Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
hohencenda
hohencenda Hroudo mám za tebe a tvou drahou polovičku radost že frčíte.
středa, 8. dubna 2020
 
Hrouda
Hrouda Mám já : jezdí to jako blázen, hlady neumřeme a nemusím se spoléhat na stát. To je super
středa, 8. dubna 2020
 
Pneunm
Pneunm Nemá někdo třeba taky nějaký dobrý zprávy?
středa, 8. dubna 2020
 
Shambo
Shambo Studny jsou suché. Břehy Orlíku ... kameny a bahno.
středa, 8. dubna 2020
 
SJM
SJM Když jsem dole zmínil automobilky, jejich situace nebyla růžová již posledních pár roků, to tak trochu viděl každý, kdo se trochu zajímal. E mobilita se čím dál více ukazovala jako slepá cesta a ti, co udávali směr vypadali, že jsou slepí i hluší. Jsem velmi zvědav, co bude dál, ale v nastalé celosvětové krizi asi E Citigo za 0,5 milionu a podobní 2x i 3x dražší, prodejním trhákem bez masivních dotací asi nebudou. Uvidíme, jak se vlády vypořádají s miliony nezaměstnanými, přežívajícími živnostníky, krachujícími firmami, sanací velkých a strategických firem, které budou produkovat zboží tak drahé, že bez dotací si je nebude moci téměř nikdo dovolit. V boji s corona jsme úplně zapomněli, že vedeme také boj s kůrovcem, který je vedlejším produktem boje se suchem, které vzhledem k průběhu zimy i počátku jara má našlápnuto k pořádné ofenzívě, tzn. že ceny plodit mohou vystřelit až někam ...... Když slyším, kolik lidí vážně řeší, kam na dovču, dokazuje, že nepochopili nic.
středa, 8. dubna 2020
 
SJM
SJM Já má zase skvělé zprávy -Vláda uvažuje o vzniku „konsolidačky 2.0“ Vláda Andreje Babiše přemítá nad zřízením státního fondu, jenž by pomohl strategickým firmám, které se dostanou kvůli krizi vyvolané světovou koronavirovou pandemií do potíží.„Pomoci bychom mohli buď kapitálem, nebo půjčkami. Variantou je i návrh kolegy Havlíčka na vstup státu do podniků, které se ocitnou v problémech. Nebráním se tomu, musíme to ale pečlivě zanalyzovat. Musíme vyhodnotit strategický přínos pro zemi,“ dodal s tím, že taková podpora státu by se mohla týkat například koupě určitého podílu v aeroliniích. Zmínil, že uvažovat se dá třeba o pomoci česko-čínské letecké skupině Smartwings, pod kterou spadají aerolinie ČSA. Jejich spolumajitel Jiří Šimáně v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že společnosti by pomohlo, kdyby se za ni stát postavil například při vyjednávání úvěrů.----Česká klasika. Jestli dát OSVČ o 5 tisíc víc či míň, o tom vláda týdny a sněmovna dlouho do noci a samozřejmě se najde 100 důvodů, proč nepřidat. Když přijdou na přetřes tzv. strategické podniky, akce proběhne v tichosti. Dokud podniky mají zisky, rozhodují majitelé, akcionáři a tátu jim nemá do toho co mluvit, ale jak se vyskytne problém, rychle si vzpomenou na stát. Tady nemám konkrétně na mysli automobilky, protože těm EU mydlí schody již několik let.
středa, 8. dubna 2020
 
Shambo
Shambo Co nového u Michelin: pozvolna a velmi omezeně bude zahajovat výrobu ve Francii. Ale abychom si mohli představit situaci ve výrobě a na trhu: budou vyrábět pouze agro pláště a industriální pnue, ke strojům povolají do 10% zaměstnanců. Nemám jiné lepší zprávy.
středa, 8. dubna 2020
 
Shambo
Shambo Co nového ve světě: Pirelli prognozuje snížení světového HDP o -2,8%. Což znamená, že odhadují celosvětově snížení spotřeby osobních pneumatik o odhadem jednu pětinu jak v prvovýrobě, tak na trhu náhrady.
středa, 8. dubna 2020
 
Shambo
Shambo Obávám se, že větší část OSVČ se v tom ztratí i po tom neuvěřitelném zavnímání.
úterý, 7. dubna 2020
 
SJM
SJM Rozkolísaná vláda-jak košatý je ten český jazyk. Na sc sítích se používá poněkud jiné výrazivo. Mě zaujalo, jak paní ministryně financí "zavnímala, že v těch opatřeních se velká část OSVČ nenašla". No není to nádhera? Velká část OSVČ se vyjadřovala poněkud prozaičtěji, že ta opatření byla úplně na ......(něch si domyslí každý co chce).
úterý, 7. dubna 2020
 
Shambo
Shambo Několk poznámek k opatření vlády na podporu drobných a středních podniků a OSVČ: 1/ vláda (a nejen zde) zkouší metodu pokus x omyl x pokus 2 x omyl 2.3..4.... 2/ vláda je tak rozkolísaná, že její rozhodnutí je možno ovlivnit i tlakem a nesouhlasem přes sociální sítě už po dvou třech dnech od vyhlášení opatření.3/ Bůh s námi a pryži zdar :)
úterý, 7. dubna 2020
 
Shambo
Shambo Co nového ve světě: byla zvěřejněna první data o poklesu výkonu dopravců v Evropě. Už nyní je jasný odklon od dálkové dopravy k regionální. Za březen bylo zjištěno toto snížení výkonů dopravců v různých zemích EU: Evropa celkem je na 68% objemu doprav ve srovnání s minulým rokem, Itálie - 55%, Španělsko - 54%, Německo - 89%, Francie - 37%, Velká Británie - 59%, Holandsko - 74%, Polsko - 72%. Good luck všem.
úterý, 7. dubna 2020
 
roman
roman Ďábel bývá ukryt v detailech - z jedné diskuze na netu (cituji) - "je zajímavé že se nikde nepíše o tom že když požádáte o tuto pomoc automaticky nedostanete slevu na poplatníka (24800 tuším) = takže tento dar je jako vždy NIC ! " => Takže uvidíme zítra, ale je dost možné, že to bude realita. Už jsem se lekl, že by stát něco OSVČ daroval.
pondělí, 6. dubna 2020
 
jenicek
jenicek Já od 1.4. Prezouvam.."BEZKONTAKTNĚ" jak to jen jde... Většinou se kontaktu stejně nevyhnu... Hrozně rád bych to dělal v nejvyšším bezpečnostním režimu o kterým nejspíš víte pokud jste v ampneu.. Nebyl by problém, protože se zabýváme i čištěním aut. Ale u nás to většina bere na lehkou váhu. Všichni vidí, že nakažených jsou u nás 2 lidi a 14 dní nikdo nepribyl.(PŘITOM KAZDY VÍME JAK TO JE.. NAKAŽENÝCH MUZE BÝT MNOHEM VÍC) A kdybych trval na čištění ozonem na každým autě tak mě většina pošle do háje...tak riskuju
pondělí, 6. dubna 2020
 
hohencenda
hohencenda SJM Krásný článek jako vždy, zvedl jsi mi neuvěřitelně náladu,to jsem se dlouho tak od srdce nezasmál ještě že mám uši jinak by se mi huba asi roztrhla.Jinak vespolek máte již otevřeno nebo ještě zavřeno? Mě už lidi skoro nadávaj kdy už budou moci přijet že jim pneu tečou před očima jako polárka(zmzlina pro mladší).
pondělí, 6. dubna 2020
 
SJM
SJM Čendo, nepropadej trudomyslnosti. Četl jsem nedávno něco od Kovandy. Prorokoval, že některé obory se posílí, např. určitě zdravotnictví, výroba léků, testovacích sad, ochranných pomůcek, desinfekcí, výroba a zpracování potravin. Na některé bude dopad negativní, jako např. letecký a automobilní průmysl, letecká přeprava, cestovní ruch, hotelnictví a restaurace, pozemní přeprava osob a zboží, hutnictví a dobývání nerostů, zpracování železa, výroba strojů a zařízení. O pneuservisech ani zmínka. P.S. Mluvil jsem v sobotu se známým, byl 15 roků OSVČ. Pravil: Já byl takový kok..t, že jsem nešel na úřad dávno. Dnes mám 2x týdně 8h a celý měsíc za 100%. Když jsem nastoupil (2 roky), dal jsem si předsevzetí, že nebudu s prací kvaltovat, ale hlavně kvalitně. Podřízení se na mě měsíc divně dívali, aby pak přišla delegace mě sdělit, že takové pekelné tempo, tak to teda ne, že jsou také jen lidé. Dneska jedu na 25%, co dříve jako OSVČ, čistá hlava, pravidelný příjem nad rep.průměrem a beru 1/2 léků co dříve.
pondělí, 6. dubna 2020
 
hohencenda
hohencenda Otázka covidu není jestli ho dostanu otázka je už jen kdy ho dostanu,Hurá nemusím šetřit na důchod mám tolik chronických problému že pokud covid dostanu stejně důchodu nedožiju a pokud tak už stejně žádný nedostanu protože na něj stát mít nebude.
pondělí, 6. dubna 2020
 
hohencenda
hohencenda Po dnešku se nedivím že (pražáci nevím jistě jestli jsou to rodáci) zkrátka lidé volně pobíhajiící po Praze jsou všude tak oblíbený. Senior roušku pod bradou na špacíru nebo u obchodu, toho samého jedince jsem viděl již několikrát,mladý muž ve frontě u trafiky zcela bez roušky arogantní chování Já roušku nenosím to nepotřebuju vyřvával, za takový HOVADA se opravdu stydím,jsem z pražské periferie ale co je moc to je moc.
pátek, 3. dubna 2020
 
SJM
SJM Před hodinou jsem u pokladny v potravinách vyslechl takový rozhovor dvou žen ve věku 30-40 roků. Jak to u vás vypadá, kolik dostalo padáka? Asi 300. A kolik vás tam je. Asi 530 a jak u vás? U nás 200 z asi 400. Co budeš dělat? Nevím, asi se půjdu pást. Ty nejsi kmenová. Ne. A jak jsi tam dlouho? 10 roků. To ale není možné. Je, každý rok nám změnili na oko jako agentůru, pro kterou děláme. Smlouva vždy na jeden rok. Tak to máš blbé, nám po dvou letech, kdo se osvědčil, toho převedli do kmenových, že v Belgii se to tak dělá. A vy patříte komu? Náš majitel je Čech. Hm, tak to tě lituji. Pak se otočily ke mě. Pane, myslíte, že ty automobilky se zase rozjedou? Určitě, ale nikdo neví které, kdy a jak.
pátek, 3. dubna 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz