Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES sakra ENTR
pondělí, 12. listopadu 2018
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Chlapy hlavně zdraví vím o čem mluvím ve všem je dost pravdy po letech jsem na šrot a nikdo vám nic nedá a
pondělí, 12. listopadu 2018
 
Hrouda
Hrouda BIB: To ti závidím že si nevozí vlastni zem.a ind. Něco dělám špatně. Romane : Letošní rok jsem poprvé nemontoval internet, celá léta předtím ano a dnes jsem tu jen řekl a stojím si za tím ze to není dobré. Odezva je dost špatná ani jsem neprodal nic navrch čísla jsou furt stejná. Celá ta situace nahrává jen místním garážim . Vždy jsem měl pneu dráž než net a to záměrně a měnit to nebudu. BIB: vedle mě jsou dvě nebo tři autodílny a můžeš si tam přinést co chceš a oni ti to namontují cena 350hodina až 450hodina. No nevím co bude dál. Na závěr nestěžuji si to né mám se dobře. Kdo mě zná vi že to zatím jde dobře, zároveň zdravím všechny mé přátelé i ty co nenapíšou ani řádek. Chtěl jsem jen upozorniť na určitá ryzika která sebou nese odmítnutí. Zatím čau
neděle, 11. listopadu 2018
 
roman
roman Hroudo, dělám to tak 3 roky a další rok to budu dělat stejně. U mně se to osvědčilo a nemám k tomu více co dodat. Ano, ceny gum/disků se snažím držet na nízké úrovni (zhruba na výši webshopů+dopravné a doběrečné+několik Kč), ale stále je to v pohodě ziskové. Je docela zajímavé, že můj rabat na gumách je skoro stále stejný přes 20 let. Dříve mě VO větší rabat nedaly, teď mně nedovolí větší rabat konkurence. Souhlasím s Tebou v tom, že cizí novky se montují za plnou cenu. Rozdíl je jenom v tom, že u mě jedině mimo sezónu, a u Tebe i v sezóně. Další věcí se to, že "plná cena" bude individuálně vysoká a bude záležet na spoustě faktorů (lokalita, velikost a úroveň servisu, roční období, klientela atd). Ještě poznámka k této Tvé větě o ochotě resp. neochotě: "Ve většině zákazníků to probouzí hněv a chuť na odvetu". Mám vyzkoušeno (v mých podmínkách), že se zákazník s novkami ukáže znovu na servise jedině tehdy, když cena přezutí nepřekročí u 15" 1000Kč, jinak mě všude zdrbe a už nepřijde. Když mu dám "stopku", tak se naprdne a řekne: "novky deb*l nedělá" a už nepřijde. Ono to dá skoro nastejno... A dělat Charitu kolenovrtům není přece řešením...
neděle, 11. listopadu 2018
 
BIB
BIB U nás se vlastní pneu přezouvají pokud je čas (mimo hlavní jarní a zimní sezonu) a samozřejmě za plnou cenu. To se tedy týká osobáků. Vlastní nové nákladní, industriální nebo agro se objevují jen velmi zřídka takže tam je cena za práci jednotná a nějak se to něřeší... Ovšem v hlavní přezouvací sezonu se každoročně objevují firmy které za celý rok nevidět protože jezdí jinam a ti na ně nemají čas tak to zkouší jinde :-) většinou neuspějí protože musíme obsloužit svoje věrné. Mimochodem nevíte jak to chodí v klasických autoservisech? Taky si tam lidi donesou v krabici třeba novou spojku, rozvody nebo tlumiče?
neděle, 11. listopadu 2018
 
Hrouda
Hrouda Romane nic jsi nepochopil : prodávej to je dobře, ale cenu podřizujes internetu a to nepopřeš. Sklad mám bez toho to nejde, ale při ceně podle internetu je to jen sklad těch co to vyrábějí. Prodá snad tady někdo pneu za doporučenou cenu? Ne ne 30% dolu a tak. Prodávám KAMU a jsem hooooodně nad internetem . Každopádně jsem se s tebou nechtěl hádat, ale jen ti říct že to není úplně dobrá cesta nemontovat dovezené pneumatiky . To už je lepší je v pohodě namonrovat a nechat si zaplatit plnou cenu za praci. Většina lidí se chytí spíše na ochotu než na vzdor a provokace . Ty které jsem doposud odmítl přezout internet sebou odvádějí i další a to i ty co u nás dříve nakupovali. To je realita mého servisu a tím to psaním si tu zdělujeme informace. Odmítám internet,ale zatím to hodnotím jako neúspěšný tah. Ve většině zákazníků to probouzí hněv a chuť na odvetu. Naše velká naděje je drahá doprava. Ti dopravci za nás udělají tu špinavou práci a odnauči lidi na netu nakupovat to je naděje jak nedělat internet a neprodavat za cenu internetu. Pak bude z pneu na skladě nějaký zisk odpovídající ryziku a investici do skladu. Jen si spočitej zůstatek pouhých 30pneu na skladě po sezóně při zisku 200kč/za pneu ............hodně musíš prodat abys to pokryl a čekal na další sezonu. Zatim ahoj
neděle, 11. listopadu 2018
 
roman
roman Hroudo, ještě jsem zapomněl na pár skutečností:Souhlasím s Tebou v tom, že až se bude platit za "montaž to je balík tak proč to nedělat", tak třeba změním názor, ale u osobních gum to v mém rajonu zdaleka ještě neplatí a zatím to nijak slavně/rychle nevypadá, že by to v dohledné době platilo (i když se pneu služby zdražují) a proto jednám tak, jak jednám. Nákladní gumy nedělám a tak nemohu posoudit. Měj se.
neděle, 11. listopadu 2018
 
roman
roman Hroudo, sice jsme oba drobní živnostníci, ale to přece neznamená, že si nebudeme bránit či chránit svůj píseček. Sám jsi napsal tohle: "U osobních je to podobné řeknu ne a nebo za 1300,- do kufru a už to dostávám že prej sem se po....l ." => Sám vidíš, že český člověk kvalitní práci (zejména od malého živnostníka) zatím neumí řádně ocenit (jak píšeš 1300,- a už dostáváš kázání o posr**í), takže moc možností už nezbývá... Buď říci ne, nebo sklopit ocas a dělat shopům/lidem kašpara za "lidovou cenu". To je každého věc, jak se zachová. Dále nesouhlasím s Tvým názorem: "jsme tak drobní že se stejně stáváme jen přechodným skladištěm, tak ať si to prodávají přes net". Tady se diametrálně lišíme. Mám sklad, který sice není nijak velký, ale velkou část mé klientely mohu z něj obsloužit okamžitě (byť jej musím téměř pravidelně doplňovat). Nicméně proč bych měl sklápěl ocas a dávat vydělat shopům? Proč? Vždyť to nabízím za ± stejné ceny jako oni a navíc to fyzický mám "doma". A dále: Pokud něco objednávám, tak koncák zaplatí u mě ± stejnou cenu, jako by zaplatil za zboží na netu a navíc nemusí doma čekat na přepravní službu, dostane ode mně slevu na práci při koupi mého zboží. No a na závěr další skutečnost: Léta mě (nám) přibývají a už se dostavují znaky opotřebování organismu. Naše fyzická výkonnost bude postupně časem klesat a tak musíme i prodávat, abychom naše opotřebení kompenzovali příjmem z prodeje zboží. Nikomu svůj názor nevnucuji, ale trvám si za ním. Ať se daří všem rozumným pneuservisákům.
neděle, 11. listopadu 2018
 
Hrouda
Hrouda Romane já na 100% souhlasím a některým už číše trpělivosti přetekla ,ale..... jen v krátkosti .Mam rád některé požitky doby :rychlá auta,dovolenou u moře, palačinky, rebull,kouřím i když se to nemá,teď zrovna zevluju na čerpaci stanici na Cínovci a jizdu jsem si užil průměrnou rychlost a čas tu snad ani psát nebudu.dětem můžu pořídit takřka cokoliv a jen diky tomu že dělám to co dělám. Bylo by to moc snadný a nic by nás nehnalo dopředu kdyby to bylo snadné. Už to že pneuservis je pro trošku šikovného chlapíka nebo ženu snadná práce nám všem působí problémy a dost drsné konkurenční prostředí . Musí to bejt trošku boj jinak by to bylo ještě horší. Eshop si každý založil hlavně proto že to bylo snadné. Když se kouknu dozadu tak za to vděčím každé pryži kterou jsem hlavně namontoval niky jsem jich moc neprodal :c ročně tak stovky. Jsou tu borci co prodaji tisice, ale montuji kuloví zdravím eshopaci. Co je z rozdanejch gum nic 100kaček ale montaž to je balík tak proč to nedělat. Ty i ja jsme tak drobní že se stejně stáváme jen přechodným skladištěm, tak ať si to prodávají přes net. Ale práci té udeláme jen tolik kolik ji příjmem. Přeju krásný večer pneuservisum a pomalou a hodně bolestivou sm...t eshopum.
sobota, 10. listopadu 2018
 
roman
roman Kolenovrt nesouhlasí s mými podmínkami => jde jinam... Tam jim časem též dojde chuť a trpělivost s kolenovrty => půjdou jinam... Zase někoho najdou... tomu třetímu dojde též trpělivost... Je jen otázkou, kdy se kruh uzavře.... Kolenovrt se vrací k původnímu pneuservisu, ale už akceptuje už (mé/tvé) nové podmínky. Nevěřím, že kolenovrt najde takový pneuservis, který si nechá do nekonečna sr*t na hlavu. A pokud ano, tak já to rozhodně nebudu.
sobota, 10. listopadu 2018
 
Hrouda
Hrouda Už dávno jsem psal ze nedělat gumy z netu je cesta do pekla a stojím si za tím dál. I přesto je posílám do p....e a někdy mě to stojí hodně peněz. Nebudu to rozvádět poslední tvrdý náraz byl když jsem poslal do p...e jednu dřevaskou firmu protože si dovezl gumy na tahač a odměnou je to že sebou odvedl další 2 firmy au au. Dojížděli k nám 40km protože to u nás funguje ,ale tohle je rozhodilo. U osobních je to podobné řeknu ne a nebo za 1300,- do kufru a už to dostávám že prej sem se po....l . A tak to ukáže čas co se stane zatím to dávám a net odmítám jen u osobních a nákladní asi montovat budu protože já si nechci tuhle diskuzi číst ve frontě na pracáku. 300 000,- není žádný peníz a můj zákazník: rok vzniku pána podnikatele v dopravě 2010 jedna scania a dnes pán s 19ti soupravama si pořídil zouvačku. Já jsem mu dal poslední ránu tím že jsem odmítl jít o víkendu do servisu, ale ne proto ze má gumy z netu, ale proto ze jsem odjel do Frankfurtu a on s tím nepočital. Chudinka možná ho půjdu odprosit a budu pro toho zmr.....a dělat víkend v měsíci zdarma po dobu 5 let. To by mohlo stačit aby mě odpustil mou malost a bezcennost. Jedu se vyvenčit někam na D8 a trošku se uvolnit a uklidnit. :D pas de stress,.......... :D:D nebo taky we have no limits.
sobota, 10. listopadu 2018
 
roman
roman Hroudo, ještě jedna věc. Právník využívá "ohebnosti" zákonů v prospěch toho, kdo mu zaplatí. Techniku ani logiku v tom nehledej. Jedna věc je něco tušit resp. "skoro vědět", ale dokázat to, to je něco úplně jiného. A naopak. Někdy musíš svoji pravdu (postup) dokázat resp. obhájit a právník protistrany stojí a zbrojí proti Tobě. Není lepší se těmto situacím vyhnout a cizí gumy nedělat?
sobota, 10. listopadu 2018
 
BF
BF Hezké sobotní dopoledne přátelé gum. Další týden za námi a šlo vidět že ta přezouvací mánie opadla. Práce byla, ale nebyla to žádná divočina. Nazval bych to tak že nic zvláštního se nestalo jen snad za zmínku stojí pár prapodivných testerů kteří něco zkoušeli na prodejně a pak i venku na servise když jsem odjel. Bedlivé oko bezpečnostní kamery však zaznamenalo jejich velmi prapodivné chování. Trošku jsem si pana i dámu prolustroval a pan z Ústí nad Labem je docela velmi zajímavá postavička. No uvidíme co se z tohoto podivného párečku vyvrbí. Je potřeba být stále ve střehu a vše co vybočuje z normálu mít dobře pod kontrolou. Naštěstí to mám a taky velmi dobře ošetřené díky dnešní době, která disponuje širokými možnostmi. Jinak ještě jsem jen usadil rázně kolenovrta, který si chtěl dovézt nové al disky, gumy a že nakoupí i senzory. Tak jsem mu vysvětlil jasně, že si to koupit může, ale já ho maximálně vyhodím, protože nové senzory od nikoho jiného něž od mého dodavatele nedělám a tak ať si to poskládá a nahraje někde jinde. Tak jestli mu je prodám, že na inte... a to ani nedořekl, protože jsem ho okamžitě udělal když jsem mu řekl za kolik budou moje a ty jeho mne vůbec nevzrušují. Řekl jsem mu že udělal velkou chybu že se nepřišel zeptat na komplet u mne a potvrdilo se to hned u al. disků kde přeplatil celkem 500,- jen to huklo. Na gumy jsem se už pak nedíval, ale řekl jsem mu cenu senzorů bez slevy a práce natvrdo a jen zaskučel zda to může po neděli přivézt. Odpověděl jsem že až po 15.11. mu namontuji ty jeho gumy na jeho disky s mými čidly a přes to vlak nejede a ať klidně jde jinam, že se zlobit vůbec nebudu. Načež odvděčil že už byl ve 2 servisech a že jedni to neumí a druzí nemají aktuální nové data do Atequ. A za tohle jsem rád, protože s kolegy jinde běžně spolupracuji a třeba minulý týden jsem pomáhal kolegovi kterému přijelo nové auto a neměl ho ještě vůbec v Atequ a zítra jedu k dalšímu zase jinde, protože má na dílně připravenou sadu co potřebuje nahrát. A tady je fajn, že si pomáháme a dáváme si další informace v dění kolem pneuservisu. Paradox je že oba jsou z jiného města a ti mí sousedé raději nepřijdou, neshrbí se, neponíží se a nepožádají mne o pomoc. Jejich chyba, raději kdyby se vymluvili na něco jiného a ne že nemají data do počítače. Jsem rád, že s jinými kolegy tohle běžně řešíme a jsme na jedné lodi. No a co se týče záruk jak píšete, práce je víc než jasná ta prostě je dané a taky proto každá jiná nová guma odkudkoliv musí u mne do testu do vody a taky si nechám dobře zaplatit tuto nadstandartní činnost, kdy jsem v klidu, je prokazatelné že nikde neuniká vzduch a když náhodou bude za jeden, dva, tři dny mít šrot gumu, protože jel blb po defektu, tak se nechytá ani náhodou, protože je jasný důkaz o provedené odborné činnosti. Tohle jsem zažil a mohu ujistit, že jsem se tak jen hezky pousmál když dotyčný pán dostal jasnou odpověď od státní instituce, že po 2 dnech má velkou smůlu a může si za to jen a jen sám. A taky že mohl, protože hřebiček jak prase v gumě a jel po defektu a zkoušel něco hodit na servis. Tak pak shořel jak papír politý benzínem a ani nemukl. Takže v klidu provádět kontrolu pneu, velmi dobře si to naúčtovat místo kravin typu rozbalovné, sačkovné, foliovné ,atd. a pak jste v pohodě. Hezký den přeji všem rozumným pneuservisákům a nezapomeňte- NEBOJ SE-PŘIDÉJ SE
sobota, 10. listopadu 2018
 
roman
roman Překlep - UPP
sobota, 10. listopadu 2018
 
roman
roman Hroudo, vezmi to jinak. Pneu udělá bouli ihned při montáži, kdo za to může? Vadný výrobek, ale nelze vyloučit i "trotla" u zouvačky. Zákazníka to nezajímá, boule se stala pneuservisákovi při montáži. Zákazník to reklamuje u servisu i na shopu, ale shop to svede na toho "blba" v pneuservisu a válka znalců a právníků právě začíná. Vím co píšu, mně se tohle stalo před 3 roky (sice to dopadlo pro mně dobře), ale od té doby mají cizí nové gumy UUP.
sobota, 10. listopadu 2018
 
karel
karel A ještě jsem zapomněl, pro ty co dělají bez papíru a myslí si , že jsou v pohodě. Je jedno jestli je to s papírem nebo bez, zákazník na vás pošle kontrolu z finančního a živnostenského úřadu. Kdybych byl na jeho místě já , tak to klidně udělám. Takže dělejte tak, aby jste chránili sebe, svou práci a aby u vás vaši věrní zákazníci byli spokojeni. Nízké ceny a vlezdopr.... nic neřeší, naopak přináší jen problémy.
sobota, 10. listopadu 2018
 
karel
karel Pánové, to je hra na tenkém ledě.Pneuservis ručí za svoji práci a za výrobek, který prodal a v případě vady a jiné škody , bude tuto reklamovat u dodavatele., ne za výrobek, který nekoupil a nedodal. Pokud ale namontujete na vozidlo pneumatiku nebo jiný díl,který si zákazník přinesl ,říkáte , že je v pořádku, nepoškozený a vhodný na vozidlo. Pokud dojde k havárii či jiné škodě, můžete skončit u soudu. A teď ,babo raď.Přinesené pneu a díly nemontovat a nemontovat.Jak říká Roman , každý si k plášťům a dílům může na netu koupit stroje a nářadí a může si to udělat sám.Hezký víkend.
sobota, 10. listopadu 2018
 
Hrouda
Hrouda To s tou zárukou neni možný. Technicky ani logicky . Pokud reklamuju neco například do conti. Tak chteji kopii faktury a pak proběhne reklamováni buď kladně nebo záporně, ale jen s fakturou v ruce. Nebo snad máme zákazníkům dat vlastni pneu ze skladu? V případě že jde opravdu o vadu pneumatiky. Nemožné a nikdy se tak nestane.
sobota, 10. listopadu 2018
 
roman
roman Ach jo... ENTER... Snad si to sami domyslíte, jak to bylo myšleno...
pátek, 9. listopadu 2018
 
roman
roman Ohledně záruky. Můj kamarád, právník, mně říkal svůj názor na tuto věc - snad to napíšu správně: "Podle OZ je pneuservis tím podnikatelským subjektem, který měl jako poslední výrobek (pneumatiku) v rukou, než ji předal zákazníkovi a ten převzal tento finální produkt k užívání (obuté vozidlo) a tím pádem se záruka uplatňuje u něj pneuservis), jelikož on (pneuservis) figuruje jakožto poslední podnikatelský subjekt v řetězci výrobeku do finálního provozu zákazníkovi".
pátek, 9. listopadu 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz