Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
Pneunm
Pneunm Je mi jasný že mi za to vynadáš ale dělal jsem celý auto, taková je tady cenová hladina. Tlačím to každoročně nahoru ale nemůžu být dražší než velký servisy.
sobota, 30. května 2020
 
Hrouda
Hrouda Krásný nedorozumění. Musíš víc artikulovat. A co jsi mu dělal osu? Máš štěstí že máš kluky. Já mám dve holky ,ale šikovný.
sobota, 30. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Tak jsem dnes vzal kluky do práce, zákazník platí, říkám 640 dává mi tisíc a dvě pětistovky, rozuměl 1640. Nakonec mi nechal 700 a půl hodiny přijel a ještě přivezl dětem maliny a borůvky:)
sobota, 30. května 2020
 
roman
roman Též nejraději prodávám to, na čem mám největší zisk. Bohužel ne každý se nechá zpracovat pro nákup "mých" značek. Na druhou stranu je lepší prodat alespoň něco za menší zisk než neprodat nic. Ze všeho je ale nejhorší srážka s extra vyčůraným hmyzákem. Pak je nejlepší vzít si do ruky repelent, aby si šel bzučet někam jinam, nebo v ceníku okamžitě zaměnit Kč za € s kurzem 1:1, aby hmyz poznal, že za práci rukami se musí královsky platit.
čtvrtek, 28. května 2020
 
SAB
SAB To je tak kouzelné prodávat privátní značky to pak člověk z práce odchází domů maximálně spokojený , že mu to jeho podnikání dává smysl.
čtvrtek, 28. května 2020
 
Pneunm
Pneunm No jestli mu to nepřijde trošku blbý a prej jo :D Jinak mu to samozřejmě zlikviduju, nehodlám si kvůli čtyřem gumám přidělávat starosti.
čtvrtek, 28. května 2020
 
karel
karel Pneunm, co jsi mu nato řek?
čtvrtek, 28. května 2020
 
Pneunm
Pneunm To je ještě dobrý, mě dnes volal jeden co si to koupil na netu, přezul si to jinde a ode mě chtěl JEN likvidaci :)
čtvrtek, 28. května 2020
 
hohencenda
hohencenda Přišel pán a povídá byl jsem u vás na podzim přezout potřeboval bych letní(,školení o výhodách nákupu pneu u mě jsem mu udělal na podzim) říkal jste že je seženete sedl jsem k poči a sdělil mu cenu. Pán koukal do svého telefonu a povídá tak to si je přinesu a vy mi je jen přezujete , tak jsem mu prozradil sládké tajemství že tedy musí jinam....
čtvrtek, 28. května 2020
 
SAB
SAB Bingo Romane celou dobu o tom píšu. Napsal jsi to moc pěkně, co se týče zkažených značek ať si každý prodává co chce je to jeho volba prodat pneu jen proto aby měl práci ať si to dělají je to jejích věc,ale mršit ceny v sítí kde je domluvená doporučená cena se slevou max. 20% tak je to magor,ale bohužel co mám info tak jich je většina. Tak jak to psal Karel umí prodávat pouze cenou a tím pádem nám kurví i tyhle značky.
čtvrtek, 28. května 2020
 
roman
roman Pokud někdo mrší i to, co se dá sehnat pouze v nějaké privátní prodejní síti, tak je s odpuštěním magor a měl by být z takové sítě za tohle jednání vyloučen. Toť můj názor. Pokud se nějaký prodejní kanál dohodne se členy, že max. možná sleva koncákovi je 20%, tak by to mělo být pro všechny členy sítě zákonem, přes který nejede vlak. Ale uznej, že je spousta lidí, kteří si privátku nekoupí za žádnou cenu, ani i kdyby byla skoro zadarmo. Takže někdy se holt musí zalovit v regálu s byť nelukrativními, ale známými značkami pneumatik, byť jejich ceny jsou totálně (dosaď si sám).
čtvrtek, 28. května 2020
 
SAB
SAB Romane ty jsi mě nepochopil celou dobu se bavím o privátních značkách na ,kterých mají místní diskutující velkou příležitost generovat pěkné zisky,nicméně i přesto jsou tady takový,kteří to pořád nechápou.Já zkažené značky neprodávám už z principu a již 10let prodávám to co chci prodávat já.Vysvětli mi proč tito prodejci kazí i privátní značky proč to dělají?Je těch značek zkažených málo?
čtvrtek, 28. května 2020
 
roman
roman SABe, ještě jedna drobnost. Na kšeftu se podílejí vždy minimálně dva lidé. Jeden je prodávající a druhý je kupující. Prodávají chce prodat produkt za co nejvíce peněz, ale druhý musí tu cenu akceptovat. Někde to je tak cenově (dosaď si sám), že pokud chceš vůbec něco prodat nebo přezout, musíš ubrat z "tvých" cen. To je holt realita. Cena, která je akceptovatelná v místě ABC je zcela neakceptovatelná v místě XYZ. Nemyslím si, že tvé tvrzení, že to nechápou ani místní diskutující se zakládá na pravdě.
čtvrtek, 28. května 2020
 
Pneunm
Pneunm SAB záleží taky na regionu a konkurenci, jsou místa kde bys s takovými cenami nepochodil.
čtvrtek, 28. května 2020
 
roman
roman SABe, nezapomněl jsem. Ty jsi ten příklad "2", jen máš dosazeny jiné (vyšší) zisky. Hodnoty zisků jsem uváděl pouze jako příklady, jak někdo kalkuluje své ceny, ale princip složení tvorby zisku máš z obou činností (neboli máš zisk jak ze zboží, tak i z práce v docela podobném poměru). Není problém si dosadit čísla 0/3000; 1500/1500; 3000/0.... Pokud to zákazník akceptuje, tak proč ne.
čtvrtek, 28. května 2020
 
SAB
SAB Romane krásně jsi mi nahrál, protože jsi zapomněl napsat příklad 4. To je moje strategie , kterou už 10 let dělám a to že na pneumatikách vygeneruji 1500,- a k tomu přezutí 1000,- takhle je to správně a pak pneuservis pěkně prosperuje. Tudíž , když servis bude tyto pneumatiky prodávat za doporučenou cenu tak bude generovat zisky, ale jsem smutný z toho, že většina servisu to nechápe (mimochodem i místní diskutující) a okrádá sama sebe a stěžují si na situaci v naší branži. V první řadě by měli začít sami u sebe aby něco změnili, když už mají příležitost prodávat privátní značky na, kterých můžou generovat pěkné zisky.
čtvrtek, 28. května 2020
 
roman
roman Stejně jako každý zákazník je jiný, tak i pneuservisy mají různou strategii. Nebudu to více komentovat, každý chceme "žít", jen uvedu příkladem 3 modelové pneuservisy, kde 1) má na pneumatikách 1500 a práci nabízí zdarma 2) má na pneumatikách 750 a 750 stojí přezutí 3) má pneumatiku "za nákup" a přezutí stojí 1500. Jde říci, že výsledná cena bude pro zákazníka vždy stejná, jen se liší způsobem zisku 1500Kč. Ovšem jsou zákazníci, kteří si to koupí u 3) bez přezutí a přezutí budou chtít u 1) nebo u 2). A záleží jen na 1) a 2), jak se budou "bránit", aby též vydělali "svých" 1500Kč, popřípadě aby si to zákazník zakoupil u nich. Pokud vám situace 3) připomíná shopy, tak tam je jeden velký rozdíl. Ten pneuservis alespoň nabízí u sebe přezutí, ale ten shop nikoliv. Hezký večer všem rozumným gumařům.
středa, 27. května 2020
 
jenicek
jenicek To jsi dobře vystihl romane
středa, 27. května 2020
 
roman
roman Každý zákazník je trochu více či méně odlišný. Někdo je rád, že mu něco dobrého doporučíš a bude ti věrný, druhý kouká jen po ceně a nic jej nezajímá, třetí chce tuto konkrétní gumu a za co nejméně atd. Čtvrtý četl v testu a chce jen tyto 2 značky, pátému je to jedno a chce to ihned, šestý má nějaký cenový limit a nechá se zpracovat i o chloupek výše a tak bych mohl pokračovat. Asi se nedá zavděčit všem naráz.
středa, 27. května 2020
 
karel
karel SABe,oni musí být levnější než ten vedle, jinak to neumí prodat. Některé servisy neprodávají a ani nenabízí zimní pneu značky XY a ZZ ,ale říkají máme zimní pneu za 1000,- a za 1200,-Kč, kterou chcete.Takže oni neprodávají pneumatiky, ale prodávají těch 1000,-Kč a zákazník na to slyší a to je ten problém. Uvědom si , že někdo neumí nebo nechce zákazníkovi vysvětlit jaké přednosti má ta a ta pneumatika, tak jediná možnost jak prodat, je jít přes cenu a přesně to oni dělají a nikdo si neuvědomuje, že okrádá sám sebe. No a s tím bojujeme už mnoho let a ještě mnoho let bojovat budeme.
středa, 27. května 2020
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz