Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Pneunm
Pneunm Já jsem v nájmu takže o starost míň :) Ale taky kousek byl a asi i je na prodej pneuservis, dvě stání bez skladu myslím že přes milionů. To bych teda nedal. Kamarád prodával dům i s garáží ve které měl úspěšný pneuservis, ale stroje prodal zvlášť a je to už jen garáž...
sobota, 23. dubna 2022
 
PM
PM Zdravím všechny gumaře. Řešili jste někdy co se servisem až budete chtít jednou skončit? Někdo má v rodině nástupce někdo ne. Máte někdo zkušenost ,třeba od známého s prodejem nebo přenecháním firmy ? Jak vůbec spočítat cenu takové firmy? Jedna věc je nemovitost v které podnikáte a druhá hodnota firmy. Tady u nás teď skončila jedna firma co prodávala a servisovala motorky cca 20let a řekl bych že celkem úspěšně. Pánovi se ale nepodařilo najít nikoho, kdo by firmu koupil včetně té nemovitosti. Pokud někdo tu nemovitost chtěl, tak zas nechtěl pokračovat v prodeji a servisu motorek. Tak firmu vyklidil a nemovitost prodal, cena firmy teda 0 kč. To mě přijde škoda, díky za reakce.
sobota, 23. dubna 2022
 
Pneunm
Pneunm Přátelé kamarádi, kdyby vám nedržely plastové krytky na šroubech, přilepte je silikonem, výborný zlepšovat hlavně na alu kolech. Vřele doporučuji :)
sobota, 23. dubna 2022
 
hohencenda
hohencenda Tire, Němci budou mít strach z toho znárodnění,strach o lid dělný v tom nevidím.
čtvrtek, 21. dubna 2022
 
hohencenda
hohencenda Pneunm. Já, Gls přezutí komplet, ne přehazování pneu,2140 plus sklad sezona 1000 kč,koukám jsem nějakej levnej,a to se zákazník při placení křižuje.
čtvrtek, 21. dubna 2022
 
Tire
Tire https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/continental-obnovil-vyrobu-pneumatik-v-rusku-chrani-take-sve/r~54f38c0ac07c11ec94760cc47ab5f122/ trapná výmluva od Němců, vážně zvažuji, že na protest nebude žádná předobjednávka na zimu od této společnosti... na druhou stranu jsem zvědavý jestli tohle spustí lavinu a výrobu tam vrátí další výrobci...
středa, 20. dubna 2022
 
Pneunm
Pneunm Zdravím všechny. Po ránu tady sněží a mrzne takže sezóna je zatím klidná. Díky příspěvkům v tomto fóru (díky za ně) objednávám zákazníkům rovnou i zimáky takže mi jezdí chvílemi víc zimních než letních:D Měl bych jeden dotaz, zajímalo by mě za kolik by jste přezouvali géeleso na dvacítkách? Našel jsem si nějakej akční ceník Mercedesu za 5800 plus 2400 za uskladnění, zajímalo by mě za kolik se to dá pořídit mimo značkový servis, díky.
středa, 20. dubna 2022
 
BF
BF Hezký sváteční den přátelé gum. Zkrácený týden máme za sebou a i když byl hodně náročný, práce ažaž, prodej pneu funguje zatím bez jakýchkoliv problému, takže zatím pohoda. Jak dlouho bude to opravdu nevím, ale přicházejí nové a nové zdražovací úpravy letních cen pneu a zimní předobjednávky na další a další značky. A že je to mazec nemusím tady nikomu říkat. Výroby budou u mnohých značek omezeny, některé se doslova vytratí. Cenotvorba u každého dodavatele je rozlišná a nezávidím jim ani nám kteří s tím teď nějak pracují a musí pracovat pokud chceme uspokojit nejenom zákazníky, ale i na sebe si vydělat. Změny systému jsou jasné a i když přesně nikdo nevíme co ještě do toho vše vstoupí, nějakou představu i Já mám a tak s ní i pracuji. Není to však vůbec jednoduché a mnozí kolegové mi dávají zapravdu. Křišťálovou kouli nemám, stroj času není k dispozici, prsten Arabely jsem nesehnal a tak sbírám drby ze všech pneu hájů, luk a strání. Je to dnes velmi důležité a děkuji tímto i Shambovi za to, protože je to pro mne osobně kapacita v pneuoboru v ČR s informacemi které jsou podstatné, důležité a doslova k nezaplacení. Díky za ně, protože kdo sedí jen na dílně, ten se bude pak jen možná už jen nechápavě koukat do blba co se to děje. Hezký zbytek svátků přeji.
pátek, 15. dubna 2022
 
Shambo
Shambo Statistika zahraničního obchodu: do ČR se dovezlo během roku 2021 z Ruska celkem 600 tisíc osobních pneumatik. Letos to bude výrazně méně než polovina z uvedeného množství.
středa, 13. dubna 2022
 
SAB
SAB Shambo:přiznám se ,že si nepamatuji ,jestli jsem někdy v ruce držel tyto vypsané značky made in RUSSIA ,kromě PIRELLI a hodně hodně dávno MICHELIN.
pondělí, 11. dubna 2022
 
Shambo
Shambo Další embargo pochopitelně postihne KAMA, CORDIANT, TYREX z nákladních. Z osobních made in Russia YOKOHAMA, PIRELLI, MICHELIN, CONTI, BRIDGE.
pondělí, 11. dubna 2022
 
SAB
SAB Shambo:Díky za info. jsem rád ,že Nokian neprodávám.Pro sít pneuservisů VIANOR to nebude úplně jednoduché nahradit tuto značku,ale já jsem vždy těmto hadrám říkal Putinovky :-)
pondělí, 11. dubna 2022
 
Shambo
Shambo Na východní frontě neklid. Nokian určitě nebude. A nejen Nokian. 8.4.2022 bylo vyhlášeno embargo na dovoz pneumatik Made in Russia na trh EU. Stejně tak na ocelové kordy nebo syntetický kaučuk. Konec hlášení. Zákaz vstupu kamionů z Ruska a Běloruska ne území EU. Což je v dané situaci jen detail. Nokian 80% své ruské produkce osobních pneumatik dodával mimo ruský trh.
pondělí, 11. dubna 2022
 
BF
BF Hezký den přátelé gum, tak první dubnový týden za námi. Počasí zatím aprílové a tak je to na pohodu. Příští týden jen 4 dny a pak krásné volno. Jen ať vyjde počasí a třeba si to Velikonoční pořádně užít. Na našem písečku se dějí věci a jak to bude je ve hvězdách. Co není ve hvězdách a je jisté jako že každé ráno vyjde slunce, že zimní gumy budou velmi omezeně a i nebudou. Situace na poli se velmi komplikuje. Dle mých informací Matador, Sáva, Nokian a další značky vůbec nebudou. Nokian víme proč, tam je to asi už jasné, ale Matador bude nahrazen Conti a Sava asi značkou Goodyear. Pokud to tak bude je nám taky jasné taky proč. Přece se nebude v tomto obrovském surovinovém problému vyrábět levný budget, když se může vyrábět drahá, ziskově lepší pneumatika s jen trošku jiným nápisem na boku. Taky víme, že zimní předobjednávky už jsou tady mnohem dříve než bylo zvykem. A že jsem se trocu zapotil, to přiznávám. Ne ani tak z cen které jsou zase jinde, ale z toho co vzít za rozměry, protože to je jako vždy loterie. Lituji však letos opravdu všechny menší pneuservisy, protože vidím přesně ty rozdíly když objednám s kolegy ve skupině a naskočí tam xx tisíc kol najednou a doslova až šílený rozdíl když bych si to objednával jen sám ty svoje kusy. Slušně řečeno, ani by se tím nikdo nezabýval v dnešní situaci. Přátelé jedno je jisté, pokud máte peníze nakupte, vykupte už teď co jen jde, protože v zimě vyhrají jen ti co budu mít fyzicky gumy. Ziskem i množstvím Vás oberou o vše. Není šance konkurovat těm co navezou kamiony, kontejnery, to říkám zcela odpovědně, protože to vidím jasně před sebou na papíře a je jedno zda to bude velký pneuservis nebo interneťák. Rozumný pneuservis si to většinou nechá pro sebe, já tedy za sebe říkám určitě, ale ten internet to tak pokřiví a brutálně sníží nebo sebere zisk malým pneuservisům že ti budou jen a pouze přezouvat. Gumy neprodají ani náhodou, jen velmi omezeně. Zima 2022 bude zcela a úplně jiná které jsme doposud znali, bude to skutečné sado maso. Mám pocit, že jsme se dostali někam kde hluboce padáme a dno je stále nekonečně vzdálené. Jak to dopadne nevím, ale už teď vím, že kdo je aspoň trochu připraven, není pak tak moc třeba i překvapen. Namlouvat si můžeme co chceme, ale raději mít nějaký přehled, informace, než pak spadnout třeba doslova na hubu.
sobota, 9. dubna 2022
 
hohencenda
hohencenda Tomket jsem ještě neviděl ani po tom neprahnu.
pondělí, 4. dubna 2022
 
Pneunm
Pneunm Mě by docela zajímalo jak mu ta "produkce" jde. Já už neviděl nový Tomket ani nepamatuju. Cizích pneumatik přezuju minimum ale i tak to s těch levnějších bývá většinou Nexen, Kormoran, Sava, Matador, Barum nebo něco podobného. Přijde mi že dost polevili s reklamou a že dost lidí už prokouklo tu fintu s českou značkou...
čtvrtek, 31. března 2022
 
roman
roman Pan "producent" pneumatik Tomket nás informoval na Idnes. No... Dříve jsem se domníval, že slovo "producent" má význam ve smyslu objektu nebo subjektu, který něco vytváří, vyrábí, produkuje. A ejhle stačí pouze se zbožím obchodovat a je to též producent.
čtvrtek, 31. března 2022
 
BF
BF SJM příteli, svět se v .... obrací. Mnozí však ještě nevědí vůbec co přichází. Někteří jsou a stále ještě žijí v nějaké bublině. Procitnutí bude ale kruté. Ceny se urvaly z řetězu a bude to pořádný fičáák.
středa, 30. března 2022
 
SJM
SJM Ne tak docela související téma, ale nedá mi to se nepodělit o zkušenost. 1.3.22 jsem obdržel cenovou nabídku na úplně obyčejné silné plechy - 102.515,-Kč. Včera tj 29.3,byla nabídka aktualizována -170.711,-Kč. Za 4 týdny nárůst o 70%, a to již z vysokých cen. Jediné, co mě v dnešní době dokáže rozesmát, když slyším žvásty o inflaci, zda bude 12,5% nebo 13,5%.
středa, 30. března 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz