Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
karel
karel Bořku souhlas, Dělám 15"ocel bez mytí 1240,-Kč a 15"alu 4pásky závaží 1480,-Kč. Mimo sezonu při zakoupení nových pneu někdy poskytnu slevu 10%.A to je v okolí do 10km dalších cca 20 servisů s cenami hluboko pod 1000,-Kč. Je nutné nebát se a přidát se. čau jdu taky něco dělat
čtvrtek, 18. října 2018
 
BF
BF Na druhou stranu jsem si včera volal s kolegou z malého města a ten řekl, že od min. týdne zdražil průměrně 15-20% a je mu jedno jak se budou lidi tvářit. Zatím prý však bez jakýchkoliv problémů. Zdražil i uloženky a snaží se je tím i omezovat, aby nepřibývaly, protože mít na skladě stovky sad a pak třeba nemít lidi na pneuservise je velmi nebezpečné. je vidět, dle dodavatelů čehokoliv napříč pneu branže, že všechny lepší servisy prostě přitvrdili a pan Porsche který tady psal a někteří ho tady jako SJM řádně usadili a další podobní internetoví pokud budou něco chtít po pneuservisech profi ražení musí přitlačit na pilu a zaplatit. Svou kvalitní síť nemají šanci vytvořit ani kdyby se probrali ze snu ve kterém stále nesmyslně žijí. pojďme raději pracovat, lidi jsou, gumy kupují, tak ať to odséjpááá.
čtvrtek, 18. října 2018
 
BF
BF Karle, ty jsi na to mákl(((-: Ale teď vážně. Podle mne odpovídající minimální cena poctivé pneuservisní práce v současnosti na plechové disky 15 včetně umytí kol, nových gumových ventilů a 8 nových závaží je někde kolem 1000,-kč. Běžně vidím i u mne že se to tady látá za 350,- se starými závažími s kyblíku přebrané, ventily nevyměněné a umyté kola jsou naposledy někde při dešti. Tak to prostě je a už to neřeším, vidím pak v zimě desítky defektů kdy tito blbci už mají zavřeno a nedělají a ti lidé pak zjístí , že jim třeba nevyměnili ventil. A já jim říkám, vidíte byli tam při přezutí na zimu super levní na úkor kvality a teď máte zničenou gumu a bude Vás to stát mnohem více než když by jste to přezuli jak se má. Že to nevíte jak to má být je nezlobte se na mne vaše věc. Vy jste řešili cenu a teď máte škodu mnohem větší a musíte si koupit už 2 pneu, protože výškový rozdíl je tak velký že to na nápravu nemůžete ani dát. A těch případů v zimě mám xxx. A tak tu žijeme.
čtvrtek, 18. října 2018
 
karel
karel Já už vím, to je asi cena za jedno kolo.
čtvrtek, 18. října 2018
 
BF
BF Já myslím že pán Porsche jak má přezdívku, který článek inicioval a řídil podle sebe je stále a pořád mimo realitu dnešních dní. Asi spoléhal na psí boudy, vlčí doupata a plechšopy kde se topí max. vyjetým olejem a kde se zastavil čas před 15-20lety.
středa, 17. října 2018
 
roman
roman Pravděpodobně se autor slov o ceně přezutí pneumatik domnívá, že v prosinci, kdy snad zbude čas i na pneumatiky z netu, budou mimosezónní slevy.
středa, 17. října 2018
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Taky mne to překvapilo si asi dělají srandu že? To zase budou kecy jako by to byl předpis kolik to má stát . Tu cenu vytvořil asi někdo kdo to dělá vlastníma rukama každý den .
středa, 17. října 2018
 
karel
karel Zas ENTR. Pokud tím myslí z osy na osu tak je to OK , pokud dmvo tak je to směšné.
středa, 17. října 2018
 
karel
karel Zdravím všechny poctivé gumaře.Díval jsem se na BIBův odkaz a nevím co si mám představit pod slovy "Na výměnu 15 a 16palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč." Myslí se tím z osy na osu nebo vyv. a osa a nebo dem,mont,vyv,osa??
středa, 17. října 2018
 
hohencenda
hohencenda Bf a spol pokud nezdražíme práci a nepostavíme se přezouvání netu pneu, ted´další příležitost bude až po příští ekonomické krizi,tak to vidím já P.S. Díky za tvé články.
pondělí, 15. října 2018
 
BF
BF Hezký sobotní večer přátelé gum. Gumový pse já obdivuji všechny kdo sáhnou na gumu a udělají malý zázrak. Umějí je perfektně přezout, bezpečně opravit, špičkově vyvážit. Je mi jedno zda je to Roman, Bib, Čenda, Karel či Hrouda s manželkou před kterou klekám co ta dokáže na svém servise. Vážím si všech majitelů pneuservisů kteří smrdí gumami a umí se k nim postavit. Neuznávám ty šéfy servisů kteří gumu tak max. vidí v regálu a jsou za stolem s klávesnicí chytří jak rádio, ale ve skutečnosti jsou kolikrát blbí jak troky. Tam nemám úctu ani slitování a i takové pneuservisy tady bohužel jsou. A k tomuhle co jsi napsal--- Opravdu je nutno aby tomu neustálému ponižování byl učiněn konec. Prostě naučit si vážit těch kteří napříč profesemi svou práci odvádí v co možná nejlepší kvalitě pro vzájemnou spokojenost--- mohu jen říct, že to je krásně myšlené a hlavně bezesporu pravdivé. Já když vidím kohokoliv k práci zodpovědně se k ní postavit, mám dobrý pocit, že jsou tady lidé kteří svému fochu rozumí. Je jedno zda topenář, elektrikář, zedník nebo pneuservisák. Všichni jsou potřební a pokud svou práci odvádějí co nejlépe pak je to pro všechny jen dobře. Jinak tenhle sluneční týden jasně ukázal, že firmy už většinou polehoučku naběhli na přezouvací systém a nemají problém s tím, že se už musí obout do zimních. Jedou přesně podle objednávek. Teploty atakuji rekordy a tak ostatní lidé z ulice vyčkávají. Není se čemu divit. Bude to však boj, bude to až děsivé jak to najednou ze dne na den vypukne. Ale to je už náš úděl a tohle jsem si vybrali sami, tak si nemůžeme na zrovna tohle stěžovat. Stěžovat si můžeme a musíme na jiné věci, ale zrovna dnes už nebudu zabředávat do věcí které všichni známe a řešíme každý den na svých servisech. Přeji hezký zbytek sobotního večera všem rozumným v oboru a především pneuservisákům.
sobota, 13. října 2018
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Romane smekám před tím že zvládáte sám pneuservis a všem kteří bojují sami s jedním stáním i jako já přeji krásný víkend a hlavně pevné nervy a zdraví . Často slyším zákazníky jak jsou unavení jen nakládkou svých obřích kol do vozů a nechápou jak tuto těžkou práci můžeme dělat celý den bez následků na zdraví . Nicméně po nás by chtěli abychom to dělali za pusu a k tomu úsměv . Opravdu je nutno aby tomu neustálému ponižování byl učiněn konec. Prostě naučit si vážit těch kteří napříč profesemi svou práci odvádí v co možná nejlepší kvalitě pro vzájemnou spokojenost .
sobota, 13. října 2018
 
roman
roman Omylem ENTER... Vždyť naše výzva "neboj se, přidej se" se právě týká jen těchto zákazníků, které tady slangově nazýváme kolenovrty.
pátek, 12. října 2018
 
roman
roman SJM: Pravděpodobně máš na mysli tuto část mého příspěvku: "Až se ochladí, nastane ultramazec. Nebojte se, přidejte se!! Bez nás budou kolenovrti v zádeli s jejich novým obutím." Těmi kolenovrty nemyslím běžné řidiče, ale ty zákazníky, kteří si zakoupili gumy na netu a jsou do pneuservisu s přáním okamžitého a levného přezutí.
pátek, 12. října 2018
 
SJM
SJM Romane, tady bych se řidičů, zcela výjimečně, lehce zastal. Že servis není nafukovací, o tom není sporu a jak to bude probíhat, lze také již předpokládat, bohužel. Také je ale faktem, že výrobci léta masírují řidiče s teplotou +7°C, jak je nezodpovědné na jaře a v létě jezdit na zimní, že brzdná dráha se dramaticky prodlužuje, opotřebení roste atd.. Dnes při návratu z práce, ještě v 19.00 ukazoval mě teploměr 18°C, cesta 24°C a do toho předpovědi, že teploty vydrží do konce měsíce, ranní teploty 11-13°C. Pokud předpověď vyjde, je třeba se připravit na peklo v listopadu. Včera mě zaujala zpráva na ČRo1: Inflace v září meziročně zpomalila na cca 2,3%. Za zpomalením stojí pokles cen jízdného pro seniory a děti a pokles cen zájezdů.Proti tomu takové prkotiny, jako je růst cen phm, energií, potravin a bydlení. Také jsem potkal chlapce, který pracuje na turnusy a chodíval ve volnu pomáhat na jeden servis, na sezónu si bral i dovču 2 týdny. Na otázku, zda se již chystá zase, pravil, že nikoliv, že jezdí s tím monstrem co vyorává cukrovou řepu. To za 260Kč/h, cca 12 -14 h denně, tj. nějakých 3.600 denně. Pravil, že to není selanka, ale podle sezóny na servise je to pohoda a že by tam již nešel.
čtvrtek, 11. října 2018
 
roman
roman BF: Přesně jak píšeš: "... ať servisy mezi sebou komunikují, bude to podle mne přínosem." Bohužel "válka gumařů" v řadě oblastí způsobila, že to funguje spíše přesně obráceně a to je i jedna z příčin současných problémů naší branže. Pro řadu servisů se vedlejší pneuservis úhlavním nepřítelem než spojencem. Gumy, disky s TPMS ventily se i u mně prodávají dobře, ale na přezutí většina lidí hulí. Až se ochladí, nastane ultramazec. Nebojte se, přidejte se!! Bez nás budou kolenovrti v zádeli s jejich novým obutím.
čtvrtek, 11. října 2018
 
BF
BF Dobrý čtvrteční večer přátelé gum. Sluníčko svítí a lidičky vyčkávají jak jen můžou. Zodpovědni jsou řidiči svých úplně nových vozů a tak letos plechové, al. disky i senzory jdou překvapivě dobře. K tomu nové gumky a tak aspoň něco v tomto krásném teplém počasí jde jak má. Až se to zlomí bude na servisech peklo a s přibývajícímy dny do konce měsíce se krátí čas který zůstává mnohým na přezutí. Všechny firmy většinou chtějí být přezuty díky vyhlášce k 1.11., ale samy bez upozornění se nesnaží nic udělat a pak si jen myslí že teď hned je někdo přezuje. Nepřezuje a není na to ani šance pokud je pneuservis včas neupozorní a nenabádá k tomu, že on pak nebude na ně čekat a bude brát lidi kteří jsou zodpovědni a už se třeba dávno objednali. Sám jsem v září obeslal firmy že pokud se neobjednají včas budou odsunuty až po těch co se objednali před nimi a že kapacita je vždy dána a nelze ji nijak nafukovat a už vůbec ne tím že bude někdo dělat do noci na dílně. Tohle dávno skončilo a je jiná doba. Odsud podsud to jde a pak máš smůlu, počkéj si až bude volno. Měl jsi šanci a že jsi ji nevyužil je tvoje chyba. Hodně firem velmi pružně reagovalo, protože sami vědí že lidi prostě nejsou a nebudou jen tak brzo a tak jsem rád že jeden email dokáže někdy divy. A teď jinam odskočím slovem. Velmi mne potěšilo když kolega v nedalekém městě objel 8 pneuservisů a ukázal nový systém v sezoně s novými cenami. Všichni do jednoho byli rádi, že udělal tak razantní krok. A ještě větší radost jsem měl když mi včera kolega z nedalekého městečka zavolal, že se tři hlavní pneuservisy setkali a rozebrali situaci která je a už brzo nastane s vlnou hladových supů na přezutí. Shodli se na zdražení a jasnými věcmi, do blízkého budoucna. Mám radost, že z nich teď hodně nespí a že mnozí nacházejí společnou cestu, protože si dobře uvědomují o co se tady a teď hraje. Jde o budoucnost jako takovou. Jak často říkám, ať je toho jen víc a jen houšť a ať servisy mezi sebou komunikují, bude to podle mne přínosem. Tak přátele -do toho!
středa, 10. října 2018
 
hohencenda
hohencenda Romane za ceny toho net pneuservisu bych nedělal,na net v sezoně peču.
úterý, 9. října 2018
 
BIB
BIB Díky za odpovedi Romane a Bořku. Tuto sezonu ceny nechame jak jsou nastaveny, tedy nadprůměrně vysoké vůči konkurenci v našem maloměstě :-)
pondělí, 8. října 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz