Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
roman
roman SABe, já se ptal také na tento konkrétní případ a věř mi, že nemám chuť se s tebou opět hádat a rozpoutávat další války.Pokud máš práce až nad hlavu, tak buď rád. Hodně servisů cítí rapidní pokles kšeftů, dnes jsem o tom mluvil z dodavatelů. který mi to potvrdil.
středa, 25. března 2020
 
SAB
SAB Romane to je úplně jiná situace ,protože ten dotyčný se rozhodl jít do té své prodejničky a nabízet to své zboží,tam je pomoc od státu na místě,že mu lidé ze strachu kvůli nákaze nechodí.U mě to je úplně jiná situace zákaznici mi volají jezdí a kupují tudíž nebudu od státu požadovat žádné úlevy. A není to žadné machrovaní ,ale je to prostě fakt.
středa, 25. března 2020
 
Pneunm
Pneunm SAB já to beru tak že od 18ti jen platím a nikdy jsem po nikom nic nechtěl tak že to že v této situaci zrušení povinnosti jedné z plateb klidně příjmu. Ale chápu co tím myslíš, mě přijde třeba absurdní že mi posílají příspěvek na děti (nebo jak se to jmenuje) nicméně přiznám se že jsem ho přesto nikdy nevrátil.
středa, 25. března 2020
 
roman
roman SABe, jak by si řešil situaci s těmi odvody, když nějaká malá prodejnička mohla mít otevřeno, měla otevřeno, ale nikdo nepřišel, protože měl strach z infekce. Neboli projevila maximální snahu, ale zisk je nula.
středa, 25. března 2020
 
Shambo
Shambo SAB - výjimku jsme nedostali z důvodu našeho mistrovství v tanci nebo hře na citeru, ale pro zabezpečení elementární osobní a nákladní dopravy obyvatel a firem. M8me otevřeno, zaměstnanci ve střehu, ale nemám pocit, že by zákazníci museli stát ve frontě s bezpečnostní mezerou na rozpětí paží. To v galanterii je proti nám našlapáno. Ale zase tam došly gumičky a mají už jen textilní tkanice. Já gumiček mám plný sklad, ale nejsem galanterie. Ale jinak pohoda. Masky až k obočí.
středa, 25. března 2020
 
SJM
SJM ROZHOVOR S RADOMILEM BÁBKEM--Vláda připravila pro živnostníky taková opatření, aby se mohla prsit, jak se stará, a přitom neudělá pro ty nejmenší nic. Nepodnikající veřejnost a Babišovi voliči budou chválit pana premiéra a nadávat na ty „podnikatele“, co pořád chtějí. Je to pokrytectví a pokračování protiživnostenské politiky i v době epidemie koronaviru. Vlastně jediné, co dostala malá část živnostníků, je právo na úhradu ošetřovaček, pokud mají děti do 13 let. Už fakt, že na to dosud neměli právo, je donebevolající nespravedlnost. Jinak nic – žádná podpora pro ty, kteří ze dne na den přišli o příjmy, žádná kompenzace ztrát, nic. Andrej Babiš a jeho vláda poslali desítky tisíc živnostníků na pastvu.https://www.forum24.cz/babisovi-muze-verit-jen-naivni-clovek-vlada-posila-desitky-tisic-zivnostniku-na-pastvu-rika-babek/
středa, 25. března 2020
 
SAB
SAB SJM už jsme to tady probírali jen jsem natolik soudný,že by mě svědomí tížilo ,kdybych požadoval od státu úlevy aniž bych nemusel.
středa, 25. března 2020
 
SJM
SJM SAB-hezké gesto, klobouk dolů. Na druhé straně existuje také rčení, že hrdinů jsou plné hřbitovy.
středa, 25. března 2020
 
SAB
SAB Já za sebe pouze můžu říct,že pokud mi vláda umožnila vykonávat svou činnost a udělila mi výjimku tak nebudu požadovat po státu žádnou úlevu npř.v podobě placení záloh. Přišlo by mi to vůči OSVČ ,kterým vláda zakázala své činnosti nefér.
středa, 25. března 2020
 
roman
roman To teď Vůdce udělat nemůže, to až po volbách... :)
středa, 25. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Vaniš špíny se zbavíš, Babiš díky covid 19 se živnostníka zbavíš.
středa, 25. března 2020
 
roman
roman 2 SAB: To platí pro všechny OSVČ. Ten, komu navíc stát zakázal činnost (to ale nejsme my) by teoreticky mohl žádat po státu kompenzaci zisku. Ale výsledek si asi domyslíš sám...
středa, 25. března 2020
 
SAB
SAB Shambo to je klasická babišovina.Do televize melou plnou hubu keců jak budou pomáhat živnostníkům a podnikatelům,ale bez právníku a poradců nemáš šanci nic dostat.
středa, 25. března 2020
 
karel
karel Nárok má každý, ovšem částku nad minimální pojistné ,musíme platit.
středa, 25. března 2020
 
Shambo
Shambo Komplikace s náhradou škod je bohužel mimořádně komplikováno touto fintou a kličkou.. čtěte. https://neovlivni.cz/koronavirus-v-cr-vlada-snizila-sance-na-nahradu-skody/
středa, 25. března 2020
 
Shambo
Shambo Kurzsystém, OSVČ - základní data jsou, ale chybí prováděcí předpis. Příklad - zaměstnavatel vinou COVID 19 přijde o část zakázek a příjmů. Chce udržet 100% stav zaměstnanců. Uhradí zaměstnancům 60% mzdy v dubnu za bžezen. Ok, uhradí jim 60% ze svých rezerv? A poté 50% ze mzdy kompenzace od státu? Nebo... ? Jak prokáže újmu? Komu? Kdo kontrola? Atd. atd. Dávám tomu čas na vývoj.
středa, 25. března 2020
 
SAB
SAB Karle bordel to každopádně je!,ale já si nejsem jistý jestli každý OSVČ má nárok na tu úlevu, že nemusí platit zálohy. Já si myslím ,že se to vztahuje pouze na OSVČ ,kterým z rozhodnutí vlády zakázali provozovat svou činnost. Naše činnost dostala výjimku ,takže si myslím z mého pohledu,že na to nárok nemáme. Pokud se pletu tak mě prosím opravte.
středa, 25. března 2020
 
Shambo
Shambo Padla zde otázka na zvýšení cen. Počítejte se zvýšením nejpozději od 1. dubna t.r. Důvod - kurz koruny k euru, USD. Podrobnější informace zde bude? Bude.
středa, 25. března 2020
 
karel
karel Jestli tomu dobře rozumím ,tak zaměstnavatelé dostanou od státu na mzdy 50 až 80% průměrné mzdy (asi toho daného člověka)!! OSVČ nemusí 6 měsíců platit základní sociální a zdravotní pojištění. Vidíte ten nepoměr. To je pěkný bor..l , nemyslíte. https://www.mpsv.cz/web/cz/-/podpora-firem-v-programu-antivirus-pokracuje-vlada-schvalila-dalsi-navrhy-ministryne-malacove
středa, 25. března 2020
 
roman
roman Hohencenda: Tady je něco navíc popsáno, ale je to podobné, co jsem napsal - https://www.finance.cz/531645-prominuti-socialniho-a-zdravtoniho-pojisteni-kdy-platit-zalohy/
středa, 25. března 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz