Pneurevue.cz » Profil » BF

Příspěvky v diskuzích

BFHezký nedělní den přeji přátelé gum. Shambo, ještě jednou vše nej k tvému včerejšímu svátku a prosím přispěj pár řádky. Blíží se nám konec června a co za sebe napsat? Horko je na mnohých servisech a teplo ještě asi bude. Problémy s nedostatkem kvalifikovaných mechaniku na dílnách se celorepublikově prohlubují a nejenom toto má zásadní vliv na chod mnohých servisů. Pak však přijde skutečná zima nejenom asi bez už u mnohých potřebného plynu, ale taky jedna z posledních, neli poslední ještě sezona na dlouhou dobu kterou prožijeme jako jsme byli zvyklí. Toď můj názor když se koukám všude dokola. Prodeje letních pneu se prý zasekli, neprodává se, sklady jsou všude plné a gum letních je přebytek. Osobně to tak zatím nemám, stále se něco na servise děje, prodává se a taky stále věřím v Chorvatskou sezonu kdy mnoho řidičů ještě vyjede do zahraničí a přijdou si přezout auta které jezdí na dojížděných zimních, nebo slabých letních. Je však vidět celková opatrnost, šetření a úspora. Zimní pneumatik stále převládají v dotazech a také i v prodeji Jsem rád, že někteří dodavatele už své zboží již teď poslali a tak mám přes 80% objednaných pneu naskladněno, což jsem koncem června nikdy neměl. Časy se prostě mění a někteří výrobci se opravdu starají. Sklad je už teď plný jak jsem nikdy ve své historii neměl a tak mě hodně těší, že to co jsem potřeboval mám již téměř vše skladem a to za dohodnuté peníze před již zdražením, které nemusí být ale poslední. Jak říkám pneu není banán a nezkazí se když náhodou zůstane, kdy na druhou stranu, ale taky může i zboží pochybět. Vše je letos ve hvězdách, protože ekonomika může prudce brzdit zájem a zase na druhou stranu nedostatek některých značek může naopak rozpoutat boj o cokoliv co bude ještě za slušné peníze. Ano chybí mi ještě pár stovek gum, ale něco ještě na beton do zimy dorazí a co nebude, tak se svět nezboří. Ten hrubý základ je už doma, to se počítá a jsem rád, že jeden problém a to v současné době velmi podstatný je už teď před letem vyřešen. Hned se mi dýchá lépe a v klidu mohu prázdniny věnovat jiným věcem ne jenom té prací a sháněním zimních gum. A od září se na to můžu v klidu vrhnout s plným nasazením. Takže přátelé užívejte léto jak jen nejlépe můžete, buďte ve střehu kolem sebe a ať se Vám všem daří.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 26. června 2022
 
BFHezký den přátelé gum. Další týden za námi a byl celkem poklidný. Sem tam opozdilec na přezutí ještě dobrých zimních gum, sem tam nějaké nové letní i zimní gumy se prodali, každý den řadu defektu atd. Zklidnilo se to ale celkově a je konečně čas na další práce na servise. Geometrie, opravy, klimatizace, apod. Stále se však intenzivně připravuji na zimní sezonu. Vše co jsem potřeboval jsem objednal včas a tak teď už jen čekat jak to začne chodit. Tady si hodně věřím a letos to mám velmi dobře ošetřeno, zajištěno a pojištěno. Všechno nikdy a nikdo nebude mít, ale základ z 90% budu mít a to jsem moc rád. Speciály, homologace, RFT apod. bude obrovský oříšek pro komplet všechny dodavatelé a tak tam bohužel se bude brát co bude. Tedy pokud vůbec něco bude. Zvěsti jsou různorodé a tak když např. nové BMW nebude mít zimní gumu s homologací, tak se nemůže nikdo divit, protože prostě tyto pneu nebudou na trhu a budou chybět v celé Evropě. Toto je už realita a v zimních měsících se to jen a jen prohloubí. Jsem rád, v této době zvlášť, že jsem všechny své stálé, věrné, uskladňující zákazníky a bylo jich opravdu hodně s těmito zimními sjetými gumami při přezutí přesvědčil a přezul hned na nové zimní gumy. Nebudu absolutně řešit pak v říjnu, listopadu problém s těmito svými lidmi. Všichni pochopili situaci a poslechli. A že se budou stahovat noví zákazníci z ostatních servisů ke mne když to tam u nich neseženou mi může jen pak i pomoci. A když ani já nebudu mít možnost už sehnat tyto speciály, tak mi to opravdu nevadí, protože to většinou jsou stejně jen přeběhlíci, kteří hledají alternativu k svému servisu. Říkám si v klidu, co se urve to se urve. Žádný stres, protože vždy jsou a budou na prvním místě ti mí stálí, věrní zákazníci a ti budou přednostně vždy obslouženi. Takže jak rád říkám- Na pohodu. A tu i přeji všem rozumným lidem v oboru po celý čas , nejenom tento víkend.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 4. června 2022
 
BFHezký nedělní den přeji. Čendo není zač. XP ty mne nezklidňuješ, jen si mezi těmi chlapy zvykám zase že tu máme super babu od fochu na kterou se musí pomalu :-))) Jinak mám z tebe radost holka zlatá, jde vidět, že jsi to vzala za správný konec a pořád to posunuješ k lepším svým zítřkům. Jsem rád, že jsme se mohli osobně poznat, protože to obohacuje a posunuje každého z nás.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 29. května 2022
 
BFHezký den přátelé gum. Týden za námi a stále ještě bylo dost práce včetně prodeje letních, ale taky především zimních pneumatik. 19.5. tn noviny--- https://novaplus.nova.cz/porad/televizni-noviny/epizoda/236209-19-5-2022 --, mne trošku až překvapily jakou tvrdou masáží se v květnu zabývají zimním pneumatikám. Úmysl, nebo náhoda? No nic, budeme čekat další zákazníky kteří budou chtít nakoupit už teď a ti co budou ladit internet, ať si pak ladí na podzim servisy které jim to třeba i rádi přezují. Já to určitě tedy nebudu a tak to naštěstí půjde zcela mimo mne, nepoznám to a ani to nepocítím. Pro mne je podstatné, že jarní sezona proběhla v klidu, bez výrazných stresujících faktorů, prodej pneu v letní verzi není sice dech-beroucí, ale po zimní sezoně se nebylo čemu divit když se tolik bralo letních pneu na podzim. Zimní naopak letos a teď trhají u mne rekord a to myslím k průběhu ročního období které je. Za mne tedy po lednu a únoru který pokulhával je teď zatím spokojenost. Dnes jsem se vrátil z cesty ze setkání servisáků. Hroudo s manželkou, XP, děkuji že jste tam taky byli a pro mne to bylo velmi příjemné setkání s lidmi s kterými si máme co říct. Jednoznačně mne to utvrdilo, že příprava a nasazení na letošní zimní sezonu v této době a už teď má svůj velký význam, protože kdo bude připraven nebude pak tolik zaskočen. A to mi dáte asi zapravdu. Přeji všem rozumným v oboru příjemný a hezký zbytek nedělního dne.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 22. května 2022
 
BFHezký den přátelé gum. Tak tento týden už oficiálně přišlo, že z 90% značka Nokian na zimu nebude. Vidím v tom obrovský a zásadní průs..., protože takoví dodavatelé jako GPD, ALMA, a další budou mít s tímto velký problém. Těch cca 400 tisíc gum této značky prodaných v ČR na zimu nahradit něčím jiným nebude vůbec jednoduché. Nexen, Hankook, ani Barum Conti to podle mne není schopen nijak extra navýšit, naopak sám bude podle mne muset redukovat stavy. Sava, Matador je ve hvězdách a k tomu silně omezena. Čína nebude ani náhodou a když tak za vůbec ne dobré peníze, takže jak a co? Toď otázka na tělo ale i duši. Zjišťuji každý den, že situace je čím dál složitější. Příkladem mi bylo tento týden kdy mne volali a navštívili malí servisáci a říkají: přezouvali jsme gumy a teď jsme chtěli něco pořešit těm zákazníkům kteří měli sjeté zimní a slyšeli že gumy na zimu drahnou, tak že si něco už teď koupí. Ale najednou jsme zjistili, že buď nic není, nebo to je cena jak blázen! Řekl jsem jim, že trochu zaspali a prodejci i staré zásoby vyšperkovali nahoru podle nových ceníků. Jo chlapci říkám, kdo pozdě chodí sám sobě si škodí a teď je pozdě honit byka. Když si dám vše kolem dohromady vidím, že zima může být velmi zajímavá. Denně prodávám a montuji více zimních pneu než letních což nikdy, opravdu nikdy nebylo. Nebojím se že v zimě gumy neprodám, protože na své dodavatele se spoléhám a věřím že budu mít podstatnou část koncem srpna max. září u sebe na servise a to je pro mne podstatné. To že jsem prodal mnoho zimních pneu už teď věřím naopak může pomoci tomu, že své věrné a stálé mám většinou perfektně připravené a budu se moci věnovat těm lidem z ulice kteří budou na poslední chvíli řešit gumy, které budou dost drahé a sortiment rozměrů a značek velmi silně omezený, což znamená, že budou rádi za cokoliv slušného, hlavně ať je ještě solidní cena a kvalita. Poměr cena, výkon, užitek bude myslím tuto zimu jednoznačný A když náhodou zimní zůstanou? Jak jsem již psal, nejsou to banány a tak se to nezkazí. Vždyť teď prodávané zimní gumy mám ze 70% ze svého skladu z minulé zimy a tak za to děkuji, že zůstaly. O potřebný zisk jsem absolutně nepřišel, ba naopak, jsem jen získal. Končí se pomalu sezona letního přezouvání, u mne to vidím na max. 2 týdny intenzivnější práce a důležité je že se prodávají i ty letní zimy, kdy je však patrné, že lidi šetří a dojíždějí zimní a letní kolikrát taky nejsou nic moc, ale ještě to prostě chtějí nahodit. Pokud se rozjede zahraniční letní dovolené, pak to vidím ještě na tzv. Chorvatskou sezonu, kdy lidé kteří teď dojíždějí jakékoliv pneumatiky přijdou v létě pro nové gumy. To tady 2 roky díky covidu nebylo, letos by mohlo dojít konečně ke změně. A jak probíhá, nebo proběhla jarní sezona u Vás přátelé?
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 14. května 2022
 
BFOtázka zní ----Jak hodnotíte aktuální vliv internetu v té nejobecnější podobě na prodej pneumatik v Česku? 1 Roste a dále poroste. Má ještě velké rezervy 2Poroste, ale už jen mírně 3 Spíše stagnuje a nezvyšuje vliv 4 V současné situace jeho vliv spíš oslabuje. LETOŠNÍ zima tomu bude podle mne tak, že se tito vlci dobře připravují a skupují co jen jde. To znamená že investují velké opravdu velké peníze do gum. Předobjednavají ve velkém až obrovském čísle a platí okamžitě, což malé servisy nedělají a ty budou mít velmi obrovské problémy, protože u výrobců toho moc už nezůstane a nenakoupí dobře po několikáterém zdražení. Malé servisy budou nuceni bezesporu kupovat právě u těchto intenetáků, nebo jen přezouvat a to je to co i oni chtějí. Zisk z gum zůstane u nich ne u servisů. Výrobci pojedou co to dá, ale jsou omezeni ze všech stran, takže nebudou levné značky, Čína ale i Sáva, Matador, Nokian. Ten letní se třeba teď tady doslova vyrojil v obrovském množství. Proč? Prý Poláci naštvaní na Rusy díky válce je vypráskali z Polska a tak je tady máme s plnou parádou. Zimní se můžou max. doprdat a nové Ruské se tu nedostanou, to je jasné protože první zimní guma s dotkou cca červen 2022 tu prostě nemůže přijít. Jinak max. příjdou celníci a vše to krásně zabaví. Tak to já chápu s embargem na nokian z Ruska, ale nejenom na něho. O lepší informace poprosím Shamba, ten je u zdroje. Proto říkám kdo teď už nepředobjedná, nekoupí hned pak na podzim zapláče nad výdělkem. Guma není banán a nezkazí se, nehledě že teď to pokryje inflaci, což je důležité. Déjte si peníze do banky, proděláte i gatě. Proto jsem si objednal nejvíce pneumatik za posledních x let a nelituji. Cenu u nich mám garantovanou, narozdíl např. u Barum, Conti, Laufen kdy to beru už jako podraz na servisy že objednáš dnes a zaplatíš cenu až příjde i s třeba 1-2 zdražením, což je pro mne nepřípustné. Bohužel v současnosti velmi běžné. Pozor proto na to co a jak si objednáváte ať nejste potom nemile překvapeni. Garance ceny na předobjednávku v aktuálním čase má být pro dodavatele zákonem, ne že zneužijí situaci což si myslím teď jednoznačně u některých je a je to pro mne osobně podraz. Oni mají jistotu že gumy mají komu dodat a za cenu která je třeba 2x během výroby upravená. Proto objednávám jen s garancí ceny v čase podpisu předobjednávky. Jsem rád, že jsou tady féroví hráči oproti pro mne uzkoprsým prodejcům. Beru to až skoro jako vydírání, protože hřeší na to jaká je kolem nás situace. Vidíme to ale všude ať už stavebnictví, nebo i potraviny.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 7. května 2022
 
BFJinak XP kamarádko, zážitky jsou všude podobné. Jedni tě pochválí, druzí pomluví že jsi zloděj. Už jsem si zvykl a některé ženu svinským krokem ze servisu. Nejsem zvědavý na výlevy některých jedinců. Naštěstí jich už dost ubývá, protože jsem si je tady už vychoval. Mí zákazníci nemají problém, ale pak sem tam příjde nějaký nový a začne prudit. Zrovna jeden včera říká že chce hned teď přezout. Tak jsem mu řekl že se musí objednat načež on že kde žiju že snad hned ho udělám max. zítra v sobotu. Já mu říkám kde žije on nevím ale já skutečným životem branže, ať si jede tam kde mu přezuli gumy na zimu a neumí ani vyvážit kola jak to má oblepené starým závažím kolem dokola. Ať jede do té boudy co mu to dělali. A v sobotu si může dát tak monterky on co nemá v pátek nic dopoledne na práci a pokosí trávu si kolem chalupy. My máme své hodiny za pracovní týden udělány a nepotřebujeme už nic víc. Čuměl jak péro z gauče. Říkávám to rád - Obejdete se beze mne? Obejdete. Obejdu se já bez Vás? Obejdu. Jako Vy si můžete vybrat svůj servis, tak my si můžeme vybrat své zákazníky a to i dnes děláme. Chcete přezout? Objednejte se, nechcete? Tak jeďte jinam, sevisů je tu jako much na lejně. A je klid. Ne nechci na svém servise lidi co přijdou, nepozdraví a myslí si že řeknou kravinu a každý se posmolí. Ne to nikdy nebylo a ani nebude. Já si dnes vybírám zákazníky, ne oni mne. Minulou zimu jsem jich stovky odmítl ve slušnosti, nevadilo mi to a nevadí a nemíním měnit nějak stratégii i když vím že příjde velmi těžká doba, ale právě proto mi nebude chodit na servis někdo kdo jen prudí, otravuje a dělá problémy. Udělám si ty co respektují mé pravidla, ti kteří naslouchají a poslouchají pravidla mého servisu. Poroučet mi nikdo a nikdy nebude, na to jsem příliš zkušený. A jako jsem i minulou zimu nepřezul ani gumu z internetu a byla to nejlepší sezona za posledních 12let tak i letos tomu zase bude. Je to to nejlepší co roky dělám, mám klid jen na své pneumatiky a lidi, což je nejdůležitější. Ostatní mne nezajímají. Nenechám si zaplavit servis novými gumami odjinud, to ať si dělají druzí, kteří pak kolikrát zrovna ke mne i příjdou a brečí že nemají na to a tohle. Blbci, co kňurají, že aspoň nějakou korunu z toho prý mají, ale neuvědomují si že pak nemají na zvedák, kompresor, vyvažovačku, protože to dělají za charitativní ceny. Ať padnou, stejně jak někteří kteří neunesou tíhu zdražování energií, nájmu, apod. tím že dělali levně, kazili především cenu práce, dělali otrok internetu a teď kdyby zdražili na potřebnou míru tak zkrachují protože to jejich zákazníci co u nich přezouvali psychicky i fyzicky ceny nedají. Nelituji ani okamžik to že prostě v zimní sezonu ani kolo z internetu, vidím ten užitek a zisk který je pro chod servisu třeba zrovna u mne podstatný. Raději méně za více peněz, než dělat otroka a mít houby, být dobitý, sedřený, zničené stroj a nemít pak na nic. Každý má svou strategii, každý je jiný, každá část republiky je rozlišná a tak si tu cestu musí najít každý sám. Já ji našel a jsem aspoň v tomhle v pohodě.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 7. května 2022
 
BFRomane, upřímnou soustrast. Život někdy přináší radosti, štěstí, jindy starosti, bolest a žal. Je to život a každý má tu svíčku nějakou. Soucítíme s tebou.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 7. května 2022
 
BFHezký nedělní večer přeji. PM, ano hodnoty pneuservisu jsou dnes velmi mizivé a to ať nějaký malinký, střední nebo i velký pneuservis. Já už si dnes neumím ani představit převzít menší natož nějaký velký pneuservis, nebo snad několik servisů v síti. Neumím si představit, že by dnes někdo absolutně koupil i třeba síť Chára, Pneuplus, Procházka, atd. Je to utopie. Už jsem si volal se dvěma kolegy menších servisů kteří mi potvrdili, že asi brzo skončí, protože jim zvedli majitelé nájem o 100%. Když k tomu připočtou ještě náklady na energie, topení, zaměstnance, atd, atd., pak se není čemu divit. Ano bude to velký zásah pro mnohé. Někteří to prostě neustojí z různých důvodů. Může se to stát komukoliv.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 1. května 2022
 
BFPM, hodnota firmy je dnes v pneuoboru 0. Nikdo ti v této době za takovou firmu nic nedá. Každý i počká že se to zavře a ti lidi z toho servisu se rozlezou všude možně. Každý majitel servisu dnes ví že nemá cenu kupovat bývalou konkurenci, že ty současné náklady na lidi, energie apod. jsou nerovnoměrné přínosu a zisku. Jsou to jen a jen velké starosti, takže lepší se držet svého a v klidu max. čekat na to že někdo ze zákazníku přijde zrovna od toho jeho zavřeného pneuservisu. A takový nový silný odvážlivec jsem přesvědčený tady už v ČR už ani není, který by do toho šel, protože prostě dobře ví, nebo si to před koupi zjistí, že pneuobor je dnes z 90% jen služba, ne skutečný byznys. Kdysi jsem měl dva servisy a po podrazu v jednom z nich jsem odešel a nelituji toho tedy vůbec, dnes bych už nechtěl další ani náhodou, dnes ne a vím moc dobře proč i kdyby mi to nabídli za fantastické peníze. Ne děkuji. Časy se mění a tak se smiřme, že kdo má nemovitost tak ji prodá, stroje rozprodá a zbytek je 0. PM škoda to možná je, ale je to současnost a taky i skutečnost.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. dubna 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz