Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Shambo
Shambo Kurzsystém, OSVČ - základní data jsou, ale chybí prováděcí předpis. Příklad - zaměstnavatel vinou COVID 19 přijde o část zakázek a příjmů. Chce udržet 100% stav zaměstnanců. Uhradí zaměstnancům 60% mzdy v dubnu za bžezen. Ok, uhradí jim 60% ze svých rezerv? A poté 50% ze mzdy kompenzace od státu? Nebo... ? Jak prokáže újmu? Komu? Kdo kontrola? Atd. atd. Dávám tomu čas na vývoj.
středa, 25. března 2020
 
SAB
SAB Karle bordel to každopádně je!,ale já si nejsem jistý jestli každý OSVČ má nárok na tu úlevu, že nemusí platit zálohy. Já si myslím ,že se to vztahuje pouze na OSVČ ,kterým z rozhodnutí vlády zakázali provozovat svou činnost. Naše činnost dostala výjimku ,takže si myslím z mého pohledu,že na to nárok nemáme. Pokud se pletu tak mě prosím opravte.
středa, 25. března 2020
 
Shambo
Shambo Padla zde otázka na zvýšení cen. Počítejte se zvýšením nejpozději od 1. dubna t.r. Důvod - kurz koruny k euru, USD. Podrobnější informace zde bude? Bude.
středa, 25. března 2020
 
karel
karel Jestli tomu dobře rozumím ,tak zaměstnavatelé dostanou od státu na mzdy 50 až 80% průměrné mzdy (asi toho daného člověka)!! OSVČ nemusí 6 měsíců platit základní sociální a zdravotní pojištění. Vidíte ten nepoměr. To je pěkný bor..l , nemyslíte. https://www.mpsv.cz/web/cz/-/podpora-firem-v-programu-antivirus-pokracuje-vlada-schvalila-dalsi-navrhy-ministryne-malacove
středa, 25. března 2020
 
roman
roman Hohencenda: Tady je něco navíc popsáno, ale je to podobné, co jsem napsal - https://www.finance.cz/531645-prominuti-socialniho-a-zdravtoniho-pojisteni-kdy-platit-zalohy/
středa, 25. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Rmane díky za vysvětlení.
středa, 25. března 2020
 
roman
roman Hohencenda: Spíš jde o to, jakým způsobem se budou "hodnotit" přehledy sociálního za zdravotního pojištění. Nebudeš platit půl roku a nic se nestane, ale pokud by sis "dobrovolně" stále platil? Jak se to bude či nebude započítávat do důchodového listu? Nebo se to převede striktně na jiný rok resp. se to vrátí plátci? Až tohle budeme vědět, pak budeme moudřejší.
středa, 25. března 2020
 
Shambo
Shambo První reakce MICHELIN na data o vlivu COVID 19 na prodej pneumatik: na konec února t.r. se prodej snížil u osobních / light cargo o -9%, u nákladních o -16% ve srovnání se srovnatelným obdobím minulého roku. Důležitý dodatek - zatím nelze prognozovat reálný dopad na trh, prodeje a výrobu. Jak říkají bankéři a makléři: Trend is my friend. Nečůrejte proti větru.
středa, 25. března 2020
 
Shambo
Shambo Pryži zdar, co je ve světě nového? Padla zde otázka, zda pneumatiky budou nebo ne... můžeme s jistotou říct, že někdo je mít bude a jiný ne. :) Takže... MICHELIN. zastavil výrobu v Evropě jako první. Zatím na dva týdny. Podobné opatření bude v USA a Kanadě. BRIDGESTONE: v USA a Jižní Americe zavřeno do 12. dubna. Evropa - Itálie a Francie nevyrábí do 6. dubna, ostatní závody včetně Polska se sníženým výkonem. PIRELLi (osobní) - od Voroněže po Rumunsko a Británii zavřeno do 1. dubna. CONTINENTAL - oficiálně snižuje výrobu, detaily zatím nezvěřejněny. Situace v Otrokovicích je vám známa. APOLLiO- VREDESTAIN- Holandsko stojí, Maďarsko - nákladní - min. na dva týdny pauza. Jede výroba agro, je poptávka. GOODYEAR - pauza v USA, Latinos, Evropě včetně Debica v Polsku. NOKIAN - v Rusku vyrábí beze změn, ve Finsku snížení výroby včetně propouštění. Dočasně snížena výroba agro a nkladní. v USA zabrzdila přijímání zaměstnanců. KAMA - zatím jede. CORDIANT - zatím jede, připravuje se prodej jedné z renomovaných firem. Otázky? Doplnění? Pryži zdar, plantážníci.
středa, 25. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Romane tak z toho tvého článku pro mě je asi lepší to sociální a zdravotní i v krizi platit nebo né?
středa, 25. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Kdyby třeba vládu napadlo snížit nebo dočasně zrušit spotřební dan´na phm myslím že by to taky pomohlo.Shambo BF SJM Pneunm romane SABe díky za Vaše články.Redakci díky za mistní forum.
středa, 25. března 2020
 
roman
roman https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-osetrovne-malacova-rozsireni-vlada.A200324_095236_domaci_kop Cituji: "Odpuštění záloh OSVČ na zdravotní i sociální pojištění Poslanci kývli rovněž na plošné odpuštění záloh na pojistné v období března až srpna 2020 až do výše pojistného vypočítaného z minimálního vyměřovacího základu. Splacení pojistného vzniklého v tomto období, které je vyšší než pojistné vypočtené z minimálního vyměřovacího základu, poté může osoba samostatně výdělečně činná odložit až do podání přehledu o příjmech a výdajích za rok 2020 v roce 2021. Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura řekl, že návrh vlády on i jeho strana podporuje, ale chybějících zhruba 8,5 miliardy korun by měl místo OSVČ doplatit stát. „I my souhlasíme s touto úlevou OSVČ. Na druhou stranu to bude znamenat výpadek příjmů zdravotních pojišťoven, mně to vychází spíš na 10 miliard korun,“ řekl šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Navrhl vzít deset miliard, o které jde, pro zdravotní pojišťovny z rezervy státního rozpočtu. „Budeme to bedlivě sledovat v čase a podle toho reagovat,“ řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Poslanci schválili také půlroční odpuštění záloh OSVČ na důchodové pojištění. „Nejedná se o odložení, ale o odpuštění,“ zdůraznila ministryně Maláčová. Jde podle ní o 2,5 miliardy měsíčně, za půl roku o 15 miliard.korun. Zdůraznila, že nezaplacené odvody nebudou mít vliv na budoucí důchody OSVČ, protože se na dobu šesti měsíců, za něž nebudou zaplaceny odvody, bude pohlížet jako na takzvanou vyloučenou dobu."
úterý, 24. března 2020
 
roman
roman EET jistá část z nás už má od druhé vlny, kdy tam "spadl" maloobchod, takže pauza 3 měsíce je pro mě spíš "detail". Jinak to odpuštění minimálních záloh je snad jak pro sociální, tak i zdravotní pojištění. Jde skutečně o odpuštění na půl roku a nikoliv oddálení. Snad jsem to pochopil správně. Alespoň něco, co je alespoň trochu pozitivního.
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo Poslanci nám ve sněmovně právě schválili odpuštění povinných odvodů na důchodové pojištění pro OSVČ na půl rok. Bohužel odklad EET je pouze na tři měsíce po skončení stavu nouze. Část poslanců navrhovala rok.
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo Nechi mrazit... jen do toho vnést trochu faktů, řád a dynamiku. A jak by řekl světový autor detektivek... pachatel se vrací na místo činu :)
úterý, 24. března 2020
 
SJM
SJM Koukám jako blázen, kdo se vrátil, zdravím Shambo. Jako vždy, absolutně trefné a přesné, až z toho mrazí. Obecně se na nás valí problém. Jak pravil poradce ministryně Dostálové, turistický průmysl přestal existovat. Ten na sebe váže přepravu osob, přepravu potravin, restaurace, pekaře, řezníky, prádelny, stoláře atd. U MKD majitelé odhadují, že při současném stavu to vydrží tak 3-4 týdny a pak, se děj vůle boží. Strojírenský průmysl a výroba automobilů, stejně jako odbyt, tam bylo přibrždění pomalu pozorovatelné od 3Q/19. Tak snad to zachrání ta 3 a 4 vlna EET. Nebo je to jen domluvené divadlo pro naivní voliče, aby mohl zase přijít zachránce a vše vyřešit, nejlépe on-line. Buď jak buď, čekají nás zajímavé časy.
úterý, 24. března 2020
 
SJM
SJM Miroslav Kalousek 24.3.2020 12 hod · Tři vládní priority novely zákona o státním rozpočtu: 1. Účinná pomoc velkým firmám a jejich zaměstnancům. 2. Dokončení likvidace živnostníků. 3. Zpochybnění našich spojeneckých závazků v NATO. O body 2 a 3 budeme v Poslanecké sněmovně bojovat, ale nedělám si iluze. Poměr sil je dán.
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo Máme! je to jen začátek... a boj pokračuje :)
úterý, 24. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Nějaké pozitivní zprávy nemáme?
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo A mezitím dnes v parlamentu: Z. Stanjura "Poslanci ANO, ČSSD a KSČM právě na rozpočtovém výboru odmítli zrušení 3. a 4.vlny EET, stejně jako odložení o 12, 9 nebo 6 měsíců. Jako by netušili, že hlavnim problémem drobných podnikatelů bude mít vůbec nějaké tržby."
úterý, 24. března 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz