Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanÚvodem otázka: Je to, co zde řešíme, problémem jednotlivců nebo celé naší pneuservisní branže? Já se domnívám, že celé naší branže, ale mohu se mýlit. Nevěřím, že se žádný pneuservis v okolí nepřidá v dohledné době k nějakým restrikcím. Skoro každý toho má s jednáním kolenovrtů a některých distributorů plné zuby. Jistě, několik "charit" se stále najde a bude neustále pracovat za 10dkg Gothaje za hodinu i s poklonou, že tak dobrý Gothaj, jako prodává "konkurenční firma", ještě nejedli, ale to je každého svobodná volba. Je jasné, že změna nepřijde okamžitě, že vše má svůj čas, než se to v hlavách některých lidí též rozleží a přijmou též tuto (nebo podobnou) "terapii". Ale souhlasím s tím, že naše branže je trochu atypická a vůbec spolu nedrží basu. Ba naopak, bohužel toho pár "dobroserů" bude chtít zneužít, přesně jak píšeš. Ale někdo a něco se musí začít dít. Já to praktikuji od roku 2015 a budu tak pokračovat i letos. Když to jde v jiných branžích, tak proč by to nešlo i v naší branži?! To chceme být jediní, komu stačí stále jíst ten nejlevnější Gothaj? Hlavu vzhůru a zkusme tuto situaci změnit!
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 13. ledna 2019
 
romanHroudo, souhlasím s tím, že všechno trochu souvisí, ale stejně bych se snažil víc si chránit svůj píseček, třeba po malých kouscích a postupně. Rezignovat není (alespoň podle mě) řešením. Když obranná politika funguje v jiných branžích, tak proč by to nešlo aplikovat v té naší.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 13. ledna 2019
 
romanHroudo, něco se musí změnit, jinak to lepší nikdy nebude. Já bych okamžitě zavedl různé ceny prací na "svoje" nové gumy a na "cizí" nové gumy (nevěřím, že by metoda domluvou přinesla nějaký kladný výsledek). Zákazník musí vědět, že cena za práci se bude (A MUSÍ) lišit dle způsobu nabytí pneumatiky. Jak velký rozdíl závisí na různých okolnostech a bylo by to na Tvé volbě (i kdyby si začal "výchovu" počátečním rozdílem v ceně prací 100-200Kč za kolo).
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 13. ledna 2019
 
romanHrouda: Moje představa? Spíš princip toho, co jsem chtěl svým minulým příspěvkem říci. Na gumě při prodeji mám příkladem zisk 1250Kč a 500Kč za přezutí. Pokud je kolenovrt přinese z netu, tak přezutí musí stát min. 1750Kč.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 12. ledna 2019
 
romanHroudo, obdivuji, že Tě ta situace "posílila". Mě by to neposílilo, ale spíš silně vytočilo a asi bych vymýšlel nějaký protitah, aby se tahle situace neopakovala (nebo případně opakovala, ale aby zisk by z ní byl minimálně takový, jako kdybych tu gumu sám prodal a namontoval).
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 12. ledna 2019
 
romanProblém je v tom, že jsme lidem dříve moc povolili otěže a lidé začali s námi zametat. Většina pneuservisů se bála, aby zákazník neodjel ke konkurenci a tak pneuservisáci raději stáhli svá křídla a tím posloužili zákazníkovi něco jako užitečný blb, který pracuje skoro za hubičku. Tohle se musí změnit a pomalu se to snad i začíná měnit k lepšímu. Pokud si kolenovrt zakoupil gumy na netu, tak proč si tam nekoupil i mašiny na přezouvání a nepřehodí si to sám... A pokud si nechce zakoupit své mašiny na přezutí, tak musí nejenom královsky zaplatit za přezutí, ale přijde na něj řada až tehdy, až nebude jiná lukrativnější činnost na dohled (neboli až mimo hlavní sezónu). Kolenovrt musí pochopit, že není možné dotovat provoz našeho pneuservisu z našeho prodeje pneumatik. Každá metoda, která pomůže kolenovrta nasměrovat k tomu, aby to pochopil a dotlačit jej ke změně jednání je mnou (resp. námi pneuservisáky) určitě vítána.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 11. ledna 2019
 
romanNj. Marketingová omáčka dělá s mnoha lidmi doslova divy. Nemusíme chodit daleko. I v naší branži je spousta produktů, u kterých není na prvním místě kvalita či užitná hodnota, ale právě marketing.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 5. ledna 2019
 
romanPokud by se striktně dodržovala pravidla naší vize "neboj se, přidej se", tak by druhá polovina akce typu "nepodrážej" nebyla skoro ani potřeba. Nenamontované gumy jsou zákazníkovi platná tak, jako mrtvému zimník => takže by se zákazník s prosíkem vrátil k tomu "dobrákovi", který mu je prodal. Jenže nic není jednoduché a při české vych*anecké povaze to nebude vůbec jednoduché. Rozhodně ale souhlasím s Bořkovou představou.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 5. ledna 2019
 
romanPneunm: No, tohle je jeden z příkladů, kdy jsem také váhal, jak se zachovat, protože často jsou zimní sady "součástí" ceny nového vozidla. Pokud to ale nejsou celé sady, ale zvlášť kola a disky, tak se mě to nějak nelíbí a asi bych trval na tom, ať si to navlékne ten, který to PRODAL (nevěřím, že jde o "kola zdarma"). Druhým případem je stálý dobrý zákazník, kterému např. děti zakoupili pneumatiky k nějakému životnímu jubileu jako dárek na netu (nebo někde jinde, ale bez servisu). Nakonec jsem oba případy vyřešil tak, že jsem zákazníkům nabídl "menší" horskou přirážku, ale termín až mimo hlavní sezónu => neboli zvolit kompromis. Dohodli jsme se v obou případech. Jinak též přeji vše nejlepší v roce 2019, hlavně zdraví, hodně kšeftů a co nejméně otravného kolenovrtního hmyzu. A hlavně: Nebojte se, přidejte se!!
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 2. ledna 2019
 
romanSJM: Můj kamarád (programátor) má na slova "Já to četl na internetu" speciální odpověď: "Já jsem zase na internetu četl, že průměrný důchod v ČR je okolo 50000 korun." Důchodci se po této odpovědi rozpalují doběla a musí přiznat, že ne všechno, co se píše na netu je pravdou.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 10. prosince 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz