Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Radek
Radek Identický problém mám letos s Barum Conti kdy nám nelezl do autopůjčovny, která nám dělala cca 1000kol ročně. Jen s rozdílem že pokud platí podmínky co jsem viděl tak pokud přesáhnou zmíněných tisíc kol mají lepší slevu než my.
úterý, 8. října 2013
 
BF
BF Je jedno jestli Nokian či jiný činní takovéto podraz kroky. Jisté je že tady všude kolem je chaos a kolikrát levá ruka neví co činní ta pravá. Dva dny minulý týden na cestách po ČR mi dodalo tolik informací co si nikde nepřečtu, nevyhledám na internetu co nenajdu na obrazovce žádného monitoru. Skutečný stav pneubranže v čechách a na moravě je kolikrát velmi žalostný a přál bych si aby tomu tak vůbec nebylo. Bohužel mám oči ze široka otevřené a nemám ani halucinace ani sen, ani mne nic nenutí a nenabádá si vymýšlet. Vidím ten svět gum jaký je a že je to na bodě mrazu a nejsme ještě vůbec dole, tím jsem si docela jistý. 2014 ukáže jemně stav co tady máme. A už léto 2014 bude podle mne hodně náročné pro mnohé pneuservisáky a nejen pro ně. Pak nějaký problém typu Nokian má akcie třeba -800000% nebude nikoho zajímat. Jak Shambo napsal - nemáme to u těch našich mašin hezčí a jednoduchší? Určitě ano máme, když se to hezky na dílně vše pořádně točí. Tak ať se vám to teď nezastaví aspoň měsíc a jste spokojeni se zimní sezonou. Hezký den přeji.
úterý, 8. října 2013
 
Michal
Michal To je kluci jednoduchý. 3-4 roky jsem dodával pneumatiky do jednoho velmi pěkného autoservisu, nezávislého, ale poměrně kvalitního. Pneuservis dělali samozřejmě taky, ale měli to hodně jako doplňkovku. Za tu sezonu jsem jim prodal tak okolo 200 ks pneumatik. Jelikož se v gumách tolik nevyznali, tak jsem jim se vším radil, jezdil tam na konzultace, aby si neudělali problém,když tam přijelo auto na větších kolech jak 18, tak mi že to na tom stroji nepřezují, tak já tam sjel, vzal pneu a disky a my to přezuli. Vím, že brali samozřejmě i jinde, konkrétně u žlutočerného moru, ale tam to bylo vždy tak do 30 ks za sezonu, pokud jsem neměl skladem. Dokonce jsem byl i takový debil, že jsem ji dával gumy do komise, aby si nedrželi sklad. Měli tam tak mezi 30-50 gumama v těch běžných 6 rozměrech od jedné dvou značek, aby měl zákazník výběr a až to prodali, tak jsem to vyfakturoval. Samozřejmostí byla likvidace, pro kterou jsem si sám přijel, sám naložil i vyložil. No ale samozřejmě hlavně brali nokiany. No a tak před měsícem jsem jim samozřejmě udělal ceník, kdy jsem dal na Nokian velmi pěknou slevu okolo 50%-52%, což si myslím, že není vůbec špatný, když si vezmete, kolik času jsem jim věnoval. Jasně brali i ostatní značky, hlavně Kleber, Barum, Dunlop. Samozřejmě vím, že by mnoho gum koupili jinde levněji, ale nikdy si nestěžovali a zákaznici taky ne a měli na tom i slušnou marži, což sami říkali, ale prostě tady fungovala opravdu dobrá spolupráce, kdy jsem jim ze své strany věnoval podporu, kterou by jim opravdu jentak někdo nedal. No a jednoho srpnového odpoledne jsem tam teda zajel, aby mi řekli, co teda jako chtějí a já tomu přizpůsobím naskladnění, protože už i mě tlačil čas.....K mému údivu mi oznámili, že na mě letos serou, že si objednali od nokianu 100 ks pneumatik, že jsou skoro na všem tak o 150-250 někde i 300 na kusu levnější než já. No, řeknu Vám prvně mi to bylo líto a nezakrývám, že i slzy do očí se mi drali, protože o tom nikdy nemluvili a nečekal jsem to. Nicméně mi pan majitel celkem ochotně ukázal naší známou nokiaňáckou tabulku, kde svítila na usrané množství 100 ks sleva 55% a jediné co nevím, jestli to 1% bylo ještě navíc jako bonus při včasné platbě, nebo to v těch 55% už bylo zahrnuto....ale to je celkem jedno. Ale jak je kurva možný, že firma, která dřív od nokianu nikdy nebrala dostane takovou brutální slevu na podělaných 100 ks pneumatik, navíc dle vlastního výběru, takže rozumějte, kdyby vzali 100 octavii nebo 100 favoritů, tak ji prostě dostali....jak je tohle sakra možný??????? Nicméně samozřejmě já měl po nasednutí do auta chuť udělat to zajet tady na chodov do Parku a někomu tam rozbít držku. Nicméně jsem samozřejmě celou situaci řešil s dodavatelem, ty to pochopitelně nasralo taky, protože berou x tisíc nokianů a slevu mají prakticky tu stejnou jako oni na podělaný kilo. Nicméně z Nokianu jsme se kloudné odpovědi nedočkali. Proběhlo tam něco ve smyslu, že ta firma nevzala 100 ks ale 400 ks a to už samozřejmě za takovou slevu stojí...to ale Nokian lže. Pokud ten servis prodá 200 ks dohromady za sezonu od všech značek, tak by byla hotová sebevražda vzít si 400 nokianů. Navíc, když nemají žádné skladové prostory, respektive když by to rozházeli po místnostech, tak už i s tím kilem budou mít co dělat, aby to složili....Na jednu stranu bylo hezké sledovat, když jsem tam před 14 dny vezl gumy, jak funguje ten stres, že zákazník chce barum a trvá na něm, i když mu rvali nokiany, které měli skladem a kde je tíží faktura, jak jen mohli a on se přesto nedal zlomit....Jistě řeknete si: Michale seš debil, že jsi se k nim takhle choval a takhle jim lezl do prdele a nimral se s nima a stejně ti to bylo hovno platný a tu kudlu jsi dostal...Ano já to vím, máte pravdu, ale pro mě to byl významný zákazník a tak jsem se jim snažil dělat podporu jak jen to šlo. A rozhodně nemohli nikdy říct, že nejsem spolehlivý. I když jsme přezouvali o stošest, tak jsem si v ten den v sezoně našel čas, abych sednul do auta a ty gumy jim tam přes Prahu dovezl......Já se jim samozřejmě nedivím, všichni tlačí na cenu.....ale to co prostě udělal Nokian, to je prasárna toho nejtěžšího kalibru....Ale věřte mi, že já to vyhnít nenechám. Já to prostě budu chtít řešit, dokud mi ten Nokian nedá jasné vysvětlení. Jednou se k tomu budou muset postavit čelem....Omlouvám se za chaotické psaní, ale jsem zase nasranej, že to jinak nešlo.
úterý, 8. října 2013
 
BF
BF Chlapi nezlobte, vždyť to tu Michal už psal o tom autosaloně a Nokianu co ho po létech vydrbal a co se tam přichoméjtl výhradní z Nokianu a udělal podraz jako blázen. Čtěte tu diskuzi pořádně, jinak budete mít na holý zadek.Tytyty!
úterý, 8. října 2013
 
Shambo
Shambo Michale, v klidu! Dobrá historka musí uzrát!!
úterý, 8. října 2013
 
Radek
Radek tak se nenech prosit a vyprávěj :-)
úterý, 8. října 2013
 
Michal
Michal Určitě napíšu, ale kluci to až budu mít více času a hlavně chuť. 3 týdny jsem to vydejchával a jen si na to vzpomenu, tak se scháním po digitalisu..
úterý, 8. října 2013
 
Shambo
Shambo Michale vyprávěj... nějaké příhody z natáčení!
úterý, 8. října 2013
 
Michal
Michal Já bych mohl vyprávět.....
úterý, 8. října 2013
 
Radek
Radek Pěkný článek, děkuji. Ještě by stálo za to doplnit že NOKIAN nejen že naštval řadové akcionáře firmy, ale v ČR i většinu prodejců.
úterý, 8. října 2013
 
Shambo
Shambo Bratři gumaři, všechny změny jsou k horšímu a nic se nedaří podle plánu - to jsou slova jednoho z mých literárních hrdinů. A taky že ano. NOKIAN již podruhé v tomto roce snížil svůj odhad hospodářského výsledku pro rok 2013. Cože se to u finských gumařů přihodilo? Situace je mírně nepřehledná a rozporuplná: podle vyjádření NOKIAN se jejich nová zimní pneu Hakkapeliitta 8 sice honosí skvělými parametry a výtečně uspěla v hodnocení odborných časopisů, stejně jako si NOKIAN dobře vede na klíčových trzích zimních pneu , jako je Skandinávie a Rusko, ale přece jen se vloudila chybička. Nárůst je sice zaznamenán, ale celkový pokles prodejů jak ve střední Evropě, tak v průběhu celé sezony právě v Rusku se nahradit nepodaří. Navíc jak na potvoru má NOKIAN podle agentury REUTER 40% inkasa v rublech, což při oslabení rublu vůči USD a euru akcionářům přinese více škody než užitku. V době příchodu na ruský trh a se zavedením výroby pod Leningradem akcie NOKIAN poskočili o bombastických 20% vzhůru. No kdo to tehdy měl, že. A aktuálně naopak vzhledem k uvedeným datům o snížení odhadu a stagnaci prodeje kde všude možně si akcie zase zamířily dolů – na Helsinské burze o rovných 8%. Nedosti na tom. NOKIAN si ještě hodně naštvala řadové akcionáře firmy. Nějak se dostalo na veřejnost, že top manažeři NOKIAN se už po prvém odhadu se zhoršením prognozy v srpnu tohoto roku začali zbavovat části svých akcií. Finanční ředitelka koncernu paní Anne Leskela se sice snažila z této prekérní situace vybruslit celou řadou prohlášení a stanovisek, ale znáte dneska lidi. Jak jde o peníze, neznají bratra. V tomto roce asi top manažeři ŃOKIAN cenu fair play už nezískají. Prostě někdy se nic nedaří podle plánu. A nám nezbývá, než si počkat do 31. října, kdy si děti v Americe na helloween půjdou pro cukrovinky a akcionáři NOKIAN obdrží souhrn výsledků společnosti za leden až září 2013. Budu jim upřímně držet palce. Myslím těm dětem i těm akcionářům. No nemáme to my u těch našich mašin, kompů a ramp se zbožím někdy i hezčí a jednodušší? Gumám zdar, přátelé.
pondělí, 7. října 2013
 
Anonym
Anonym Ještě to dopíšu.Když si to vyslechl zarazil se a zamumlal něco že je to asi pravda.Hned z fleku jsem mu místo těch jeho super šup dal na vůz Dunlopa a byl v klidu.Těch vysiračů je hodně,ale když jim každý připosraný pneuservis co nic jiného neumí poleze do zadku tak pak se nedivte že je tu takový bordel.já říkám tady je cena,tady je služba,tady mám vše najednou.Dovez si odjinud gumy a běž honem jinde.Já to nedělám a nebudu.To raději hrábnu do motoru a mám na dílech a robotě 5x více než se smolit s debily z internetu.To samé vidím u dílů.Někteří si myslí že když dovezou čepy,tlumiče,brzdy že je zrobím.Na omylu.Peru je hned z vesela jako i mi někteří chytří kolegové ze servisu ven.Zasrat si dílnu dovozem dílů,tak to si dám raději dvacet na lehátku na zahradě a kašlu na to!Roboty je dost.Kdo umí ten umí kdo ne tak jen čumí,plká nebo uboze závidí.Zdar.
sobota, 5. října 2013
 
Anonym
Anonym KURŇA,ČLOVĚK CHCE JEN DÁT DALŠÍ ŘÁDEK.MRSKNE TAM ŠIPKU A ONO SE TO HNED NAKLONUJE.
sobota, 5. října 2013
 
Anonym
Anonym Shambo ty nás ale zásobuješ.Musím z tebou souhlasit jak jsi napsal že na gumách se dá dřinou i vydělat, ale ne zbohatnout.Gumy nejsou to pravé na čem jde dělat škváru,ale je to jedna z možností se solidně uživit.No solidně?To platilo před pár lety,dnes je realita trochu jiná.Takový hnus co se tu děje nemá obdoby nikde v evropě,snad ještě u našich východních sousedů na slovensku je situace podobná jinde už ne.Tento týden na servise zvýšený pohyb jak lidí co chtějí a kupují gumy tak testerů co jen s papírkem nebo s chytrým telefonem jen prudí jakou to cenu našel na internetu.Jednoho jsem hned z fleku udělal tak že jsem se koukl na jeho cenu co tu vytlačil z huby a šup kilo nepřičetl na kolo za dopravu.Jsem mu řekl,že ať příště nelže ta cena má být se vším všudy tak jak zájezdy,takže ať si nechá o té jeho ceně hezky zdát zajede do čech 300km a vyzvedne si to za 60 na kolo a bude rád že má kola za super cenu.Čuměl jak ťulpas a těžce polykal sodu ode mne
sobota, 5. října 2013
 
Anonym
Anonym Shambo ty nás ale zásobuješ.Musím z tebou souhlasit jak jsi napsal že na gumách se dá dřinou i vydělat, ale ne zbohatnout.Gumy nejsou to pravé na čem jde dělat škváru,ale je to jedna z možností se solidně uživit.No solidně?To platilo před pár lety,dnes je realita trochu jiná.Takový hnus co se tu děje nemá obdoby nikde v evropě,snad ještě u našich východních sousedů na slovensku je situace podobná jinde už ne.Tento týden na servise zvýšený pohyb jak lidí co chtějí a kupují gumy tak testerů co jen s papírkem nebo s chytrým telefonem jen prudí jakou to cenu našel na internetu.Jednoho jsem hned z fleku udělal tak že jsem se koukl na jeho cenu co tu vytlačil z huby a šup kilo nepřičetl na kolo za dopravu.Jsem mu řekl,že ať příště nelže ta cena má být se vším všudy tak jak zájezdy,takže ať si nechá o té jeho ceně hezky zdát zajede do čech 300km a vyzvedne si to za 60 na kolo a bude rád že má kola za super cenu.Čuměl jak ťulpas a těžce polykal sodu ode mne
sobota, 5. října 2013
 
Anonym
Anonym Shambo ty nás ale zásobuješ.Musím z tebou souhlasit jak jsi napsal že na gumách se dá dřinou i vydělat, ale ne zbohatnout.Gumy nejsou to pravé na čem jde dělat škváru,ale je to jedna z možností se solidně uživit.No solidně?To platilo před pár lety,dnes je realita trochu jiná.Takový hnus co se tu děje nemá obdoby nikde v evropě,snad ještě u našich východních sousedů na slovensku je situace podobná jinde už ne.Tento týden na servise zvýšený pohyb jak lidí co chtějí a kupují gumy tak testerů co jen s papírkem nebo s chytrým telefonem jen prudí jakou to cenu našel na internetu.Jednoho jsem hned z fleku udělal tak že jsem se koukl na jeho cenu co tu vytlačil z huby a šup kilo nepřičetl na kolo za dopravu.Jsem mu řekl,že ať příště nelže ta cena má být se vším všudy tak jak zájezdy,takže ať si nechá o té jeho ceně hezky zdát zajede do čech 300km a vyzvedne si to za 60 na kolo a bude rád že má kola za super cenu.Čuměl jak ťulpas a těžce polykal sodu ode mne
sobota, 5. října 2013
 
Shambo
Shambo Bratři gumaři, před pár dny jsem se zde mírně ( až přátelsky ) otřel o firmu Titan pana Maurice Taylora, zvaného Grizzly. Titan si totiž po několikaleté plichtě a tahanici s francouzskou vládou o závod Goodyear v Amiensu poopravil svou zeměpisnou orientaci a vrhl se na východ. Od června se šířily zvěsti o chystaném prodeji kontrolního balíku akcií závodu Voltyre, který se proslavil na našem trhu nezničitelnými industriály VL 30. Pokud se podíváte na mapu, závod Voltyre se nachází zhruba tam, kde dostala natlučeno 6. armáda maršála Pauluse v roce 1943. A pokud vám něco uvízlo v hlavě z hodin dějepisu, stačí si vzpomenout na slovní obrat Stalingrad – strategické vítězství. A jste doma. Titan podle posledních zpráv 115 milionů USD za fabriku zaplatil, ovšem zda to bude strategické vítězství nebo naopak drtivá porážka, to se dozvíme za několik let. Co neurvalého a agresivní Grizzlyho na východních pláních láká? Proč se proboha všichni stěhují do stepi a země, kde už včera zkontrolovali to, co teprve zítra vyrobí? Podle čerstvé studie globálních tržních analytiků z TechSci má růst ruského trhu s pneumatikami až do roku 2018 strmě stoupat o neuvěřitelných 13% ročně. Přeloženo do selské češtiny je to dvojnásobek prodeje za 6 let. Velké širé lány Rusi a na druhé straně jen 280 osobních aut na 1000 obyvatel jsou velkým příslibem. A nedělejme si iluze, že v regionech za Uralem drnčí 280 vozidel na tisícovku potencionálních řidičů, tam to bude tak desetina. Takže kdo má ambice a nutkání se prosadit, už se v na ruském trhu zakopává. Připravil jsem vám seznam těch odvážných značek, které buď již pneumatiky v Rusku vyrábí, nebo již minimálně lijí beton do základů. Tady to je – Nokian, Continetal, Michelin, Yokohama, Bridgestone, Pirelli, Mitas, Titan, Goodyear. Zatím se soustřeďují hlavně na osobní segment, pokud pomineme výrobu značky Matador a Continental v Nižněkamsku. A z domácích matadorů ( ne Matadorů ) zůstávají ve hře Nižněkamsk ( KAMA ), Cordiant ( Tyrex ) a dýchavičný Altaj. Snad jsem na nikoho nezapomněl, pokud ano, žádám příslušné PR oddělení postižené společnosti o tiskovou zprávu na můj email. Ptáte se, kde jsou Číňané? Čínské pneumatiky mají na ruském trhu obrovský podíl, ale zatím jen Triangle otevřeně projevil zájem o investici do výroby. Pochopitelně se můžete ptát, co mi s tím vším máme společného? Hodně. Rusové nakoupili technologie a licence, naučili se vyrábět moderní a výkonné pneumatiky, které v našich zeměpisných šířkách předčily očekávání. Nákladní KAMA především a TYREX v jejím závěsu se stávají dobře rozpoznatelnými na našich silnicích. O nic horší nejsou ruské osobní pneu, jejich expanzi naštěstí pro naše zavedené dodavatele a domácí výrobce brání dočasné nepochopení té správné marketingové a obchodní politiky na trhu. Pokud by se Rusům podařilo na trh dostat část hlavně své zimní produkce a obejít naše internetové partyzány a záškodníky, tak by se mohly dít věci. Ale to jsem drobně odbočil. Co říci závěrem? Trh je stále více a více propojenější a provázanější. A to až tak, že se naše Mitaska vyrobená v Tatarstánu na žírných lánech Povolží utká v přímém souboji s gumami Titan Grizzlyho Taylora, vyrobené pod Stalingradem. Pěkně se nám to zamotává, což? Kdyby si někdo z vás z dlouhé chvíle o víkendu chtěl zmíněnou studii TechSci přečíst, tak cena za přístup k datům se pohybuje od 1600 USD do 4500 USD. Já ji pochopitelně také nevlastním. Na gumách se dá dřinou i vydělat, ale ne zbohatnout.
sobota, 5. října 2013
 
Michal
Michal Bořku, naopak, já moc děkuju. Jsem moc rád, že jsem měl možnost se s Tebou a Lukášem osobně setkat, díky moc, že jste si na mě vzpoměli a že jsme se potkali. Je vidět kluci, že jste fakt na svém místě a byla fakt radost vidět konečně fakt srdcaře z oboru, kteří to mají v hlavě tak dobře srovnané...Bořku bojuj, jen tak dál! díky
pátek, 4. října 2013
 
BF
BF Hezký večer přátelé gum. Protože po návratu mého týmu z tajné mise z dovolené vidím jak může kolektiv fantasticky fungovat a také funguje rzhodl jsem se tenhle týden před náporem lidí věnovat dva dny za náročným výletem po servisech českých luk a hájů. Nebyly to vždy však kolikrát vůbec povzbudivé chvíle. Navštívil jsem jak vyloženě jen pneuservisy, tak i pneuservisy s rozšířenými dalšími činnostmi, autoservisy které dělají také pneumatiky, ale i výhradně autosalony. Bylo jich celkem dost abych si mohl udělat takovou svou malou skutečnou fyzickou analýzu trhu nejenom pneu prodeje, ale hlavně i činnosti kolem nich. Nebudu to tady jednotlivě rozebírat případ od případu, to by trvalo hodně dlouho. Myslím také že by to mohlo někoho možná urazit, možná někomu ublížit, možná by to někoho zdeptalo, ale mohu za sebe říct že mne to v celku jen utvrdilo že samostatný pneuobor prochází velmi těžkým vývojem který je v současnosti v krizi a podle mne i před kolapsem. Bylo mi někdy až smutno co jsem na vlastní oči viděl a slyšel a to nejenom od majitelů, ale především i od těch skutečných dříčů z dílen. Bylo jedno jestli to bylo na jihu Moravy, na Vysočině, na Ústecku či v Praze kde již taky není pro pneuservisy tak blaze jak si možná někteří ještě stále myslí. Většinou však zavládl pocit nejistoty, obav a strachu z budoucnosti. Bylo zde úplně patrné a jasné kdo je ten kdo má to černé kulaté opravdu rád, kdo je pneuservisák, kdo je mimo mísu a je jen tlučhuba, kdo jen sotva jede že dýchá a ztěží přežívá, nebo ten kdo to má jako hru jestli to půjde či ne a snaží se vydojit z vola mléko. Bylo až k neuvěření sledovat některé kolegy jak nechápali že jako majitel a pneuservisák jsem dva dny pryč mimo servis a vše naprosto funguje, prodávají se zimní pneu v dost slušném počtu, práce na servise je velmi solidně a oni někteří obrazně houpali nožkama na stole a byli očividně nervozní. Vysvětlil jsem jim některé věci které jim asi moc tak nevoněly, ale já už jsem prostě takový a co mám na srdci to i na jazyku. Jsem také moc rád že jsem se potkal a seznámil s tady našim Michalem a probrali jsme v krátkosti nelichotivou situaci. Míšo ještě jednou moc děkuji za tvůj jistě drahocenný čas. Nesmím také zapomenout na p. Husárika z Ústí kterému jsem tak rád podal ruku po článku v kterém myslel na své zaměstnance a který mne velmi vřele přivítal. Shambo ty prosím piš, piš a znovu piš. Máš to totiž písemně nařízeno. Jsi naděje pneu humoru a potěšení nás všech. A jinak tenhle týden na mém servise za mne osobně slušná 1. Ten mumraj teprve začne, teď je to taková ještě docela malá pohodička, ale krásně naplněná prodejem a prací. Hezký večer všem přátelům gum.
pátek, 4. října 2013
 
Michal
Michal Viděl bych to asi tak stejně. Nadějný, únavný, psychicky vyčerpávající...plný zákaznických výplodů a nesmyslů a v neposlední řadě rušení objednaných pneumatik, nejlépe obutých na nových discích....takže bacha na kretény kolegové....už aby to vypuklo na celé čáře, tohle vysírací období nemám rád..ale jinak dobrý....
pátek, 4. října 2013
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz