Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Poo
Poo máme, ze začátu mi to překáželo, teď už bych mašinu bez toho nechtěl, jen je to na opračný straně než má ferdus na fotce, takže když odrážím rovnou už jsem v tom zvedáku
pátek, 28. ledna 2022
 
SAB
 
roman
roman Hroudo, tuhle Tvojí větu bych vytesal do kamene:" No jen si asi vzájemně nepodráží ceny a pak si mohou vyskakovat na 1000Kč/hodina." To je svatá pravda a jeden z největších problémů v naší branži.
středa, 26. ledna 2022
 
Hrouda
Hrouda Zdravím kolegové. přidám jeden odkaz pro pobavení a část z diskuzního fóra : :: https://dumfinanci.cz/clanky/6533-poradna-kolik-fakturovat/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=687600&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=PtuLvtBQ8Si-202201261829&dop_id=14963732 :A tady část diskuze Mirek Smola Před 1 dnem Jsme v Čechách je to těžké ,ale myslím že 1000 kč bez DPH za hodinu je optimální sazba za nesériovou výrobu, při ceně strojů a nástrojů ,které musíte mít k dispozici k výrobě jako zámečník , svářečka ,ohraňovák, pila ,energie spotřební materiál. :::::::::::::::::: :D Musím říci že v našem servisu přezouvají zámečnické firmy , ale jejich pohled na naší věc je jiný než mají oni na tu svou 1000kč/hodina vozí si vlastní pneu a smlouvají na ceně montáže. co se týká vybavení nebojím se říci že naše výbava je o nějaký ten tolar dražší ( vlastním poměrně dost toho co potřebuje zámečník TIG . plazma , COčko, elekt. svařečku, ohřívák, i nějaké to kladivo, sklad pneu ani nepočítám a za cenu těchto věcí vše OMICRON jsem dal max 20% ceny pneuservisního vybavení) a minimálně fyzicky stejně náročná práce. No jen si asi vzájemně nepodráží ceny a pak si mohou vyskakovat na 1000Kč/hodina.
středa, 26. ledna 2022
 
Hrouda
Hrouda No tam kde stojej v pozoru připravené jehly na protahování knotu robota nepotřebuji:D A když mechanik pracuje 8.5hodiny za odpovídající cenu není potřeba tu kávu dohánět 0-24h. No tedy, taky mě to moc nejde protože pracují přes čas. :D:D Ale já jsem nenažranej, tak tu pracovní dobu přetahuju a pořád nemám dost :D
sobota, 15. ledna 2022
 
PM
PM Partnering with Mitsubishi robotics, RoboTire has designed a system that currently runs around $250,000, which it's looking to license to service centers, dealers and other outlets. For those who get in early as part of the company's pilot, the company will charge around $5 to $7 per tire.24. 2. 2020
sobota, 15. ledna 2022
 
PM
PM RoboTire by mne docela zajímal. Je ale otázka jestli ho ta firma vůbec servisům prodá, co jsem o tom letmo četl , bude to tak trochu nový zaměstnanec, vyplácený za každou přezutou pneumatiku. Píšou že společnost bude účtovat 5-7 dolarů, za každou přezutou pneumatiku. Pneuservis si pak naúčtuje svoji částku. Tak jsem to alespoň pochopil.
sobota, 15. ledna 2022
 
roman
roman Asi mu u dílny nejdou zavřít dveře, proto má stále otevřeno. :D
pátek, 14. ledna 2022
 
SAB
SAB Pneunm: To není možný 24h v práci celý týden :-) to bude asi nějaký robotire haha .By mě zajímalo na čem fičí
pátek, 14. ledna 2022
 
mensa
mensa Pokud by měl někdo ze zdejších diskutujících zájem stát se v letošním roce členem naší pětičlenné diskuzí skupiny "5 na str. 5", nechť se mi ozve na mail mensa zavináč pneurevue.cz. Jedná se o anketu, která vychází na str. 5 časopisu. Stejně tak přivítáme doporučení, koho byste případně rádi mezi diskutujícími viděli, a to nejen pro tuto rubriku, ale i na jiných stránkách časopisu. Díky za tipy. :)
středa, 12. ledna 2022
 
BF
BF SJM kamaráde, ano už nebudeme dělat za tu tašku, ta už je opravdu drahá, nebudu dělat jako někteří stále dělají ani za hrst rýže. To snad ještě lze použít jako přirovnání oproti těm právě hruškám (-: Příklad posledních dnů? Nechal jsem si opravit vypalovačku pneu. Neberu teď materiál a marži z něho, ale koncem roku 2019 firma účtovala 590,- bez DPH za hodinku. Koncem roku 2021 ta samá věc, ta samá firma 990,- bez DPH. Bratru více jak 69% nárůst! Takže já který mám špičkové stroje, zařízení, výbavu, atd. a zdražil jsem práci po letech od nového roku o cca 20% ,jsem stále někde úplně mímo mísu. Ano bohužel tomu tak je. Proč? Je to hodně důvodů, ale tím hlavním je jaká konkurence je v okolí a kolik ji je. A i když patřím k těm pneu nejdražším, stále si myslím, že mám rezervy. Asi tak a tedy nové heslo bude zatím znít, jakékoliv servisy kteří dělají za hrst rýže ať se už konečně proberou. Hezký den všem přeji.
středa, 12. ledna 2022
 
SJM
SJM Ahoj Bořku, kamaráde, včera jsme si při vstupu do malého krámku v jedné vesničce, vzpomněl okamžitě na Tvé oblíbené rčení, "nebudu dělat za tašku hrušek". Tak tam byli ony hruštičky za 79Kč/kg a jablíčka, velká, chemická za "pouhých" 58Kč/kg. Dnes taková střední taška hrušek vyjde bratru na 1000Kč! Jj, dříve ovoce těch nejchudších, dnes pro vyšší vrstvu. Holt, časy se mění. Zatím je ještě brzy a na lid to všechno nedolehlo plnou silou, ale za 2-3 měsíce to již bude jiná.
úterý, 11. ledna 2022
 
PM
PM Já jsem už lehce přidal v ceníku před Novým rokem, upravuji ceník jednou až dvakrát za rok, přijde mi že je lepší to dělat průběžně, než pak velký cenový skok. Oproti minulému roku bych to viděl 10 - 25%. Bohužel ty náklady rosou raketově, největší položka bude na udržení mechaniků a energie. Nájmy prostor rostou taky raketově , budu muset přizpůsobit i ceny uskladnění, prostory nejsou a za chvilku už to nebudeme mít kam dávat. O manipulaci s čím dál většíma kolama ani nemluvim.
pátek, 7. ledna 2022
 
Pneunm
Pneunm Zdravím, já do toho celkem šlapal poslední dva roky, takže žádné velké zdražování nechystám ale uvidím co se bude dít kolem, ještě na to mám dva tři měsíce...
pátek, 7. ledna 2022
 
BF
BF Zase ten enter. Velké kola od 18 cca 20% RFT jak jsem psal 25%. Nemíním ceník měnit zase nějakou dobu jako jsem ho měl dlouho ten stávající doposud a věřím že tomu tak i bude. Ten kdo to uměle drží si nijak nepomůže, naopak mu to může velmi uškodit. Lákání na to že nezdražil je sice hezké gesto, ale jen plané, které ve finále ničemu nepomůže. Stejně bude muset zdražit až uvidí ty účty za nejenom energie, pak však už může být troško pozdě. Můj názor.
čtvrtek, 6. ledna 2022
 
BF
BF Sabe, průměrné zdražení práce- všechny OS, C, OFF, Nákladní 15%, RFT - navíc 25%, Mechanická o 20%.
čtvrtek, 6. ledna 2022
 
SAB
SAB Zdravím všechny rozumné kolegy ,kteří mají koule na to aby v letošním roce zvýšili ceny svých služeb.V mém případě jsem se dopočítal 20% navýšení cen z důvodů navýšení cen dodávky el.energie.Jak to máte u Vás???
čtvrtek, 6. ledna 2022
 
BF
BF Pepo, záleží co od toho stroje očekáváš. Mám kolegy co mají v tvé požadované verzi Hunter, Sice, Sicam, Mondolfo Ferro apod. Každý stroj je v něčem zajímavý. Ceny jsou však taky důležitým aspektem, který může rozhodnout. Kdybych si dnes vybíral prošel bych si jich více ať mám jasnou představu. A zrovna jsem nedávno s kolegou který potřebuje automat a osobně mne o to požádal udělal, prošli jsme pár typů strojů a myslím si že si vybral zodpovědně a taky dobře. Cena byla v jeho případě ne nejdůležitější, ale taky to nechtěl zase vyloženě přehnat a to bylo celkem rozumné pro výběr. Každý má však třeba jinou potřebu, systém práce, nebo i finanční stránku do které může jít.
pondělí, 3. ledna 2022
 
pepazdepa
pepazdepa Zdravím kolegové.Nemá někdo z Vás osobní zouvačku s upínáním za střed něco jako SICE S200,nebo S1000EVO TOP A, Mondolfo Ferro -Aquila TORNADO ,FAIP HPA M 1032 Serie...atd .Chtěl bych něco s autonomní funkcí demontáže. Děkuji
pondělí, 3. ledna 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz