Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Pneunm
Pneunm SAB mám na kvalitu Nokianu dost stejně názor, dva roky starý zimáky popraskaný jak jiný gumy po patnácti letech a kostra mi přijde jako z papíru, jedním prstem zatlačím na běhoun a promáčknu ho. Nevím jestli se mi to jen zdá ale přijde mi že každá druhá proražená pneumatika která se mi dostane do ruky je Nokian.
sobota, 19. března 2022
 
SAB
SAB BF:Vidím to pozitivně, protože já jsem nikdy tyto Ruské hadry Nokian neprodávál,ale vlastně ano pár jsem jich prodal, ale pokaždé z toho byl průser. Nokian 255/50R19 M+S Made in Russia na Range Rover Sport reklamace,nešli vyvážit. Další Nokian Made in Indonesia praskali kordy jak na běžícím páse,prostě jsem s tím měl samé reklamace a od té doby jsem na tuto značku zanevřel. Nahradil jsem ji méně známou značkou a od té doby je to více jak 10let už neřeším žádné reklamace,takže za mě to žádná škoda nebude, když tato značka bude nedostupná ba naopak Vidím v tom výhodu.Jinak sezóna se krásně rozjela, lidé chodí kupují,objednávají to co jím chci prodat já a ti co vymýšlejí a nerespektují mojí cenovou nabídku tak to jdou zkoušet jinam,ale u mě nepochodí. Jak to vypadá u vás pánové?
sobota, 19. března 2022
 
BF
BF Shambo, jen se zeptám v této době jaká je situace s nákladními pneumatikami? Kama, Rosava, Dněpr.. a další mají a budou mít velmi velký problém. Zeptám se tě jako fundovaného odborníka, co se bude dít v tomto sektoru po tom co se stalo? O osobním např. Nokanu, který má výrobu především v Rusku se netřeba ani bavit, tam je černočerná vidina, vize, skutečnost. Pirelli to nějak ustojí, Conti taky, ale u Nokianu to osobně vidím hodně černě a letošní zima bude v ČR a nejenom v něm bez této značky, což nahradit to bude velmi, velmi těžké a až někdy nemožné. Skladovky co jsou zde se prodají, ale nové už podle mne letos nebudou, protože Finsko vyrábí oproti Rusku jen zlomek a taky jiny sektor. Jak to vidíte Vy přátelé gum?
sobota, 19. března 2022
 
Pneunm
Pneunm BF mě jen napadlo jestli to nemůže být jako dárek, předpokládám že když mi dá dodavatel láhev vína nebo montérky tak z toho DPH taky neplatí. Ale pochybuji že by něco takového FÚ toleroval. Vzpomínám si na jednoho mladíka kterého jsem v životě neviděl a který přišel že chce gumy bez DPH a byl strašně dotčený že jsem mu nevyšel vstříc. Snažil jsem se mu vysvětlit že ani na svoje auto které nemám v podnikání bych si gumy bez DPH nedal ale nechtěl to nějak pochopit.
sobota, 12. března 2022
 
BF
BF Ještě jsem chtěl napsat, že se někdy stává že třeba majitel firmy koupí gumy zaměstnanci a mu to dá bez dph. On si to pak asi dává do nákladů. Ano taky je to podvod, ale když si to nějak obhájí, utají, je to věc té firmy. Zaměstnanec má ale gumu tím pádem levnější a tak se chlubí. Setkal jsem se s tím již několikrát. Pneuservis je z obliga, prodal normálně gumy firmě tak jak má a ta co s tím udělala je už další věc. A jsou i další horší případy prodeje gum se kterými jsem se setkal, ale to už nebudu rozebírat, protože pokud některé pneuservisy dělají prasárny pak jednou na ně taky dojde. A že jich znám taky dost kteří dneska mají takové pokuty, penále, zkrachovali, apod. že se jim tyto falše vrátili jak bumerang. A říkám sám za sebe ,dobře jim tak.
sobota, 12. března 2022
 
Pneunm
Pneunm BF že prý od nich jejich firma bere nákladní tak mu to nabídli..nějak to neřeším jen mě to tak zaujalo, díky za odpověď.
pátek, 11. března 2022
 
BF
BF Pneunm jen lhal a zkoušel na tebe něco, protože bez dph by zrovna Chára nic neprodával, Je to absolutní nesmysl a byl by to vlastně podvod. Jediná možnost by byla, že by mu nedal doklad a byly by to od zaměstnance kradené gumy, což taky znám takové případy, ale v dnešní době u takového dodavatele silně pochybuji. Jsou to jen chabé lži zákazníku, že to mají levnější, bez dph, mají super velkoobchodní cenu apod. To tady na mne zkoušelo xxx lidí, jen se usměju a říkám berte kde můžete, přezujte kde chcete. Jinak si zavoléj zrovna tam k Chárovi, poptéj ty pneu a řekni jak to dělají že to prodávají lidem z ulice bez dph, že zákaznici to tvrdí? Budou na tebe čumět do telefonu jak péro z gauče, tomu věř. Je to prostě jen vymyšlená lež.
pátek, 11. března 2022
 
hohencenda
hohencenda No nic dobrého nás nečeká,ale vláda dala skvělou radu jako vždy utáhněte si opasky at´se odrazíme ode dna.
pátek, 11. března 2022
 
Pneunm
Pneunm Zdravím všechny. PM veřejně se přiznávám že jsem co se týče zdražování vysrabil. Včera jsem tankoval za 3400 a mám pocit že po tučných letech přijde pár let hubenych. Což asi není nic neobvyklého a hrozného, tak to asi chodí. Špatné to budou mít ti pneuservisáci kteří do teď jeli na hraně. Ten kdo má vybavenou dílnu, dobré zaměstnance a skvělé zákazníky by to myslím mohl přežít v klidu. Jinak sezóna se u mě pomalu rozjíždí lidi chodí a objednávají. V týdnu mi volal zákazník že mu Chára Sport nabídli pneu o 700 levněji za kus a že je to bez DPH. Nemám s tím problém, řekl jsem ale přezuju to jedině s příplatkem, když budu mít čas a končí tím Vaše VIP ceny na uskladnění. Zajímalo by mě japato že bez DPH, jestli to je daňový podvod nebo jestli třeba můžou dát pneumatiky třeba jako dárek zákazníkovi?
pátek, 11. března 2022
 
PM
PM Zdravím gumaře. Zrovna přemýšlím co udělám s letním ceníkem služeb. Jak to vidíte na jaro? Upravoval jsem ceny průběžně každý rok, takže mě teď nečeká žádný velký skok, ale cca o 10%-20% budu muset jít nahoru. A to ne z důvodu vyšších zisků, ale dorovnání zvýšených nákladů . Z důvodu pořízení 2 myček na kola s ohřevem (místo starých co je neměli) my vyskočila platba za elektřinu skoro o 100%, díky tomu že mám do léta 2022 fix tak jsem ještě nepocítil navýšení cen elektřiny ale počítám , že to bude zas o 100%, to už je ranec. Mimochodem nemáte někdo řešení pro ohřev vody do myček levněji (soláry, tepelné čerpadlo atd..?)
pátek, 18. února 2022
 
SAB
SAB Zdar, nevíte někdo kde bych mohl koupit tady toho pomocníka?Nebo něco podobného?https://www.youtube.com/watch?v=N8woc4h2OYE
čtvrtek, 17. února 2022
 
Pneunm
Pneunm Enter... ta 3.14čovina byla. Má ještě někdo tuhle povinnost? Neznám nikoho ze svého okolí kdo by to musel vyplňovat a já už to mám podruhý. Díky.
čtvrtek, 10. února 2022
 
Pneunm
Pneunm Zdravím, před pár lety jsem ukončil provoz ubytování a oslavil jsem že mi tím pádem zanikla i zpravodajská povinnost pro ČSÚ. Včera jsem jel do schránky pro výpis ze zdravotky (kterej tam samozřejmě nebyl) a zase tam
čtvrtek, 10. února 2022
 
Hrouda
Hrouda A to se vyplatí :D :D Bez těch úprav by to molo ještě stoupnou, tak že dobrý .Vlastně se dá říci že hodně ušetřil, i když to tak nevypadá
středa, 9. února 2022
 
SJM
SJM Taková jedna perlička. Včera jsem mluvil s kamarádem, který pracuje ve firmě, téměř střední velikosti. Za plyn v lednu platívali kolem 30000-40000, v závislosti na teplotách. Loni provedli celkové zateplení stěn, střechy a výměnu oken admin. budovy + ftv panely na střeše, vše cca 20 mega (dotace asi 50%). Letošní lednová fa za plyn 115000 vč.DPH.
středa, 9. února 2022
 
hohencenda
hohencenda Hroudo a jeho drahá polovičko Děkuji Vám za návštěvu a zásoby taštičku vrátím,hezký den.
středa, 2. února 2022
 
SAB
SAB Jo hoši připadá mi jako by naprostá většina servisu zaspala dobu. Ono totiž mít koule na to aby navýšil adekvátně ceny služeb má bohužel jen zlomek servisu. Naprostá většina těch bez kouli jsou posraný, že jím uteče zákazník a proto raději nechají sebou zametat. Ubožáci!
úterý, 1. února 2022
 
SJM
SJM Ahoj Bořku, kamaráde, před minutkou jsem vyplácel moc šikovného řemeslníka, zedník-instalatér, předělával mě z gruntu běžnou koupelnu. Všechen materiál jsem platil zvlášť. Nastoupil 3.1.Po-Pá. Přijížděl na 8.00 a byl tu cca do 15.00-16.00, a to za bratru 52000 a jsem spokojen.
úterý, 1. února 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz