Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Shambo
Shambo Michale, je to jako výlov rybníka pod Třeboní. Po pás v bahně, zima, nevlídno... pořád v předklonu. Ale v sítích se to vlní. Tak odvahu!
pondělí, 21. října 2013
 
Michal
Michal Bořku fakt pěkné a díky za zkušenosti. já jak jsem psal, tak s Lassou moc zkušeností nemám, ale zaujala mě asi před 3 lety, když jedna firma koupila multicary a používala je jako sypače na zimu. Měli na tom Lassu, říkal jsem si, co to proboha je, ale když jsem to viděl v akci, jak to hrabe a ta multicara, byť 2x4 prostě hrne ten sníh kopec nekopec, tak všechna čest. Na osobních se s nimi opravdu nesetkávám. Přiznám se, že jsem je tu na autech moc neviděl, ale párkrát ano a líbila se mi. Já sám se snažím prodávát hlavně to, co nemá každý kolem. Yokohamu dělám hodně a to je má srdeční záležitost. Kluci začíná jeden z nejhezčích týdnů, tak užívejte.
pondělí, 21. října 2013
 
Shambo
Shambo Dobré ráno všem, pánové. Hrrrrrrrrrrrrrr na ně! :)
pondělí, 21. října 2013
 
Shambo
Shambo Bořku děkuji - jasné, výstižné, inspirující. Po několika obchodních cestách do Turecka musím potvrdit, že místní obchodníci jsou rychlí, kreativní a pracovití. Respekt.
neděle, 20. října 2013
 
BF
BF Hezký nedělní večer. Nebudeme se přátelé prosím hádat. Chtěl bych napsat pár řádků které snad můžu jako dlouholetý prodejce pneu Lassa vyjádřit k značce. Značku dělám něco přes 9 let a za tu dobu do byly tisíce a tisíce pneumatik které jsem prodal. ČEST TÉTO ZNAČCE DĚLÁ ŽE JSEM PŘI TOMTO SLUŠNÉM PRODEJI NEMĚL NIKDY ANI JEDNU REKLAMACI! A to jsem prodal od osobních až po nakladačové pneu. Značka je pro mne osobně srdeční záležitost je dobře prodejná, patří do kvalitní střední třídy a je plně konkurenčně schopná značkám jako je Dayton, Kléber, Firestone, aj. Časy kdy na můj servis přijel před zimou plný kamion z návěsem z Turecka jsou již sice pryč, ale přesto je značka Lassa pevnou stálicí a patří k oblíbeným značkám mých zákazníků. Minulý rok na zimu nastavila velmi špatně cenovou politiku a to byla mýlka která se odrazila v prodeji. Určitě tedy u mne. Po sezoně jsem si s p. Jakšíkem sednul a probral stav a situaci jak u Lassy tak v AM PNEU a hledali cestu jak z toho vyjít ven. Jeho projekt autorizovaný servis Lassa má podle mne do budoucna velký potenciál, protože ochraňuje pneuservisy proti internetovému prodeji. Jak? Přátelé povím jeden jediný příklad který v ČR nemá obdoby a který je ukázkou jak to jde odbourat nekalé praktiky podvodného internetu když se chce. Objevil se na českém trhu nějaký internetový chytrák který chtěl prodat jeden rozměr LASSA za cenu která byla zcela nepřípustná. Nebudu tu rozepisovat patřičné další kroky co a jak probíhalo i když to do detailu znám, ale jen povím že výrobce zjistil odkud jsou a okamžitě upozornil svého velkého odběratele v Německu na to že se jeho pneu dostaly na český trh za nepatřičné ceny a hrozí mu okamžité ukončení spolupráce. Pneu byly následně bleskem zrušeny na českém webu a neexistuje je už za ty ceny sehnat.Toto je podle mne cesta perfektní spolupráce výrobce a svých výhradních odběratelů kteří jsou max. podporováni. Tohle umí Turci a nikdo jiný. Proč? Je mnoho odpovědí proč tomu tak může být a jít u nich a u druhých to třeba svou neschopností, výmluvou, nechtěním, jen prodanými čísly apod nejde. Jedno je jisté Lassa je po slabším roce zpátky a letos ceny na zimní naskladnění má velmi slušné. Proto jsem ji i letos více vzal na sklad a v některých rozměrech se po ni jen zaprášilo. Na zmiňované sadě 205/55-16 dělám zisk podstatně větší než zmiňovaných 1000,-kč. I tyto peníze jsou dnes krásné oproti zisku na jiných značkách na kterých to nedáte ať se snažíte jak můžete, protože se dnes každý podívá na internet než k vám přijde. jako je např. u mne zmiňovaný Conti do ulice za 48% což mnozí z vás ani nemá. Proto jsem letos v Lasse zase silnější, vydělečnější a plně konkurenčně schopný dát na frak zkaženým konkurenčním značkám. Každému rozumnému pneuservisákovi poradím ať si klidně k sobě pozve p. Jakšíka na schůzku a promluví si s ním pak si může udělat celkový obrázek o něm, společnosti AM PNEU a také jejich servisní síti. Ještě bych chtěl říct, že musím a naprosto plně souhlasím s Ferdou že dobrý servisák prodá i kovovou obruč když musí. A také že není vůbec těžké prodávat přeznačkované pneumatiky které jsou na každém rohu nejenom všude reklamou přehnaně nabízeny, falešně preferovány, taky cenově totálně zničeny, ale právě ty dobré ostatní pneumatiky které přinášejí něco nového v prodeji se zákazníky a taky určitě lepší zisk. U mne to je například ta Lassa, Yokohama, Points. A o tom že mnozí pneuservisáci nejsou vůbec orientováni a dobře připraveni na celkový pneu trh u nás jsem již psal taky několikrát. Často jsou uzavřeni ve svém světě a nečtou co mají a nezajímají se o coby měli. Kdyby raději vyšli i do jiných servisů tak poznají co a jak dělají nejenom dobře, ale především špatně. Dobrou noc přátelé gum a zítra to na svých servisech rozjeďte.
neděle, 20. října 2013
 
Anonym
Anonym BIBE na tvuj článek jsem nereagoval.Ptal jsi se a 2chytrolíni co nic o značce neví,nečtou,tlachají kidy,píšou kraviny a hlavně napsali jak jsou neschopni.Ty Bibe asi jako Micheliňák podle znaku co máš v logu jses zeptal.Já napsal zase svůj názor.Tak hoj a ať vám chutná nedělní oběd.Mi určitě mám kačenku se zelím.Zdar.
neděle, 20. října 2013
 
BIB
BIB vulgární servisáci jako skutecnyferda dobré jmeno pneuservisákům rozhodně nedělají, já se tady nemíním s nikým hádat a pořádat žabomyší, že někdo vidí jen svoji pravdu a názor někoho jiného ho nezajímá a navíc ho uráží je jeho problém a vypovídá o něm svoje. Nikdy a nikde jsem nenapsal že je Lassa špatná pneu, sám jsem ji nikdy neviděl ani jako ojetou, jen jsem chtěl nepsat že ty marže co doporučují jsou pro rozvoj pneuservisu nízké, nic víc nic míň, tímto přeji všem slušným pneuservisákům pohodový slunečný nedělní den
neděle, 20. října 2013
 
Anonym
Anonym Radit Boročkovi nebudu,ty jsi mimo mísu a taky ti nikdo nenařizuje a neukládá prodat 3000gum Lassa ty pako.S tímhle číslem co prodáš mne neosilníš,to není žádné brutál terno.Nesnáším však chytrolíny tvého typu co neznají kromě pár značek nic jiného,mají před očima max.bibenďáka či koně ve znaku a jsou chytří jak ty blbé troky.A jestli chceš umřít hlady tak si třeba zdechni to je mi fuk.Není umění prodat Michelin,Conti a další pošahané zprasené značky, ale je frajeřina prodat třeba Lassu,Sebring,Kumho,Viking, a další slušné značky žádné sračky Wanli apod.Je jich tady v tom pneubordelu dost.Zjíšťoval jsem si včera např. internet jak mají pořešený a to by jste mnozí koukali jak péro z gauče co ti Turci dokážou za kousky oproti všem současným českým dodavatelům.Poprosil jsem toho co má k tomu nejvíce říct a to Bořka který Lassu dělá mnoho let ať se k tomu vyjádří a slíbil že napíše.A teď chápu už mnohem více jak ti Turečtí kluci od Bridgestonu uvažují.Kdyby se více pneuservisáku zajímalo o trh a vše kolem s pneu nemuselo by být takových a tolik lopat mezi náma.Zdar!
neděle, 20. října 2013
 
Michal
Michal Kluci myslím, že se hádáte úplně zbytečně. Lassa není špatná pneumatika, ale na jedné značce se to postavit nedá. Tyhle úvahy myslím máme všichni za sebou. Jestli má někdo 200 na gumě na feldu budiž mu přáno, já zcela otevřeně přiznávám, že jsem rád za 130 Kč na felině a jsem rád, ale nemá smysl to pitvat, protože všichni víme, že už ten rozměr pomalu opadává. nestresujte se, sezona dopadne dobře a užívejte si plné ruce práce.
neděle, 20. října 2013
 
Shambo
Shambo Pánové, mír. Velmi rád si přečtu názor kohokoliv a na cokoliv, ale neperte se. Na to jsou stovky a tisíce jiných fór a debatních kroužků. 3000 ks Lassa ( -y ) za rok - to je součást obchodník podmínek, která vede ke konkrétnímu skontu atd.? Opravdu by mne to zajímalo. Díky předem za odpověď a klid, tomahavky nic neřeší.
neděle, 20. října 2013
 
Gumar1
Gumar1 No Ferdo,kdyz ma člověk jiný názor než ty,tak je" blb jak troky" hraje si na chytrého" nebo "amaterský obchodník". Tak mi poraď,jak mam prodat 3.000ks pneu Lassa za rok,když je to tak fantastický artikl? Opravdu jsem asi blb a nechám si od tebe radit.
sobota, 19. října 2013
 
Anonym
Anonym Moris i Gumaři1 a další mnozí jako by hrající si na pneuservisáky učte se chlapci a vzdělávejte se více ať jste v obraze.Jste blbí jak troky.Pomalu se začínám o ně i ja zajímat,protože mají dobrý systém prodeje.Morisi Barum a litr ze sady?Jsi upadl na hlavu?Co to tu hraješ za divadlo.Vidíme všichni jak se to prodává,máš 500 a jsi rád že dýcháš.Lassa je jasný lepší střední segment a v současné době jasná 2 v Evropě!Neseďte na řiti a čtěte co máte a ne pí...y http://eshop.avonpneu.cz/InfoPage.asp?ID=194&TP=NW První jsou Otrokovičáci něco přes 20mega černých nesmyslů a hned za nimi Turci.Shambo tu už psal taky jak to roste.A Gumaři1 ty jsi úplně mimo hru.Ty se běž laskavě zakopat někde do dílny,protože kdyby jses trochu zajímal a netlachal nesmysly,tak by jsi se dozvěděl že ji na český zasraný internet nedostane nikdo právě proto že má zvládnutý perfektní marketing třeba právě v tomhle bodě.A pokud ji u tebe neduvěřují,neznají pak je mi jasné co jsi za amatérský obchodník.Umíš hovno a ne prodat.Spoléhaš jen na kraviny typu reklam,letáků,testu, apod.Jsem tu psal a je to i tak že dobrý obchodník prodá na BMW,Audi apod i kovovou obruč ze žebřiňáku.Kdo ne je jen boroček a lísavý otrok pneubohů.Někteří z vás z dílen by potřebovali nakopat do řiti stéjně jako ti interneťáci a výhradní smradi.Hrajete si na chytré a jste blbí jak troky!Zdar!
sobota, 19. října 2013
 
Anonym
Anonym BIB to že máš na favouše dvě kila je dost dobré,taky ho mám za 800 a rubu za litr,ale neval mi tu klíny do hlavy že z každé sady.To ti zas nesežere nikdo.Octávku v 15-16 jsi rád že jsi rád za pár krup navíc.Vydělat můžes ale v průměru si na větších kolech nenadělaš hrachy.Lassu ještě přímo nedělám,sem tam ji překoupím ale mám ji odzkoušenou a je to slušná guma která bere určitě více než posmolený hnusný HP2 od Klébru.Lasa hrabe dobře,brzdí ještě líp.A ty ceny co jsem mohl vidět jsou docela slušné hlavně v těch větších rozměrech.Kulturu prodeje mají na beton lepší než ti kravatoví hotentoti z michelinu kteří si nevidí ani na piňdoura.Litr za sadu gum 16 je dnes nadstandart to u Mišáku nikdy nevyděláš, stačí i tvůj kámoš Pešule jak to hází do placu a máš po ptákách.A ještě připomenu 48% na Conti jak to dává Horák z Brna je pěkná hovadina a sviňárna.Conti jede ve stopě většinových prasat českého výhradního zastoupení.Prodat,prodat jen ať jsou čísla.Zhulenci jedni blbí anenažraní! Si vzpomínám jak jsem tu psal o nějakém lenivém Chmelařovi jak je zhnilý jezdit po servisech a napere to co nejvíce Karasům ať nemá s tím náhodou moc práce.Chudák jeden.Ještě že je na dílně ta robota,její dost a kdo umí ten umí.Zdar.
sobota, 19. října 2013
 
Gumar1
Gumar1 Lassa neboli turecký Bridgeston opravdu žadná sláva.Prodávat ji,tak asi umřu hlady. Totálně ji chybí marketing,lidé neznají,nedůvěřujou.A to,že není "zkurv...ná na internetu? to znamená,že po ní není poptáka !
sobota, 19. října 2013
 
Moris
Moris Lassu tady v okolí trochu dělá jeden pneuservis. Posundavali jsme jich docela dost, takže i něco prodá. Často se ptám zákazníků na spokojenost s pneumatikami, odezva na Lassu spíš horší, nic moc převratnýho. Osobně, ani nevím kam se tahle značka řadí jestli prémiový segment střed nebo bugget. Nebýt zdejšího konkurenčního servisu tak se sní nesetkám. Abych si tahal na sklad něco co mám v jiných značkách, pro mě určitě ne. Na 16" je to nic moc zisk, který se přibližuje Barumu.
sobota, 19. října 2013
 
SJM
SJM Krásné dopoledne přátelé ( fakticky svítí slunce a je příjemných 10°C) a zdarvím správné "blázny" kteří slouží gumám a i zde vytrvali. Já to z několika důvodů nedal, nicméně stále mám jisté vazby i na servis. Neuplyne týden, abych 3-4x nenavštívil tyto stránky a mrknul co a jak. Shambo - moc dobré, trefné a ještě vtipné. Od dyby Tvých příspěvků již nemusím chodit na top 10 aktuell, s komentářem jsou excelentní. Bořku, měl jsem rozepsáno několik příspěvků, ale vždy jsem je smáznul. Důvod zřejmě ten, že již přímo se nepohybuji na servise a hlavně nemám ještě potřebný odstup. To perfektně sleduji na sobě, jak ten posun v chápání kolem servisu se v čase mění, je to až neuvěřitelné. Po létech jsem si takto vzpomněl na Pitharta ( straší si možná vzpomenou o koho jde), jak tuším po prvním opuštění vlády či parlamentu a nastoupení jako VŠ pedagog v TV si sypal popel na hlavu, jak byl v politice odtržen od reality, jak viděl věci jinou optikou, že akcentoval jiné priority něž občané atd. Tak jsem si říkal, chlapče, bla, bla, bla. Chápu, že politika a gumařina jsou dva naprosto rozdílné světy, ale to jádro podstaty, co chci sdělit je tomu hodně podobné, možná mě někteří rozumíte. A tak než abych se vyjadřoval k kde čemu, když stojím kdesi na půli cesty, raději tomu nechávám čas na vytříbení názoru. Máme týden do "svobodných" voleb, Takovou lidskou bídu, co se tam je dnes, nepamatuji. Ale pozor, vždyť jsou to stále jedni a titíž co jsou tam i dvě dekády. Jak to, že nám dříve nevadili a dnes je nemůžeme ani cítit ? Důvod je nasnadě, máme jiná měřítka a to vidím jako jistou naději. Ne v těchto volbách, to bude pořád stejný humus, ale třeba již v těch přištích. Traduje se, že národ má takovou vládu, jakou si zaslouží a já s tím souhlasím. Pročtěte si laskavě zde starší příspěvky o pneuoboru a srovnejte s naší politickou scénou. Po odmyslení dětailů z podobnosti až mrazí. Jsme prostě takoví a děláme si to jen a jen sami. Až budu přesvědčen, že mám zde co sdělit, rád se s vámi o to podělím. Hezký den přátelé a Tobě Bořku zvlášť.
sobota, 19. října 2013
 
BIB
BIB Ještě bych se rád podělil o jeden email který v uplynulém týdnu přišel určitě i mnohým z Vás. Poslal ho p. Jakšík z AM PNEU, nabízí pneu lassa v rozměru 205/55-16 a vyzdvyhuje že na sadě techto pneu může servis vydělat i více než 1000kč, sám pak uvádí kalkulaci za jakou se pneu dají prodat a vychází to na 206kč zisku z jedné 16" lassy, no já nevim jak máte nastavenou rabatovou politiku vy ale 206.- zisku z jedné pneu mám na 13" zimním kleberu.. 1000kč čistého zisku je ze sady 14" kleberu, zisk z 16" kleberu je zase o kus výš, prodáváte někdo Lassy? Dají se prodat bez problému?
pátek, 18. října 2013
 
BF
BF Krásný večer přátelé gum. Dnes se jen na chvilku pozastavím ještě k mému včerejšímu příspěvku ohledně slevy prodejce p. Horáka na Continentál přes 48% do ulice. Chtěl bych jenom napsat že tohle je přesně ta ukázka velké neprofesionality servisáka který osobně odsuzuji. Nevím co ho k tomu vedlo a vede že dělá takovéto hlouposti, ale myslím že to bude určitá křeč a také i nějaké osobní zoufalství. Nic velkého v zisku mu to nepřinese a nic pořádného to nevynese do budoucna. Nevěřím ani že když tam přijde zákazník na jeho servis tak že cenu pneu dá stejnou jako na internetu a to je právě i to co tu často píšu že je tady doslova devastace prodejního prostředí. Válka prodejců pneu se zvrhla v nekontrolovatelnou bombu která dříve či později vybuchne. Přinese to jen zlo a nebude to mít nic pozitivního za přínos. Sám bych mohl dát ty procenta co jsou zcela nesmyslná a dělat jen za práci kterou mám podstatně dražší než mnozí a tím pádem bych vůbec nic neprodělal, ale to není má myšlenka a filozofie pneu prodeje a pneuservisní činnosti. Je smutné a je až z podivem kam se to vše ubralo za pár let. Je to skutečný obchod? Je to ještě solidní podnikání? Ne přátelé tohle už je něco jiného. Co? Na to si odpovězte už sami. Jsem rád že na mém servise to fičí a práce je dostatek. Zvládá se to dobře a má to vzestupnou tendenci. Pneumatiky se prodávají velmi slušně a jde to celkově zatím velmi solidně. Kéž to vydrží co nejdéle. Jen jako příklad te mé dražší práce o které jsem pár řádků zpět psal uvedu, že jsem dnes např. pánovi který si dovezl 6 ks nových pneu Conti 205/55-16 + 2 starší pneu přezul jeho jeho dva vozy najednou za 2630,-kč. Kdyby ty pneu koupil u mne měl to po slevě za práci celkem za 1400,-kč. Ještě poděkovali a objednali se na opravu a oba na geometrii. Někdo by je možná přezul oba dohromady za 600-800kč, ale to je právě také částečně ukázkou i toho zoufalství na kterém nikdy a nikdo nic rozumného nemůže a ani nelze postavit jen vše kolem a sám sebe zcela zboří. Hezký víkend všem rozumným lidem v oboru. SJM prosím ozvi se nám tady. Chybíš tu. Bořek.
pátek, 18. října 2013
 
Shambo
Shambo Přátelé pryže, dnes se mi bude výrazně lépe usínat. Práce je hodně, prodeje jsou nadějné, dokonce i dva dlužníci se rozpomněli, že by taky měli něco poplatit. Snad prý do jara to zvládnou, hned jak se vrátí z lyží. Ale to není všechno. Už i Evropská asociace výrobců pneumatik a kaučuku ETRMA si všimla, jak se tady všichni činíme. Třetí čtvrtletí tohoto roku potvrzují páni statistici celoevropský nárůst prodejů nákladních pneu – celkem 6,48 milionu, což je plus 7% proti minulému roku. Výrazně se také vylepšuje bilance prodeje v osobních pneu. Po průšvihu na začátku roku jsme my všichni už prodali skoro 149 milionů kusů. A to ještě není našim snahám konec!! Doma nás sice nikdo nikdy nepochválí, ale aspoň ti evropští odborníci jsou tak úžasně všímaví. A všem, kdo se o tyto globální úspěchy v dobách nelehkých přičinil a aspoň jednu šlupku prodal, posílám tento úderný song Jirky Schelingera ,, Já jsem vrchol skromnosti´´. http://www.youtube.com/watch?v=m4Nw3spMSqI&list=PL330E950C6C015C20
pátek, 18. října 2013
 
Shambo
Shambo Dobré ráno všem, odvahu a ke strojům :)
pátek, 18. října 2013
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz