Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
SAB
SAB PM víš jaký je rozdíl mezi prodejcem kol a servisákem, který prodává pneumatiky? Rozdíl je v tom, že prodejci kol mají nějakou doporučenou cenu, které se všichni prodejci kol drží a tudíž si nekonkurují cenou, ale kvalitou poskytovaných služeb. U servisáka, který prodává exkluzivní značku pneumatik pro prodej pouze v servise se najdou takový, kteří se nedrží doporučených cen pro prodej koncákovi a konkuruje druhému servisu pouze cenou a né kvalitou služeb. Já to osobně nechápu, protože je tady jedinečná příležitost už několik let prosperovat na prodeji pneu a někteří místo toho aby toho využili a prosperovali tak jenom kurví ostatním prodejcům ceny což mě neskutečně sere. I já mám ve svém městě kurviče a ve vedlejších městech také kurviče cen a né jednou se mi stalo, že zákazník si vyhledal tyto prodejce a jel si to koupit k těm kurvičům cen protože i po projetí pohonných hmot ušetřil 200-300,- Kč. Tímto bych chtěl vyzvat všechny prodejce exkluzivních značek pro prodej pouze v servise aby se drželi doporučených cen a věřte tomu, že to za tyto ceny jde krásně prodávat a pak budete i prosperovat.
úterý, 26. května 2020
 
roman
roman Hroudo, k tomu EET: Mě bylo na úřadě v roce 2016 řečeno, že pokud mám 2 živnosti pod jedním IČO (prodej náhradních dílů + opravy motor. vozidel) v jedné provozovně, tak se EET vztahuje na obě živnosti za předpokladu, že hrubý obrat z té méně ziskové živnosti překročí 175000,- za rok, tj. EET jsem používal (musel používat) i na opravy a přezouvačky. Je to pro mě menší zlo, než mít 2 pokladny a jet papírově na 2 provozovny a mít dvojí účetnictví. Možná jiný úřad by na to měl jiný názor.
úterý, 26. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Roberte ty vybrané peníze nikde vidět nejsou protože neexistují. Éétčko nepřináší co by mohlo zvednout výběr daní je to jen jiný způsob evidence, ten kdo dřív nevypisoval lístky je teď netiskne
úterý, 26. května 2020
 
PM
PM To je samozřejmě ideální stav, to vždycky nejde, zákazník má pak výhodu přezutí se slevou atd....Bavil jsem se s jedním mechanikem z prodejny jízdních kol a ten říkal ,že kolo co je v kráme za 16 se kupuje za 10, pokud je to pravda, tak to není vůbec špatné, kam se na to hrabeme. SABe tys si přece psal, že máš z pneu víc než z práce. Jinak dělám to stejně jako ty , zákazníky si vychovávám. Chovám se k nim slušně, vysvětluju výhody nákupu v servisu, výsledky to má.
pondělí, 25. května 2020
 
SAB
SAB Na téma zisků z prodeje pneu bych se na veřejné diskusi nerad bavil, taktéž bych vás rád vyzval aby jste neuváděli žádné značky. Hmyz je všude a může být i tady.
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Čeho se bojíš SAB myslíš že to může číst třeba ten klempíř co mě dělal nabídku na střechu servisu a bude mu líto že mě dal stoprocetní přirážku na krytinu kterou jsem požadoval ,když vyděláváme takovou almužnu za to že si to koupíme na sklad za vlastní a on potřebuje zálohu aby vůbec přišel.
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Marže na pneu je dost choulostivé téma. to bude zase mela. snažím se nejít pod 200kč bez DPH . U LASSY je to o dost lepší , ale tam jsou pravidla jasně daný. Nákladní min. 800kč bez DPH a to musí svítit sluníčko jinak 1000kč a vejš .
pondělí, 25. května 2020
 
SAB
SAB PM a ostatní prosím aby jste zde neuváděli vaše zisky z prodeje pneu jelikož tady ta diskuse je veřejně dostupná i pro vychcané koncaky, kteří si to tady přečtou a budou ještě více chytří než doposud.
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Ano EET je pozastaveno,ale tak jako nežádám o podporu tak jsem nepřestal evidovat,eviduji jen to co musím do EET evidovat. Vše ostatní jde pouze přes pokladní system (platný daňový doklad bez kódu eet ,ale se správným pořadovým číslem) a firemní účet. Také jsem neměl problém navázat na EET a nijak mě to nezatěžuje , ale je to špiclování a to bez ohledu na to zda je to platné k výběru daně. Protože ty vybrané peníze stále nejsou nikde vidět ,jako by nedorazily tam kam mají.... Mám pocit že se to tu zvrhává . Romane Já mám na každou odvedenou práci daňový doklad , ale jakožto někdo kdo nesouhlasí se zacházením se živnostníky používám EET výhradně dle znění, asi tak jako ty jsi žádáš o 25 podporu. Nekradu Jen eviduji to co musím bez porušení zákona. Moje měsíční zálohy na ossz. vzp. jsou lehce vyšší než ta podpora a moje záloha na daň je u některých lidí dvouměsíční výplata . O DPH se ani nebudu rozepisovat. Podpora je pro .........
pondělí, 25. května 2020
 
Pneunm
Pneunm PM taky to mám podobně
pondělí, 25. května 2020
 
roman
roman PM: Mám to podobně a dávám při nákupu a hotovostní platbě slevy na přezutí.
pondělí, 25. května 2020
 
roman
roman Bohužel není zákon, který by zakazoval VO prodávat koncákovi zboží maloobchodně za stejnou cenu, za jakou to prodávají firmám pro další prodej (velkoobchodně). A jelikož to je povoleno, tak toho VO logicky využívají. Čest výjimkám. Pneuservisy si holt musí pomoci v tomto "boji" sami.
pondělí, 25. května 2020
 
PM
PM Kolik tak máte v průměru na gumě? Já to mám cca 200-250 s DPH u pneu s prodejní cenou kolem 1300kč. U pneu kolem 2000 kč se snažim mýt něco mezi 250-350 s DPH podle toho jak se to povede. U jistých značek to jde lépe :) Mimochodem SABE klobouk dolu, jestli je tvůj zisk z pneuservisu (70% z prodeje pneu a tedy 30% ? z práce) To zní neuvěřitelně....
pondělí, 25. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Nebýt složitosti a ceny tak by mi eet nevadilo jelikož mezi ním a papírovou evidencí nevidím rozdíl. SAB pokud tím kurvičem cen myslíš mě tak klidně jmenuj...
pondělí, 25. května 2020
 
SAB
SAB Hrouda mě to taky nikdy nešlo abych prodával jiným servisům.Párkrát jsem to zkusil a vždy jsem se vytrestal, protože jsem zjistil, že dotyčný servis vždy kurvil jenom ceny. Jakmile jsem to zjistil okamžitě jsem ho odstřihnul naštěstí toho moc nebylo, ale i dnes jsem smutný z toho že máme jako servisy jen zlomek značek na , které máme exkluzivitu pro prodej jenom v servise a najdou se i tady mezi námi diskutujícími (nebudu jmenovat) takový, kteří toho nedokáží využít ve svůj prospěch a kurví ceny i na tyto značky. Umění není prodávat velké objemy s minimálním ziskem, ale umění je prodat pneu s velkým ziskem a tohle je moje motto, kterého se já držím již několik let.
pondělí, 25. května 2020
 
roman
roman Vím, že EET je do konce roku pozastavené (mám EET též od druhé vlny jakožto maloobchodní prodejce), ale také EET používám i teď. Dělám to mj. i proto, abych měl kontrolu, co jsem prodal/montoval "na kartu" bez EET a co na hotovost vč. EET. Nemám s EET žádný problém, včetně evidence tržeb za defekty a přehozy. Jsem plátce daně, takže 21% ze svého zisku automaticky ihned odevzdám státu. Neplátci DPH v mém blízkém okolí nejsou plátci, takže mohou být o 21% legálně levnější. Podle mě to není úplně fér, ale to je jen můj osobní názor.
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda To mě nikdy nešlo. Jen jednotky kusů pneu opustí můj servis v kufru nebo na korbě náklaďáku. Ale co dokáží borci jako SOKOL nebo jemu podobní od politiků po soudce : opravdu tady v tý naší malý zemičce je možné i to co si nedovedu představit . Tunel Blanka. KAPSCH . Píčohnizdo . lítačka, i ta plánovaná budoucí chytrá karanténa II. za 200mega protože ta stará chytrá karanténa je už řádně jetá vcelku sní provedly už 304 trasování a je potřeba nová a já se tu trápím s takovou maličkostí jako je důstojné zaměstnání za důstojné peníze.
pondělí, 25. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Promiň Roberte, prodej v malém lidem kteří přezouvají i lidem z ulice kteří si to nechají přezout jinde.
pondělí, 25. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Hrouda HroudaAha. Tak to jo. Eshop? Nebo prodej ve velkém do dalších pneuservisů a servisů ? Romane to je ale prdel:D to je kocourkov nežádám a hrozí postih. Už léta se potíkam s neplatiči ročně mě to stojí 10tky tisíc a nic jim nehrozí. Možná je to jen sen a jednou se probudím a zjistím že to byl jen sen a to vše se mě jen zdálo i vy tady, ale už teď vím že mě budete chybět kamarádi
pondělí, 25. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Hrouda já jsem spadnul už do druhý vlny, prodávám i jako velkoobchod...
pondělí, 25. května 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz