Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Pneunm
Pneunm Ta hezká k recenze na sebe nenechala dlouho čekat, nemáte někdo nápad co odpovědět? Já už nevím co těm v...úm psát. "Za přezutí vlastních pneu příplatek 200 Kč/ks. Výsledná cena přezutí pak činí 1 650 Kč na běžném osobním voze (30 min. práce). A ano, jak píše pán níže, chci si vybrat vlastní pneu v klidu z domu a ne si nechat něco vnucovat (údajně za internetové ceny) od garážníka, který chce rychle zbohatnout. Klasický čecháčkovský přístup. A pane, ve značkovém pneuservisu v Krčíně, to bylo za 1 200 Kč a bez řečí."
pátek, 1. července 2022
 
hohencenda
hohencenda Karcher 2554 funguje už ani nevím kolik let.
čtvrtek, 30. června 2022
 
Pneunm
Pneunm Zdravím všechny, hláška dne: to jste se všichni posr@li, já Vám nedám 1500 za půl hodiny práce, vždycky jsem za to platil 500 :D. Jinak vysavač mám nějakou kaši z autokelly tak jsem se do debaty ani nezapojil...
čtvrtek, 30. června 2022
 
BF
BF Hezký nedělní den přeji přátelé gum. Shambo, ještě jednou vše nej k tvému včerejšímu svátku a prosím přispěj pár řádky. Blíží se nám konec června a co za sebe napsat? Horko je na mnohých servisech a teplo ještě asi bude. Problémy s nedostatkem kvalifikovaných mechaniku na dílnách se celorepublikově prohlubují a nejenom toto má zásadní vliv na chod mnohých servisů. Pak však přijde skutečná zima nejenom asi bez už u mnohých potřebného plynu, ale taky jedna z posledních, neli poslední ještě sezona na dlouhou dobu kterou prožijeme jako jsme byli zvyklí. Toď můj názor když se koukám všude dokola. Prodeje letních pneu se prý zasekli, neprodává se, sklady jsou všude plné a gum letních je přebytek. Osobně to tak zatím nemám, stále se něco na servise děje, prodává se a taky stále věřím v Chorvatskou sezonu kdy mnoho řidičů ještě vyjede do zahraničí a přijdou si přezout auta které jezdí na dojížděných zimních, nebo slabých letních. Je však vidět celková opatrnost, šetření a úspora. Zimní pneumatik stále převládají v dotazech a také i v prodeji Jsem rád, že někteří dodavatele už své zboží již teď poslali a tak mám přes 80% objednaných pneu naskladněno, což jsem koncem června nikdy neměl. Časy se prostě mění a někteří výrobci se opravdu starají. Sklad je už teď plný jak jsem nikdy ve své historii neměl a tak mě hodně těší, že to co jsem potřeboval mám již téměř vše skladem a to za dohodnuté peníze před již zdražením, které nemusí být ale poslední. Jak říkám pneu není banán a nezkazí se když náhodou zůstane, kdy na druhou stranu, ale taky může i zboží pochybět. Vše je letos ve hvězdách, protože ekonomika může prudce brzdit zájem a zase na druhou stranu nedostatek některých značek může naopak rozpoutat boj o cokoliv co bude ještě za slušné peníze. Ano chybí mi ještě pár stovek gum, ale něco ještě na beton do zimy dorazí a co nebude, tak se svět nezboří. Ten hrubý základ je už doma, to se počítá a jsem rád, že jeden problém a to v současné době velmi podstatný je už teď před letem vyřešen. Hned se mi dýchá lépe a v klidu mohu prázdniny věnovat jiným věcem ne jenom té prací a sháněním zimních gum. A od září se na to můžu v klidu vrhnout s plným nasazením. Takže přátelé užívejte léto jak jen nejlépe můžete, buďte ve střehu kolem sebe a ať se Vám všem daří.
neděle, 26. června 2022
 
gp50
gp50 Metabo ASA 1202. Kupovaný někdy okolo roku 2000. Za celou dobu byl jednou zlomený kabel v průchodce, jinak saje saje a saje.
pátek, 24. června 2022
 
Hrouda
Hrouda NAREX VYS-20,01 a Millwaukee M18 FCVL-0 aku kompaktní vysavač. Za tu cenu dobrý. Narex mam už 8 let a jede a Milwaukee M18 v záběhu 1,5roku ale........... no........
čtvrtek, 23. června 2022
 
XP
XP Zdravím všechny! Mám dotaz... jaký průmyslový vysavač používáte a jak jste s ním spokojeni? Zajímá mě konkrétní typ a značka. Děkuji za ochotu a přeji všem hezké dovolené a užívejte dokud ještě svítí sluníčko ;).
čtvrtek, 23. června 2022
 
Pneunm
Pneunm :D njn gumy i veškerý servis okolo zdražují
pondělí, 6. června 2022
 
Hrouda
Hrouda Koukám že zdražit byla dobrá cesta ,víkendy nás budou něco stát :D :D https://www.denik.cz/ekonomika/prostitutky-zdrazuji-20230602.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
neděle, 5. června 2022
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Další týden za námi a byl celkem poklidný. Sem tam opozdilec na přezutí ještě dobrých zimních gum, sem tam nějaké nové letní i zimní gumy se prodali, každý den řadu defektu atd. Zklidnilo se to ale celkově a je konečně čas na další práce na servise. Geometrie, opravy, klimatizace, apod. Stále se však intenzivně připravuji na zimní sezonu. Vše co jsem potřeboval jsem objednal včas a tak teď už jen čekat jak to začne chodit. Tady si hodně věřím a letos to mám velmi dobře ošetřeno, zajištěno a pojištěno. Všechno nikdy a nikdo nebude mít, ale základ z 90% budu mít a to jsem moc rád. Speciály, homologace, RFT apod. bude obrovský oříšek pro komplet všechny dodavatelé a tak tam bohužel se bude brát co bude. Tedy pokud vůbec něco bude. Zvěsti jsou různorodé a tak když např. nové BMW nebude mít zimní gumu s homologací, tak se nemůže nikdo divit, protože prostě tyto pneu nebudou na trhu a budou chybět v celé Evropě. Toto je už realita a v zimních měsících se to jen a jen prohloubí. Jsem rád, v této době zvlášť, že jsem všechny své stálé, věrné, uskladňující zákazníky a bylo jich opravdu hodně s těmito zimními sjetými gumami při přezutí přesvědčil a přezul hned na nové zimní gumy. Nebudu absolutně řešit pak v říjnu, listopadu problém s těmito svými lidmi. Všichni pochopili situaci a poslechli. A že se budou stahovat noví zákazníci z ostatních servisů ke mne když to tam u nich neseženou mi může jen pak i pomoci. A když ani já nebudu mít možnost už sehnat tyto speciály, tak mi to opravdu nevadí, protože to většinou jsou stejně jen přeběhlíci, kteří hledají alternativu k svému servisu. Říkám si v klidu, co se urve to se urve. Žádný stres, protože vždy jsou a budou na prvním místě ti mí stálí, věrní zákazníci a ti budou přednostně vždy obslouženi. Takže jak rád říkám- Na pohodu. A tu i přeji všem rozumným lidem v oboru po celý čas , nejenom tento víkend.
sobota, 4. června 2022
 
BF
BF Hezký nedělní den přeji. Čendo není zač. XP ty mne nezklidňuješ, jen si mezi těmi chlapy zvykám zase že tu máme super babu od fochu na kterou se musí pomalu :-))) Jinak mám z tebe radost holka zlatá, jde vidět, že jsi to vzala za správný konec a pořád to posunuješ k lepším svým zítřkům. Jsem rád, že jsme se mohli osobně poznat, protože to obohacuje a posunuje každého z nás.
neděle, 29. května 2022
 
XP
XP Vidíš to Tome a to jsi ještě mladý... Kde máš ještě do důchodu... Pro hohencenda: Bořek je skvělý, né každý ocení co dělá, jde spíš o to, že si na to musí každý přijít sám. Rad můžeš dát stovky, ale pokud někdo neposlouchá a nebo ti to jde z jednoho ucha do druhého nic nenaděláš. Měla jsem tu čest se s ním setkat už 3x. Za tu dobu jsem pochopila spoustu věcí. Kdo ho zná, ví, že sice mluví rychle jak samopal, ale já už ho umím zklidnit :D. Jsem ženská, poradím si s každým :D.
pátek, 27. května 2022
 
roman
roman Zdravím kolegy. U mně byla jarní sezóna dobrá, stálá klientela akceptuje zvýšení cen bez remcání a na kolenovrty z ulice můj názor všichni znáte, takže to ani nemusím dále rozvádět. Jsem zvědavý, jak to bude vypadat na podzim, protože vše se neustále zdražuje a otázka zní, kolik peněz zůstane lidem v kapse na "pneuservisní radovánky". Také přidám jeden příběh: Stavil se pán, že si bude v červnu kupovat novou Scalu a že bude na letních gumách, takže by chtěl, abych mu objednal nové celoročky a ty letní by mě výměnou přenechal, ať si je prodám. Divil se, že jsme se nedohodli.
pátek, 27. května 2022
 
hohencenda
hohencenda Bořku moc a moc Děkuji za zájem a snahu.
pátek, 27. května 2022
 
Pneunm
Pneunm XP na tyhle smlouvače jsem byl alergickej vždy, vyvážíte mi dvě kola? Mám ale jen stovku. Ne, bohužel to nestačí ani na jedno. Ale vždyť tu nikoho nemáte,aspoň si něco vyděláte... Sezóna mi taky pomalu končí, od příštího týdne už mám zkrácenou pracovní dobu bez sobot. Sezóna nebyla rekordní ale i tak vcelku úspěšná, zůstalo mi hodně pneumatik ale při tomhle růstu cen mi to letos nějak nevadí. Pro zasmání napíšu příběh jedné sady pneumatik. Podzim: na jaře budu potřebovat pneumatiky, vy tady ale cizí nepřezouváte co? Ne musíte si je koupit tady. Jaro : koupil jsem si nové pneumatiky ale zjistil jsem že je úplně nepotřebuji. Nechcete je koupit? Taky by jste si něco vydělal. Ne děkuji. Podzim : Mám ty nové pneumatiky a potreboval bych je na jaře přezout. Ok ale jen s příplatkem 175 Kč /kus. Jaro otevřu kufr a tam nové pneu nazuté na discích: Já to potřebuju jen přehodit, nikde jinde jim to nevadí, klidně Vám za to petikilo dám. Vážený pane, přehození stojí 400,kontrola cizí pneumatiky 200/kus takže jestli chcete tak Vám to za 1200 přehodím. Jinak o tuhle zakázku nemám zájem, támhle mám hromadu svých kol na přezutí, támhle mám druhou, bolí mě rameno, bolí mě kolena, chodím jsem s teplotama, jsem tady od nevidím do nevidím. A tohle je zrovna největší dřina. Pokud to jinde nevadí, běžte si tam. Pro mě je to naprosto zásadní jestli si koupíte pneumatiky tady nebo u konkurence.
pátek, 27. května 2022
 
XP
XP Jak koukám, tak ve víru vášně jsem v tom posledním příspěvku nenapsala tu hlášku onoho zákazníka. "Vy nechcete moje peníze?" Já jsem mu totiž původně řekla, že mu to za ty prachy nepřezujem.
pátek, 27. května 2022
 
XP
XP Ahoooj! Zdravím všechny co přispívají do diskuze ;). Ti co jen čtou by se občas mohli přidat. Neříkám, že jsem pravidelný přispivatel, ale občas něco napíšu. Ok, už neprudím... Sezóna nám skončila včerejším dnem. I přes to, že jsem udělala v listopadu pro někoho prý "osudovou chybu", že jsem zpoplatnila objednávky i lidi bez objednávky 400,- korunami, k nám jezdilo zákazníků dostatek. Hlavní je, že už z 95% jezdili jen ti pozitivní, prudiči si našli jiné, pravděpodobně garážisty. Našli se dokonce i takoví, co nás v listopadu pomluvili a stejně na jaro přijeli. Na ty jsme ale naštestí neměli zrovna prostor a už ani mít nebudeme ;). Dneska jsem si vzpomněla na hlášku jednoho zákazníka, je to už asi 5 let zpátky, kdy jsme mimo sezónu opravdu šoupali nohama, tržba žádná... on si tenkrát dovezl nové pneumatiky a chtěl je u nás přezout... " Přezujete mi to za 600,-?" V té době jsem si ani neuvědomovala, jak málo si vážím sama sebe, svých zaměstnanců, strojů a energie vložené do všeho co děláme. Tenkrát jsme mu to přezuli, ale dnes už bych tuto chybu neudělala! Zpětně bych se chtěla zeptat SAB, kdo byl tak aktivní a poslal vám tenkrát v listopadu email o tom, co se děje v Orlové. Na jednu stranu mu děkuji a na druhou stranu je otázka, jestli to myslel se mnou dobře :D... V každém případě ten listopadový poprask na FB, který naší firmě měl svým způsobem ublížit dnes beru jako úžasnou reklamu a směju se tomu člověku, co počítal lajky. Kdo nás nezná, tak chci říct, že fungujeme už 27 let a jsme čistě jen pneuservis. Neděláme brzdy, oleje, geo ani klimu a přes to jsme schopni určitým způsobem fungovat. Jinak zdravím BF, Hroudu, jeho paní a Peťu s Peťou :D. Sobota byla skvělá změna a těším se na příště!
čtvrtek, 26. května 2022
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Týden za námi a stále ještě bylo dost práce včetně prodeje letních, ale taky především zimních pneumatik. 19.5. tn noviny--- https://novaplus.nova.cz/porad/televizni-noviny/epizoda/236209-19-5-2022 --, mne trošku až překvapily jakou tvrdou masáží se v květnu zabývají zimním pneumatikám. Úmysl, nebo náhoda? No nic, budeme čekat další zákazníky kteří budou chtít nakoupit už teď a ti co budou ladit internet, ať si pak ladí na podzim servisy které jim to třeba i rádi přezují. Já to určitě tedy nebudu a tak to naštěstí půjde zcela mimo mne, nepoznám to a ani to nepocítím. Pro mne je podstatné, že jarní sezona proběhla v klidu, bez výrazných stresujících faktorů, prodej pneu v letní verzi není sice dech-beroucí, ale po zimní sezoně se nebylo čemu divit když se tolik bralo letních pneu na podzim. Zimní naopak letos a teď trhají u mne rekord a to myslím k průběhu ročního období které je. Za mne tedy po lednu a únoru který pokulhával je teď zatím spokojenost. Dnes jsem se vrátil z cesty ze setkání servisáků. Hroudo s manželkou, XP, děkuji že jste tam taky byli a pro mne to bylo velmi příjemné setkání s lidmi s kterými si máme co říct. Jednoznačně mne to utvrdilo, že příprava a nasazení na letošní zimní sezonu v této době a už teď má svůj velký význam, protože kdo bude připraven nebude pak tolik zaskočen. A to mi dáte asi zapravdu. Přeji všem rozumným v oboru příjemný a hezký zbytek nedělního dne.
neděle, 22. května 2022
 
Pneunm
Pneunm Zdravím pozdravuju, mě přišlo předzásobení a mohl jsem vzít maximálně to co loni a objednat co nejdříve aby byla co největší šance že to přijde :D na podzim bude asi vážně veselo.
sobota, 21. května 2022
 
Hrouda
Hrouda Čendo a na co máš kamarády? Nějaké Michelin mohu dodat dohoda jistá.
sobota, 21. května 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz