. Pak budou mezi sebou válčit kdo z koho. Pokud je však servisy zarazí na začátku blokací těchto dovezených gum pak není o čem jednat a řešit. Obchoďáci a kravaťáci si založí tablety do pouzdra a čísla se nesejdou ani kdyby se na hlavu postavili. To je však v rukou kvalitních a rozumných pneuservisů které musí včas pochopit současnou situaci. Věřím, že těch rozumných je už dost a další to velmi rychle pochopí. STOP-INTERNETU apod. je základ. Jak jsem kdysi napsal a stojím si za tím. Bojujme s internetem zase internetem a vidím že když jsem tam dal na své stránky že nepřezouvám jakékoliv novky tak se nikdo opravdu nikdo neobjednal, protože tam bylo jasně napsáno, že neuspěje. A o to tu jde. Nesežene servis, nebude kupovat na internetu, v auto kell a nevím jakém zadku. Kdo pochopí ten vyhraje a já se chystám za necelý měsíc so Italie na výstavu, protože chci zase dobře a účelně pořádně investovat. S těmi dovozkami odkudkoliv bych na to nikdy neměl a tak je nechávám těm hloupým a neuvažujícím kteří si myslí že je to ok. Není a to pochopí jako už i tady někteří skončili, protože nevydělali na slanou vodu. A důkazem je i to že jsem letos odmítl už desítky nových lidí a vidím co se v oboru kolem děje. Bude líp věřme a přičiňme se všichni zodpovědní. Hezký zbytek víkendu přeji. Bořek.
sobota, 4. května 2019
 
roman
roman Ono spíš 33% českých obyvatel je uchváceno již pohledem, když vidí Andyho Řepku (a navíc ve kšiltovce ve stylu D.T.) a mají z toho druhé Vánoce => rozdávání volebních dárků, které někteří dostanou od Andyho bude vykompenzováno "oškubáním" těch ostatních, což těch zmíněných 33% voličů pochopitelně nevidí nebo nechce vidět. Andyho opravdu nemusím, ale jeho marketing je naprosto vynikající a na těch uváděných 33% voličů je i maximálně funkční. Ale na druhou stranu je to určitě lepším řešením, než kdyby tam dále seděl Bohouš Fantomas.
pátek, 3. května 2019
 
Tire
Tire jo naše země se pomalu ale jistě sune k horšímu, ale našemu premiérovi stačí nasadit si červenou kšiltovku a vyhraje volby z 33%... včera mě fakt uzemnil: řepku vymyslel ten zlý Brusel... já nic já muzikant ale dotace mu nesmrdí..
pátek, 3. května 2019
 
SJM
SJM Česku kvůli suchu hrozí velká neúroda, požáry a prázdné studny - iDNES 2.5.2019. Pohonné hmoty v ČR zdražují více, než odpovídá růstu cen ropy na světových trzích. Záminkou může být i přerušení dodávek ropovodem Družba-Markéta Höfferová (Kurzy.cz) Komodity | 02.05.2019 08:50:28----Tak to nám ten láskyplný měsíc začíná pěkně z ostra. Autorka článku M.H. v samém závěru predikuje toto: "Růst cen pohonných hmot v ČR ustane v květnu či začátkem června zcela". Tato dáma pomíjí jeden zdejší zažitý stereotyp, a to, že je téměř vyloučené, aby před začátkem prázdnin a dovolených, šly ceny phm dolů. Tyto dvě na první pohled nepatrné zprávy mohou také znamenat toto: Není voda=špatná úroda=růst cen prakticky všech potravin, od pečiva po mléčné a masné. Drahá ropa=růst cen nejen phm, ale prakticky velké části výrobků, včetně opět i potravin.
čtvrtek, 2. května 2019
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Děkuji za přání k svátku a všem ostatním oslavencům přeji pevné nervy a hodně zdraví.
úterý, 30. dubna 2019
 
Hrouda
Hrouda Bořku děkuji . I tobě vše nej k narozeninám hodně pohody ať se ti vše daří.
úterý, 30. dubna 2019
 
BF
BF Roberte, náš zlatý Hroudo vše nejlepší k svátku ti přeji. Bořek.
pondělí, 29. dubna 2019
 
Hrouda
Hrouda U nás zatim poslední objednaný zákazník 2.5 a pak uz jen co přijde z ulice. O týden dříve než 2018 . Ale dobrý
neděle, 28. dubna 2019
 
Tire
Tire čau chlapy tak jak jste na tom? u mě to vidím po 4 týdnech intenzivní práce na 60% přezutých zákazníků. Odhaduji že 30% přijede teď během následujcích třech týdnech a zbylých 10% bude dojíždět zimáky během léta.
neděle, 28. dubna 2019
 
Pneunm
Pneunm Taky mi dorazil email z temné strany síly. Nejvíc mě zarazilo oslovení "vážený obchodní partnere". Sice jsem jim nazul velikou hromadu gum, nicméně obchodem bych to nenazýval a partnerstvím už vůbec.
pátek, 26. dubna 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz