Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Hrouda
Hrouda To je do určité míry pravda ,ale velká část opravdových problémů pochází od lidí s ŽL je to pořád dokola a nenajdeme řešení jinak než pádem na hubu jako levné děvky nebo pro většinu zákazníků předražený zloději
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Hroudo, některé komponenty ti neprodají, pokud nemáš živnostenský list pro ten daný obor. Některé obory si chrání svůj píseček a zdůvodní to bezpečností atd. To další věc, kterou náš obor neumí a asi nechce umět. Důsledky ale postihují celou naší branži.
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Bohužel v té křeči jako obor jsme, nebo se tam blížíme. Důsledky víme, ale na příčinách se neshodneme. Ceny sice určujeme my, ale trh je musí akceptovat a logicky většina zákazníků půjde za co nejnižší cenou. Každý chce žít. V marketu se nikdo nikoho neptá, jak ke svým penězům přišel.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Za mě zase vedle ,ale jen těsně. To že dodavatelé kurvěj cenu atd..... ..... pravda ,ale to není na pořadu dne. Tedy nedostaneš cenu na pneu / neprodáváš = budu dělat levně ať to jde do prdele celé? Mám stejný problém o jakém píšeš [tedy asi ho mám. Nejsem spokojen s cenou za kterou nakupuji] a proto dělám za peníze a okolo litru to projde jen těsně, když dělám osu a vyvážení a ne celé auto. Přelez, přeskoč ,ale nepodlez!!! Podlézat cenou je poslední křeč našeho oboru. Dokud bude díra, kde se dá přezout za 700kč bude to pořád jen špinavá práce. Na druhou stranu vždyť si ty šlupky můžou prodávat sami ,ale cenu práce si určujeme my . A moc jednotní nejsme . To ti plynaři to zvládají lépe. A taky neprodávají vše. Taky mají internetovou konkurenci. Co je pod 1000kč je žebrota i na malé vesnici jako živnost nemožné jako melouch v garáži podraz na obor a podvod na stát, který už tak je co se pokladny týká žebrák. A každej, kdo má fakturu v 9. Měsíci kolem čísla 50 jak je tomu u každého garáž fušera a zedníka i soukromníka bagrysty jsou kun... co budou první natahovat ruce.
pátek, 9. září 2022
 
roman
roman Hroudo, co třeba ten fakt, že pneuservisy/velkoobchody to prodávají koncákům levněji přes ulici než malým pneuservisům. Logicky pak malý pneuservis (a nemusí to být bouda) moc jiných možností nemá aby přežil než podlézat cenou.
pátek, 9. září 2022
 
Pneunm
Pneunm hohencenda díky, já diagnostiku mám, jen né pro to abych zjišťoval čísla pro internetové prodejce.
pátek, 9. září 2022
 
Hrouda
Hrouda To ano ono to jinak není. Je to boudařema a lidma co si neumějí říci za práci více jak 700 až 1000 . Máš snad jiný pocit . Možná bych rád věděl kdo za to může.
pátek, 9. září 2022
 
roman
roman Nemyslím si, že jediným problémem naší branže jsou "boudaři" s vybavením z první republiky, ale je nejjednodušší to svést všechno pouze na ně.
pátek, 9. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Bohužel nestane se že ti do bytu přijde boudař s vybavením z bazaru ala 90sata léta, tedy šroubovák a petka s jarem a udělá ti to za polovinu.
pátek, 9. září 2022
 
roman
roman Byl u mě dneska v bytě plynař a jeho hodinová sazba je cca 2000Kč bez daně za hodinu. Všechno leze cenově nahoru, jen v naší branži ceny za práce defakto stagnují.
pátek, 9. září 2022
 
hohencenda
hohencenda Pneunm beru naprogramované TPMS z GPD diagnostiku nemám,rád bych pomohl není čím.
pátek, 9. září 2022
 
roman
roman Za litr bych mu ty čísla senzorů sdělil. :)
pondělí, 5. září 2022
 
Pneunm
Pneunm Jen pro přesnost, to mi řekl zákazník :)
pondělí, 5. září 2022
 
Pneunm
Pneunm "Máte diagnostiku na senzory? Prodejce po mě chce čísla aby mi je mohl naprogramovat."
pondělí, 5. září 2022
 
Pneunm
Pneunm Verím že máš pravdu. Já taky žádné slevy nedávám, deset let jsem přezouval cokoliv, kdykoliv za tašku hrušek a přivedlo mě to na pokraj vyhoření. Už se nechci nikdy vracet tam kde mi bylo mizerně, asi bych to raději zavřel. V tom je možná jedna z mála výhod toho mít servis v nájmu :)
středa, 24. srpna 2022
 
SAB
SAB Pneunm: Jsem přesvědčen,že podzimní sezóna bude opravdu pakárna v tomto směru.Těchto zákazníků bude mnohem více než obvykle a budou hnusní na nás a budou nám nádávat do zlodějů apd. Bohužel spousta lidí si myslí,že naše práce je i svým způsobem poslání a že jsme tady pro ně za jakoukoliv cenu. To já určitě nejsem! Mám svojí hrdost a žádný zákaznik mi nebude určovat za kolik peněz já budu pracovat! Jsem v tomto směru radikální a moje agresivní strategie mi přináší ovoce již několik let,která mi umožňuje být hrdým provozovatelem pneuservisu,který se neskloní před žádným zákazníkem vyděračem a jeho hláškami typu tak já jedu jinam, já už tady nikdy nepřijedu, já vám udělám takovou reklamu atd. No tuším,že to bude opravdu pakárna s těmi lidmi.
středa, 24. srpna 2022
 
Pneunm
Pneunm SAB já měl takovýho včera, přijel když jsem zrovna zavíral a dvacet minut jsem dělal nabídku na čtyři gumy. Tady je mají za tolik, nešlo by to objednat tady? Ne nešlo! Že si to rozmyslí, tak ho čekám v pátek s gumama obmotanýma izolačkou v kufru. To bude teprve diskuze.
středa, 24. srpna 2022
 
SAB
SAB Tak a je to tady! Lidé začínají šetřit a chtějí šetřit i na servise,Nakupují na internetu pneumatiky v domění ,že koupí levně pneumatiky a pak si to i samozřejmně chtějí někde levně přezout.Vrací se doba,kdy si zákazníci chtějí určovat cenu za služby.Dnes jsem měl už tři takové zákazníky,kteří to chtěli u mě přezout nejlépe za pár haléřů a jelikož já neposkytuji žádnou slevu na montáž nových dovezených pneumatik tak to jeli zkoušet jinam a jelikož já jsem ten ,který určuje ceny v mém servise tak tito zákazníci u mě nepochodí ani v této době! Vy ,kteří to máte nastavené stejně nebo podobně jako já se připravte na pakárnu od lidí,kteří to budou zkoušet víc a víc.Jedno vím jistě,že já neuhnu!!! Podzimní sezóna bude pakárna s lidma.
středa, 24. srpna 2022
 
hohencenda
hohencenda SJM vidím to osobně dost blbě,celkově,chudáci děti a vnoučata.Člověk jim měl svoji zemi předávat v dobrém stavu.....
úterý, 23. srpna 2022
 
SJM
SJM Vážení bývalí kolegové, při vší úctě, kterou k vaší práci chovám ( sám 15 roků v oboru), elektřina i plyn v mnoha jiných oborech působí doslova armagedon, který se následně zákonitě přelije do zbytku společnosti. Politici a je lhostejno z které strany či státu, jsou ne jeden krok, ale několik kroků za vývojem událostí. Nás je firmě, co by se na prstech jedné ruky napočítalo. Obráběcí stroje, relativně nové, dnes běžně mají i 10 motorů, elektronika má výkonnou klimatizaci a k tomu non-stop ofuk vzduchu, tzn., že el. hodiny se jen vrtí. Loni jsme se vešli za el. do 0,5mega, nyní jsme aktuálně na 1mega a když vidím cenu na burze, děsím se, že budeme na 2, ne-li 3 mega. I přes 100% zdražení oceli a ostatních kovů, jsme ještě loni vytvořili přiměřený zisk, ovšem s cenou kolem 15-20 Kč/kWh to bude totální kolaps. Co bude následovat, raději nedomýšlím.
úterý, 23. srpna 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz