Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
hohencenda
hohencenda Tak první problém vznikl když ještě na pneumatice byl slušný rabat že někteří oslové v oboru přezouvali zadarmo.Další problém je v tom že pokud platím nájem nebo jsem koupil pozemek a vybudoval na něm pneuservis zřejmě každý normální člověk předpokládá návratnost vložených peněz spolu s nějakým adekvátním výdělkem proto to šel dělat jinak by zařezával v nějaké montovně.Za další je obrovský rozdíl mezi přezutím od osla a od pneuservisáka který ví co dělá a práce ho baví či je dokonce jeho koníčkem..Pokud přijede zákazník k oslovi ten sundá kola z vozu sundá pneu z disku nazuje jiné hraje si na to že umí vyvžovat nandá zpět a hotovo bude cena vždy menší přezuto relativně rychle ale výsledek paskvil.Pokud ale přijedu do pneuservisu kde se mě nejdřív zeptají jak dlouho si budete nechávat vúz?Jakým stylem jezdíte? Co od pneumatiky očekáváte?Kolik kilometrů najedete za sezonu v jakém prostředí a provozu ?Zákazník najede do hezké dílny kde nezvedají jeho vůz za prahy heverem který má ožužlané gumové patky tak že jde kov na kov.Sundají kola kvalitně a dobře umyjí, sundají šetrným způsobem staré závaží z disků včetně zbytků lepicích pásek po starých vyvažování u oslů.Očistí dosedací plochu kola na voze.Očistí dosedací plochu disku sundají pneumatiku aniž by zdrápali disk nebo roztrhli patku očistí dosedací plochu pneumatiky na disku vymění po kontrole eventuelně celý ventil včetně vyčištění jeho dosedcích ploch,namažou pneumatiku přípravkem na pneumatiky ne olejem nebo zbytky saponátů eventuelně nasucho.Umí kolo správně nahustit a vyvážit tj. optimalizace závaží na jedné straně jedno závaží a ne jak zvykem v těchto krajích staré závaží necháme a další přidáme pak je na jedné straně disku třeba i 5, 6 celků závaží.Kolik oslů se při přezutí zákazníka zeptá Máte rezervu? Ano O.K. tak ji dofouknem.Kvalita používaných strojů k práci a používaných spotřebních materiálu hraje v ceně též významnou roli samozřejmě že pokud někdo pracuje takto nemůže přezouvat stejně rychle jako osel,Za další pneuservis musí vydělat v sezoně na zbytek roku pokud zákazník má defekt mimo sezonu taky nebude chtít čekat do další sezony,ale chce aby pneuservisák mu byl ku pomoci.Tak z mého pohledu průměrná cena by šla počítat jen z průměrně dobře odvedené práce.P.S. |Za mě mám rád řizky a chutí si je v neděli dám pokud někomu stačí párek s chlebem je to jeho věc.
středa, 9. září 2020
 
roman
roman On ten náš obor je trochu specifický. Telku jen zastrčíš do zásuvky, gumy ale musí někdo přezout a vybavení na to není nejlevnější a navíc je to i namáhavá práce. Pokud chce někdo prodat zboží bez servisu, tak musí být levnější než ten, který provozuje i servis. To tak je a pneuservisy na tuto skutečnost dlouhou dobu nezareagovaly resp. zareagovalo jich jen pár... Přitom se bez nás hmyzáci neobejdou. Jen musíme naše "zbraně" umět patřičně využívat.
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma SAB: aaawww :(( to mne opravdu strašně mrzí... Ještě že se to neděje ve 100 % dalších oborů :( umění dobrého obchodníka je: dlouhodobě vydělávat, dávat práci lidem, neporušovat zákony... A že něco prodávají levněji? Mají menší náklady... Můžou si to dovolit. Ale jako jo... Moc velká křivda se děje. Ale prosím - ber to tak, že bez tebe se ti zákazníci stejně neobejdou.
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma: Ano máš pravdu jsem nespokojený přesně s tou Vaší cenovou politikou e-shopu prodáváte zboží se ziskem nula-nula-nic a samozřejmě koncoví zákazník logicky žádá tuto cenu i v servisu a tím pádem je to vaše práce, že jste pokřivili tento trh a s tímto Vaším přístupem online prodejců jsem velmi nespokojený .A aby jste něco vydělali tak to naháníte pouze objemama s nulovým ziskem. Myslíš, že tohle je umění dobrého obchodníka? Podle mě umění dobrého obchodníka je prodávat zboží s adekvátním ziskem. Už víš proč jsem nespokojený?
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma roman: jasný. Jako ono je to mrtě námahy a alespoň ze začátku je třeba dost srdcařů a tahounů, který si to vezmou za svý... Ale pokud řešíš technikálie, jako co právník dovolí, a co ne... tak to jsou jen technikálie. Když si ze začátku namyslíš, míň nebo víc konkrétní cíle, jaký by měla oborová organizace plnit, dá se k nim nějakým způsobem dycky dostat. Právě proto je součástí podobných organizací i právní poradenství (přítelkyně je dentální hygienistka a nemůže si členství v podobný organizaci vynachválit, protože školení, aktuální info z oboru, zmiňovanej právník, výhodný nabídky zboží od výrobců, online tržiště, pracovní nabídky, ...). Jakože, pokud něco řešíš s právníkem, tak ne ve smyslu "můžeme tohle?" ale "jak to udělat, abychom mohli tohle?" :D
úterý, 8. září 2020
 
roman
roman eguma: Ono to dá skoro nastejno, i když se to liší... O tom cechu pneuservisáků jsem tady psal asi před 2 roky, ale došli jsme k závěru (pokud mě paměť neklame), že by to bylo v rozporu se současnými zákony a ÚOHS by s námi zaklepal jak užíváním. Pokud tam uvedeš do pravidel něco jako je minimální cena, tak tancuješ na hodně tenkém ledě. Ano, za První republiky to tak fungovalo a bylo to legální. Houska od pekaře bude stát minimálně XX haléřů, ale můžeš si jí posypat čím chceš... Ale teď? Nevím... Nevidím to reálně.
úterý, 8. září 2020
 
karel
karel tady je ale nic se neděje - https://www.spolecenstvovulkanizeru.cz/index.html
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma roman: nemyslím odbory... ale nějakou oborovou (nebo cechovní :)) organizaci, která by nastavovala nějaký kvalitativní standardy, poskytovala třeba i právní poradenství, řešila "černý" pneuservisy, mohla by dávat nějaký "razítko kvality", když to přeženu... sám určitě vymyslíš dost dalších věcí, který by mohla dělat (včetně nějakého job portálu)... Zároveň by mohla nastavovat něco jako je minimální cena, kterou by bylo nezbytný držet... atd. Zároveň při určitý velikosti může dojednávat nějaký obchodní nabídky pro zapojené pneuservisy... jakože, je škoda, že nci takovýho není.. nebo o tom alespoň nevím :)
úterý, 8. září 2020
 
mensa
mensa Zdravím diskutující na našem webu. Ve čtvrtek 10.10. od 12h pořádáme neformální posezení gumařů spojené s obědem v restauraci Velká Chuchle (závodiště). Pokud má někdo cestu do Prahy nebo je blízko a má zájem si popovídat s kolegy z branže, napište mi nebo zavolejte na tel. 602 339 089.
úterý, 8. září 2020
 
roman
roman eguma: Souhlasím s tebou v jedné věci. A to je to, že pneuservisy válčí mj. i mezi sebou a neumí se semknout. Shodneme se asi i na tom, že "pneuservisácké odbory" (nebo jak si to včera nazval) je utopie mj. i z právního hlediska. Možná právě proto velmi málo servisů uvádí na svém webu aktuální ceník, jelikož "soused odvedle" by to omrknul a nasadil by cenu o korunu nižší. Rozhodně ale "nes*re pes" na rozdíl v přezutí. 150Kč na sadě podle lokality, to není zcela zanedbatelné, ačkoliv se to někomu tak jevit. Kdyby bylo uvedeno. že cena je cca XYZ Kč ±150Kč, asi bych to nechal plavat a nereagoval bych na to. Některé servisy mají ceny stanoveny nejenom podle velikostí gum, ale poskytují i jiné bonusové slevy, které opět nebývají veřejně napsány na webu z důvodů výše uvedených. Když se mě zeptáš, kolik stojí u mě kompletní přezutí 17" gum, tak existují 3 možnosti odpovědí, přičemž všechny budou pravdivé a aktuální. Záleží na přesné formulaci dotazu.
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma SAB: pozor, já jsem nenastavoval ceny, jen jsem ho pomáhal prodávat. A s klidem, protože zboží samo o sobě nebylo vůbec špatný (žádná china). A že je na nějakém zboží marže vyšší, na jiném nižší a některé odebíráš jen proto, abys mohl prodávat jiné. Jestli tě tahle realita vyvádí z míry, možná bys měl změnit obor jako já. Nebo s tím něco dělat, protože vypadáš docela nespokojeně :) Muck a klid
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma: A na to si pyšnej,že jsi prodával objemy a kvanta zboží na ,kterým byl zisk nula -nula- nic?To je smutný hlavně,že jste zkurv... trh.
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma roman: pracovalo se s ceníkovými údaji a řešili jsme jenom přezouvání. Chceš poslat do médií informaci o tom, kolik stojí přezutí? Tak vycházíš z veřejně dostupných zdrojů (jinak jsi za blbce), který jsou pak často dokonce nadstřelený a zákazníci maj možnost si na nějaké další slevy sáhnout. Věřit tomu nemusíš, ale většinou k tomu v médiích vycházely další komentáře od pneuservisáků (většinou větší i menší sítě) a nerozporoval to nikdo... Zase se řešil trend, jestli to je v nějakém kraji o 150 víc nebo míň, se*e pes. V průběhu let se ceny za přezutí zvyšovaly a to bylo hlavní sdělení. Mimochodem, tobě nepřipadá bizar, že na podobný info se musí média ptát e-shopů nebo dokonce výrobců (klasicky conti)? Pneunm: hele, celkové náklady ti určitě neřeknu. Ale asi tě něpeřekvapí, že na nejprodávanějším zboží se vydělá nula-nula-nic :) Pokud ti leží na skladě třeba jen o týden déle, než jsi původně počítal, už proděláváš... Navíc, kdybych se rozpovídal až moc, mohl bych dostat od bývalého po čuni :) Takže... rozumíme si, že jo :) SAB: jak říkám... pokud jsem ho já pomáhal ku**it, tak tys ho nechal po***vit :) Tahle mince bude mít dycky dvě strany.
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB Tleskám panu Komárkovi ze skupiny KKCG ,že koupil Čínou odmítnuté piana a klavíry a daruje je Českým školám https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/piana-od-petrofu-po-odmitnuti-cinou-koupil-miliardar-komarek-40335685
úterý, 8. září 2020
 
Pneunm
Pneunm eguma když už tě tu máme měl bych jednu otázku. Zajímalo by mě jaké jsou celkové náklady na prodej jedné pneumatiky přes internet. Myslím včetně nákladů na shop, reklamy, uskladnění, zabalení dopravy atd. Jestli to tedy není tajemství...
úterý, 8. září 2020
 
roman
roman eguma: Já se na nic nevymlouvám a ani neodvádím řeč. Ty nechceš logicky jmenovat, já nechci jmenovat konkrétní shopy, ale věřím, že si to oba umíme domyslet. Domnívám se. že nejsme oba v branži prvním rokem. Já používám často uvozovky a uznávám, že to může být nejednoznačné, kam/co tím přesně mířím. Ale pokud budu zcela upřímný, tak těm vstupním datům pro výpočet cen nevěřím. Když vynechám polohu a systém výběru dotazovaných servisů, tak jde zejména o to, jak přesně byla otázka položena. To má totiž veliký vliv na výsledný výsledek, což jistě víš i ty sám. Jedna věc je přezout a druhou věcí je k přezutí připočítat likvidace pneumatik (sice "zdarma", ale zabírá to místo, někdo musí ty gumy naložit atd.) a dále starosti s případnými reklamacemi přezutých gum. To všechno musí být započítáno do ceny. A dále řešení případných reklamací. To, že guma vykazuje něco špatného nemusí být chybou pneuservisu, ale první, za kým půjde zákazník je pneuservis. Ten to musí začít řešit. To též stojí čas a peníze.
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma:no podívej jestli máš radost z toho,že jsi se podílel na zkurven...trhu s pneumatikami a,že jsi na sebe za to pyšnej je tvoje věc a jak píšeš ,že momentálně kurví..š další trh tak u mně pochopení nemáš.Sorry jako zřejmě budeš pěknej hrabiš .
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma SAB: Hele, na svoje výsledky rozhodně pyšnej jsem :) dokonce mi pomohly sehnat další super job a už si jen vybírám, kterej další trh pomůžu, jak říkáš zku**it... Ale zase bychom se točili do kolečka, že někdo něco *** někdo něco nechal *** a někdo se nepřizpůsobil ... atd. Na to asi nemáme čas ani jeden :)
úterý, 8. září 2020
 
SAB
SAB eguma:No vidíš a těch 5-6 velkých tady zkurv...lo celý trh s pneumatikami a ve výsledku nemáš být na co pyšný.
úterý, 8. září 2020
 
eguma
eguma SAB: Ani za zlatý prase :) Ale ve výsledku je to jedno, protože těch větších je tady v ČR tak 5-6.
úterý, 8. září 2020
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz