Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Je doména vaše doména?

Je doména vaše doména?

 
internet

pondělí, 18. ledna 2021

Zajímali jsme se, jak frekventované jsou domény webových stránek na prodej pneu, obsahující slovo „nejlevnější“, v jiných jazycích. Výsledky jsou docela zajímavé.

 

Nejdříve jsme se zaměřili na španělštinu. Na úvod je třeba říci, že pouhý překlad „nejlevnější pneu“ ne vždy funguje, byť je gramaticky správný, takže jsme hledali i podobné varianty, které člověka – pokud není rodilý mluvčí – třeba hned nenapadnou. Ale ve španělském jazyce, tedy mateřské řeči stovek milionů lidí, jsme doménu „neumaticosmasbaratos.com“, jež je přímočarým překladem české obdoby, našli hned. Ovšem doména okamžitě přesměrovává na jinou stránku pod doménou „neumaticos.expert“ (foto), která patří stejnojmenné firmě podnikající v několika španělských městech zjevně především v  oblasti pneuservisu. Sdělení „nejlevnějšípneu“ sice v logu zachovává, ale pouze „pod čarou“ hlavního jména, které odkazuje na to, že firma je především „expert“. To má pro ni asi větší obchodní hodnotu než „nejlevnější“. Stejná firma pak vlastní i variantu s koncovkou „.es“ (Španělsko), ale přesměrování je na tytéž „expertní“ stránky.

V Česku jsme namátkově zadávali na registračním portálu domén Active24 různorodé druhy zboží ve spojení s adjektivem „nejlevnější“ a vyšlo nám, jen málo z nich zatím „nejlevnější“ doménu nemá. 

Celý článek včetně toho, kolik byste zaplatili za tuto  doménu dotcom v angličtině, si přečtěte v Pneu revue č. 1/2021.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz