Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
PM
PM Mě by to celkem zajímalo.
úterý, 27. září 2022
 
SAB
SAB Pokud by Vás někoho zajímalo jak to funguje a jak bezpečně a jednoduše nakoupit Bitcoin a Ethereum a pak s ním třeba i platit tak dejte vědět.
pondělí, 26. září 2022
 
SAB
SAB Nově lze v mém servise platit decentralizovanými financemi ,příjmám kryptoměny Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) vše přes QR-Platbu,kde se kkryptoměny přepíšou na koruny.
pátek, 23. září 2022
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Včera jsem navštívil kolegu v Ostravě. Zaběhlý, špičkový pneuservis který je na trhu 25let. https://pneu-janda.cz/ Nedávno jsem se dozvěděl, že se rozhodl to prodat a tak jsem se na toto téma pobavili. Co říct? Přesně chápu jeho cítění, přesně vím o čem je řeč, umím se vcítit do jeho myšlení. Jeho situace je klidná, nikdo a nic ho netlačí, ale prostě řekl si že je třeba pokud to půjde skončit. Nemusí to prodat, ale svobodnou myslí se rozhodl že pokud se někdo najde tak se toho i rád zbaví, pokud ne tak hodně věcí změní a upraví. Prodírá s úplně stejnými problémy jako mnozí pneuservisáci v celé ČR. Servis je velmi hezký, na špičkovém místě, kvalitně vybaven. Zákazníků mraky, že jednoznačně už musí někdy některé odmítat. Uskladněných sad velké množství, takže stálá klientela zaručena. Přesto se dostal na zlom kdy se rozhoduje to prodat a věnovat se jinak něčemu zcela jinému. Popřál jsem mu štěstí ať to dopadne jak on si sám přeje. Je to velká škoda, protože těchto kvalifikovaných pneuserviáků je už troufnu si říct čím dál méně a bude ještě hůř. Ale chápu, respektuji a beru to jako skutečnost a vnímám tento fakt který bude tímto směrem pokračovat napříč všemi obory. Utvrdilo mne to i včera, že cesta kterou jsem zvolil před léty je ta správná a nemíním s ní sejít tam kde by to mělo špatné následky. Budoucnost nás všech je opravu nejistá a každý částečně svým rozhodnutím ovlivňuje trošku svůj osud.
pátek, 23. září 2022
 
roman
roman Pneunm: Kolenovrt nikdy nelituje, hlavně když to má o korunu levnější.
čtvrtek, 22. září 2022
 
Pneunm
Pneunm Enter... Jasně, řekl jsem, připravil jsem je před dílnu do pytlů a se zájmem jsem sledoval jak to rvou do X5. Pán je starší, drobnější, měl na to hezké bílé rukavičky a vsadím se že u druhého kola toho nápadů začal litovat :)
čtvrtek, 22. září 2022
 
Pneunm
Pneunm Přijel zákazník že sehnali garáž a že si chtějí odvézt kola ze skladu, že budou ke mě dál jezdit ale že je budou mít v garáži.
čtvrtek, 22. září 2022
 
SAB
SAB http://www.selfinflatingtire.com/
úterý, 20. září 2022
 
hohencenda
hohencenda Pánové a dámy největší problém kterého jsem si všiml je to že auta mají servo řízení.když jsem v roce 1995 začínal přijížděla spousta lidí jen proto že se jim klepal volant,auta přezutá v nedávné minulost třeba týden dva.tenkrát jsem jim to vždy když přijeli převážil a nechtěl ani korunu koukali jak truhlíci.Vždy jsem říkal projedte se a potom přijedte at budete nebo nebudete spokojený.Nestalo se že by byt´jediný zakázník nepřijel zaplatit i když jsem čekal třeba tři týdny na platbu vždy se omluvili a dali nějakou kačku navíc.Tenkrát to byl největší šlágr pro mne reklama a spousta nových zákazníků.Dnes servo a spousta zákazníků kteří dojedou na sjetých pneu tam má ještě závaží z fabriky,vzptávám se co vyvážení oni že vše v pořádku,když dám to kolo na vyvažovačku je to hrůza.Bohužel cena za práci je boj mám výhodu že si mohu dovolit nějaké množství zákazníků odmítnout,jsem ve svém bez nájmu.Zkušenost má osobní že obyčejný zákazník zaplatí co si řeknu,dohady jen občasné jsou jen s lépe situovaným zakázníkem,
neděle, 11. září 2022
 
Hrouda
Hrouda To ano Romane a Pneunm . Není řešení. Musíme vyderžať
neděle, 11. září 2022
 
roman
roman Hroudo, o těch neplátcích daně co píšeš je pravda, nicméně pokud by někdo neprodával gumy a živil se pouze prací, tak se do obratu 1000000Kč resp. 2000000Kč v pohodě vejde i s vybavením, které zmínil Pneunm a nemusel by být plátcem DPH. Že je pneuservis "doplňkem" jiným živnostem je určitě pravda, bohužel pro nás.
neděle, 11. září 2022
 
Pneunm
Pneunm Jestli Vám do toho můžu vstoupit tak podle mě je hlavní problém v tom že Pneuservis je často doplněk k něčemu. Tady mají mašiny atomechanici, lakýrník, kámoš kterej dělá klimošky, chlápek co tahá auta atd. Tyhle lidi to neživý a pro to cenu neřeší a berou to jen jako přivýdělek. Zedník Vám kotel nezapojí ale automechanik Vám kola přehodí, sice neumí velký kola, neočistí závaží, senzory neumí, momenťák netřeba ale cenu má nízko.
neděle, 11. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Ano Romane tito jsou část problémů v branži ale i pro státní pokladnu je to černota. Práce bez papíru je kurvarna k ostatním i nakonec ksobe samému pokud hodlá dojít do důchodu.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Kdo z gumarů a automechaniků dělá jako neplátce DPH je buď břidil boudař nebo zloděj bez dokladů. Omlouvám se těm keři buď začínají a nemají ještě klientelu a těm co to dělají poctivě na doklad,ale v okamžiku kdy se mají dostat do DPH tak onemocní a do konce roku mají zavřeno. Při dnešních cenách pneu a náhradních dílů nemožné udržet se jako neplátce. Do posud platilo 1000000kč obrat =plátce od prvního půlrok mého podnikání v pneu jsem plátce. Teď je asi 2000000kc i tak je to nemožné.
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Problém je i tom, že někteří nejsou plátci daně a tak mají pro běžné lidi výhodu ve výši DPH, ale to je druhá (byť velmi důležitá) věc. Souhlasím s tebou a přidám i další svůj názor: Ono by možná i stačilo, kdyby gumaři "drželi spolu basu" a nedělali by si mezi sebou podrazy a naschvály. Ona ta "válka gumařů" působí mj. i na cenotvorbu a doplácíme na to tím pádem všichni.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Mám takovou jednu vypozorovanou zkušenost . Kdo skromně žije i skromně účtuje.
sobota, 10. září 2022
 
Hrouda
Hrouda Poradil bych . Delejte jako ti plynaři a zubaři nebo jako veterináři. Nedělejte za cenu somru !! Prodejce strojů vám to levněji nedají a cestovné vám naúčtují . Vydělávejte budete jednou starý a nikdo si na vás nevzpomene. Možná když budete dělat trošku dráž tak dlouho nezapomenou.
sobota, 10. září 2022
 
roman
roman Pokud "velká část opravdových problémů pochází od lidí s ŽL" tak co bys poradil lidem s živnostenským listem, aby se situace zlepšila? Zakázat je? Sebrat jim ŽL na náš obor? To snad ne. :)
sobota, 10. září 2022
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz