Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Shambo
Shambo Pánové, byl to vypečený týden. Nadějný. Únavný. Povzbudivý. Ale to hlavní a rozhodující máme v sobě, před sebou a ještě hodně dlouho před námi... Jak u vás, plantážníci? Biče dopadají na vlastní záda? V podpalubí cákají litry potu od vesel? Držte kurs, napněte plachty a doplujeme. Hodně sil všem vám.
pátek, 4. října 2013
 
Shambo
Shambo Bratři gumaři, žijeme v převratné době. Někdy i převrácené. Každý na to máme svůj názor, ale je zajímavé si přečíst, jak ten klokot kolem nás vidí profíci - analytici z Tire bussines. Zde to máte: uplynulo již 25 let ode dne, kdy si překvapivě Bridgestone pořídila ryzí americký gumařský klenot - značku Firestone. Možná si to neuvědomujeme, ale čekají nás stále více a více převratné změny ve vlastnictví i řízení pneumatikářských firem. V těchto dnech se odehrávají další velké dvě události. Indická značka Apollo tyres si kupuje americký Cooper tire a čínská značka GITI si otevírá technologická centra jak v Hannoveru, tak i v Ohio. GITI bude prvním čínským výrobcem, který si v USA zakládá svůj výzkumný ústav. Před čtvrtstoletím se svět gum začal převratně měnit - Continental získal v USA značku General tyre, Pirelli si vyšlápla na Amstrong rubber, Michelin pohltil Uniroyal Goodrich tirea a Yokohama si přivlastnila Mohawk rubber. Ryze americké společnosti zůstaly v USA tehdy již jen dvě - Goodyear a Cooper. A právě Cooper se stává indickým. Krok GITI znamená jedno - začnou se vyvíjet pneumatiky speciálně určené pro americký a evropský trh. Pokud se to těmto průkopníkům podaří, budou je následovat další a další asijské společnosti. Před čtvrtstoletím si Bridgestone nakročil koupí značky Firestone a všeho, co k ní patřilo, ke světovému prvenství. Kdo je bude následovat?
čtvrtek, 3. října 2013
 
Shambo
Shambo Dostal se mi do ruky velmi zajímavý materiál o stěhování národů ( gumařů ), technických center a fabrik z kontinetu na kontinet. Snad to bude zajímavé i pro vás. Večer vám to sem lupnu. Zatím mi jedou stroje a drčím telefon. Mám první zájemce o proutěné košíky. A taky dotaz, zda ten košík bude prázdný. Bude, přátelé, bude.
čtvrtek, 3. října 2013
 
BroukPytlik
BroukPytlik Ať tam bude kdokoliv, regionu to rozhodně pomůže. Nikdo zatím neví o velikosti potencionálních výrobních kapacit takže je to stále velká spekulace. Tato továrna ale může změnit trh v ČR. Hankook už postavil v Maďarsku a typnul bych si , že se bude soustředit na zlapšení efektivity, něž na stavbu a přesun kapacit do jiné země. Kumho se pomalu zvedá z těžké krize kterou si prochází od 2008 a podpora prodejů v evropě by se mu rozhodně hodila. Nexen loni otevřel v Koreji prý největší továrnu na světě, takže další kapacity asi nepotřebuje. Otázkou zůstávají kontrakty uzavřené s automobilkami, kde množství dodaných kusů může zásadně vyplnit výrobní kapacity. Já to vidím na Kumho.
čtvrtek, 3. října 2013
 
Michal
Michal Gumař: No, to máš pravdu, ohebnější záda máme....ale jestli to nebude hlavně tím, že jsme víc bezpáteřní než maďaři:-)))
čtvrtek, 3. října 2013
 
Shambo
Shambo Hlavně o tom nic něříkejme korejským investorům, mohli bychom je odradit. Snad nečtou toto fórum... :) Mitas měl v holešovské průmyslové zóně také velké a reálné plány, ale stačilo jedno občanské sdružení a zóna je zatím stále neobsazena. Miliarda z našich daní leží zahrabaná v zasíťovaném poli. Vyrábět se bude prostě jinde.
čtvrtek, 3. října 2013
 
Gumar1
Gumar1 Fabrika má stát v Nošovicích vedle Hyundai,tudíž zřejmě Hankook,kterému v Evropě chbí výrobní kapacita.Po fiasku s pracovní produktivitou,který má v Madarsku se stěhuje do Čech.My máme ohebnější záda než Madaři..
čtvrtek, 3. října 2013
 
Michal
Michal Já bych to Radku viděl na Kumho.
čtvrtek, 3. října 2013
 
Shambo
Shambo Radek: přikláním se k tvé variantě, jaká bude cena pro vítěze? Dáme fanfáry a provolávání slávy? Ovace? Nástup na rudý koberec? :) Hlavně aby to regionu pomohlo.
čtvrtek, 3. října 2013
 
Radek
Radek 1.)Nexen 2.)Kumho 3.)Hankook
čtvrtek, 3. října 2013
 
Shambo
Shambo Čendo, k těm proutěným košíkům mi šikovný výrobce jako bonus nabízí i ručně zhotovená březová košťátka. Nejsou levná, ale aspoň někdo si umí ocenit po zásluze starou dobrou českou ruční práci.Košťátko se dá v průběhu velikonoc po nazdobení mašlí použít jako lidový donucovací prostředek na neplatiče.
čtvrtek, 3. října 2013
 
Shambo
Shambo Michale a všichni dobré ráno, dáme si tipovačku? :) 1/ Kumho 2/ Nexen 3/ Hankoo?
čtvrtek, 3. října 2013
 
Michal
Michal Ta kluci koukám, že jsem ten min. týden nebyl daleko od pravdy: http://www.novinky.cz/ekonomika/314985-do-moravskoslezskeho-kraje-by-mohl-zamirit-jihokorejsky-vyrobce-pneumatik.html
středa, 2. října 2013
 
Shambo
Shambo Bratři gumaři, jak jsem řekl, tak jsem i udělal. Vlastníma rukama jsem si dnes ošahal pravou Conti zimák. No co, guma jako guma. Po šichtě jsem si zajel do místního A3, osádka o akci ,, kup čtyři kontíky, dostaneš levnější v kopačce kolíky ,, byla zpravena. A tak jsem se porozhlédl v internetové džungli, jak tuto akci pojali v jiných zeměpisných šířkách. Pokud budete nakupovat v Německu, čeká vás tombola o lístky na mundial do Brazílie. Polsko? I tam vás šupem pošlou na šampionát do Rio de Janeiro. Maďarsko - akosi nič. Ovšem pozor - velmi štědří jsou v Rusku! Za zakoupené čtyři zimní šlupky se stačí zaregistrovat a každý zdarma získá cestovní tašku Conti. A k té brašně možnost volňásku na hokej do Soči a zase mundial do Brazílie. Conti se totiž stává sponzorem ruské sborné v hokeji. Ještě že ty vítězné puky jsou made in Czech republic. Co říci závěrem? Akce je to globální , rozpočet asi bezedný, a reálný dopad? Nechám se překvapit. Pokud bude akce s taškami v Rusku úspěšná, zkusím svou letní sezonu podpořit bonusem ve formě pírka na vytírání pekáče sádlem nebo proutěným košíkem za 50 zaplacených kol. P.s. i marketingové kampaně světových velkofirem mají své úsměvné chyby, podívejte se sami: http://www.continental-2014.ru/main Kdo jako první odhalí, jakou výstrojní součást hokejistovi natrhli, může se u mne hlásit o lízátko, svěcený ventilek a hrníček na kafe. Proutěné košíky budou u mne skladem až od dubna příštího roku. Gumám zdar, přátelé.
středa, 2. října 2013
 
Radek
Radek menší akcočka https://www.ipneu.cz/newsletter/newsletter_2013_10
středa, 2. října 2013
 
Shambo
Shambo Čenda: když Písek, tak bývalý Jitex, a když Jitex - tak pánský župan z postřižené plyše, k němu křeslo, doutník, sklenku sherry a pohled z oranžerie na vlastní plantáže. Gumám zdar, dobré ráno plantážníci!
středa, 2. října 2013
 
Shambo
Shambo Nemám s Conti winter žádnou osobní zkušenost. Ale začnu to bedlivě sledovat a studovat.
úterý, 1. října 2013
 
Michal
Michal Souhlasím s Ferdou. Já o kvalitě 850 taky pochybuji. Loni frčeli jak na běžícím pásu a po sezoně jsem jich několik musel nechat reklamovat, protože jim vypadnul uprostřed dezénu celá kostka dezénového bloku. Reklamace conti uznané, prý chyba ve formě. Co se týče výdrže, tak je stejně mizerná jako TS830.
úterý, 1. října 2013
 
Anonym
Anonym Co s tou blbostí Adidas sledují?Ti to klidně povím.Kupiš blbé posmolené boty s podrážkou Continental a jsi pak fakt největší frajer co jen může být na světě.O kvalitě Conti 850 taky silně pochybuji.Pár frajerů naletělo už minulý rok a gumy sjeté po 1 zimě a v 5mm berou houby a nejede to nejede!Tak to tu měním za Nokouše nakoupené z Polska a je mi dobře na srdci že ty podvodníky s Rumunconti odstřihávám.Zdarec.
úterý, 1. října 2013
 
Shambo
Shambo http://www.conti-online.cz/www/pneumatiky_cz_cz/marketing/conti_adidas_cz.html Zvláštní situace, přátelé. Zimní osobní Conti drtí v testech kde koho, kvalita je nezpochybnitelná. A navíc to lákadlo - kup značkové gumy, naběhni do A3, pořiď si tepláky a užij si podzimu života. Upřímně by mne zajímalo, na co marketing uvedených firem cílí? Zvýšit prodej Conti winter? Zvýšit prodej tepláků a mikin s kapucí i bez? Zvýšit prodej obojího? Sezona nám přinese ještě spoustu překvapení.... Gumám zdar a pevné nervy, přátelé !
úterý, 1. října 2013
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz