Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanGumařina vždycky byla a je špinavou a fyzicky namáhavou prací, takže uznávám, že hygiena je důležitou věcí, ale jak toho docílit v praxi na dílně? Zákazníky "vyženeš" z dílny, zaplatí kartou, ale co dál? Neumím si představit, jak si myji na dílně každých 5 minut ruce a jak neustále "šteluji" roušku tak, abych se sám nenakazil svýma rukama a přitom abych omezil šíření nákazy na minimum. Notabene propocená rouška je skoro horší než žádná rouška. Takže to spíš vidím jen na to "doufání ve štěstí", což není ideální řešení. Hroudo, za 500,- se to nedá legální cestou dělat, to už jsem tady popisoval asi před měsícem.
O všem, co hýbe gumařinou
Dnes
 
romanZkoušel jsem pro neodkladné případy prací 2 typy po domácku udělaných roušek, ale to je pro manuální práci "o ničem", takže mám něco jako rukáv na obličeji (přesně jako lupiči) a je to nepatrně menší zlo než rouška. Nicméně je to "za trest", takže i na nutné zakázky jsem zavedl "rouškový" příplatek a nikdo zatím neprotestuje. Stále se snažím oddálit běžné přezouvání a dost zákazníků to chápe, říkají, že stejně toho teď "prd" najedou a svého zdraví si váží víc, stejně jako já. Uvidím, jak to bude vypadat v dubnu, resp. jak se bude situace vyvíjet v "inteligentní karanténě" za cca 14 dní. Pořídil jsem si přes zimu platební terminál a teď rád, že ho mám a klidně oželím i těch relativně vysokých 1,95% z plateb, neplatím ale žádný fixní poplatek a nemám ani žádné nutné minimální plnění. Letošní jaro bude stát za pendrek, ale snad to nějak zvládnu. Snad se podaří prodat alespoň to, co mám naskladněno. Na gumy z netu házím bobek minimálně do 15. května, hmyzáci si mohli koupit na netu přece i mašiny na přezutí, no ne?
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 27. března 2020
 
romanGumy půjdou určitě nahoru nejenom kvůli pandemii, ale i kvůli kurzu Kč vůči €, kde je pokles téměř 10%, takže je to jasné. Bude zajímavé sledovat, co to udělá s cenami našich pneuservisních prací. Budou kopírovat trend, nebo se budou jistí jedinci opět předhánět v "charitních" cenách?
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 27. března 2020
 
romanA co chtít ještě speciální prémie a 13. + 14.plat? => https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/malacova-stredula-odbory-ministerstvo-prace-koronavirus-zamestnanci.A200326_111030_ekonomika_mato . Voliče si strany holt musí koupit a nejlépe za peníze státní kasy. No nic, opět nic nového.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 26. března 2020
 
romanTo se dalo čekat, nejsme na světě první den. Zaměstnanců (a tím pádem i voličů) je víc než "parazitů".
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 26. března 2020
 
romanHohencenda: Vidím to naprosto stejně.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 26. března 2020
 
romanJá nosím "komín na hlavě a krku" ušitého z prostěradla a vypadám přesně jako lupič. Máma mě sice ušila roušku z "něčeho", ale v tom se nedalo vůbec dělat. Měl jsem "hubu" spařenou během pár minut. A ten pán stále nic nenese...
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 26. března 2020
 
romanJak jste na tom s dostupností roušek nebo respirátorů? Já již od pondělí vyhlížím jednoho pána, který hlásal, že pokud nemám roušku či respirátor, tak že mi ho osobně doveze.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 26. března 2020
 
romanV každém případě by měl mít každý stát vypracovaný plán, který je "kuchařkou" jak v takové situaci postupovat. U nás nebylo nic a je otázkou, jestli je to byla chyba jednotlivců nebo chyba celé státní správy. Za totáče tyto plány existovaly (tím samozřejmě totáč neschvaluji). Jsem zvědavý, co se po uklidnění situace vyšetří, pokud se vůbec něco vyšetří To "nedorozumění" o nahrazení pojmu stav ohrožení vers. ochrana našeho zdraví, jak psal SJM, je (pokud se to potvrdí) nebetyčnou prasárnou vůči všem podnikatelům. Jinak je jasné, že letošní jarní sezóna bude fiaskem a je jedinou otázkou, jestli jej přežijeme ve zdraví, nebo to skončí fiaskem a s poničeným zdravím. Osobně preferuji první variantu.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 26. března 2020
 
romanOprava, ať to má hlavu a patu: mluvil s jedním z dodavatelů.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 25. března 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz