Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanVzpomínám si, jak před několika lety přišel ke mě kolenovrt a říká, že mám "šikovný zvedák" a "šikovnou pistoli" a že bych mu pouze auťák zvedl na zvedák a on by si s mojí pistolí vyměnil kola sám. Tak jsem mu řekl, že to sice může, ale že mu to budu účtovat tak, jako bych to měnil já. On se zhrozil a říká: Proč bych vám to měl platit, vždyť si to přece budu měnit sám! Divil se, že dostal ode mě "doživotní zákaz vjezdu" do mého pneuservisu.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 2. listopadu 2019
 
romanPneunm: Pokud zaplatí předem zálohové "výserné" ve výši 3000Kč a současně víkendový příplatek ve výši 1000Kč, tak může...
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 2. listopadu 2019
 
romanJe to palba. Teplý říjen je znát. Práce až nad hlavu na minimálně 14 dní dopředu, kšefty jsou a prodává se to, co chci já, hmyz odfiltrován na prosinec (pokud dorazí -> plná cena, pokud ne, nezblázním se z toho). Většina hmyzu když to slyší, nafoukne pusu a se slovy "tak půjdu jinam, kde budou ochotnější" odfuní za mého jásotu zrychleným krokem pryč. Ale je jich stále méně, takže moje 4 roky stará výchovná terapie přináší své další kladné výsledky. Denně je pár dotazů od jedinců (asi z jiné galaxie) typu "zítra, až pojedu kolem vás ve 15:55 by to nešlo na počkání přezout?" => asi si myslí, že jsou to pouze oni, kteří potřebují právě teď přezout své vozítko. Ale to je všude stejné. Nebojte se, přidejte se! Proč bychom dělali ze sebe sluhy někomu, kdo pouze prodává a neposkytují ke svému zboží patřičné služby, likvidaci starých gum atd.?
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 2. listopadu 2019
 
romanHmyzu nabízím "protekční" prosincové termíny, do konce listopadu mají hmyzáci smůlu. Je to divné, ale hmyzu se to nelíbí a podivně bzučí při uslyšení této zprávy...
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 31. října 2019
 
romanVolal pán, že si koupil auto a dostal k tomu zdarma nové zimáky. Řekl jsem mu, že neponesu záruku za případnou reklamaci jeho nových pneumatik (boule při montáži atd.). Pán říkal, že ho to nezajímá kdyby to udělalo bouli, že by to byl můj problém. Odvětil jsem, že je mi líto, ale o tuto zakázku nemám zájem. Strašně se divil, že si dovoluji jeho "zajímavý kšeft" odmítnout.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 23. října 2019
 
romanStav skladu na vyhozené gumy? Co tím úřednice myslela? Že by tím myslela body 2.9 a 2.10 smlouvy? => https://www.eltma.cz/documents/5c00e6ee91028.pdf . To by snad evidovat nemuselo, nebo ano?
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 23. října 2019
 
romanSouhlas, ten zákon není nejenom ideální, ale je to zákon, který vytáčí některá sběrná místa do ruda a "pouze prodejci" se nám smějí do obličeje. Zákazník má v ceně nové pneumatiky započítán/zaplacen poplatek na likvidaci ojeté pneumatiky - a víc to zákon neřeší => zákazník to chce tím pádem zdarma... Ano, zdarma nám to odvezou, ale někdo to musí naložit a někde se to musí dočasně skladovat (zabírá to místo, což není grátis) na nějakém místě a jejich naložení též není bez lidské práce či energie. Prodejce na netu se nám směje do obličeje, jeho se to netýká, nikdo mu ojeté pneumatiky nebude posílat kurýrem... Bohužel ten zákon (resp. smluvní podmínky) platí a my to musíme dodržovat. Nemáme jinou možnost. Staré české přísloví říká: Za dobrotu na žebrotu!! Smutné, ale pravdivé přísloví, Hroudo. Jen se lišíme, Hroudo, v tom, jak to změnit...
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanJde o to, že "přirážku" kolenovrtovi dát nesmíš, ale slevu "normálnímu uživateli" ano. :) Já mám ceníky prací rozděleny do 3 kategorií (základní cena, sleva standart a sleva premium) a dále rozlišuji velikost pneu do 4 kategorií (12"; 13-15"; 16-17"; 18" a více + offroad + SUV + VAN). Na ceníku mám podrobně popsáno, jaké podmínky musí být splněny pro konkrétní slevu. Dále tam mám upozornění, že spotřební materiál není součástí ceny uvedených prací. A stejně to nečtou a stále se něčemu diví....
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanJeníček: Ne, je to v rozporu s pravidly Eltma. Jinak pozor na slovo "zdražený" u ceníku - to je v rozporu s OZ. Ale můžeš mít ceník základní a z něj dávat slevy. To už je v souladu s OZ... Já zákony nevymýšlím... Hohencenda: Bylo by to férové a i logické, ale realita je zcela jiná. A hlavně: Kapři si sami rybník nevypustí a kaprům tento stav asi vyhovuje.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanTéž si nestěžuji. Práce je zatím tak akorát a hlavně se prodává to, co doporučím. Pokud se náhle prudce ochladí, tak to bude těžká nestíhačka. Letos je přezouvání trochu opožděné. Přezuto mám tak 15-20% klientely, hmyz mě zatím nijak extra neobtěžuje. 28.10. mám zavřeno.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz