Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
roman
roman Já to téma s velkoobchody tedy začnu svým pohledem a názorem. Až na pár výjimek má každý velkoobchod s pneumatikami svůj vlastní maloobchod s pneuservisem, svoji síť vlastních pneuservisů, menší drobné pneuservisy, ale i maloobchodní eshop. Tendence u VO je jasná: prodat co nejvíce gum (tím pádem minimální prodejní cena je tím jediným kriteriem) přes všechny své prodejní kanály a vůbec neřešit to, kdo to bude koncákovi přezouvat, likvidovat, řešit případné reklamace atd. Takže se nemůžeme divit, že každému, kdo má do zádele díru to VO prodá za (skoro) stejných podmínek jako pneuservisu. To slůvko "skoro" je důležité, protože někdy má paradoxně koncák lepší nákup na netu než pneuservis, někdy má pneuservis o 1-3% lepší podmínky než koncák na jejich MO eshopu. Mám vážné obavy, že tato situace nemá řešení ze strany velkoobchodů s touto obchodní politikou. Jsou asi jen dvě možnosti, jak se může pneuservis bránit. Jedna možnost je ta, že bude preferovat a prodávat pneumatiky od toho dodavatele, který neprodává své gumy na netu a který bere pneuservisy jako svoji jedinou distribuční cestu. Druhou možností jsou různá omezení, restrikce či jiná cenová politika pneuservisu při přezouvání cenově "nezajímavých" pneumatik zakoupených u "nepneuservisních" prodejců. Pneuservis si musí uvědomit a využít toho, že bez jeho služeb a vybavení má koncák v autě pouze 40kg černé hmoty, která sama bez jeho přičinění nejezdit nebude.
pátek, 7. září 2018
 
Hrouda
Hrouda Omlouvám se ,ale mam ještě myšlenku a mám potřebu ji zveřejnit: za to nemůžem to nemá od nás ,ale z Polska nebo z Německa nejvyšší dealerská sleva je to co jsem vam dal. ! Jak detinskeeeeeee.
pátek, 7. září 2018
 
Hrouda
Hrouda Jo a potom pokud nekdo z čtenářů vekoobchodniho ražení si v duchu říká ze jejich pneu pokaždé koupím o 200kc levněji než mistni JZD tak děkuji investice 15000kc a zisk 200kc je trapné. Změna v nedohlednu.
pátek, 7. září 2018
 
Hrouda
Hrouda Shambo teď nevím na co se těším více. Protože tvé psani je čtivé, ale obchodní vzor výrobce_ velkoobchod_ dealer_konecny uživatel je v troskách. Az na vyjímky za které jsem vděčný. A tam kde by to mohlo ještě fungovat se vždycky najde kreten co to pokazí. Mame spolu stejneho nepřítele a boj je dlouhý a ztráty jsou na naší straně. Jinak se moc o vekoobchodu v čechách mluvit nedá je to spíše výroba a pak prodej tomu nebo tomu. Nápis na dodávce velkoobchod nedělá z majitelů oněch dodavek vekoobchodniky. Vekoobchodni prodej zemedelskych pneu například tak ten uz neexistuje řadu let.
pátek, 7. září 2018
 
Shambo
Shambo Pavle, zkus sem příspěvek o neexistenci velkoobchodu zopakovat. Je to zajímavé téma. Pár poznatků bych k tomu rád přidal. Poo má pravdu, uložil jsi to do jiného diskusního prostoru, než na kterém se nyní pobybujeme.
pátek, 7. září 2018
 
Poo
Poo Pavle nebyl, jen jsi ho napsal do jiného vlákna. Klikni na svoje jméno a potom dole na "příspěvky v diskuzích" a uvidíš ho....
pátek, 7. září 2018
 
Hrouda
Hrouda To neni nic nového a proto to bylo smazáno. Musíš psát věci k věci. Napovím ti : děkuji za naskladěni rád za vás prodám vaše přebytky atd.
pátek, 7. září 2018
 
Pavel
Pavel Napsal jsem zde ,že v Čr neexistuje velkoobchod pneumatik a příspěvek mi byl smazán!!!
pátek, 7. září 2018
 
Shambo
Shambo Německý trh osobních pneumatik - na rozdíl např. od Velké Británie - se vyznačoval výraným podílem na trhu segmentu premium a medium. Německá ekonika je v (zatím) ve skvělé kondici, rozpočet je výrazně přebytkový. Podle analýzy platformy TyreSystem se v osobních pneumatikách podíl značek low budget (nejlevnější na trhu) překvapivě zvýšil do roku 2014 ze 7,5% na současných 15,2%. Klesly všechny další tři segmenty trhu - premium, medium a budget. Zajímavý je citelný přesun ze segmentu budget do low budget. I v silné ekonomice se šetří na pneumatikách. Osobně podobnou tendenci pozoruji na českém trhu nákladních pneumatik. Na trhu se formuje nová obchodní situace s novými možnostmi. Třeba do prosincového čísla Pneurevue něco vykvasí a uzraje.
pátek, 7. září 2018
 
BF
BF Romo, buď musíš najít dodavatele který ti buď neučtuje dokupy a má to v ceně, nebo ti dá jen solidní poplatek. Nikdo není schopen trefit předzásobení, to si buď jistý. Jinak ale je výhoda, že i ten z ulice by zaplatil tu dopravu a když už mu řekneš cenu pneu s dopravou k tobě na servis, tak nemá důvod pokud to není pako to objednávat k sobě domů, nakládat, skládat, likvidovat, apod.
úterý, 4. září 2018
 
Shambo
Shambo SJM - ty procesy jsou nechutně dlouhé, ale jsou. Pokud se nechvějí hrůzou výrobci, tak velkoprodejci zcela jistě. Dnes a denně se setkávám s pašíky, kteří lupají nákladní kola koncovým za cenu velkoobchodu. Stále stejné vepříny. Kdy dojde ke změně? Nechci se vrátit k RVHP a státní plánovací komisi, takže zbývá jen vydržet a skřípat zuby.
úterý, 4. září 2018
 
BF
BF Romo,
úterý, 4. září 2018
 
BF
BF SJM, ty mi děláš radost. Jak jsme předvídali, tak se i stane. Doprava brutálně pro gumky zdraží a shopáci se budou potit až jim bude zle. Jen víc, jen houšť. Zase mám lepší náladu. Dnes to fičí jak po másle ty pozitivní zprávy. Díky za ně.
úterý, 4. září 2018
 
roman
roman Samozřejmě ten pneuservis, který se předzásobil, bude a je ve velké výhodě, ale jak dořešit (resp. jak Němci dořešili) distribuci dokupů a atypů do pneuservisů? Málokterý pneuservis trefí předzásobení tak dobře, aby se obešel bez služeb přepravců po zbytek sezóny či roku.
úterý, 4. září 2018
 
SJM
SJM Jedna dobrá zpráva od sousedů: citace - reifenpresse.de 28.8.2018 DPD významně zvyšuje náklady na sezónu - obchodní modelování velkoobchodních pneumatik pod tlakem. Lídr německého trhu v přepravě pneumatik, spol. DPD výrazně zdražil. Od 1.září o 50% vyšší sezóní přirážka než obvykle a zvyšuje i mýtné poplatky, o cenách za přepravu ani nemluvě. Konečně i dalším docvaklo ( PPL již dávno), že převážet balíčky pneumatik dodávkou, navíc balených po dvou kusech, křížem krážem republikou, je logistická perverze a když, tak si nechat pořádně zaplatit. Když přepravci přijdou o pneumatiky, na 99% to přežijí, když e-prodejci přijdou o přepravce, na 99% to nepřežijí. Na čí straně jsou trumfy je celkem jasné, ale že to trvalo.
úterý, 4. září 2018
 
hohencenda
hohencenda Bořku moc díky za email,a pěkné počteníčko .SJM néž dělat za suchý z nosu to tu radši budu čučet do zdi.
pondělí, 3. září 2018
 
Shambo
Shambo Pryži zdar, v reálné situaci vývoje trhu nákladních pneumatik ČR je konsignace a podsouvání stravenek dlouhodobě o ničem. Můžeme i zde připustit, že každý zákazník bude nadšen cenou zdarma, dopravou zdarma a stravenkami k tomu. Co udělá při dalším kupu? Požádá o mého psa, PIN ke kartě a svačině s donáškou, protože zdarma a za nic už dává konkurence. Problém je ve dvou momentech: 1/ koncernové zboží se prodává méně a pomaleji, než se plánuje a 2/ východní pneumatiky cenově ničí banda trubek, které neumí nic, než devalvovat cenu. Nutno dodat, že totéž by v jejich chápání obchodu provedli s fůrou jetele nebo kamionem párátek. Tam, kde je ego a malost v genech, to nebude nikdy jiné. Recept? Pevné nervy a trpělivost. Obroda trhu bude velmi pomalá, ale bude. Opačnou extrémní variantou může být situace, kdy se bude pordávat cokoliv jen za zlato, diamanty a po milimetrech. Dej Bůh, abychom toho byli ušetřeni. Rozdíl mezi venezuelským ekonomickým vampírem Maduro a našimi trubkami není žádný. Jeden tiskne bankovky, druhý kašle na náklady a užitnou hodnotu. Tito obrázci končí vždy stejně. ... A v tomto bodě se odmlčím. Nekazme si den.
pondělí, 3. září 2018
 
SJM
SJM Tak Čendo, když to tak čtu, https://echo24.cz/a/SZVTV/levice-chce-dopravu-v-praze-zcela-zdarma-at-vydelaji-nocni-zasobovaci-tramvaje -vidím, že budování komunismu v Práglu nabírá na obrátkách. Možná ceníky ani nebudeš potřebovat na zimu, když teď frčí kde co zdarma. Jak prosté-doprava zdarma. Škodovka dodá tramvaje i vlaky zdarma, řidiči i úředníci DP rovněž nebudou požadovat mzdu, Čepro dodá phm zdarma, za opravy se vozidel se nebude platit a DP vyhlásí tendr na dodávky pneumatik, jehož jednou z podmínek bude dodání ZDARMA. Tak již jen pozvat na ofiko návštěvu Nikoláse Madura, ať vidí, jak se to dělá. Má to jen jednu malou chybku, něco jako výtah do šachty Járy Cimrmana.
pondělí, 3. září 2018
 
BF
BF Čendo, máš to v emailu a samozřejmě že u tebe to budeš mít třeba jinak, ale aspoň víš co si můžeš dovolit v klidu a pohodě. Hroudo, že mne nezklameš a věřím že se společně už potkáme 29.9.2018 ve sklípku u našeho srdečního dodavatele který tady letos na zimu v ČR nastavil brutálně vysoký nadstandard a který taky v ČR nemá absolutně konkurenci v podpoře pro pneuservisy. Přijedou i majitelé a výrobce, což je taky velkým přínosem.Těším se na Vás přátelé. I když je to neformální, příjemné setkání tak jak se všichni známe určitě probereme před sezonou mnoho a mnoho věcí a těším se na shledání s přáteli a rozumnými lidmi v oboru.
neděle, 2. září 2018
 
hohencenda
hohencenda BF poprosil bych též o ceníček abych nebyl zbytečně levnej díky Čenda P.S.Rozbil jsem si telefon nemohu zavolat Bořku Hroudo prosím pošlete mi svůj Tel. 603 98 00 17
neděle, 2. září 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz