Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanEmail od nej**** mě též zahřál u srdce. Neklamný důkaz, že zákaz vjezdu kolenovrtů je tím nejlepším řešením obrany proti bodavému hmyzu.
O všem, co hýbe gumařinou
Dnes
 
romanPoznámka k minulému příspěvku: Psal jsem ceny bez DPH.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
romanHroudo: To je v pohodě. Dělám jen osobní a LN pneumatiky a tak chápu, že si pojem 10-15% vysvětluješ jinak. Já to beru tak, že jeden dodavatel mě např. nabídne barumku (4ks) na úzkou Fábii po 680,-/ks včetně dopravy a jiný za 751,-/ks. Když vezmu 680 jako 100%, tak 751 je 110,5%, což je rozdíl 10,5%. Nemám chuť hledat jiné příklady (tento jsem pouze "vystřelil"), ale Ti jen sdělit, že nekecám a že tam ty cenové rozdíly opravdu jsou. Jen asi používáme různou metodiku výpočtu.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
romanZase to vidím trochu jinak: Kdyby byly nákupní podmínky pro servisy skoro stejné (jsou všechny skoro na nic, ale nejsou stejné), tak by se pneuservisům neposílali pneumatiky běžně přes půl republiky... Jasně, každý VO má svoji značku, kterou preferuje, ale pneuservisák potřebuje mít zdroje i na jiné značky a tam jsou rozdíly v cenách 10% a více => právě proto že jsem malý pneuservis, tak právě proto musím odebírat zboží asi od 15 dodavatelů. Kdo dá lepší podmínky, tak od toho beru.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
romanHroudo: Nevím, jak dobře to nakupuji, ale s tou marží 10-15% to posílám dál do světa - to je skutečnost. Co tam mám ještě dál? Už jen to, že nákupní ceny se v různých VO liší až o 15%!!! A pak už nic => Vidím to zcela jinak, neshodneme se skoro v ničem, takže tuto debatu raději ukončím, nechci zde vyvolat nějakou slovní přestřelku. Ať se daří.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. dubna 2019
 
romanHroudo, asi bude záležet i na tom, za kolik to nakoupíš. Též jsem musel změnit dodavatele gum. Pokud má některý VO dražší ceny pro servisy než má koncák se 4 gumami, tak i s 5% marží může být guma neprodejná. A opět se vracíme na začátek koloběhu: Za kolik to nakoupí koncák a za kolik pneuservis a jak to změnit....
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. dubna 2019
 
romanNa marže v desítkách procent (čehož shopy logicky využily), které byly běžné u velkých pneuservisů na konci minulého století musíme zapomenout. Malé servisy (jako jsem byl i já) měly skonto v té době ve výši 15% a též jsme "žili". Ale i s marží okolo 10-15% se dá úspěšně prodávat i teď a je lepší mít na gumě 10-15% než nic a než házet flintu do žita. Proto má hodně pneuservisních řetězců ve světě (ale i u nás) svoje privátní značky s vyšší marží, ze kterých "žijí" a které preferují (nebo úzce spolupracují s těmi dovozci, kteří distribuují své gumy pouze přes pneuservisy). Pneunm to napsal naprosto přesně. Nejde to udělat hned, je to boj na delší dobu a já věřím, že nejsme v tomto boji bez šance. Když dáš na svoje nové gumy i nějakou slevu na práci (ze základní vysoké sazby), tak hmyz často změkne a radostně zabzučí nad mojí nabídkou a je spokojenost na obou stranách...
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. dubna 2019
 
romanPneunm: Čím to je netuším, ale zažil jsem podobnou situaci v roce 2016 u Renaultu Fluence, který byl vybaven startovací kartou. Týden fungovaly klony od Schraderu, pak týden po výměně klony od Senzitu, diagnostika senzorů hlásila vždy vše OK, ŘJ auta též hlásila vše OK a po týdnu v obou případech konečná. Dodavatel kontaktoval výrobce a ten dělal mrtvého brouka. Asi po roce snad Schrader vydal prohlášení, že klony nefungují u Renaultů Fluence vybavených startovací kartou z důvodu zabránění krádeže vozidla. Proto úmyslně prý nefungují klony. Jedině origo senzory a pak ručně přepsat ID v ŘJ.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. dubna 2019
 
romanHroudo, to se ale stále motáme v tom "začarovaném kruhu". Jsme otroci (nebo spíš gumootrok nahraditelný jiným gumootrokem), ale proč tedy nechceme (jakožto všichni otroci pneuservisní říše) změnu k lepšímu? Proč se nebráníme? Tohle nechápu, když to funguje v jiných branžích. Jak říkáš, zítra zpět do montérek a snad mi dorazí mj. i 17" myšáky, které si chtěl pán původně koupit na netu. A kdo Vám to přezuje, říkám? Já ne! Vysvětlil jsem mu důvod, proč může být shop v součtu o pár procent levnější než pneuservis. Řekl, že to už chápe a ať mu dám tedy svoji cenovou nabídku. Moje nabídnutá cena jej mile překvapila (asi žil předtím v domnění, že mu nabídnu zboží s rabatem 50%) a dohoda byla na světě během několika sekund. Pak že se bránit nedá...
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. dubna 2019
 
romanHospod je také habaděj, kadeřnic taktéž, stavebních firem je také dost a všude to nějak funguje, jen u pneuservisů to nejde a ani není motivace to změnit... Proč? Nepamatuji se na dobu, že by zedník pracoval za hrst rýže. Nebylo to ani za sociku, ani po revoluci a ani teď. Nikde také nevidím nával 17 letých kluků, jak se hlásí na práci do pneuservisu. Kde dělám chybu ve svém vidění světa?
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. dubna 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz