Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
roman
roman Bohužel spousta "vysírků" má tyto pisálky za "Bohy" a nás, pneuservisáky za zloděje - neboli přesně tak, co píše ten "novinář". Zrovna tento týden jsem byl nazván zlodějem, že za úschovu čtyřech "svých" gum chci 400,- za půl roku a v ceníku mám 100,- Kč za 1 ks. Asi má auto pouze jednu pneumatiky.... a chci tedy čtyřikrát tolik....takže jsem zloděj.... No nic, už má panáček zákaz vstupu.
čtvrtek, 28. října 2021
 
Pneunm
Pneunm BF tyhle hovna píšou ti samí kteří se diví že za vodu s kohoutku v restauraci musí platit, můžou si to umýt u té vapky, dohustit u pumpy a napít se doma. Nevidím v tom problém.
čtvrtek, 28. října 2021
 
BF
BF A snad trošku ještě k tomu uskladnění. Ta budova stála velké peníze, ale to pojištění, revize hromosvodů, el. rozvodů, údržba, požární a zabezpečovací zařízení a další náklady ročně stojí další nemalé peníze, tak když je tak chytrý ať si naloží třeba 20kola do svého vozidla a odtáhne si to do sklepa, půdy, nebo do garáže. Doufám, že ho kousnou tak záda , že se ani na ten zadek pořádně neposadí((-: Kolega který má přes 1000 uskladněných sad mi minulý týden volal že podstatně zdražil uskladnění, protože to bylo už neúnosné a ekonomicky absolutně nevýhodné při přepočtu na náklady který jsou na uskladněnou sadu a m2. Tak za mne jednoznačně palec nahoru, že se posunul aspoň o něco zase dál.
čtvrtek, 28. října 2021
 
BF
BF Jen asi k tomu. Mytí--- myčka pneu mne stála 160 000,- bez DPH a další čerpadlo Kranzle kterým myju 60,000,-. Myju zásadně teplou vodou. Elektřina, voda, údržba něco stojí. Kontrola TPMS---- zatím automaticky neprovádím , ale děkuji za radu přidám do ceníku. Myslím si že je to naprosto správná věc to účtovat. U velkých pneuservisů jsem to viděl v ceníků na leasingových vozidlech automaticky. Uskladnění-- Nedal jsem za nový myslím že velmi kvalitní sklad přes 2,5 milionu Kč abych to dělal zadarmo, nebo za tašku hrušek. Dofoukání pneumatik-- další náklady na kompresor, cca 150 000,- , každý rok servis, revize tlakových nádob, koncovky poničené, hadice odchází, manometry se kazí. Takže za mne pan redaktor je chytrý jak rádio, ale pro mne osobně hloupý a ubohý pisálek který ví absolutní ho... o tom co my máme za starosti a jaké náklady ve skutečnosti jsou. Ať si vše udělá sám a neotravuje pak jakýkoliv pneuservis, to bych mu rád poradil z 30leté zkušenosti v pneuservisní činnosti. A snad jeden příběh který rozumnému člověku dojde, že by se měl zachovat normálně, slušně, lidsky. Když jsem měl na servise digitální dohuštění dusíkem i vzduchem zdarma, lidé jezdili jak mourovatí. Měli to zdarma, měli to přesně, měli to hned. Po tom co jsem zakročil díky vyčůranosti lidí kteří jen jezdili a zadarmo si foukali i 2x týdně kola, tzn. pro mne celkem blázni a nikdy nic si nekoupili, ale i nepřezuli a dal jsem jasně cedulkou najevo, že dohuštění mají kdykoliv zdarma jen ti co minimálně 1x ročně přezouvají pneu a nebo ti co kupují pneumatiky, tak nastal fantastický klid. Nikdo najednou nechce platit jen za dohuštění. Já mám klid, neničí se stroje, vybavení, nemám další zbytečné náklady a čas dělat svou práci a ne že vyčůrancúm budu dělat sluhu. To dávno skončilo.
čtvrtek, 28. října 2021
 
BF
BF Pneunm, přesně tak už si svoje nafoukal. a může jít do důchodu. A že gumy nejezdí? U mne zatím velmi dobrý, ale sleduji že některé kraje a kolegové už jsou nešťastní a přicházejí jim gumy o několik dní později než normálně. A má se to podstatné k Vánocům prudce zhoršovat. Líbí se mi jak přijede dodávkář s třeba PPL apod,, má tam pár gum a nadává jak je to těžké, že se na to může .... Já mu odvětím ať si zkusí přijít na den ke mne do servisu a uvidí co je to nazvedat tuny a tuny černého kulatého nesmyslu a že bude vesele tancovat pak u těch svých max. 20kol. co si za den naloží. Řekne max.ani náhodou. Ale jsou rádi když je to na pneuservis, než lidem do paneláku.
úterý, 26. října 2021
 
Pneunm
Pneunm Pistole jedině Wurth, oblečení jedině Engelbert Strauss a kompresor jedině Orlík :) po čtrnácti letech těžký dřiny měl ale myslím už nárok
úterý, 26. října 2021
 
Pavel
Pavel klíňáku bez poruchy!
úterý, 26. října 2021
 
Pavel
Pavel Mám kompresor orlík.Myslím tak 15 let a kromě
úterý, 26. října 2021
 
BF
BF SJM, příteli můj. Ano, je to pravda, protože jsem si objednal před týdnem nový šroubák ze sušičkou a ten starý který jede bez problému jako pila a opatruji ho již pár let jako oko v hlavě si nechám jako rezervní. Nový bude naštěstí v listopadu, kdy byly ještě komponenty a je to ještě poctivý Český Orlík na kterého nedám dopustit i díky servisu.Ukázali mi nové ceníky co měli připravené na leden a to jsem se už zatřepal, teď vím že se budou znovu měnit a to bych se už celý asi už i osypal. Na některé kompresory se čeká i 8 -10 měsíců. Cena kterou jsem dostal oproti tomu co bude stát mi jasně ukázala kde se to vše posune z cenami strojů, vybavením a nákladům na energie. a nejedná se o jednotky %, ale desítky. Ekonomika už mnohé nepustí dělat za tašku hrušek, nebo jablek. Servis strojů bude opravdu velmi drahý a tak záruky a kvalita výrobků bude hrát velkou roli.Levná Čína už jen díky dopravě nebude skoro existovat a tam si pak každý rozmyslí zda koupit podrobek, nebo si koupí něco pořádného, ale na to si zase musí vydělat a ne to co vidíme teď velmi často, kdy mnohé servisy dělají jak dělají. Jen pro zajímavost nedávno bylo takové docela zajímavé sezení a počítala se rentabilita autoservisu, kdy se došlo aby to vůbec nějak vycházelo celkově na chod a náklady na hodinu 650,- bez DPH. A co vidíme: Fuj, ani to tu nebudu u garažfušermagormistrů psát. Vidíme to všude kolem nás. A co bude? To je napsáno asi teď jen ve hvězdách.
úterý, 26. října 2021
 
SJM
SJM Pneunm-jj je to tak. Měli jsme tu pravidelný servis na šroubák a pan majitel - prodejce i servisák v jedné osobě pravil: "Opatrovat jako oko v hlavě, jelikož nové nejsou a na blbou součástku se čeká měsíc, klidně i tři".
úterý, 26. října 2021
 
Pneunm
Pneunm Gumy vůbec nejezdí, rozbil se mi kompresor nový není. Letos už mě ta sezóna začíná pěkně....
úterý, 26. října 2021
 
hohencenda
hohencenda Zatím dobrý,(Ten Covid )Bořek jako vždy vtipné, trefné poznámky k sezoně,Děkuji,Pneumn díky za morální podporu.
neděle, 24. října 2021
 
BF
BF Hezký sobotní den přeji. Taky souhlasím že stálí, věrní zákaznici a ti co chtějí pneu mají vždy absolutní přednost Je sobota 16.30hod., ještě doděláváme pořádek a dnešní den byl přesně o tom, že jsou objednaní stáli věrní zákazníci a k tomu se ještě dostalo na pět zcela náhodných kteří si přijeli vyloženě koupit pneumatiky. Další tři kteří přijeli jen jestli náhodou není hned okamžitě místo na přehoz jejich pneu se do řady už nedostali. Nové neměl nikdo. Nebyli to vůbec ani mi zákazníci, chtěli hned okamžitě což jsem se jen usmál, že se musí napřed objednat a nebo postavit auto na celý den a ve volné chvilce to nějak třeba i zvládneme, nebo na konec směny. To nechtěl nikdo, to jsou přesně ti urpuťáci- teď hned okamžitě!. jinak je už pozdě a pyskují co to jsou za služby? Jednomu jsem přímo dnes řekl po jeho držkování, že kde žije, že jezdí někde jinde a najednou se objeví tady a my se máme z toho zbláznit? Máte doktora jsem se zeptal a on proč? Máte? Mám odpověděl. Tak máte mít i svůj servis který se o Vás postará a ne že v sobotu v 11 hodin přijdete suveréně do cizího servisu a řeknete já jsem tady, tak vy na mém autě bleskem makéjte. Jestli jste nezaregistroval že je jiná doba, tak je mi Vás líto a teď promiňte musím jít dělat ty své věrné zákazníky kterých si vážím a kteří mne živí už roky, na rozdíl právě od takových jako jste Vy který jen příjde, ani neumí vůbec slušně pozdravit a div ne si poroučí. Bohužel nemohu Vám osobně sloužit , musíte se obrátit na jiný servis a hlavně tu nepotřebuji já ani mi lidé být v sobotu kvůli takovým nezodpovědným lidem do sobotního večera. Mí zákazníci se umí včas objednat a věřte, že teď dalších 14 dní mám tolik práce, že nevím kde dřív skočit a to se bude dále i posunovat. A odešel s výrazem tváře který mi dodal jen důkaz, že vola dělat každému nikdy já určitě nebudu. Ano, potěšilo mne 5 sad navíc, ale opravdu vše musí být s mírou. Čekají mne ještě poslední asi 2 max 3 soboty než to zase umře jak to bývá tady zvykem a tak každá guma vydaná ze skladu se počítá. Týden byl velmi náročný a příští ani raději nemluvím co mne čeká za masakr, ale nestěžuji si, takhle jsem se kdysi rozhodl a tak musím bojovat. Vím však že je třeba využít situace která tady nastala a hlad po pneu je opravdu hodně velký. Strach, obavy z toho co teprve přijde a bude mám trochu i já, ale teď se musí ze skladu koulet gumy na sezouvačku a vyvažovačku co to jde nejvíce, protože nová vyvažovačka, geometrie, špičkový zvedák, teď čerstvě objednaný šroubový kompresor, nový samonivelační zvedák na vyvažovačku a další věci prostě něco stojí a je třeba na to jednoznačně vydělat, než se to sekne. A že to příjde, je už jisté. Kdo bude trochu aspoň připraven, nebude pak tak moc i zbytečně překvapen.
sobota, 23. října 2021
 
Pneunm
Pneunm Nestahuj kalhoty brod je ještě daleko. Dneska je pozitivní každej druhej a ani o tom neví. Tady kousek zavřeli celou školu. Ředitel šel náhodou na testy, zjistil že to má tak šla celá zborovna a měli to všichni. Tím chci říct že takových pozitivních potkáš denně pět...
sobota, 23. října 2021
 
hohencenda
hohencenda Ve středu přijel jako poslední stálý zákazník ,přezouvám ho před dílnou do přpraveného kompletu.Já bez roušky pán bez roušky před odjezdem zvedl telefon volala mu manželka že má Covid.On když zavěsil mi prozradil od soboty je mi blbě tak půjdu asi taky na ten test.Krve by se ve mě nedořezal,nervy na uzdě jsem neudržel a něco mu řekl.Včera pátek v noci mi poslal sms že je též Covid pozitivní.Tak čekám na pondělí zavolat doktorce a hurá místo práce na test.
sobota, 23. října 2021
 
BIB
BIB Souhlas Romane. Stálí zákaznici a ti co chtějí pneu mají vždy přednost. Až pak můžou přijít na řadu interneťáci.
pátek, 22. října 2021
 
roman
roman Ano, pokud jsou kapacity... A pokud je kapacita plná, tak přece nepošlu "dopryč" svého stálého klienta, zejména když vyšší cenu za služby "nový" klient nehodlá akceptovat. To je tak těžké to pochopit?
pátek, 22. října 2021
 
Hrouda
Hrouda Faktem je že i naši dlouholetí a dluho věrní zákazníci si začínají objednávat po netu . Proč? No přece protože net je lacinější. A mám se pos.... ne přezuji to a bez slevy . Občas mě ujede nějaké to sprosté slovíčko a jedu zase dál.
pátek, 22. října 2021
 
Hrouda
Hrouda SAB přesně. Každý auto co servis nepřezuje je mínus v pokladně na onen opjevovaný rozvoj a mzdy a td. A další důvod nahrává to garážím. Při dobré ceně je to i dobré pro pokladnu. A pokud jsou tedy i kapacity je škoda to neudělat. Dovoz vlastních pneu je odporná záležitost, ale už to tu je a nikdy to neskončí, tak proč si to za slušnou cenu nedat.
pátek, 22. října 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz