Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
roman
roman Já bych si odpověděl trochu jinak. Na první otázku bych se asi zeptal sám sebe, jestli není chyba i na naší straně. A na druhou otázku bych tento postup zopakoval. Nevím jak kde, ale u nás se sekačky prodávají na desítkách prodejních míst, ale servisů je podstatně méně. U těch pneumatik je to podobné (nebo alespoň mě to tak připadá).
neděle, 24. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Romane. Odpověď 1)za současné situace je prodej pneu charita. Je to velice dostupný artikl a proto se prodává všude 2) využívá toho každý a proto je to tak dojebany. V jiném oboru výrobce/dodavatel chrání své obchodní místa a pak to vypadá tak jak píše Bořek cizí sekačku neopravuje. Dobrou noc. Kámo
sobota, 23. května 2020
 
roman
roman Já jenom položím do diskuze dvě otázky pro některé pneuservisáky, kteří sem zpravidla nepřispívají. Hrouda velmi správně a výstižně napsal "Gumy se prodávají úplně všude a míst přibejvá." Svatá pravda. A teď ty otázky: 1) Proč? Protože se jim to za současné situace mezi pneuservisáky velmi často vyplatí. Přitom pneumatika je zboží, které je bez odborného přezutí pouze "něčím černým a kulatým". Pokud má být tento produkt funkční, potřebuje naše služby. Takže: 2) Tak proč toho někteří "montéři" neumí/nechtějí využít? Velká většina živností by tohoto stavu dokázala nepochybně využít ve svůj prospěch, v naší branži je to bohužel "neřešitelný odvěký problém". Proč si naše branže nedokáže chránit "svůj píseček"? Jinak díky všem, kteří se snaží bojovat proti současné "patové" situaci v naší branži.
sobota, 23. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Souhlasím s BF je jedno jakou kdo zvolí cestu, hlavně že vede do cíle. Nicméně si myslím že dlouhodobě si nikdo internet za raketu přezouvat nenechá takže buď začne nakupovat v servise nebo půjde jinam...
sobota, 23. května 2020
 
BF
BF Romane, Hroudo, Karle, SABe, všichni máte v něčem pravdu a to bezesporu. Je to o místě, lokalitě, konkurenci o dalších mnoha faktorech. Je dobře, že jakoukoliv systémovou svou prací bojujete proti tomu povlu. Každý z Vás má jiný systém a strategii s tím jak to nastavit a udělat aby to fungovalo tak jak Vy potřebujete. Je to tak i správné. Je potřeba hledat cesty kudy jít, aby pneuservis opravdu neskončil na pomyslném ohonu autoopravarenství, když sami víme jak držíme někdy doslova osudy lidí co se týče zodpovědnosti, bezpečnosti v našich rukách. Bojujme dál ti co mají ještě ty koule, držme pozice, držme frontu kdy se nesmí ani krok zpět a pak věřím, že to přejde v protiůder v frontální útok a ti rozumní převládnou nad tím povlem a odpadem oboru. V to plně věřím. Kdyby ne tak už dávno, dávno kašlu na to a dělám něco zcela a úplně jiného. Bojujme přátelé gum.
sobota, 23. května 2020
 
roman
roman SAB: Vše okolo cenotvorby závisí na lokalitě a jiných okolnostech. Dříve mě hmyzák volal, že chce přezout novky a pak se zeptal na cenu. Řekl jsem (dle velikosti gumy) cca 1100-1700Kč vč. daně i s zdůvodněním, proč to levněji nedělám a 99% z nich to odmítlo, jelikož jim to "každý" přezuje za 500-700Kč a že jsem se s tou cenou asi "zbláznil".... Jenom jsem přicházel o svůj drahocenný čas a nervy, nezbýval čas na "moje" zákazníky. Tak hmyzákům raději rovnou řeknu, že "novky" nedělám a mám víc času na svoji práci a "své" lidi. Až dobroseři v mém okolí si s cenami okolo 500-700 zničí záda (což je podle mě jediná cesta, jak se dostat z této situace ven), tak pak se snad ceny prací zvednou a pokud to bude i pro mě zajímavá zakázka, tak proč ne. Když položí na stůl 2000, tak se budeme bavit dál, ale to je zatím v mém teritoriu absolutní scifi a než jim dělat šaška za 700 včetně daně....
sobota, 23. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Souhlasím za 700kč jdu na servis jen rozsvítit. Za 700kč nedělám ani stále a nakupující zákazníky. 100g plátkového sýra stojí 40kč je to 5ks světle žluté sračky v plastovém vyzdobeném obalu s logem PENAM.
sobota, 23. května 2020
 
SAB
SAB Pánové je to o tom jak si ty lidi (zákazníky) naučíte. Je běh na dlouhou trať, ale souhlasím s Romanem, že dělat šaška to je cesta do záhuby. Za sebe můžu říct, že než abych měl odmítnout hmyzáka jen proto, že si dovezl gumy z netu tak mu prostě v klidu vysvětlím, že v mém servise nemá žádný nárok na slevu a že je pro něj příště lepší si koupit pneumatiky u mě. Z 90% tato terapie u mých zákazníků zabírá, jelikož jsou spokojeni s mým přístupem a kvalitou služeb, kterou jim poskytuji. Jak jsem psal prodávám pneumatiky za mnohem dražší ceny a tím pádem je u mě cca. generovaný zisk z prodeje pneumatik na 70% z celkového mého zisku.
sobota, 23. května 2020
 
roman
roman Nesouhlasím s tím, že nedělat cizí pneu je cesta k záhubě. Než to dělat hmyzu za 700 šaška (víc nedají, jelikož nemusí - bohužel), tak to raději nebudu dělat hmyzákům vůbec. Až bude hmyz akceptovat cenu okolo 2000 a víc, tak změním svůj názor, ale do té doby ne.
sobota, 23. května 2020
 
Hrouda
Hrouda arle pan majitel eshopu měl pravdu. Ale pokud budou v každé garáži a v každé autoopravně montážní stroje. Kde majitel není živ z přezouvání ale z jiné činnosti tak nedělat cizí pneu je cesta k zahubě. Nejsou tu jen pneu z eshopu mí vlastní dodavatelé dodávají pneu do ulice a není to přes eshop. Osobní, i nákladní a zemědělské také. A ani se tím netají. Už je pozdě!!!! Vždy se najde nejaká cesta jak to obout navíc znám dost lidí co si takto přividělávají k své špatně placené práci kterou nechtějí opustit pro jisté výhody.
sobota, 23. května 2020
 
karel
karel Majitel jednoho eshopu před lety řekl, pokud budou servisy montovat pneumatiky z eshopu a za takovéto ceny , eshopy budou fungovat . Já říkám, servisy nepotřebují eshopy ale eshopy potřebují servisy. Pokud nebudete montovat cizí pneu alespoň za 2500,- nic se nezmění.
sobota, 23. května 2020
 
SAB
SAB BF krásně jsi to napsal a vystihl situaci v naší branži, nicméně přikláním se k Hroudovi a jeho názoru,že je pro mě lepší prodávat své pneumatiky na ,kterých se dá pěkně vydělat jelikož jsem malý pneuservis o dvou stáních a proto logicky prodávám pneumatiky dráž na kterých generuji zisk v menším objemu ks než se honit ve velkém objemu prodaných pneu s minimálním ziskem jen proto abych je mohl obout a měl práci. Každý malý a střední pneuservis by si tohle měl uvědomit,že zisk nenahoní v objemech prodaných ks s minimálním ziskem,ale právě naopak. Pokud chce někdo soupeřit s cenovou politikou internetových cen a velkoskladů co prodávají do ulice koncákům a snaží se srovnávat s těmito prodejci ceny je to jeho podnikatelská sebevražda,protože tohle nemůže mít dlouhého trvání pokud chce generovat zisk pouze ze své práce.Přezouvám interneťáky a budu je přezouvat i nadále ,protože kapacitu na ně mám i v sezóně ,ale v mém servise pouze za raketu .Za sebe max. spokojenost s touhle sezónou.
sobota, 23. května 2020
 
BF
BF Romane, Hroudo, Vy dva jste zrovna ti co máte koule ještě správně na svém místě. Náš čas příjde. Držme pozice frontové linie!!!
sobota, 23. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Chci tim říci že rači budu montovat cizí za min. náklady než se pokoušet předhánět s každým velkoskladem v darování pneumatik co jsem platil ze svého. Včera jsem sundal z navěsu moje pneumatiky montovano v r. 2016 /6 měs. A další koupeny jinde a levněji. Tímto zdravím goodyear pozdravujte skladníka ve schwarzmuleru. Kéž by si ten parchant uhnal kýlu a oboustranou.
sobota, 23. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Moc pěkný Bořku . je tu bordel máš recht. Můžeš mě říci v číslech kolik je montoven a opraven typu alašopa v okolí toho prodejce sekaček ( příměr toho kolik šop a autodilen fušuje do gum hned vedle čistokrevneho pneuservisu) pneumatiky montuje každý kdo má díru do prdele. Kdo chce prodávat pneu je vítaný u každého velkododavatele cena je na uvážení (za zrní nebo kůrku chleba každej si může vybrat) zastoupení na nějakou kvalitní sekačku nedostane každý. Gumy se prodávají úplně všude a míst přibejvá. Pokud budu dělat jen svoje gumy tak na podzim tu už nebudu. Já mám pneumatiky drahé (já totiš na pneumatikách generují zisk nebo se o to pokouším) a prodávat je levně jen proto abych je mohl obout nechci . Je to marný pro 50kč na pneu osobní nebo pro 500kč na nákladní. Abych byl ochoten jít do skladu kde mám pneu které jsem zaplatil potřebují více inspirace. Ale jednou to přijde a bude lépe .
sobota, 23. května 2020
 
roman
roman Bořku, to je moc pěkně napsáno, jen mám obavy, že v naší branži to bude mít stejný vliv na velkou většinu pneuservisáků jako házení hrachu na svislou stěnu. Gumař si nechá líbit skoro všechno a raději "chcípne", než by řekl někomu, kdo si s ním vytírá podlahu rázné NE.
sobota, 23. května 2020
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Jen postřeh tohoto týdne. Poprosila mne známá ať ji zavezu sekačku na opravu k jednomu soukromníkovi. Přijedu tam a on všude, provazy ať nikdo dál nejde a cedulky, že do opravy už nepřijímá. Když mne viděl říká: bohužel do opravy přejímám jen svoje sekačky a další prodané zboží, nic cizího zakoupeného kdekoliv jinde. Nemám čas na cizí, dělám si jen svoje a stačí mi to až nad hlavu. A já mu povídám- je to od Vás, jen mne poslala Vaše zákaznice. Koukl na sekačku, kde je jeho nálepka a říká. Okamžitě mi to tu nechte , zítra to máte opravené. Nic prosím neřešte. Už mám dost těch co tu jen vozí sekačky odkudkoliv a pak si myslí že teď hned okamžitě budu lítat jak si písknou. Druhý den byla sekačka opravená a slouží jak má. Druhý postřeh den na to. Přijel jsem řešit něco na kolo do krásného a obrovského cyklosalonu a byl jsem svědkem kdy přijeli nějací zákazníci a vytáhli kola z auta a hnali se na servis. V tom přišel majitel a říká : bohužel tyto kola nejsou od nás a tak Vám je momentálně neuděláme. Jedině tak možná po sezoně někdy v září a později. Chlap na to docela hrubě - a proč!! Protože děláme jen svoje kupující zákazníky a nemáme teď žádný absolutní prostor pro kola zakoupené jinde. Prodáváme stovky kol ročně a jen servis těchto kol a elektrokol je časově a hlavně ze strany mechaniků velmi náročný. Chlap nas... odešel. Co říct? Jednoznačně si každý dnes už chrání svůj píseček a dává jasnou lekci lidem kteří si kolikrát jen myslí , že přivezou tu jen sprostou a špinavou práci a každý se s nich podělá. Nepodělá, jen bohužel asi už jen mezi pneuservisy zatím vládne anarchie, bordel, humus a hnus. Ve středu mi přijel frajírek(majitel) s kamionem a že potřebuje udělat defekt okamžitě. Říkám mu: proč si nejedete na svůj servis cca 500m pode mnou. On že nemají teď čas. A já mu na to- podívejte až budete u mne přezouvat i osobní auta co máte ve firmě, až si budete kupovat pneu i na nákladní vozidla co máte ve vozovém parku pak příjďete i s tím defektem. S tou špínou, dřinou, nevýdělečnou prací. Řeknu Vám to takhle, než si ničit stroje, své a zaměstnanců záda pro nic a hlavně za nic tak to si raději dám tady kafe a jsem v klidu. Roky chodíte tam jinam a pak když je třeba sezona, nebo někdo od nich nemá náhodou čas, tak chcete po jiném tu nejhorší práci a hned? Zbláznil jste se? Mimochodem vidíte, že tady máme práci tak teď hned to nejde, protože teď hned se ani pes nevysere! Začervenal se a těžce odfuněl. Nevadí mi to že jsem ho vypakoval, vadí mi to že vidím kolem sebe jak se podnikatelské prostředí všude kolem mění a každý si hlídá svůj píseček, ať už ten živnostníček se sekačkami, nebo ten cykloservis, jen pneuservisy si sereme do vlastního hnízda a děláme si sami sobě kolikrát zle. Hezký zbytek víkendu přeji všem těm kteří mají ještě v tomto oboru vůbec nějaké koule!!!! A moc už jich opravdu není, což je hodně smutné.
sobota, 23. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Jeníček máš to v mailu...
čtvrtek, 21. května 2020
 
jenicek
jenicek Dobře :)) moc rád, děkuji. Na tvém profilu číslo nevidím. Asi to máš pro veřejnost neviditelné
čtvrtek, 21. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Jeníček jasně, já strašně rád rozdávám rozumy :))) Nechceš mi spíš zavolat ať tu nezasirame diskuzi...?
čtvrtek, 21. května 2020
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz