Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Hrouda
Hrouda Naše malicherné problémy s internetem jsou nic. Taková diskuze o zdražení v restauracích to je masakr . (No nevím jestli je zdražení nejlepší způsob jak lidi nalákat na obědy v hospodách, když už teď tam chodí málo. Připomíná mi to taxikáře. Ti také pořád brečeli, zdražovali, až s nimi lidé přestali jezdit. Ono totiž dát si každý den v práci k obědu minutku, pivo a zaplatit víc než 200 Kč vyjde docela na řachu. Je to m inimálně 1.000 Kč za týden což je 4.000 Kč za měsíc. A když si přidáte 2.000 Kč, tak máte měsíční splátku :operáku na Superba. To je konec to se nedá.
úterý, 27. července 2021
 
hohencenda
hohencenda Tak to mi spadl kámen ze srdce Díky zdravím tebe i tvou drahou polovičku.
pondělí, 19. července 2021
 
Hrouda
Hrouda Čendo zatím vše v pohodě. Děkuji za optání.
neděle, 18. července 2021
 
hohencenda
hohencenda Hroudo doufám že nemáš v dílně vodu.
neděle, 18. července 2021
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. K článku - Hodně otázek pro příští číslo Pneu revue - jednou částí se píše, že Velkou neznámou jsou ceny pneumatik a jejich dostupnost. Ano přesně tak, jak již zde bylo psáno že Čína a Amerika skupuje zásoby kaučuku a dostupnost z Číny a okolí díky dopravě zdražuje ceny pneu tak že se pak nevyplatí vozit do Evropy. Výrobci v Evropě nestíhají ani náhodou. Uvedu příklad. Např. nákladní Matador je tak tak zavalen objednávkami že pneu které byly objednány na březen budou dostupné až třeba v srpnu nebo září. Výrobce nestíhá vykrýt poptávku a tak se i někteří další výrobci rozhodli omezit, nebo i pozastavit výrobu některých značek, aby svou výrobu vrhli na prémiové značky, které jim přinášejí mnohem větší zisk, než jejich druholigové podznačky. Na trhu chybí už teď velké množství nákladních pneumatik a očekává se velký problém v blízké budoucnosti. K tomu se snad by mohl vyjádřit Shambo. Co se týče osobních pneumatik, tak tam to je taky v některých značkách a velikostech bude asi zajímavé. Někdo si bude přát tu a tu značku a tenhle přesný rozměr, ale místo toho bude rád, že sežene úplně něco jiného a přiznejme si že i někdy podstatně i dražšího. Jo hold, výběr nebude tak veliký, škála tak široká a ceny nebudou nikterak nízké. Bude platit třeba i heslo,-- ber co je a moc si nevymýšlejte, protože ani to co je teď už příště možná nebude -- Prostě vše na co jsme byli zvyklí se asi tuto zimní sezonu změní. Teď ale záleží na mnohých z nás jak se k tomu postavíme a přistoupíme. Jsou takoví kteří podlehnou tlaku internetu, Jsou takoví kteří to budou nějakou formou blokovat. A jsou taky tady ti, kteří nemají čas na jiné než na své zákazniky a dovoz nových pneu odjinud mají striktně zakázán. Jedno je jisté, že z práce za současných cen které předvádějí některé pneuservisy je nemožné ne žít, ale doslova přežít. Prodej pneu vždy patřil a neodmyslitelně patří k pneuservisu a to si všichni zúčastnění musejí uvědomit včas. Každý musí najít svou cestu jak z toho vyjít v současnosti a blízké budoucnosti co nejlépe. Garážfušermistr co je sám to nějak dá, ale bez prodeje pneu to solidní, kvalitní, pneuservis s byť třeba jen jedním zaměstnancem nemá šanci nijak ustát, jít a budovat dál. Zima bude i velká zkouška nervů kolik a čeho si připustí majitel pneuservisu je jen na něm. Za sebe vím že část října a listopadu nemám čas na nic jiného než na své věrné, stálé zákazniky, na uloženky a tak nepřezuji ani jedno nové kolo dovezené odjinud, protože to tak mám již řadu let a nemíním to absolutně měnit. Klid na svou práci pro celý můj tým v nejdůležitějším období roku je pro mne základ a prodej pneu a potřebný zisk je velmi důležitý pro další činnost. A jen napíšu svůj názor, že ten kdo včas gumy teď nabere a nakoupí ten letos neprohloupí. Hezký zbytek neděle přeji.
neděle, 11. července 2021
 
roman
roman Hroudo, ono to je skoro jedno, jaká "čína". Nějakou si vybereš (třeba tu od "našeho" dodavatele) a budeš ji prodávat místo levných "tradičních" značek za skoro stejné ceny jako ty "tradiční" a uvidíš sám, že většina lidí bude spokojených. Jen to musíš obalit správnou omáčkou.
sobota, 10. července 2021
 
Hrouda
Hrouda Ja totiž mam pocit ze se všichni pos.... Například stavebniny .......t prodávají se -2 až 3% a čekají na bonus za odběr je to všude v prd.....
čtvrtek, 8. července 2021
 
Hrouda
Hrouda Je to pravda, ale smutná pravda. Jen jsem chtěl znát tu značku cena jakou na ni máš mě nezajímá. Ja si ji odvodit od situace v celém sektoru . Ale jinak souhlas.
čtvrtek, 8. července 2021
 
roman
roman Ještě jedna věc k těm šlupkám: Když si jdu něco koupit, tak se mě nikdo neptá, jestli jsem ty peníze vydělal na šlupkách, na premiovkách nebo na těch "našich", ale pouze na to, jestli ty peníze mám. Taková už je dnešní doba. Za dobrou radu si toho moc nekoupím a tak prodávám i šlupky. Pokud je neprodám já, prodá je někdo jiný.
čtvrtek, 8. července 2021
 
roman
roman Hroudo, proč se nebavit o tom zde, na veřejném fóru? Jednoduchá odpověď. Protože tohle mohou číst i koncáci a koncákům musí být prd po tom, kolik mám na čem marži. Pro koncáka českého typu (a to je ta česká povaha) je jeho přáním, aby prodejce měl na tom co nejméně a koupí si trucem něco jiného. Snad to už nemusím (a ani nebudu) více rozvádět.
čtvrtek, 8. července 2021
 
Hrouda
Hrouda Proč se nebavit? Tady už není co podělat co se dalo, to už je dokonáno a už není nic. A možná že tím uděláš radost dodavatelům čínských šlupek. Když prozradíš jméno toho zázraku. Někdo mě říkal že nemám porovnávat moje nákupní ceny od dodavatele s internetem,ale já si nemohu pomoci . Je to v hajzlu, tak co to skrývat. Každéj žalud nakoupí pneu lépe po 4ks za čtyři roky než já po stovkách ročně.
středa, 7. července 2021
 
roman
roman Hroudo máš naprosto pravdu, ale dá se rozumně vydělat i třebas na "číně". Jen nevím, jestli je dobré se bavit na veřejném fóru na tohle téma "na plnou hubu". Lassa jsou vynikající pneumatiky s bezkonkurenčními službami pro koncové zákazníky a to, že pneuservisy mají z nich dobrou marži je pouze třešničkou na dortu.
středa, 7. července 2021
 
Hrouda
Hrouda Ahoj Romane. Prozradiš značku pneumatik na kterých se dá vydělat. LASSA tu známé a je to pravda na této se da vydělat. Je ještě nějaká jiná? Dik.
středa, 7. července 2021
 
roman
roman PM: 1) Mám v okolí několik servisů a nich nikdo není plátcem daně (na rozdíl ode mně), takže si nemohu dovolit vysoké ceny, jelikož pracuji z velké většiny pro "běžný lid", který tento fakt logicky nebere v potaz. Nicméně za "pětikilo" a podobné cifry rozhodně nepřezouvám. 2) Prodávám v naprosté většině jen ty pneumatiky, na kterých je dobrá marže. 3) Jelikož pracuji jen sám na sebe a důchod se blíží, tak přezouvám ve velké většině jen tu klientelu, která si kupuje gumy u mě. Nelukrativní zakázky již tu a tam odmítám. 4) I z ventilů a závaží je marže (a dost vysoká pokud to vyjádříme procenty). 5) Přesný poměr práce/marže jsem nepočítal, jen jsem to odhadl z účetnictví, takže odchylka cca 10% je možná, ale rozhodně mám víc z prodeje než z práce.
středa, 7. července 2021
 
PM
PM Tak jsem to ještě trochu přepočítal a pokud do prodejů započítám i marže z prodeje disků,alu disků, TPMS a duší, tak jsem opravdu kolem 35-40% marže a 60-65% práce. Ceny za práci mám spíš vyšší. Ještě by mě zajímalo ,jak jste do výpočtu započítali ventilky a závaží? Jako prodej zboží nebo do práce? Já to mám v ceně přezutí, který je tím pádem o něco dražší. Romane tvůj výpočet nechápu, buďto si bereš za práci tak málo ,že z ní máš jen 30-40% ,nebo musíš každému autu co přezuješ rovnou prodat nové pneumatiky...?? (nebo jsem to špatně pochopil). Ještě bych rád podotknul ,že dovoz vlastních pneu se snažím regulovat, jde to docela dobře a po dobrém (slušné vysvětlování výhod a sleva na přezutí pro lidi se staršíma pneu a nových pneu od nás). Každý rok dovoz novek na náš servis klesá, což je dobrý trend...Hezký večer všem.
úterý, 6. července 2021
 
hohencenda
hohencenda Včera pán s píchlou pneu přezouvá si doma píchlá nebyla jen ventilek toho za ty roky měl dost,řekll jsem mu že obdobné budou zbývajicí tři kola zatím nedorazil čeká až odejdou?
středa, 30. června 2021
 
Pneunm
Pneunm PM obrovské množství zákazníků si přezouvá doma a do servisu jedou jen když potřebují přezout nové pneu na disk...
středa, 30. června 2021
 
hohencenda
hohencenda Nové dovezené pneu nepřezouvám ani vlastní rodině viz.neteř nakoupila na netu strejdo přezuj ,nepřezul doma bylo rodeo od tchýně .
úterý, 29. června 2021
 
PM
PM Entr, nové pneu tak by pomer primu z prace/material byl 75/25 a to je idealni stav. Beru v potaz osobni pneuservis, nevim jak je to u nakladniho... nechapu tedy jak to delate, ze mate lepsi pomer.... provizi z pneu beru v prumeru 300
úterý, 29. června 2021
 
PM
PM Pokoušel jsem se dát dohromady nějaký výpočet ,pokud počítám že by si každý zákazník koupil jednou za 4 roky nové pnru
úterý, 29. června 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz