Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
hohencenda
hohencenda Nevím kde mi hlava stojí za oknem mají v kancelářích sluníčko kotelník jim topí já nestíhám.Zákazník přišel s príma nápadem jede na chajdu byt´by se nemělo a v neděli večer až pojede zpět mi nabídnul že bych ho mohl přezout ,ten je hodný co.
čtvrtek, 25. března 2021
 
SAB
SAB Tak ještě jednou do třetice a naposled poslední video Prof.Mudr.Jiří Beran,CSc. https://www.youtube.com/watch?v=fzlqyKBddJI
čtvrtek, 25. března 2021
 
SAB
SAB Další fundovaný názor lékaře z první línie Doc.MUDr.Balíka Ph.D. https://www.youtube.com/watch?v=3pXg7DfPSFk
čtvrtek, 25. března 2021
 
Pneunm
Pneunm Video jsem viděl. Nechci se k tomu vyjadřovat protože tomu opravdu nerozumím. Nicméně jedna věc je podle mě jasná. Něco děláme špatně a je potřeba změnit současný přístup vlády která v pocitu vlastní bohorovnosti vymýšlí každý týden nová opatření z nichž některá jsou prokazatelně totální nesmysly.
čtvrtek, 25. března 2021
 
SAB
SAB Poslechněte si to: https://www.youtube.com/watch?v=5G6wQbQJnf4
středa, 24. března 2021
 
roman
roman SABe, já se tady rozhodně nechci zastávat naší vlády, protože kopanců udělala během pandemie mnoho, ale "ono se to hezky říká, ale hůře dělá". Souhlasím, že selektivní řešení by byla lepší, ale jak je přesně a účinně nastavit? Jak zabránit případným omylům v detekci? A těch otázek asi bude víc, které těžko umíme zodpovědět. Já o takovém funkčním návrhu či opatření nevím. Mám rád fakta, takže slova typu "mohlo by, může, je možné, nemusí" jsou sice líbivá, ale realita podložená fakty je jinou věcí. Ano, článek Tebou zmiňovaný je zajímavý, ale podobných článků (ale s jiným přístupem k dané problematice) existují tisíce. Bohužel žádná pandemie nemá ideální řešení a zpravidla vždy platí přísloví, že "pokud se kácí les, létají třísky". Lékařská věda ani epidemiologie nejsou typem vědy jako je např. matematika, kde výsledek je jednoznačný.
středa, 24. března 2021
 
SAB
SAB Romane já netvrdím, že nedělat vůbec nic je to nejlepší tak jak mi to podsouváš, ale píšu o tom, že tady toto celoplošné testování nedává smysl,protože tato celoplošná opatření brání těm cíleným,kde jsem přesvědčen ,že jsou efektivnější.Pro mě jako pro svobodomyslného člověka je toto celoplošné testování tak jak ho vnímám já pouze nástrojem k omezení osobní svobody. Přijde ti v pořádku zavírat zdravé lidi bez žádných příznaku do karantény na základě, testů které dokazují pouze nějakou pozitivitu? Tak jak píše Viroložka :být pozitivní nemusí nic znamenat. Už vůbec ne nemoc! Nebo jinak, když policie obviní ze šíření nakažlivé nemoci člověka, který má negativní PCR test, bude muset žalobce u soudu dokázat, že obžalovaný byl ve skutečnosti pozitivní a nakažlivý?
středa, 24. března 2021
 
roman
roman SABe, je víc odborníků (a věřím, že opravdu rozumí svému oboru) a přesto mají na pandemii a léčbu Covidu diametrálně jiné názory a jiné metody, jak postupovat. Neboj, i názory a rady "alternativy" sleduji docela podrobně a rozhodně netvrdím, že oni nerozumí svému oboru. Ale to samé platí i pro některé "vládní" rádce. Jenže zatím nelze ani o jedné "metodě" říci, že je zcela dobrá nebo zcela mylná. To, že ty AG testy mají rozptyl v detekci od cca 50-90% je pravda a je průšvih je v tom, že ty největší ksindl-testy s detekcí pod 75% se vůbec prodávají. Proč prodej těchto ksindlů není zakázán? Asi víme, odkud fouká vítr. Výsledky AG testů s detekcí okolo 75-90% už mají nějakou váhu. Pokud by byly v prodeji pouze kvalitní AG testy, tak by to bylo nepochybně průkaznější. Ale i tak si myslím, že testování je rozhodně lepším řešením než nic. Takže to "vtloukání pravdy do hlavy" na mě neplatí (jak mylně uvádíš), ale vidím to trochu jinak. Toť vše.
úterý, 23. března 2021
 
SAB
SAB Romane tak to není jak to píšeš já jsem velmi tolerantní člověk a respektuji tvůj názor. Já jsem tímto odkazem chtěl poukázat na fundovaný názor odborníka, který se vymezuje vůči vládním odborníkům, kteří nám den co den předvádí své odborné schopnosti a proto jsme dnes tam kde jsme. Není se co divit, že většina obyvatel je stejného názoru jako ty, když jim denodenně od rána do večera prorežimní odborníci a politici vtloukávají do hlavy své vlastní správné rozhodnutí a názory. Píšu to jako velmi nespokojený občan i přesto, že na rozdíl od ostatních živnostníků a podnikatelů, které zasáhly restrikce mužů pracovat a podnikat.
úterý, 23. března 2021
 
roman
roman SABe, věříš tomu, že číst umím? Mám jiný názor a jak je vidět, jiný názor se na tomto fóru asi netoleruje! To jsme to dopracovali!
úterý, 23. března 2021
 
roman
roman hohencenda: Loni to tak bylo, letos to je snad už "opravené". Někde jsem četl i zdůvodnění, proč tomu tak loni bylo. Nějakou logiku to mělo, ale opět: nejsem lékař, takže nemohu to "vysvětlení" podpořit ani vyvrátit.
úterý, 23. března 2021
 
roman
roman SABe, ale např. testování ve firmách je podle mě jednou z cest, jak omezit šíření virové nákazy a mělo se to zavést podstatně dříve, zejména ve velkých firmách, kde je častý kontakt mezi zaměstnanci. To samé u živnostníků, kteří přijdou do styku se zákazníky. Lékařské hledisko a co čím léčit nebudu komentovat, jelikož nejsem lékař, jenom podotknu, že "co lékař, to jiný názor", takže ono to asi nebude tak jednoduché a jednoznačné. Dnes byli u mě 2 lékaři z jednoho oddělení FN a oba měli na tuto pandemii diametrálně odlišné názory. Souhlasím s Tebou ale v jedné věci a to je to, že peníze (a politika) tam hrají velmi vekou roli.
úterý, 23. března 2021
 
hohencenda
hohencenda Zaslechl jsem že v nemocnicích covid pacient cena proplácena pojištovnou vyšší než pacient bez covidu,no je tržní hospodářství tak nejsen´ naivní,včera dobrý pořad s profesorem Frýdlem
úterý, 23. března 2021
 
SAB
SAB Romane nejsem lékař ani epidemiolog ale snažím se na tuto situaci dívat podle mě stále zdravím a selským rozumem je evidentní,že od počátku této krize je děláno všechno úplně špatně.Plošná opatření nejsou řešením a brání těm cíleným.Věřím tomu,že cílena opatření by měla od začátku této epidemie mnohém větší účinek než tyto nesmyslná plošná opatření.Je evidentní ,že tady není zájem léčit levnými léky,které jsou tady více než 40let (nemají zásadní žádné vedlejší účinky) na,které sice není kvalifikovaná studie,ale očividně pomáhají se zvládnutím nemoci.Věřím tomu,že pokud by lidé měli možnost se léčit těmito léky od prvních příznaků nemoci,tak bychom neměli zahlcené nemocnice a nesmyslná plošná opatření.Ve většině případu totiž lidé umřeli na neléčený zápal plic.Praktičtí lékaři ordinují po telefonu na dálku a to je jeden z důsledků. této situace.
úterý, 23. března 2021
 
Hrouda
Hrouda Přestat koukat na televizi. A číst novinky. A začít naslouchat opravdovým odborníků a ne tem co mají jiné zájmy než naše zdraví
úterý, 23. března 2021
 
roman
roman OK, nesouhlasíš, od toho je diskuze. Nicméně mám jeden dotaz: Jaká opatření ve společnosti navrhuješ, aby se šíření Covidu omezilo resp. zmenšilo na minimum?
úterý, 23. března 2021
 
Shambo
Shambo Pryži zdar, pánové. Než se z gumařského okénka stane pole pro epidemiologické bitvy, rád bych upřel vaši pozornost na několik drobností, které nás v nejbližší době zatíží: 1/ snížená dostupnost pneumatik (hlavně nákladních) v množství a sortimentu... a 2/ zvýšení cen pneumatik. Za poslední rok se ceny přírodního kaučuku zvedly dvakrát, kaučuk je hůře dostupný a sklizeň vzhledem k napadení části plantáží plísní bude špatná. K čemu přírodní kaučuk? V nákladních pneumatikách v podílu materiálu tvoří cca 35%, u osobních 15-17%. Zdražují výrobci na Východě i Západě. V dubnu to dorazí i k nám. Ceny se budou zvyšovat. Dosavadní cenové výkyvy zatím tlumil kurs silnější koruny, ale kursové manévry nejsou nekonečné. Asijské zboží se vzhledem k cenám a dostupnosti kontejnerové dopravy masově nedováží. Toto vyvolává poptávku po ruských zančkách kde všude. A koncerny jsou cenově a s dostupností tam, kde jsou. Navíc náš obor má obrovské štěstí - nebyli jsme fatálně postiženi vládními omezeními. Pracujeme, fungujeme, žijeme. Mít dnes hospodu... no nic. Pryži zdar!
úterý, 23. března 2021
 
SAB
SAB Romane zásadně s Tebou nesouhlasím.Podle mně není nic horšího pro živnostníka nebo podnikatele než ,když Tě stát omezí v tvé činnosti.Podle mně jak já to vnímám jsou testy pouze nástrojem k omezování osobní svobody.Testy mi nedávají smysl,testy neléčí a nikdy nikoho nevyléčili! Firmy si stěžují na falešnou pozitivitu testů,kde na to v první řadě doplácí firma.Je to pouze cílená likvidace hospodářství.Nahánět zdravé lidi bez příznaků,kteří vyjdou na nějakém testu pozitivně a násladně je omezit na jejích osobní svobodě na základě nepřesných a nic vypovydajícich testů je podle mně zločin! https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/106074/virolozka-zelena-byt-pozitivni-nemusi-nic-znamenat-uz-vubec-ne-nemoc-testovani-nedava-smysl.html
úterý, 23. března 2021
 
roman
roman Myslím si, že existují horší a nepochopitelnější nařízení než to povinné testování živnostníků na Covid 19. Spíš mě vadí princip "proplácení" testů, kde při nákupu v menším množství (kusy) pro OSVČ je cena cca 150Kč za jeden test a stát nám proplatí pouze 60Kč. Když mám povinnost zaplatit DPH ve výši 150Kč tak také nezaplatím jen 60Kč se slovy "zbytek si nechte, to je dobrý".
úterý, 23. března 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz