Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanPneunm: Takový článek v novinách asi těžko někdy vyjde. Ale pokud budou v diskuzích pod články s gumami stoupat počty lidí, kteří byli odmítnuti na servisu popř. počty lidí kteří zaplatili "raketu" za to, že přišli na servis s konkurenčním zbožím a chtěli služby pneuservisu, tak se to mezi lidmi též rychle rozšíří a lidé začnou přemýšlet konečně jinak a třeba se nějakého článku na tohle téma i dočkáme. Zatím lidé spíš přemýšlí stylem "koupit za hubičku na netu a nějaký blbeček nám to za hrst rýže přezuje a ojetou gumu grátis zlikviduje" a často jim to vychází. Máme možnosti jak se bránit, ale těchto možností používá jen malá část z nás a to je ten kámen úrazu. Netuším, kolik pneuservisů čte FB, ani kolik pneuservisáků čte web Pneurevue. Já osobně na FB nechodím skoro vůbec, na webu jsem denně, takže netuším, jaký je poměr navštívených stránek FB vers. web.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 13. února 2020
 
romanHroudo tleskám, hezky napsáno. Jen pár drobností k ostatním gumařům: Naše problémy si musíme vyřešit sami a záleží pouze na nás, jakou formu "naprdnutelnosti" s naší situací a obchodní politikou VO a shopů zaujmeme. VO dělá jen, co je pro něho nejvýhodnější - prodat komukoliv a víc jej nezajímá. Též se ale divím tomu, že je nás tady tak málo "zde kafrajících", jelikož snad každý s kým mluvím z oboru pneuservisáků má na tuto situaci (a možná i na naše řešení) podobný názor, ale mlčí... Bojí se, že by se neuživili, kdyby odřekli nevýhodnou zakázku, zdražili by své služby kolenovrtům atd. Já také kupuji mnoho věcí na netu, ale jen to, k čemu nepotřebuji službu někoho jiného. U pneumatik z netu lidé potřebují služby pneuservisů. Shopy musí být levnější se zbožím, jelikož nenabízejí servis => jinak by neprodali skoro nic. To si musí pneuservisy uvědomit a proti tomu se musí naučit hrát (trumfy jsou na naší straně). Pokud si někdo z kolenovrtů tohle neuvědomuje, tak se nesmí divit tomu, že moje služby budou pro něj dražší popř. nebudou u mě v sezóně obslouženi. Dneska byl u mě jeden zástupce VO a říkal, že budou muset časem upravit svoji obchodní politiku, protože přibývá pneuservisů, kteří se brání netovým gumám. Záleží jen na nás, je to pouze náš boj. Jen musíme umět použít své trumfy. Nebojte se, přidejte se. Ať se daří všem rozumným gumařům.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 12. února 2020
 
romanTo už někdo používá => https://www.google.com/search?q=nebojse+p%C5%99idejse (i na Facebooku)
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 12. února 2020
 
romanTěch "úžasných a výhodných" nabídek z různých velkoobchodů jsou stovky, ale "rozumné" nabídky spočítáte zpravidla na prstech jedné ruky a ani nemusí mít pět prstů. Rozdíly v nákupu (i proti netu) jsou i přes 15% v ceně, což se mi zdá na VO docela dost. Nicméně i ty "nezajímavé" velkoobchody nějak žijí, takže asi někomu něco tu a tam prodají.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 8. února 2020
 
romanDocela zajímavý článek, který se netýká nás, pneuservisů, ale... => https://www.seznamzpravy.cz/clanek/schillerova-pivo-nepiju-a-vy-ho-s-novymi-sazbami-levnejsi-necekejte-88446 . Nicméně ocituji jednu pasáž ministryně Schillerové k 9 možnostem danění piva: "Je to prostě tabulka postavená na absurdních situacích. Vezměte si, já jsem to dnes přirovnávala k tomu, že půjdu a koupím si v supermarketu víno, které stojí třeba 100 korun. A donesu si ho do luxusní restaurace, kde stojí víno 500 korun, jenom abych ušetřila. Prostě to jsou absurdní situace, které se nedějí." Bohužel tato "ABSURDNÍ SITUACE" je stále v některých pneuservisech běžná => Nebojte se, přidejte se.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 6. února 2020
 
romanKarel: Máš pravdu. Jediná výhoda únoru je ta, že je o 3 dny kratší než leden.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 5. února 2020
 
romanU mne je ten rozdíl markantnější. Jaro mívám podstatně slabší než podzim, někdy se to skoro blíží poměru 1:2. Jinak mohu jen konstatovat, že tak slabý leden jako byl letos už nepamatuji mnoho let.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 4. února 2020
 
romanInternet zařídí hodně věcí ale néé všechno. Je logické, že pokud někdo nemá servis a chce prodávat pneumatiky, tak musí nabídnout nižší ceny než ten, který má k tomu i servis - to je realita a ta se těžko změní. Ale jsou věci, které můžeme my ovlivnit a tento stav zlepšit nebo eliminovat. Průšvih bude, až kliknutím na tlačítko "přezuj moje auto" internetový prohlížeč to auto člověku opravdu sám přezuje. Domnívám se, že se toho velká část z nás asi nikdy ani nedožije. Tak proč někteří chtějí vzdát boj už dnes? Kapři si také nebudou sami dobrovolně vypouštět svůj rybník. Gumy bez přezutí jsou zákazníkovi platné jak mrtvému bačkory.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 21. prosince 2019
 
romanHroudo, u mě "zákaz hmyzu" funguje. Máš 2 antihmyzí cesty: 1) Pokud hmyzáka opálíš, řekne, že jsi zloděj. 2) Pokud jej odmítneš, tak se maximálně naprdne, ale nemůže tě pomluvit. Já volím cestu "2", ty volíš cestu "1" - každá má své výhody i nevýhody. V sezóně jsem vytížený na 100% i bez hmyzu, k životu mě to stačí a snad už to do důchodu nějak doklepu. A jak píše Pneunm: "Pro duševní klid je lepší je odmítnout". Hlavně Hroudo, pevné zdraví a ještě jednou "Hezké svátky všem rozumným".
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 20. prosince 2019
 
romanHroudo, zcela chápu Tvoji volbu. Rozdíl v našich názorech vyplývá mj. z toho, že: Ty provozuješ osobní a hlavně (z hlediska zisku a práce) nákladní pneuservis, já se pouze zajímám o servis a prodej osobních a dodávkových pneumatik. Osobní servis má mnohem levnější strojní vybavení, ale je více "nárazový", nákladní má výhodu v tom, že má méně "plonkových" období. Proto plně chápu Tvoje stanovisko a cením si toho, že máš zavedenou "hmyzí" přirážku, což je též dobré řešení, jak zlepšit naši situaci. Použiji Tvoje slova: "Internet nejde porazit" => Ano, nejde, ale pro pneuservisy je současný stav neudržitelný (dokud nebudou ceny prací na evropské úrovni - což v dohledné době nebudou), že "jeden lízá smetanu a druhý jen kydá hnůj", ačkoliv ceny pneumatik v pneuservisech jsou srovnatelné s internetem a proto ten "boj". Pokud naše nabídky trh zcela ignoruje, tak se musíme nějak bránit, aby trh i nás, pneuservisy, bral jako prodejní kanál. Já nebudu měnit svoji strategii. Jsem vytížen na 100% "svými" gumami, proč bych dělal sluhu někomu jinému... Ať se daří, Hroudo a všechno v dobrém.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 19. prosince 2019
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz