Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanDo nedávna ještě platilo, že knot je pouze dočasná oprava a bezdemontážní oprava nebyla uznávána jako trvalé řešení.
Průpich očima odborníků
středa, 7. dubna 2021
 
romanDalší z mnoha testů, tentokrát i nejhorší pneu: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nemci-jmenovali-nejhorsi-letni-pneumatiky-kterym-radi-se-vyhnout-jsou-mezi-nimi-i-jedny-ceske .
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 29. března 2021
 
romanHohencenda: To znám. Dotaz: Nešlo by přezout v neděli nejlépe v čase oběda nebo po večeři? Dřív nemůžu, jelikož okopávám kytičky na zahrádce. Odpovídám, že nešlo resp. šlo by, ale je tam víkendový příplatek +100% na práci a 1000Kč fix za otevření. Buď se naprdne se slovy o zlodějích, nebo přijde v normálním čase....
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 25. března 2021
 
romanSABe, já se tady rozhodně nechci zastávat naší vlády, protože kopanců udělala během pandemie mnoho, ale "ono se to hezky říká, ale hůře dělá". Souhlasím, že selektivní řešení by byla lepší, ale jak je přesně a účinně nastavit? Jak zabránit případným omylům v detekci? A těch otázek asi bude víc, které těžko umíme zodpovědět. Já o takovém funkčním návrhu či opatření nevím. Mám rád fakta, takže slova typu "mohlo by, může, je možné, nemusí" jsou sice líbivá, ale realita podložená fakty je jinou věcí. Ano, článek Tebou zmiňovaný je zajímavý, ale podobných článků (ale s jiným přístupem k dané problematice) existují tisíce. Bohužel žádná pandemie nemá ideální řešení a zpravidla vždy platí přísloví, že "pokud se kácí les, létají třísky". Lékařská věda ani epidemiologie nejsou typem vědy jako je např. matematika, kde výsledek je jednoznačný.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. března 2021
 
romanSABe, je víc odborníků (a věřím, že opravdu rozumí svému oboru) a přesto mají na pandemii a léčbu Covidu diametrálně jiné názory a jiné metody, jak postupovat. Neboj, i názory a rady "alternativy" sleduji docela podrobně a rozhodně netvrdím, že oni nerozumí svému oboru. Ale to samé platí i pro některé "vládní" rádce. Jenže zatím nelze ani o jedné "metodě" říci, že je zcela dobrá nebo zcela mylná. To, že ty AG testy mají rozptyl v detekci od cca 50-90% je pravda a je průšvih je v tom, že ty největší ksindl-testy s detekcí pod 75% se vůbec prodávají. Proč prodej těchto ksindlů není zakázán? Asi víme, odkud fouká vítr. Výsledky AG testů s detekcí okolo 75-90% už mají nějakou váhu. Pokud by byly v prodeji pouze kvalitní AG testy, tak by to bylo nepochybně průkaznější. Ale i tak si myslím, že testování je rozhodně lepším řešením než nic. Takže to "vtloukání pravdy do hlavy" na mě neplatí (jak mylně uvádíš), ale vidím to trochu jinak. Toť vše.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. března 2021
 
romanSABe, věříš tomu, že číst umím? Mám jiný názor a jak je vidět, jiný názor se na tomto fóru asi netoleruje! To jsme to dopracovali!
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. března 2021
 
romanhohencenda: Loni to tak bylo, letos to je snad už "opravené". Někde jsem četl i zdůvodnění, proč tomu tak loni bylo. Nějakou logiku to mělo, ale opět: nejsem lékař, takže nemohu to "vysvětlení" podpořit ani vyvrátit.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. března 2021
 
romanSABe, ale např. testování ve firmách je podle mě jednou z cest, jak omezit šíření virové nákazy a mělo se to zavést podstatně dříve, zejména ve velkých firmách, kde je častý kontakt mezi zaměstnanci. To samé u živnostníků, kteří přijdou do styku se zákazníky. Lékařské hledisko a co čím léčit nebudu komentovat, jelikož nejsem lékař, jenom podotknu, že "co lékař, to jiný názor", takže ono to asi nebude tak jednoduché a jednoznačné. Dnes byli u mě 2 lékaři z jednoho oddělení FN a oba měli na tuto pandemii diametrálně odlišné názory. Souhlasím s Tebou ale v jedné věci a to je to, že peníze (a politika) tam hrají velmi vekou roli.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. března 2021
 
romanOK, nesouhlasíš, od toho je diskuze. Nicméně mám jeden dotaz: Jaká opatření ve společnosti navrhuješ, aby se šíření Covidu omezilo resp. zmenšilo na minimum?
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. března 2021
 
romanMyslím si, že existují horší a nepochopitelnější nařízení než to povinné testování živnostníků na Covid 19. Spíš mě vadí princip "proplácení" testů, kde při nákupu v menším množství (kusy) pro OSVČ je cena cca 150Kč za jeden test a stát nám proplatí pouze 60Kč. Když mám povinnost zaplatit DPH ve výši 150Kč tak také nezaplatím jen 60Kč se slovy "zbytek si nechte, to je dobrý".
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. března 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz