Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
roman
roman Pneunm: Dělám to také tak. Pokud někdo někomu udělal kšeft (nebo majoritní část kšeftu), tak ať mu "zametení podlahy" udělá též. A pokud to on "nedělá", tak to není přece můj problém. Kšeft musí být výhodný pro obě strany, tj. jak pro zákazníka, tak pro pneumatikáře (samotné "zametení podlahy" nevidím jako dobrý kšeft pro pneuservis). Proč bych měl být tím člověkem, se kterým se pouze zametá podlaha? Nejhorší na tom je to, že je to naše chyba, jelikož jsme si nebránili patřičně svůj píseček a někteří zákazníci začali s námi pouze zametat podlahu. Je dobře, že se situace SNAD začíná trochu měnit a že si už nebudeme nechat jen "kálet na hlavu". Vzpomínám si na mého známého, jak chtěl ušetřit při výměně baterie v hodinkách. Tak si koupil za cca 20Kč baterku do hodinek v nějaké prodejně a šel k hodináři. Hodinář řekl: Vyměním vám to, bude to stát 120Kč. Pokud by jste si koupil tu baterku u mě, stálo by vás to i výměnou 100Kč. Hodinář si evidentne uměl bránit svůj píseček.
pátek, 22. února 2019
 
Pneunm
Pneunm ... pneu jsem si koupil jinde, teď mi je přezouvaj ale nazout na auto si je pak nechám u Vás. - Děkuji, nechci.
pátek, 22. února 2019
 
hohencenda
hohencenda Pneunm díky za odkaz,SJM krasně shrnuto není co dodat.
čtvrtek, 21. února 2019
 
SJM
SJM Budu se opakovat po Xté. Jedna partaj kdysi chtěla poroučet větru a dešti, dnešní garnitura se rozhodla měnit fyzikální i ekonomické zákony. Zrovna včera celý den jsem slyšel z rádia, že se nám bude zase o něco lépe dýchat, jelikož poslanci EP se dohodly s členy komise EU, na snížení emisí nákladních vozidel o 30%! Kladu si otázku, proč ne o 50, 80 nebo 90%? Mám přece ústavní právo na zdravé žp, ne? A co takhle vyčlenit na D1 (včera projeto a nechápu, proč se tomu říká dálnice), jeden pruh koňským povozům, na "odpočívadlech" to stejně vypadá mnohde hůře než v kdejakém chlévě, o stáji ani nemluvě. Co se gum testů týče, tam mám pochybnosti již drahně let. Téměř každá nová se presentovala vyšší životností, menší brzdnou dráhou a nyní i valivým odporem. Selský rozum ale říká, že tak nějak jedna veličina jde proti druhé a druhá proti třetí. Co dodat: Věř, co se ti k věření předkládá.
středa, 20. února 2019
 
karel
karel Poo,děkuji Ti za info.
pondělí, 18. února 2019
 
Poo
Poo levnější neprofi řešení může být Mitas (dříve Sava) B15 , místní ultralajtista na nám nich létá.... ale lepší a hlavně pevnější budou např : https://www.aviatik.cz/pneu/pneu-pro-ul-14x4/
pondělí, 18. února 2019
 
karel
karel Ahoj kluci , sháním pláště na letadlo v rozměru 3,50 - 6 , nevíte někdo o něčem slušným? Díky.
pondělí, 18. února 2019
 
SJM
SJM Tak nám ACEA vydala přehledy registrací za leden. Nic překvapivého, sestupný trend pokračuje až na malé vyjímky v celé EU. Za pozornost stojí jen dva údaje: 1) nepatrný pokles velkých ekonomik D, F, UK -1,1-1,6%, naopak ekonomičtí tygři, Slovensko a Česko, -10,2%, resp. -17,0%. To číslo -17% je v přímém rozporu, co dnes a denně slyšíme, jak nikdy nebylo lépe, jak se konečně narovnalo podnikatelské prostředí, jak konečně zlí hostinští platí daně, jak se zatočilo s korupcí a babičky konečně mohou navštívit svá vnoučata.
sobota, 16. února 2019
 
roman
roman Pneunm: Přesně tak, jak píšeš. Jenom se divím, že se stále najdou jedinci, kteří to kolenovrtům přezouvají za ceny, které byly platné a rentabilní v minulém století. To si stále někdo neuvědomuje, že "máslo za 10Kč, chleba za 4,20Kč" či "tvrdé Sparty za 8Kč" jsou již dobou dávno minulou? Buď nepřezout kolenovrta z "výchovných důvodů", nebo přezout, ale nechat si to KRÁLOVSKY zaplatit !! Nejsou jiné možnosti.
pátek, 15. února 2019
 
Pneunm
Pneunm Roman : někdy si říkám ať si klidně konkurence kolenovrty přezouvá, oni si zaplácnou hevery internetem a jejich dobří zákazníci kteří chtějí nakoupit a nechtějí čekat, přijedou ke mě. Raději přezuju jednu svojí sadu než 3 až 4 cizí...
pátek, 15. února 2019
 
roman
roman Pneunm: To už prodávají přes půl roku. Nemám ale zprávy, že by si Alza otevřela nějaký svůj pneuservis na přezouvání svých pneumatik. Pokud to někdo jiný "mimozemšťanům" obuje, tak to bude Alza prodávat. Pokud jim to nikdo nepřezuje (nebo za 500Kč/1ks a více), tak jim prodeje gum moc nepůjdou. Záleží to jen na nás, jak se k tomu my, pneuservisáci, postavíme. Pokud stále budeme jenom sklápět uši, tak se stále s námi bude vydrbávat. Nebojte se, přidejte se!
pátek, 15. února 2019
 
Pneunm
Pneunm Zdravím všechny. Koukám že se nám do prodeje pneumatik začala cpát i Alza, doufám že to dopadne podobně jako když to zkoušeli v Okay...
pátek, 15. února 2019
 
roman
roman Kvalita služeb jako za středověku, ale pravidelně "upravují" svůj ceník služeb => https://eurozpravy.cz/ekonomika/ceska-republika/248910-ceska-posta-od-brezna-opet-podrazi-lide-si-priplati-az-stokoruny/forum/podle-casu/ .
úterý, 12. února 2019
 
roman
roman Kamarád pneuservisák uklízel a našel tohle: http://www.pneurevue.cz/profile/roman/photo/1-roman/6-retro-poklad-z-kamaradova-ponku-z-jednoho-hk.html . Pneuslužby byly za socíku celkem drahé, schválně si to přepočítejte. Minimálně násobte x10 resp. x15 a budete asi překvapeni.
pátek, 8. února 2019
 
SJM
SJM Sorry, zase ENTR. Ptotektoráři objevili 790, asi každý zná ( jeden z nejlepších vzorků). Zákazník byl spokojen, ale nešlo mu na rozum, že na jedné směřují dozadu a na druhé dopředu. Dostal přednášku, ale bylo i tak vidět na něm nejistotu. Za 2-4 dny se vrátil s vítězným úsměvem, že se zastavil ve značkovém servise B (kde, to raději neuvádím, protože to by jste nevěřili) a má informaci přímo od vedoucího, že musí být guma levá a pravá. Znovu jsem zopakoval, že tomu tak není, načež požadoval sundat gumy a vrátit prachy. To se nestalo a začali padat slova jako čoi, nova, však znáte. Ještě se pamatuji, že jsem panu vedoucímu vzkázal, aby žral seno a nesral se gum, když tomu nerozumí. Za nějaký čas mě cesty svedly tam, kde byl onen servis. Nedalo mě to a zašel tam. Pan vedoucí se dostavil a po chvilce se i rozpomněl. Omluvil se, že v té době na tak převratnou novinku ještě neměl školení, ale dnes už ho má a ví, jak se věci mají.
pátek, 8. února 2019
 
SJM
SJM Outside-Inside, to je letitý folklór. Toto se stalo v "gumařském pravěku", kdy prémiovky stáli ranec a protektory frčely.
pátek, 8. února 2019
 
roman
roman Smekám před tou paní, že si to nechala vysvětlit a gumy vrátila prodejci. Většina lidí má webshopy za Bohy, kteří se nikdy nemýlí a vždy mají pravdu a naopak mají pneuservisáky za nejpodřadnější blbce, kteří ani neumí gumu správně namontovat. Též něco přidám. Minulý týden mě jeden "expert" reklamoval přezutí 2 pneumatik z netu, že na obou je INSIDE uvnitř a OUTSIDE na venku gumy a přitom on chtěl 1 gumu pravou a 1 gumu levou... I na netu si to ověřoval u prodejce, atd., atd..... Po třech dnech se mi přišel omluvit, že je to namontováno správně.
čtvrtek, 7. února 2019
 
Pneunm
Pneunm Přidám zážitek s Tomketem. V prosinci přijela paní s beetlem , čtyři Tomkety v kufru. Řekl jsem jí že internet jedině za raketu, paní byla příjemná řekla že to chápe tak jsem se pustil do díla. Při přezouvání třetího kola jsem si všiml že pneu má prohozené označení inside a outside. Paní jsem to vysvětlil, ta to rychle pochopila, pneumatiky jsem sundal a za stejnou cenu jsem jí nazul svoje gumy s tím že Tomkety bude reklamovat. Po dvou dnech mi paní volá celá nešťastná ze si s nejpneu vyměnila hromadu mailů a že oni to nedokážou pochopit, že jim přikládá fotky a jak jim to má vysvětlit. Přečetla mi komunikaci a přestože je laik, vysvětlila to velmi srozumitelně a přesně. Jako odpověď od profesionálů dostala obecné vysvětlení o značení pneumatik. Jak to dopadlo se zeptám na jaře. Paní totiž zrušila objednávku letních pneu u nich a objednala si je u mě :)
čtvrtek, 7. února 2019
 
Pneunm
Pneunm Kdysi mi nabízeli že přezouvání které si zákazník koupí u nich (cena byla absurdní, ptal jsem se jestli to myslí za jednu že to by docela šlo a oni né že za všechny čtyři) pak mi přišel email ze kupujou Pneuservisy a teď asi zkoušejí velkoobchod.
čtvrtek, 7. února 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz