Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Jen postřeh tohoto týdne. Poprosila mne známá ať ji zavezu sekačku na opravu k jednomu soukromníkovi. Přijedu tam a on všude, provazy ať nikdo dál nejde a cedulky, že do opravy už nepřijímá. Když mne viděl říká: bohužel do opravy přejímám jen svoje sekačky a další prodané zboží, nic cizího zakoupeného kdekoliv jinde. Nemám čas na cizí, dělám si jen svoje a stačí mi to až nad hlavu. A já mu povídám- je to od Vás, jen mne poslala Vaše zákaznice. Koukl na sekačku, kde je jeho nálepka a říká. Okamžitě mi to tu nechte , zítra to máte opravené. Nic prosím neřešte. Už mám dost těch co tu jen vozí sekačky odkudkoliv a pak si myslí že teď hned okamžitě budu lítat jak si písknou. Druhý den byla sekačka opravená a slouží jak má. Druhý postřeh den na to. Přijel jsem řešit něco na kolo do krásného a obrovského cyklosalonu a byl jsem svědkem kdy přijeli nějací zákazníci a vytáhli kola z auta a hnali se na servis. V tom přišel majitel a říká : bohužel tyto kola nejsou od nás a tak Vám je momentálně neuděláme. Jedině tak možná po sezoně někdy v září a později. Chlap na to docela hrubě - a proč!! Protože děláme jen svoje kupující zákazníky a nemáme teď žádný absolutní prostor pro kola zakoupené jinde. Prodáváme stovky kol ročně a jen servis těchto kol a elektrokol je časově a hlavně ze strany mechaniků velmi náročný. Chlap nas... odešel. Co říct? Jednoznačně si každý dnes už chrání svůj píseček a dává jasnou lekci lidem kteří si kolikrát jen myslí , že přivezou tu jen sprostou a špinavou práci a každý se s nich podělá. Nepodělá, jen bohužel asi už jen mezi pneuservisy zatím vládne anarchie, bordel, humus a hnus. Ve středu mi přijel frajírek(majitel) s kamionem a že potřebuje udělat defekt okamžitě. Říkám mu: proč si nejedete na svůj servis cca 500m pode mnou. On že nemají teď čas. A já mu na to- podívejte až budete u mne přezouvat i osobní auta co máte ve firmě, až si budete kupovat pneu i na nákladní vozidla co máte ve vozovém parku pak příjďete i s tím defektem. S tou špínou, dřinou, nevýdělečnou prací. Řeknu Vám to takhle, než si ničit stroje, své a zaměstnanců záda pro nic a hlavně za nic tak to si raději dám tady kafe a jsem v klidu. Roky chodíte tam jinam a pak když je třeba sezona, nebo někdo od nich nemá náhodou čas, tak chcete po jiném tu nejhorší práci a hned? Zbláznil jste se? Mimochodem vidíte, že tady máme práci tak teď hned to nejde, protože teď hned se ani pes nevysere! Začervenal se a těžce odfuněl. Nevadí mi to že jsem ho vypakoval, vadí mi to že vidím kolem sebe jak se podnikatelské prostředí všude kolem mění a každý si hlídá svůj píseček, ať už ten živnostníček se sekačkami, nebo ten cykloservis, jen pneuservisy si sereme do vlastního hnízda a děláme si sami sobě kolikrát zle. Hezký zbytek víkendu přeji všem těm kteří mají ještě v tomto oboru vůbec nějaké koule!!!! A moc už jich opravdu není, což je hodně smutné.
sobota, 23. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Jeníček máš to v mailu...
čtvrtek, 21. května 2020
 
jenicek
jenicek Dobře :)) moc rád, děkuji. Na tvém profilu číslo nevidím. Asi to máš pro veřejnost neviditelné
čtvrtek, 21. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Jeníček jasně, já strašně rád rozdávám rozumy :))) Nechceš mi spíš zavolat ať tu nezasirame diskuzi...?
čtvrtek, 21. května 2020
 
jenicek
jenicek Já si to maloval, že by to mohl být dobrý přivýdělek na zimu, kdy jsou litaky uskladneny. Můžu se tě ještě zeptat na cenotvorbu? Já ten postup Teda znám jen z videí. Tak asik záleží na čase, že? Co používáš? Je to nějak náročný(jestli to zvládne i trouba jako já co s tím nedělal) ? Já mám plno otázek.. Můžu tě ještě otravovat? :D :))
čtvrtek, 21. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Já tady mám kousek člověka který to dělá roky, dobře a levně tudíž to všichni vozí k němu. Takže ti úplně nedokážu říct jak by to fungovalo u tebe. Myslím ale že když se domluvíš s pár servisama v okolí tak by to mohlo jít. Na druhou stranu největší poptávka je v sezóně takže to zase koliduje s přezouváním. Já se to u svých zákazníků snažím řešit tím že jim při přezouvání řeknu ať přijedou třeba za měsíc až bude klidněji.
čtvrtek, 21. května 2020
 
jenicek
jenicek Je o to zájem? Dá se na tom vydělat? :)
čtvrtek, 21. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Jeníček jo já mám rovnačku...
čtvrtek, 21. května 2020
 
jenicek
jenicek Rovnate někdo disky/litaky ? Nebo i renovujete?
středa, 20. května 2020
 
jenicek
jenicek Jasneee díky :)
úterý, 19. května 2020
 
gp50
gp50 Ahoj, na kontejner povolení není potřeba. Nemá základy.
úterý, 19. května 2020
 
gp50
gp50 Ahoj, na kontejner povolení není potřeba. Nemá základy.
úterý, 19. května 2020
 
roman
roman Jeniček: Domnívám se, že u "lehkých montovaných/převozných staveb" do 16m2 plochy nepotřebuješ stavební povolení.
pondělí, 18. května 2020
 
jenicek
jenicek Děkuji chlapi za odpověď. Gp50: drobná otazecka, je potřeba na lodní kontejner nějaké stavební povolení?
pondělí, 18. května 2020
 
pepazdepa
pepazdepa gp50 ---e-regaly.cz mám od nich a super na 6a 7 pater. 3patra podesta a další 3-4patra.Do patra výtah z desty s klecí.Podívej se do galerie ideál dvojregál.Moje jsou s tou žlutou zdí.
pondělí, 18. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Romane přesně tak, já jsem bral bouračky ale dopadlo to tak že jsem nakonec zanedbaval to co mě živý tak jsem se na to vykašlal. Teď vyměním sem tam nějakej olej brzdy nebo tlumiče ale jen mimo sezónu. Zákazníci ale logicky chtějí mechanika kterej jim vyřeší problém teď a ne za dva měsíce...
pondělí, 18. května 2020
 
roman
roman Jeniček: Zkoušel jsem dělat výměny oleje, ale vždy to dopadlo tak, že každý chtěl udělat olej i gumy najednou a problémy s plnou kapacitou během sezónních špiček jenom narůstaly a o to více mě chyběl čas na gumy, takže už se věnuji skoro jenom pneumatikách.
pondělí, 18. května 2020
 
Pneunm
Pneunm Jeníček já kromě občasné drobné automechaničiny nic jiného než pneuservis nedělám.
pondělí, 18. května 2020
 
gp50
gp50 Čau páni. Předně bych chtěl poděkovat a vzdát obdiv všem, kteří zde diskutují. Upřímně nevím, kde na to berete čas :). Rád zde čtu (když mám chvilku u ranní kávy čas), ale na psaní slohovek mi čas teda nezbývá. Pokud mohu, měl bych dotaz na všechny, kteří používají jako sklad uložených pneumatik lodní kontejner. Máte nějaký regálový systém nebo jak řešíte jejich uložení? Před týdnem mi dovezli dva kontejnery a marně si lámu hlavu, jak co nejefektivněji využít prostor a přitom se ke všem pneumatikám dostat. Ne snad, že bych si nelámal hlavu rád, ale pokud je již taková věc vymyšlená, rád bych se přiučil a neztrácel čas s již vymyšlenou věcí. Díky a mějte hezký den. Ivo
pondělí, 18. května 2020
 
jenicek
jenicek Chci se vás zeptat. Čím si ještě přivydělávate a vyplnujete období mezi sezonami krom pneuservisu, když Teda neděláte i nákladní a agro... ? Geometrie, klimatizace, apod? Co je tak nejvíc poptávané a dejme tomu výdělečné podle vás? My třeba ještě čistíme, lestime a pořád vymyslíme co ještě at se uzivime a mužem rozvíjet. Jasně, že není dobré mít moc zaměření a radsi se soustředit na jedno. Ale bůhví co nás čeká za časy a kde Budem zkoušet vydělat korunu..
neděle, 17. května 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz