Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
SAB
SAB Hrouda mě to taky nikdy nešlo abych prodával jiným servisům.Párkrát jsem to zkusil a vždy jsem se vytrestal, protože jsem zjistil, že dotyčný servis vždy kurvil jenom ceny. Jakmile jsem to zjistil okamžitě jsem ho odstřihnul naštěstí toho moc nebylo, ale i dnes jsem smutný z toho že máme jako servisy jen zlomek značek na , které máme exkluzivitu pro prodej jenom v servise a najdou se i tady mezi námi diskutujícími (nebudu jmenovat) takový, kteří toho nedokáží využít ve svůj prospěch a kurví ceny i na tyto značky. Umění není prodávat velké objemy s minimálním ziskem, ale umění je prodat pneu s velkým ziskem a tohle je moje motto, kterého se já držím již několik let.
pondělí, 25. května 2020
 
roman
roman Vím, že EET je do konce roku pozastavené (mám EET též od druhé vlny jakožto maloobchodní prodejce), ale také EET používám i teď. Dělám to mj. i proto, abych měl kontrolu, co jsem prodal/montoval "na kartu" bez EET a co na hotovost vč. EET. Nemám s EET žádný problém, včetně evidence tržeb za defekty a přehozy. Jsem plátce daně, takže 21% ze svého zisku automaticky ihned odevzdám státu. Neplátci DPH v mém blízkém okolí nejsou plátci, takže mohou být o 21% legálně levnější. Podle mě to není úplně fér, ale to je jen můj osobní názor.
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda To mě nikdy nešlo. Jen jednotky kusů pneu opustí můj servis v kufru nebo na korbě náklaďáku. Ale co dokáží borci jako SOKOL nebo jemu podobní od politiků po soudce : opravdu tady v tý naší malý zemičce je možné i to co si nedovedu představit . Tunel Blanka. KAPSCH . Píčohnizdo . lítačka, i ta plánovaná budoucí chytrá karanténa II. za 200mega protože ta stará chytrá karanténa je už řádně jetá vcelku sní provedly už 304 trasování a je potřeba nová a já se tu trápím s takovou maličkostí jako je důstojné zaměstnání za důstojné peníze.
pondělí, 25. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Promiň Roberte, prodej v malém lidem kteří přezouvají i lidem z ulice kteří si to nechají přezout jinde.
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Hrouda HroudaAha. Tak to jo. Eshop? Nebo prodej ve velkém do dalších pneuservisů a servisů ? Romane to je ale prdel:D to je kocourkov nežádám a hrozí postih. Už léta se potíkam s neplatiči ročně mě to stojí 10tky tisíc a nic jim nehrozí. Možná je to jen sen a jednou se probudím a zjistím že to byl jen sen a to vše se mě jen zdálo i vy tady, ale už teď vím že mě budete chybět kamarádi
pondělí, 25. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Hrouda já jsem spadnul už do druhý vlny, prodávám i jako velkoobchod...
pondělí, 25. května 2020
 
roman
roman Nějak bylo, nějak bude. Nekomentuji, jen sem přidám jeden odkaz: https://hlidacipes.org/tomas-sokol-kdo-po-statu-neuplatni-skodu-za-koronakrizi-muze-se-sam-vystavit-postihu
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Přehled z EET? to je sranda ? Ty eviduješ montáž pneu ,opravu defektu? Proč? Stačí pouze daňový doklad bez evidovani do EET. Tedy bude to dost nepřesný . Pokud tedy nejedeš EET už na každý doklad což zatím není nutné. No jen žadejte pánové je to jako lákavá nabídka je to jako guma ve výprodeji za akční cenu . Morálka musí stranou jedna se o úsporu ( něco jako nákup přes internet) i kdybych měl a nemám pokles 50% v tržbách by mě nedonutil si žádat. Jsem zvědav jak tohle skončí.
pondělí, 25. května 2020
 
roman
roman Žádost jsem si podal, mám pokles tržeb o cca 25% oproti roku 2019. Moje výsledky odpovídají té anketě na Pneurevue. Lidé šetřili a nekupovali. Navíc v březnu (to bylo totální fiasko) a na začátku dubna ani moc nejezdili, takže defekty též skoro žádné nebyly.
pondělí, 25. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Jeníček já mám pokles jasnej, pro jistotu jsem si vyjel přehled z eet.
pondělí, 25. května 2020
 
SAB
SAB Jenicek já jsem nežádal a ani žádat nebudu neboť u mě pokles žádný není a ani nebyl. Proto nebudu riskovat,že na mě dobroseři z ANO zakleknou. Každopádně je to lákavé ,ale já na to seru vím,že mi to za to nestojí.
pondělí, 25. května 2020
 
jenicek
jenicek Další téma k povídání.. Je tu někdo z vás co zadali o 25k podporu OSVČ? Zadáte další? Vy ostatní pociťujete, že vám ubylo práce? Dojížděki lidé víc zimní než obvykle? .. Já byl na začátku covid krize posranej asik jako každý a o 25k jsem zažádal. Ale pak se mi zdálo, že se sezóna docela vyvedla. Ovšem nedokážu posoudit. Protože jsem v minulých letech nepodnikal. Kam tim smeruju.. Nechci být vyzirka a zadat dalších 19500, protože do další sezóny preziju. Ale jsem Čech když vidím 19.5k na cestě nevím, jestli je nesebrat. Otázkou je :mám nárok? Možná. Díky opatřením jsem udělal méně práce než jsem mohl. Bude se někdo ptát jak moc jsem byl omezen a jestli mám nárok. Nevím. Spíš se na to vykaslu... Co vy? :)
pondělí, 25. května 2020
 
SAB
SAB Já volím cestu ,že zákazníka si vychovám k obrazu svému. Je to běh na dlouhou trať , nicméně můžu říct ,že to nese své plody a funguje to, pokud nabízíte 100% přístup a služby zákazníkovi a on je maximálně spokojený tak tu vaší hru akceptuje, protože nemá důvod hledat jinde . Jsem nejdražší servis v našem městě a i přesto si na nedostatek zákazníku nemohu stěžovat. Mezi zákazníky mám pověst ,že jsem drahý a že mám drahé pneumatiky atd. ,ale většina mích zákazníku si to umí dobře spočítat ,že když přistoupí na mé podmínky tak ode mě vždy můžou čekat 100% přístup a spolehnutí, že je nikdy nenechám čekat a že jím vždy vyhovím atd. Ti chytří to pochopili už dávno a nové si vychovávám. Neříkám,že každý přistoupí na mé podmínky,ale většina to pochopila. Proto obsluhuji i interneťáky a pracuji s němi a vysvětluji jím,že když si příště koupí pneumatiky u mě tak to pro ně bude lepší po všech stránkách.
pondělí, 25. května 2020
 
hohencenda
hohencenda Pánové děkuji Vám za vaše excelentní články mám pocit že stále víc pneuservisáků je na net zdravě nasraných a to je dobře,se slzou v oku vzpomínám na rok 1995 kdy moc aut ještě nemělo servo řízení a spousta zákazníku po návštěvě levného pneuservisu,zjistila že se jim klepe volant jak drahý pes.Po návštěvě u mě a vyvážení se ptali kolik platím? Řekl jsem projed´te se a zastavte se bud´mi zaplatit nebo vynadat,všichni do jednoho dojeli zaplatit byt´někteří i po několika dnech s omluvou že z různých důvodu nemohli dříve, spokojeni odjeli a já získával nové zákazníky Jo časy bez serva zlaté časy.
pondělí, 25. května 2020
 
roman
roman Jistě, může to být kutil, ale také nějaký pneuservis, který nemusí být tím z nejmenších. Tohle jsem měl na mysli. Těch větších servisů za "pět až šest set" existuje relativně dost. Asi jim jde hlavně o prestiž, že jsou nejlevnější, nemám pro to jiné vysvětlení. Než abych přezouvat net za pětikilo, tak to raději nebudu net přezouvat vůbec. Ještě se vrátím k tomu "kutilu Honzovi", jak píšeš. Často slýchám historku o "borcích za pět set" a pak z hmyzáka vypadne zhruba tohle, že "kutil Honza" je zaměstnancem jiného pneuservisu a že jeho "přilepšení " za pětikilo je naprosto běžné a že je tím pádem pro kolenovrty "úplným pokladem". Co by na to řekl majitel servisu, kdyby se to provalilo? Nebo to funguje jinak? Kdo platí energie, závaží, ventily, amortizaci mašin atd.
neděle, 24. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Ano půjdou tam kde je to výhodnější. Ale v tomto případě to nebude pneuservis ale servis, domácí dílna, kutil Honza co ho sere jak je vše drahý a má představu (ne reálnou představu) jak se to dá dělat a nebejt drahej a tak........ proč tu není nikdo jinej? Jen pár remcalů.Protože jsou spokojený i za 600kč a ve volných chvílích kterých bude čím dál tím více leští světla, čistí interiéry a vaří vejfuky. Investují mnohdy 100tisice protože jinak už to nejde. Zrovna dělám něco podobného geošku na kukavozu spát nemůžu, děti doma nejsou tak si odpočívám v práci a hlavně neptají se co to bude stát, ale kdy to pojede na rajoooon. A to je potom pohoda dělat proto aby to včas vyjelo a ne hlavně ať je to co nejlevnější. Romane přeji ti krásné dopoledne.
neděle, 24. května 2020
 
roman
roman Oni budou kupovat tam, kde je to pro ně nejvýhodnější a přezouvat to budou tam, kde je to pro ně opět nejvýhodnější. Proto jsou tady nabídky s přezutím za 700 a méně. Kolik toho tito "borci" stihnou přezout? Postarají se o staré ojeté gumy? Nedomrší to? Změna nastane až tehdy, když: 1) výsledný součet ceny gumy a přezutí bude v pneuservisu nižší než součet cen pneumatik z netu a jejich přezutí v jiném pneuservisu (metoda raketa), nebo 2) až budou zákazníci z gumami z netu čekat týdny na přezutí (metoda odmítnutí zakázky v sezóně). Toť můj názor. Tohle je jenom náš boj a i když se nám jednání většiny VO nelíbí, tak jej za současné situace nezměníme. VO to je jedno, komu gumu prodají. Čest výjimkám. Jediným řešením je proto změna naší obchodní politiky resp. cenotvorby. Ale stejně se divím, že si jako celá branže necháme několik let kálet na hlavu a moc se toho nemění.
neděle, 24. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Poslední věta je čistě můj případ a podobnost v jiných místech Čr. Je čistě náhodná je to jen moje zkušenost. Mám mnoho případů kdy jsem si polepšil a přišel jsem o váženého zákazníka kterému jsem prodával a teď už jen montuji jeho pneu.
neděle, 24. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Ano máš pravdu. Ja jsem se sebe zeptal a proto prodávám je to co se mě vyplatí a toho není moc jen pár kusů a pár značek. Ano a zase máš pravdu prodejních míst je více než těch pneuservisů a proto si zákazníci vozi svoje pneumatiky a nemají problém sehnat montážní místo. Kde všude se u vás prodává značka CLAAS nebo HOLDER tak ti si můžou vyskakovat. Cena bude zákazníkům vždy přednější a už jsi mě říkal že máš lepší cenu než na netu ,ale na Conti, nebo Goodyear to určitě není? A je tu ještě jeden důvod proč budou nakupovat na netu atd. Jsou to češi a co oko nevidí to srdce nebolí. Jsou spokojený když vidí jak nerosteš a jsi pořád tam kde tě původně poznali.
neděle, 24. května 2020
 
roman
roman Výrobce/velkoobchod chce jen prodat co nejvíce zboží za každou cenu. To je naprosto logické jednání. Tady bych tu chybu neviděl. Ale u pneumatik vstupuje další faktor, aby byl produkt funkční. A to ten, že to musí někdo přezout....
neděle, 24. května 2020
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz