Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanDříve existovaly i u nás cechy živnostníků, které měly podobný význam jako dnešní oborové komory či sdružení a fungovalo to. Členové cechu si vzájemně konkurovali, ale nepodráželi si nohy a na obtížné doby měli svá vnitřní pravidla, aby drželi v těchto situacích spolu a přežili obtížná období. Právě tam vidím největší dnešní problém, že u našeho oboru je gumař spíše úhlavním nepřítelem jiného gumaře než jeho případný budoucí kolega v nějaké oborové komoře či cechu. Změní se to někdy?
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 10. července 2019
 
romanMinulý týden mě zaujala jedna nabídka firmy, která prodává a zároveň i servisuje mj. i mobilní telefony: "Nalepení ochranné folie na smartphone 399,- Kč a folii máte od nás zdarma". Nikdo se nečílí a asi tato "terapie" na kolenovrty funguje, nikdo si nepřinese svoji novou folii => Jak by asi reagovali zákazníci v pneuservisech na nabídky pneuservisů typu: "Přezutí vaší Octy u nás za 6000,- Kč a gumy máte od nás zdarma".
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 3. července 2019
 
romanNj, to je bohužel "běžná kolenovrtní" situace. Když tato kolenovrtní situace nastane, tak si vždy trochu rýpnu a říkám, že pokud si na té gumě "natlučete ústa", tak vám to zaplatí zdravotní pojišťovna - neboli to je grátis, ale novou gumu vám pojišťovna nezaplatí a tak si ji musíte zaplatit sám, což se vám, jak koukám, ani trochu nechce... Nastává zpravidla standardní kolenovrtní frflání a kňourání o ceně gum a pneuslužeb... I když tu a tam se výjimka najde.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 17. června 2019
 
romanNějak tak. Moje odpověď lakomým kolenovrtům na práci ZDARMA zní: "Vy chodíte do vašeho zaměstnání pracovat také zdarma? Ne? A po mě to chcete?".
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 13. června 2019
 
romanPokud Ti to takto vyhovuje a zákazníci to akceptují, tak je to možná další alternativa - diskuzi se nebráním. Já jsem tento způsob zkoušel praktikovat okolo roku 2000 a již ho dlouhou dobu nepoužívám (jeden z důvodů jsem nastínil ve svém minulém příspěvku), u mě se tento způsob moc neosvědčil. Slevu na práci při koupi pneu sice stále dávám, ale na pojem "ZDARMA" musí u mě zákazník zapomenout. Zákazník si musí uvědomit, že moje stroje nikdy nepracují "grátis" a s každou další zakázkou se opotřebovávají.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 12. června 2019
 
romanMeza74: Cenotvorba závisí na mnoha faktorech a okolnostech, nicméně jedna matematická poznámka k větě, že "to mám nastaveno 22 let". Před 22 lety stála 15" barumka na octu cca 2300Kč a průměrný plat byl cca 10000Kč (když tak mě někdo opravte, DPH a to ostatní sem vůbec nebudu tahat). Takže pokud by byl rabat na gumě okolo 15%, dělalo by to hrubý zisk v té době cca 345Kč na 1 kole. Letos stojí barumka při podobném rabatu cca 1100Kč a hrubý zisk je tím pádem cca 165Kč. Nj, ale průměrná mzda je dnes přes 32000Kč... Jde tedy říci, že si byl před 22 lety cca 6x lépe zaplacený za stejnou práci než jsi dnes...
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 12. června 2019
 
romanProč bych zákazníkům nabízel právě Barum, když mám na barumkách minimální zisk... Peníze jsou přeci až na prvním místě...
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 3. června 2019
 
romanhttps://www.tyden.cz/rubriky/byznys/continentalu-barum-loni-klesly-trzby-duvodem-je-nizsi-poptavka_523756.html
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 3. června 2019
 
romanHroudo: 1) S tou nákupní cenou pneumatik momentálně nic neuděláme => musíme začít pracovat s tím, co "máme". Bohužel to je fakt. 2) Pokud to bereš tak, že Tvoje (nebo moje) služby musí být dostupné všem, tak tady se lišíme. Nemusí, pokud to bude pro mě ekonomicky výhodnější. 3) Nejprve musíme lidi opětovně naučit kupovat pneumatiky v pneuservisech. Zatím se nás někteří ani nezeptají na naši nabídku a až pak můžeme začít s tím ostatním... 4) Nesouhlasíš s mojí vizí (já se za to na Tebe nezlobím, pouze říkám, že u mně se moje vize postupně osvědčuje), ale co Ti brání popsat tady svoji vizi, jak se má naše branže z této šlamastiky dostat.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 3. června 2019
 
romanHroudo, částečně máš pravdu, ale život je boj... 1) Mě se také nikdo neptá, kolik mě stálo vybavení dílny, kolik stojí oprava plynového kotle, kolik doplácím na léky atd. 2) Paradoxně důchodce na 20 let starou Felicii na obutí a na přezutí má peníze, ženská na "hlavu" a na manikúru též má peníze a panáček v rok starém Superbu v plné náloži na to nemá? Kdo chce mít, tak na to má a kdo nechce, tak na to nemá. Nebo snad pneuservisák dostane při opravě svého mrazáku slevu jen proto, že je pneuservisák? 3) Co je míň: 4 pneumatiky z netu po 950Kč a 1400Kč za přezutí nebo 4 pneumatiky z pneuservisu po 1100Kč a přezutí za 700Kč? Takže můžeme naši současnou pozici trochu ovlivnit.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 2. června 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz