Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
BF
BF V anketě je otázka --- Má podle vás na českém trhu šanci nový auto/pneuservisní franšízový projekt? Za mne je to jen utopie a trh je už u nás co se týče auto-pneuservisu nasycen. Sice z různou kvalitou, ale nasycen je. Se západem se nemůžeme absolutně srovnávat. Postavit u pumpy trochu lepší plech budku v této formě je už teď podle mne nesmyslná a utopistická nereálná hloupost. Možná že jich může pár fungovat a to jen tím že to bude malý zázrak a kapka v moři v celé ČR, ale jsem naprosto přesvědčen že toto tady u nás nemá vůbec absolutní budoucnost. Číslo 400 je fantasmagorie a hausnumero které je zcela nepodložené a jde vidět, že ten kdo to vymyslel ví o auto pneu servisních sítích velmi málo nebo spíše fyzicky nic. Zbožné přání a sen je jen myšlenka která musí být podložena činy. A to tady není ani ta 0. Neumím ani nechci si představit, že někdo na cizím pozemku který nikdy, opakuji nikdy nemůže být už jeho vlastnictvím si pronajme plech boudu, nasype tam peníze za vybavení, bude platit nájem a energie, třeba i formou odebiráním náhradních dílů od jednoho dodavatele. Nereálné, nesmyslné a zhola a zcela nepochopitelné. Jen kaskadér, zoufalý servisák a možná doslova i sebevrah při dnešních cenách všeho by šel do tohoto nenazval bych to vůbec projektu. Já jsem odvážný, ale opravdu ne blbý a tohle nejenom že smrdí průserem, ale především nějakým pro mne zatím neznámým podvodem. A přítel SJM mne pomalu v tom co našel na justici jen utvrzuje. Kdyby to stavěli vyloženě třeba výrobcí autodílů, tak ještě pochopím některé kroky, ale tohle je jen utopie. No nic, tohle už dnes nebudu řešit, napsal jsem svůj názor a tím to pro mne hasne.
středa, 29. prosince 2021
 
PM
PM Teď se s těma dluhopisama roztrhl pytel. Ještě bych pochopil ty protinflační státní, ale tyhlety firmičky opravdu ne.Divil bych se kdyby se ten projekt opravdu rozjel....
neděle, 26. prosince 2021
 
SJM
SJM Ahoj Bořku, tak ještě dnes se povalovat a na rok je zase vystaráno. 400 servisů do r.2024 !!! Jako silvestrovský článek by to bylo dobré, jinak naprostý souhlas, totální utopie. Když jsem ale projel justici, to jsem fakt "čuměl". Žádná historie, žádné výsledky, základní kapitál 10.000 a společnost, která ji 100% ovládá, základní kapitál 100 Kč (sto korun českých). Co dodat?
neděle, 26. prosince 2021
 
BF
BF Krásné a pohodové Vánoce a sváteční dny přeji přátelé gum. Kapr je už dojeden, dárky jsou již rozdány a tak mohu jen popřát pohodu, klid, radost z práce i života a především zdraví, které je dnes už nejenom banální frází. Do našeho života zasahuje již téměř dva roky bludný vir který udělal z celého světa chaos. Přejme si a věřme, že jak přišel tak i časem zase rychle odejde a i když už nikdy svět jaký byl předtím asi už nebude, ale ať je aspoň nějak uspořádaný a trochu i normální, protože co se děje a bohužel asi ještě bude brzo dít nás zatím vůbec nepotěší. Musíme se však s tím každý poprat po svém. Nikdo to nemá z nás si myslím lehké, každý zažívá radosti, ale i starosti jak osobní tak ty pracovní. Rok 2021 byl pro mne osobně příjemným překvapením. Rok vydařený po pracovní stránce na výbornou a za sebe mohu říct že jsem maximálně spokojen. Splnil jsem si to co jsem potřeboval a navíc udělal i další věci, které vůbec nebyly v plánu na tento rok, což je za mne a pro mne i obrovské pozitivum. Mám upřímnou radost když jsem navštívil, nebo telefonoval s kolegy kteří potvrdili že letošní rok byl opravdu po dlouhé výjimečný a důkazem jsou třeba nakoupené špičkové stroje a vybavení do pneuservisu. Rozměry pneu rostou a s tím nároky na profesionální vybavení pneuservisu. Stroj který kdysi stál sto tisíc a byl už dost kvalitní dnes nesplňuje ani náhodou potřeby středního pneuservisu. Stroje dnes jsou zcela jinde jak možnostmi a funkcemi tak i ale cenově, aby uspokojili potřeby kolikrát už ne i toho servisu, ale lidi kteří žádají nějakou službu. Bohužel s váhou pneu roste i problém zdravotní a ten je v dnešní době kdy nejsou lidi kteří by dělali na servisech velmi podstatný. Nedivím se pak že si mnozí kvalitní pneuservisáci šáhli po špičkových strojích, poloautomatech, automatech, se zvedáky, pomocnými rameny, apod. Cena těchto špičkových strojů které ulehčí nejenom zádům, rukám ale i hlavě však někdy atakuje až děsivé částky na a za dnešní pneuservisní služby a proto je dobře, že svou práci postupně zdražují a budou dále i zdražovat, protože zdraví je důležitější než se totálně sedřít a skončit jen díky tomu, že dělali kolikrát dobráka lidem z ulice, nebo firmám které si z pneuservisů udělali často i doslova po splatnostní banku. I charita má však svou určitou hranici a odsud podsud jsou určité hranice kde jít a kde už ne. A v dnešní době obzvlášť. Chci tím říct, že zdraví je a má být všude na prvním místě a my mnozí pneuservisáci to dnes pociťujeme a taky už to moc dobře víme. A proto přeji ještě jednou všem především pevné zdraví a užijte si hezký sváteční večer.
pátek, 24. prosince 2021
 
Pneunm
Pneunm Šťastné a veselé všem.
pátek, 24. prosince 2021
 
Hrouda
Hrouda No zajímavé. A kdo tam bude pracovat? A za jakou mzdu? Ukrajinec? Mongol? Nebo snad Čech? Za 20 nebo 50 hrubého? Vzhledem k tomu že to nemá sklad nebo ne dost velký, tak to bude oblíbené u eshopu jako montovna. Předpokládám že naši světoví výrobci pneumatik to náležitě podpoří a neděli nějakou tu skvělou cenu na pneumatiky plus nějaké to horské kolo a nebo láhev na horské kolo jako dárek. No. Počkám co ztoho vyleze. A těším se na první setkání s tímto projektem třeba někdy v červenci to budou zisky panečku.
čtvrtek, 23. prosince 2021
 
pepazdepa
pepazdepa http://dluhopisy.quickstopcar.net/ Pevné zdraví všem a také toho štěstí.
čtvrtek, 23. prosince 2021
 
hohencenda
hohencenda Hezké snad taky klidné svátky Vánoční, Vám všem rozumným přeje Čenda.
úterý, 21. prosince 2021
 
Pneunm
Pneunm Zdravím, na ceny jsem nekoukal ale zálohy mám vyšší o 53%
úterý, 21. prosince 2021
 
roman
roman U mně jde o zvýšení o rovných 100%.
pondělí, 20. prosince 2021
 
Hrouda
Hrouda Zdravím SJM nám ČEZ zvedl od 1.1.2022 o 70.1% .
pondělí, 20. prosince 2021
 
SJM
SJM Obvykle se přeje, aby násl. rok byl šťastný a veselý. Zda bude šťastný, tak na to bych si nevsadil, ale že bude "veselý", tak to rozhodně. Za mne by tak "veselo" ani být nemuselo."Zdražování zboží a služeb se razantně promítne v příštím roce. A to kvůli vysokým cenám energií, které trápí jak domácnosti, tak i podniky a společnosti. Energetický regulační úřad proto již uvedl, že pro firmy vzroste cena na vysokém napětí v průměru o 44,4 procenta a na velmi vysokém napětí o 52,6 procenta". Tak nevím jak to mají jinde, ale nám zvedl dodavatel kWh ze 4,20 na 7,80Kč, tj cca 85%. https://echo24.cz/a/SKAcN/cenove-peklo-teprve-prijde-kvuli-drahym-energiim-se-vetsina-firem-chysta-zdrazit
pondělí, 20. prosince 2021
 
hohencenda
hohencenda Pro toho kdo sem strká nos a není z oboru, a na základě tohoto fora mi nabízí půjčku o Vaší půjčku ani žádnou jinou půjčku nestojím s pozdravem Hohenberger.
sobota, 18. prosince 2021
 
hohencenda
hohencenda No at´se z toho zmátoří bez následků,příště si bude dávat majzla,ona ta klec k něčemu asi bude že.
sobota, 18. prosince 2021
 
BF
BF SJM kamaráde, příteli zdravím tě a jsem rád že se přidáváš příspěvky k diskuzi. Prosím více z tvého okolí Razantní zdražení všeho od 1.1. 2022 bude postupně docházet každému kdo má hlavu na krku a má rozum. Není nač čekat a kdo zaspí tak se už nemusí vůbec probudit. Bude to silný vítr, možná vichřice ne li pro někoho doslova uragán do kterého někteří vletí rovnou bez jakéhokoliv postupného pomalého vánku, větříku, větru. Skok bude opravdu razantní. Nevidím zase tak zásadní důvod proč najednou stojí ty samé rukavice či boty až o 50% více, Ale vím že vše kolem se brutálně mění a co bylo pravidlem je dnes jen holý sen a až nesmysl. Práce bohužel musí jít všude ruku v ruce s energiemi a dalšími náklady které jsou teď rozumnému člověku už více než jasné. Nejenom pneuservisy a servisy budou silně přitlačeni ke zdi a je pak už na nich jak z toho vyjdou a jak se přizpůsobí situaci na trhu. Možností však mají velmi omezené. Zaměstnanci si automaticky musí přijít od ledna minimálně k 10% navíc a žádný majitel či společnost nemá šanci to neudělat, jinak dostanou brzo pak lekci v životě na jaře nejpozději na kterou nezapomenou a nemusí se pak už nikdy vzpamatovat do původních čísel dob slávy. V ČR doslova pomalu a jistě podle mne kolabuje zaměstnanost už í v pneuservisech, kdy tuto práci už nemá kolikrát kdo pomalu i dělat. Slovo nechce se jim fyzicky pracovat je zde často už více než patrné. Nejsou lidi na fyzickou práci téměř nikde a toto se bude ještě nějaký čas prohlubovat. Odnese to podle mne řada nejenom pneuservisů, ale pokud zůstanu jen u nich viditelné to bylo už letos na zimu. Další věc co přijde, že kola rostou již roky, nové auta nejsou, autosalony nemají co dát zdarma k novým vozům a tím pádem se kupují nové pneu na staré auta. Jaro 2022 tím pádem bude ještě větším oříškem, protože gumy nebudou. Tedy levné pneu budou velmi omezené, některé se ani nebudou vyrábět. Avízo výrobců je teď už jasnou věcí a za mne tedy díky za to, že to s předstihem napsali. Můžu zvolit aspoň strategii a to už i dělám. A díky už před-objednávkám na jaro které přicházejí už jasně vidím i zdražení které nastává a co bude pak ještě na sezonu nechci ani raději už teď vědět. Přátelé pneuservisáci, chápu mnohé z Vás, chápu obavy že zdražení je pro Vás těžkou morální a psychickou věcí, ale kdo chce nejenom přežívat, ale žít, mít jistotu musí zdražit. Musí že když umře kompresor, vyvažovačka, nebo bude chtít díky věku, či bolavým zádům si někdo koupit nějaký lepší stroj na velké kola se zvedákem která rostou jako houby po dešti a lepší to už nebude, nebo si koupit nějaký poloautomat, nebo plný automat tak musí prostě na to jednoznačně vydělat a mít na to a ne že dělá jen na náklady servisu a nebo sebe. Kolik jsem znal servisáků kteří dnes už nejsou díky tomu že byli levní, neměli pak na nové vybavení ani nespočítám. Bylo jich však skutečně dost. Každý si to musí nastavit sám, ale mám kamarády kteří berou auto na přezutí co hodinu, jsou mnohé roky sami a pod 2 tisíce za komplet nikdy u malých al. disků nejdou. Plecháče pod 1500 taky nedělají. Dělají dlouhé roky a jak mi řekli, nezleníme ani o korunu, naopak vše postupně zdražíme. Máme jedny ruky, jen jedny záda a jedno zdraví. Vím rozdíly jsou podle místa, lokality, kraje. Každý servis to má nějak roky nastavené a nějak funguje. Každý má svou politiku prodeje a každý je v něčem jedinečný. Jedno máme však společné asi všichni rozumní. Chceme do budoucna dále v oboru podnikat, dál dělat tuto těžkou a zodpovědnou práci, dál třeba i rozšiřovat služby. To však nejde při současné situaci na trhu dělat za charitativní ceny, protože do mínusu není už podnikání, ale je to postupná likvidace firmy. U někoho rychleji, u někoho pomaleji. A jak napsala Radka že ráda předala okolním servisům práci jsem přesvědčen, že udělala naprosto dobře, protože když si nastaví dobře třeba zrovna teď od ledna ceník zdraží svou super práci, tak příště třeba zrovna nebude muset řešit každému účtovat 400,- a vyčůranci odejdou sami, zůstane ji opravdu silná skupina která bude plně respektovat ceny a vždy přijedou, protože vědí že tam mají špičkové služby. Může to udělat i jinak, ale to už je jen její věc, možností má několik. Jedno však mohu říct upřímně je fajn když vidíte třeba a zrovna Radku, že je spokojená, klidná, pohodová a ne ve stresu, plná nervů a depresí. A o to tu taky jde. Hezký večer přátelé gum.
neděle, 12. prosince 2021
 
SJM
SJM Bořku, absolutní souhlas. V pátek jsem byl nakoupit pár drobností, např. prac rukavice a obuv, šrouby, závitové vložky a pár drobností. Ač dobře obeznámen s cenami železa i neželezných kovů ( + 50% až 100%), musím přiznat, že i jiné produkty letí nahoru podobným tempem. Docela obyčejné rukavice, které se jen nerozpadnou druhý den, co stáli naposledy 99Kč, dnes 155Kč. Pracovní obuv co loni stála do 600Kč, dnes 990Kč a tak je ze vším, kam jen oko dohlédne. Po této drobné epizodě, jsem se jal propočítat, jak bych měl upravit hodinové sazby na strojích, když zohledním nové ceny energií, mzdy (min +10% aby lidi byli alespoň na svém) a ostatní provozní náklady. Původně zamýšlený nárůst hod. sazby o10% vyšel jako naprosto nedostatečný. 15% vychází tak tak s odřenýma ušima i když je mě naprosto jasné, že další cenový skok přijde po 1.1., tak jen přemýšlím, zda již rovnou nepřidat 20%, aby se cena zase nemusela po jednom či dvou měsících měnit. Obávám se, že dobrá 1/2 lidu obecného v ČR, si nedokáže představit, co zde reálně hrozí.
neděle, 12. prosince 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz