Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
hohencenda
hohencenda Pánové a dámy největší problém kterého jsem si všiml je to že auta mají servo řízení.když jsem v roce 1995 začínal přijížděla spousta lidí jen proto že se jim klepal volant,auta přezutá v nedávné minulost třeba týden dva.tenkrát jsem jim to vždy když přijeli převážil a nechtěl ani korunu koukali jak truhlíci.Vždy jsem říkal projedte se a potom přijedte at budete nebo nebudete spokojený.Nestalo se že by byt´jediný zakázník nepřijel zaplatit i když jsem čekal třeba tři týdny na platbu vždy se omluvili a dali nějakou kačku navíc.Tenkrát to byl největší šlágr pro mne reklama a spousta nových zákazníků.Dnes servo a spousta zákazníků kteří dojedou na sjetých pneu tam má ještě závaží z fabriky,vzptávám se co vyvážení oni že vše v pořádku,když dám to kolo na vyvažovačku je to hrůza.Bohužel cena za práci je boj mám výhodu že si mohu dovolit nějaké množství zákazníků odmítnout,jsem ve svém bez nájmu.Zkušenost má osobní že obyčejný zákazník zaplatí co si řeknu,dohady jen občasné jsou jen s lépe situovaným zakázníkem,
neděle, 11. září 2022
 
Hrouda
Hrouda To ano Romane a Pneunm . Není řešení. Musíme vyderžať
neděle, 11. září 2022
 
roman
roman Hroudo, o těch neplátcích daně co píšeš je pravda, nicméně pokud by někdo neprodával gumy a živil se pouze prací, tak se do obratu 1000000Kč resp. 2000000Kč v pohodě vejde i s vybavením, které zmínil Pneunm a nemusel by být plátcem DPH. Že je pneuservis "doplňkem" jiným živnostem je určitě pravda, bohužel pro nás.
neděle, 11. září 2022
 
Pneunm
Pneunm Jestli Vám do toho můžu vstoupit tak podle mě je hlavní problém v tom že Pneuservis je často doplněk k něčemu. Tady mají mašiny atomechanici, lakýrník, kámoš kterej dělá klimošky, chlápek co tahá auta atd. Tyhle lidi to neživý a pro to cenu neřeší a berou to jen jako přivýdělek. Zedník Vám kotel nezapojí ale automechanik Vám kola přehodí, sice neumí velký kola, neočistí závaží, senzory neumí, momenťák netřeba ale cenu má nízko.
neděle, 11. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Ano Romane tito jsou část problémů v branži ale i pro státní pokladnu je to černota. Práce bez papíru je kurvarna k ostatním i nakonec ksobe samému pokud hodlá dojít do důchodu.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Kdo z gumarů a automechaniků dělá jako neplátce DPH je buď břidil boudař nebo zloděj bez dokladů. Omlouvám se těm keři buď začínají a nemají ještě klientelu a těm co to dělají poctivě na doklad,ale v okamžiku kdy se mají dostat do DPH tak onemocní a do konce roku mají zavřeno. Při dnešních cenách pneu a náhradních dílů nemožné udržet se jako neplátce. Do posud platilo 1000000kč obrat =plátce od prvního půlrok mého podnikání v pneu jsem plátce. Teď je asi 2000000kc i tak je to nemožné.
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Problém je i tom, že někteří nejsou plátci daně a tak mají pro běžné lidi výhodu ve výši DPH, ale to je druhá (byť velmi důležitá) věc. Souhlasím s tebou a přidám i další svůj názor: Ono by možná i stačilo, kdyby gumaři "drželi spolu basu" a nedělali by si mezi sebou podrazy a naschvály. Ona ta "válka gumařů" působí mj. i na cenotvorbu a doplácíme na to tím pádem všichni.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Mám takovou jednu vypozorovanou zkušenost . Kdo skromně žije i skromně účtuje.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Poradil bych . Delejte jako ti plynaři a zubaři nebo jako veterináři. Nedělejte za cenu somru !! Prodejce strojů vám to levněji nedají a cestovné vám naúčtují . Vydělávejte budete jednou starý a nikdo si na vás nevzpomene. Možná když budete dělat trošku dráž tak dlouho nezapomenou.
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Pokud "velká část opravdových problémů pochází od lidí s ŽL" tak co bys poradil lidem s živnostenským listem, aby se situace zlepšila? Zakázat je? Sebrat jim ŽL na náš obor? To snad ne. :)
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda To je do určité míry pravda ,ale velká část opravdových problémů pochází od lidí s ŽL je to pořád dokola a nenajdeme řešení jinak než pádem na hubu jako levné děvky nebo pro většinu zákazníků předražený zloději
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Hroudo, některé komponenty ti neprodají, pokud nemáš živnostenský list pro ten daný obor. Některé obory si chrání svůj píseček a zdůvodní to bezpečností atd. To další věc, kterou náš obor neumí a asi nechce umět. Důsledky ale postihují celou naší branži.
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Bohužel v té křeči jako obor jsme, nebo se tam blížíme. Důsledky víme, ale na příčinách se neshodneme. Ceny sice určujeme my, ale trh je musí akceptovat a logicky většina zákazníků půjde za co nejnižší cenou. Každý chce žít. V marketu se nikdo nikoho neptá, jak ke svým penězům přišel.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Za mě zase vedle ,ale jen těsně. To že dodavatelé kurvěj cenu atd..... ..... pravda ,ale to není na pořadu dne. Tedy nedostaneš cenu na pneu / neprodáváš = budu dělat levně ať to jde do prdele celé? Mám stejný problém o jakém píšeš [tedy asi ho mám. Nejsem spokojen s cenou za kterou nakupuji] a proto dělám za peníze a okolo litru to projde jen těsně, když dělám osu a vyvážení a ne celé auto. Přelez, přeskoč ,ale nepodlez!!! Podlézat cenou je poslední křeč našeho oboru. Dokud bude díra, kde se dá přezout za 700kč bude to pořád jen špinavá práce. Na druhou stranu vždyť si ty šlupky můžou prodávat sami ,ale cenu práce si určujeme my . A moc jednotní nejsme . To ti plynaři to zvládají lépe. A taky neprodávají vše. Taky mají internetovou konkurenci. Co je pod 1000kč je žebrota i na malé vesnici jako živnost nemožné jako melouch v garáži podraz na obor a podvod na stát, který už tak je co se pokladny týká žebrák. A každej, kdo má fakturu v 9. Měsíci kolem čísla 50 jak je tomu u každého garáž fušera a zedníka i soukromníka bagrysty jsou kun... co budou první natahovat ruce.
pátek, 9. září 2022
 
roman
roman Hroudo, co třeba ten fakt, že pneuservisy/velkoobchody to prodávají koncákům levněji přes ulici než malým pneuservisům. Logicky pak malý pneuservis (a nemusí to být bouda) moc jiných možností nemá aby přežil než podlézat cenou.
pátek, 9. září 2022
 
Pneunm
Pneunm hohencenda díky, já diagnostiku mám, jen né pro to abych zjišťoval čísla pro internetové prodejce.
pátek, 9. září 2022
 
Hrouda
Hrouda To ano ono to jinak není. Je to boudařema a lidma co si neumějí říci za práci více jak 700 až 1000 . Máš snad jiný pocit . Možná bych rád věděl kdo za to může.
pátek, 9. září 2022
 
roman
roman Nemyslím si, že jediným problémem naší branže jsou "boudaři" s vybavením z první republiky, ale je nejjednodušší to svést všechno pouze na ně.
pátek, 9. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Bohužel nestane se že ti do bytu přijde boudař s vybavením z bazaru ala 90sata léta, tedy šroubovák a petka s jarem a udělá ti to za polovinu.
pátek, 9. září 2022
 
roman
roman Byl u mě dneska v bytě plynař a jeho hodinová sazba je cca 2000Kč bez daně za hodinu. Všechno leze cenově nahoru, jen v naší branži ceny za práce defakto stagnují.
pátek, 9. září 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz