Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
SJM
SJM To GP: Nejsem si jist, zda je Tvůj optimismus úplně na místě. Jako všichni, co máme všech pět po hromadě, víme, že zdražuje se, až na vyjímky, téměř vše a rostou jak základní životní náklady lidem, tak téměř všechny náklady firem (mzdové, úroky, energie, nájmy, materiál .......). Je tudíž otázkou, zda zdražení např. o 50 Kč/kolo, nebude ve výsledku jen prach obyčejná sanace růstu vstupů s nulovým vlivem na vlastní ziskovost. Nicméně pro zákazníka, voliče AB, budete tak jako tak v lepším případě za vydřiducha, v tom horším za zloděje. Bohužel to není spekulace, ale každodenní realita. Proč ale hrát dál a dál roli užitečného idiota, zatím co stát, polostátní firmy a nadnárodní korporace se pakují. Po mě chtěl zcela nedávno při kontrole žú vysvětlit, proč mám více oborů činnosti, když je neprovozuji. Na otázku jsem odpověděl otázkou, zda je to trestné? Odpověděli, že nikoliv. Pak jsem podotkl, že pokud náš pan prime minister vlastní či nevlastní 250 firem, že ty mé dva předměty podnikání v žl by nemusely značit nepřekonatelný problém a tím debata skončila.
středa, 17. července 2019
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES A proto práce se bude dělat klidněji hups a dráž neboli s ohledem na zdraví své a případných dobrých zaměstnanců jejich potřeb a to díky neustále zvyšujícím se nákladům na F- všechno.
středa, 17. července 2019
 
SJM
SJM Myslím si, že napsat toto sdělení pánovi nezabralo ani moc času. Tipuji, že bylo napsáno hezky od srdce, spíše se jen musel krotit ve výrazivu. No prostě klasika, ale za odvahu palec nahoru. Včera jsem pochytil cestou do práce z ČRo, že v důsledku nedostatku emisních povolenek letí cena elektřiny na burze vzhůru, a tak se máme připravit v krátké době na zdražení o nějakých bratru 15%! Rovněž sdělili, že velké sucho stále přetrvává, pak tu byly také jarní mrazy a z toho všeho tak nějak automaticky plyne, že že s nějakým výrazným poklesem, již tak drahých potravin, ovoce i zeleniny raději moc nepočítat. A když už jsem tak zabrousil do jiné oblasti, ještě jeden včerejší poznatek. Koupil jsem obyčejnou vrchní barvu na kov, plechovka jen o málo větší, než má játrová paštika. Uvádí 375 ml, cena 120 Kč. Pak jsem samozřejmě našel tu loňskou. Barva identická, 500 ml za 115 Kč. Tak si mohu s klidným svědomím říct: Letos je ji sice méně, ale za to je dražší.
středa, 17. července 2019
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Přímo nádherně napsané ještě by to chtělo kameru těch kolenovrtů když to přečtou . Za mne chválím .
středa, 17. července 2019
 
pepazdepa
pepazdepa Dobrý den kolegové,hezky napsané https://www.hamletovygumy.cz/moto-pneuservis-c4689/
úterý, 16. července 2019
 
roman
roman Dříve existovaly i u nás cechy živnostníků, které měly podobný význam jako dnešní oborové komory či sdružení a fungovalo to. Členové cechu si vzájemně konkurovali, ale nepodráželi si nohy a na obtížné doby měli svá vnitřní pravidla, aby drželi v těchto situacích spolu a přežili obtížná období. Právě tam vidím největší dnešní problém, že u našeho oboru je gumař spíše úhlavním nepřítelem jiného gumaře než jeho případný budoucí kolega v nějaké oborové komoře či cechu. Změní se to někdy?
středa, 10. července 2019
 
SJM
SJM Návod pro váhající servisáky, jak vláda zdůvodňuje "úpravu" cen: Zvýšit se má také poplatek za vklad do katastru nemovitostí se má zdvojnásobit z nynějších 1000 korun na 2000 korun. Důvodem je podle vlády inflace a nárůst administrativy. Zdoj-Novinky.cz 2.7.2019 No není to skvělý argument? Myslíte, že úředník na katastru má jiný spotřební koš životních nákladů než člověk na servise? Asi ne. No a to zvýšení činí rovných 100%, čili žádné troškaření. Vím, je tu jistý, nikoliv nepodstatný rozdíl, a tím je monopol státu, ale např. takoví advokáti mají svou komoru, kde si odsouhlasí, že min. sazba za službu je např.900 Kč/h. Kdo by šel pod, může být až vyloučen a tím pádem nemůže již živnost vykonávat. Také námět k zamyšlení.
středa, 10. července 2019
 
BF
BF Romo, pěkná úvaha. Je horko jak blázen, a tak jsem se zítra rozhodl zavřít servis. Prodloužím víkend zaměstnancům, lidi ať si remcají když okolní servisy mají pořád jen +- do 12 hodin a ostatní garažfušermistři vůbec neotevírají, tak proč se mám stresovat a honit zrovna já a mí lidé. Já jedu raději na Šumavu se pokochat přírodou, užít si kolo a nemíním stresovat sebe a už vůbec své lidi. A jinak se od letošního léta držím hesla- že správný Ital v zimě nepracuje a v létě tančí (((-:
středa, 3. července 2019
 
roman
roman Minulý týden mě zaujala jedna nabídka firmy, která prodává a zároveň i servisuje mj. i mobilní telefony: "Nalepení ochranné folie na smartphone 399,- Kč a folii máte od nás zdarma". Nikdo se nečílí a asi tato "terapie" na kolenovrty funguje, nikdo si nepřinese svoji novou folii => Jak by asi reagovali zákazníci v pneuservisech na nabídky pneuservisů typu: "Přezutí vaší Octy u nás za 6000,- Kč a gumy máte od nás zdarma".
středa, 3. července 2019
 
BF
BF Dobrý den přátelé gum. Běžný zážitek dnešních dní. Volal mi dnes kolega a říká: Bořku, kam mám už jít s cenou za práci. Mne to už fakt nebaví. Měl jsem velké stavební, dopravní i jiné firmy, ty však díky lobbingu manažerů uzavřeli smlouvu s nejmenovanou sítí, ale tam se dělá do max. 16hod, pak padla ať se děje co se děje. Nikoho do práce nedostanete ani heverem atu si najednou vzpomenou na živnostníčka, který asi nemá co dělat na práci a otravují ho večer, o neděli o svátcích. Tak jsem jim začal zvedat výjezd na svůj servis. Napřed 1500,- pak 2000,- A teď 2500,- a oni pořád to chtějí, jak sarančata na zelené. Jenže už toho mám opravdu dost, gumy brát jinde to si manažeři umí zařídit, ale špinavou, těžkou práci udělat nechce tam jinde ani náhodou nikdo. Pak nezbývá cenu zvedat až do toho co to snesou. Říkám: Jirko, máš v ceníku 5000,- tak to používej a neřeš žádnou slevu, dej klidně 10 000 a může ti to být ukradeno zda přilezou znovu a zaplatí, nebo tě už nebudou otravovat, když stéjně neberou gumy a makáš jen tu dřinu. Oni potřebují mít ráno na stavbě nějaký stroj, tak ať ti to pořádně zaplatí, nebo ať si to odvezou tam do té sítě, kde přesčas je sprosté slovo a kde nelze absolutně čekat nějakou změnu v úpravě služeb. Ano prodávat to umí každý, ale udělat pro svou firmu které dodávají gumy nic navíc. Sám řekl, že už ho to zlobí a nechce ať doma je zbytečně zle, když je pořád jen v práci. Peníze jsou, ale už to netěší a zdraví ma jen jedno. Tak a teď je v situaci, kdy bude muset udělat rozhodnutí. Není to lehké, ale za sebe bych to dělal v dnešní době jen za odpovídající částku, protože brát ve velkém někde jinde zboží a to jde o miliony korun a neudělat svému zákazníkovi pak tu podstatnou službu, tak bych to nechal vyžrat manažerům ať si poradí sami. Buď zaplať, nebo běž z mého servisu! Jiná cesta nevede. Je pro mne z podivem, že tohle někdo ještě v současnosti nechápe a nevidí, že pokud není služba kompletní, nemá smysl dělat a využívat jen jednostranné věci a tím myslím jen ten prodej. Tak držím pěsti ať i vy najdete kolikrát odvahu si říct za práci a služby kolem gum mimo svou pracovní dobu odpovídající částku, protože stále je mnoho těch co dělají opravdu jen charitativní služby a pak brečí že nemají na zvedák, sezouvačku, nebo nemůžou zaplatit lidi. Bodejť, když dělají kolikrát jen vola ostatním, kteří toho bezmezně využívají a zneužívají slabé jedince. Hezký večer přeji.
pondělí, 1. července 2019
 
SJM
SJM A očekával snad někdo se zde přítomných jiný vývoj? Pokud si matně vzpomínám na příspěvky zde od "pěšáků" oboru, byly již na samém počátku výstavby závodu poněkud pesimistické. Zřejmě ta realita, viděná z 38 patra kanceláří, vybavených mahagonovým nábytkem a koženými křesly vypadá poněkud růžověji a problémy se jeví menšími. To, že automobilky nezažívají zrovna dobré časy není třeba rozebírat, to každý, kdo má všech 5 po hromadě vidí. To, že dosavadní zavedení dodavatelé pneu do fabrik vyklidí pozice bez boje, to si přeci u Nexenu nemohli myslet ani na vteřinu. Tak co zbývá, aftermarket? Nechám se překvapit. Zatím to vypadá, nejvíce překvapeni jsou sami Korejci.
čtvrtek, 20. června 2019
 
Hrouda
Hrouda Članek no nic ,ale ty komentáře to je banda . Tem nikdo pneumatiku neprodá jen mozna pod pohrůžkou smrti upalenim na hranici pak možná 30% tum komentátorum článku a ostatní se nechají upálit na hranici než aby pneu vyměnili .
pondělí, 17. června 2019
 
roman
roman Nj, to je bohužel "běžná kolenovrtní" situace. Když tato kolenovrtní situace nastane, tak si vždy trochu rýpnu a říkám, že pokud si na té gumě "natlučete ústa", tak vám to zaplatí zdravotní pojišťovna - neboli to je grátis, ale novou gumu vám pojišťovna nezaplatí a tak si ji musíte zaplatit sám, což se vám, jak koukám, ani trochu nechce... Nastává zpravidla standardní kolenovrtní frflání a kňourání o ceně gum a pneuslužeb... I když tu a tam se výjimka najde.
pondělí, 17. června 2019
 
hohencenda
hohencenda Ja ja jaaj to je zase den v Bohnicích maj vycházky Pán pošle kolegyni s totálně ojetou pneu z vnitřní strany krásně vidím jednotlivé vrstvy pneumatiky a řeší šroubek uprostřed běhounu.Vyváženo tak že závaží nějaký odborník vždy jen přidá na co sundavat staré že?Poslal jsem madam pryč při sebevraždě nemíním asistovat.
pondělí, 17. června 2019
 
Hrouda
Hrouda Jo jo Černo je to hnus. Klasický Čecháček paštikař dostavat co možná nejvíce a dávat co možná nejméně . Klietelitmus, bratříčkování, korupční jednání a další dobré vlastnosti namíchané ve smrtící koktejl a jako příloha SLEVA NA VŠE A VŠUDE.
pondělí, 17. června 2019
 
hohencenda
hohencenda Mám tu již 14 dní 2 pokrývače na výměnu střešní krytiny na domku Dnes syn přišel za mnou zda mohu jednomu z nich přezout auto? Pokrývač si přivezl své 4 Rikeny 205/55/16 94 H na auto Audi A4 Quatro 3.0 TDI,na muj dotaz zda chodí na pivo odpověděl kladně zeptal jsem se zda si do hospody nosí pivo řekl že ne .Kolik prý chci za přezutí odpověděl jsem za kolik dělá metr střechy 1500 Kč já mu řekl že za přezutí na alu chci 1380 Kč plus závaží již nic neřekl a o výměně již nemluví.
pondělí, 17. června 2019
 
roman
roman Nějak tak. Moje odpověď lakomým kolenovrtům na práci ZDARMA zní: "Vy chodíte do vašeho zaměstnání pracovat také zdarma? Ne? A po mě to chcete?".
čtvrtek, 13. června 2019
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Na drzou otázku zadarmo a hned mám rychlou s úsměvem odpověď ( Škoda že jste nepřišel včera to šlo hned a zadarmo dnes na objednávku a za peníze) . Pevné nervy a dostatek antikolenovrtinu v záloze.
čtvrtek, 13. června 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz