Pneurevue.cz » Profil » Shambo

Příspěvky v diskuzích

ShamboPryži zdar, pánové. Než se z gumařského okénka stane pole pro epidemiologické bitvy, rád bych upřel vaši pozornost na několik drobností, které nás v nejbližší době zatíží: 1/ snížená dostupnost pneumatik (hlavně nákladních) v množství a sortimentu... a 2/ zvýšení cen pneumatik. Za poslední rok se ceny přírodního kaučuku zvedly dvakrát, kaučuk je hůře dostupný a sklizeň vzhledem k napadení části plantáží plísní bude špatná. K čemu přírodní kaučuk? V nákladních pneumatikách v podílu materiálu tvoří cca 35%, u osobních 15-17%. Zdražují výrobci na Východě i Západě. V dubnu to dorazí i k nám. Ceny se budou zvyšovat. Dosavadní cenové výkyvy zatím tlumil kurs silnější koruny, ale kursové manévry nejsou nekonečné. Asijské zboží se vzhledem k cenám a dostupnosti kontejnerové dopravy masově nedováží. Toto vyvolává poptávku po ruských zančkách kde všude. A koncerny jsou cenově a s dostupností tam, kde jsou. Navíc náš obor má obrovské štěstí - nebyli jsme fatálně postiženi vládními omezeními. Pracujeme, fungujeme, žijeme. Mít dnes hospodu... no nic. Pryži zdar!
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. března 2021
 
ShamboTo Pavel: je to námět na obsažnou debatu. Až bude zájem, čas a nálada, pojďme do toho. Ale ani pneuservisy, ani trh bez velkoobchodu nefungují a fungovat nebudou. Stačí si vymezit pojmy, odpovědnosti a toky peněz a zboží. Nic víc.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 1. března 2021
 
ShamboPonechme velkoobchod stranou. Usnesení vlády č. 217 ze dne 26.2.2021 zrušilo výjimku pro činnost servisů vozidel a prodej náhradních dílů. To, že se o víkendu Sdružení dovozců automobilů spojilo s Ministertsvem obchodu je hezké. Ale ústní povolení servisní činnost nestačí. Navíc výslovně nepovolili prodej náhradních dílů, tedy ani pneumatik. Pochopitelně, donutí nás z jedné strany usnesení porušit, přičemž informace SDA nemá žádný právní význam. Pokud bude něco nového, zveřejním to. Ale usnesení vlády může změnit pouze a jen usnesení vlády. Uvidíme, jak budou akční. Jednoznačně vláda tímto krokem vystavila statutární zástupce servisů a firem s nimi spojených do velmi riskantní situace. https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/vlada-vyvolala-velke-zmatky-ohlasila-ze-zavira-autoservisy-ale-ukazalo-se-ze-ne-tak-uplne
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 1. března 2021
 
ShamboPavel: A neexistuje?
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 28. února 2021
 
ShamboZcela souhlasím. Co brání MPO definovat jednoduše toto: udělujeme výjimku pro l) provozování servisu a oprav silničních vozidel, m) provoz poskytovatelů odtahů a odstraňování závad vozidel v provozu na pozemních komunikacích, n) provoz prodejen náhradních dílů k dopravním prostředkům a výrobním technologiím? Jejich neustále zdůrazňování termínu "autoservis" neodpovídá potřebám a situaci. Mohu krávu jen podojit, nebo mohu i s mlékem na trh? Pozor, pokud dojde na kompenzace, jsou finančáci brutální a nekompromisní.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
ShamboRomane, opět zmiňuje autoservis. Jen a pouze. Musíme je donutit ke změně. Bohužel, něco jako Svaz dovozců automobilů mezi gumaři neexistuje. Možností je lobby čs. výrobců pneumatik a ofic. dovozců do republiky. Rozhodně nejsem byrokrat. Ale ze slibů a článečků se podnikání udržet nedá.Musíme trvat na otevření pneuservisů a povolení prodeje pneumatik. A pak budu udržovat komunikaci se zákazníky na čerstvém vzduchu třeba i v koruně stromu. Bez velkoobchodu to provozovat nelze. Důvody jsem vysvětlil. A tam už ke kontaktu se zákazníkem nedochází vůbec. Vše silně nedomyšleno.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
ShamboTire: otevřít můžeš, ale než to uděláš, podívej se na sankce. Pokud vláda striktně nepovolí pro servisy a prodej výjimku, budeme vydáni na milost státním drábům. Proč hovořím o prodeji? Asi nikdo nechce pákovat pouze přinesená kola z e-shopu, že. Pokud otevřít nesmíme, je legitimní žádat kompenzace. Pokud otevřeš, nic nedostaneš, i kdyby kompenzovali. Chladnou hlavu pánové. Před každým dalším krokem. Doporučuji bombardovat přímo ministra Havlíčka. Jeho twitter je zde: @KarelHavlicek_ Kontakty MPO: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/kontakty/kontakty-na-ministerstvo-prumyslu-a-obchodu--22974/ Good luck.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
ShamboHavlíček nedomýšlí věci do konce. Autoservisy zmiňuje, pneuservisy ne. Pneuservis nebude fungovat bez funkčního velkoobchodu. A v tom jasno nemáme. Malooobchod ani obchod s ND (včetně pneumatik) výslovně výjimku od 1.3.2021 nedostal. Uvažujme dále. Velkoobchod buď v pondělí otevřu, nebo ne. Pokud ne, mám 1/ zboží v cestě a 2/ musím dodavatelům oznámit = beru x neberu. Pokud bude výpadek v období, kdy se nakupuje více zboží před sezonou, pocítí to trh i servisy. Autodoprava zrušena není, bez servisu a zboží dlouho nevydrží. Co dál. Pokud se zboží stornuje pro dodání ze zahraničí, výpadek bude min. 3-4 týdny jak v kusech, tak hlavně v sortimentu. Hlavní otázka je ale jiná. Blatný za ultimátní cíl opatření považuje "Obrátit tu křivku směrem dolů... čísla podobná, jako jsou nyní. Ale na sestupné křivce." Takže v lepším případě budeme 21. března na dnešních počtech nakažených a vláda týden před Velikonocemi lockdown zruší? Velkoobchod funguje v čase, objemech a prostoru. Pokud bude situace nejasná, čekejme výrazné zhoršení dostupnosti. Že jsou sklady plné? Hm. Servis dnes ani jedno kolo navíc na sklad nevezme a situaci s velkoobchodem jsem realisticky popsal. Hodně otázek, málo odpovědí. Skutečností je, že gigantické montovny automobilů pojedou, ale trpasličí servisy a malé velkoobchody nikoliv. Když situace vyžaduje radikální řez, tak zavřít vše a současně Jinak to smysl nemá.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
ShamboPlán je žádný plán.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
ShamboStále je šance. Protože... má to vývoj. https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/komentar-auta-se-v-cesku-smi-vyrabet-ale-nesmi-se-prodavat-a/r%7Ebe7f48da78d911eb99faac1f6b220ee8/?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1614431535
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz