Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
jenicek
jenicek Myslím, že díky této diskusi hromada servisu změnilo myšlení. Jsem jeden z nich. A pozuruji i v mém okolí zlepšení. Když to tak bude pokračovat bude jen lépe. Možna tu přispívají ti sami dokola, ale hodně dalších to jen pozoruje a rozšiřuje se to dal. Pomalu ale jistě. Já jsem optimista. Za 5 let bude lépe.
pondělí, 7. září 2020
 
Pneunm
Pneunm ehuga zdravím tě, je fajn vidět tu někoho z druhé strany barikády. U mě je trend za posledních pět let jasný, pneu z internetu jsem omezil prakticky na nulu, prodeje mi několikanásobně vzrostly a pneuservis je pro mě konečně důstojná forma obživy. Letos jsem doslechl o dvou servisech ze svého okolí které nastoupili na stejnou cestu a o minimálně dvou automechanicích kteří se na přezouvání vyservisovali. Dřít se a vydělávat peníze lidem co sedí u počítače jim asi taky nepřijde jako perspektivní trend.
pondělí, 7. září 2020
 
eguma
eguma Awww, my sweet summer child :) I když už člověk nedělá v oboru, musí sem občas zajít... Už jen pro tu legrandu, když se tu ty samé obličeje navzájem ujišťují o těch samých věcech. Hádají o těch samých věcech. A chtějí měnit ty samé věci. Už.... 5 let? Vím já? Delší dobu? Určitě! Netuším, jestli je něco lepším odrazem zacyklenosti, než zdejší diskuse :) A i když si někdo myslí, že ten had požírá vlastní ocas, jiný obrázky, mně sympatičtější ukazují Ourobora s hlavou dost blízko úplně jinému místu. Mimochodem, je dost možný, že vaše malý soukromý byznysy budou prosperovat (bez jakékoliv stopy cynismu - očividně to děláte dobře). Ale prodeje (všeho) se přesouvají na net, dokonce dřív nemyslitelné jídlo. A dneska? Rohlík, Košík, tesco online, ... Jasný - služby vám zůstanou. O to se nikdo nehádá. A tam si pak lidi klidně roštujte :) Říkejte zákazníkům hmyzáci (mimochodem, tahle diskuse je díky tomu populární i jinde :)) atd. Ale jasný, vykašlete se na trendy. Sledujte jen sebe! A za rok, dva nebo pět let, si tady řeknem, co konkrétního se změnilo (já už svůj tip mám :))
pondělí, 7. září 2020
 
roman
roman Píšeš "sledujete jen sebe": Ano, máš pravdu. Opravdu nevím, proč byl se měl starat a sledovat jiné spoluobčany, co a kde si kupují a jaké služby využívají. Internet jistě změní styl nakupování, ale zánik služeb (alespoň podle mně) to v blízkém časovém úseku nezpůsobí. Google jim tu službu sice najde, ale neposkytne. My tu službu umíme poskytnout. Tak proč toho nechceme využít a nechceme si to nechat adekvátně zaplatit? Proč někteří neustále "suplují" práci jiných za pár korun? Buď patřičně zaplať, nebo máš smůlu. Dále píšeš o 20% poklesu. Ano, to může nastat, stává se to, může to být individuální nebo globální. Ale proč se nepokusit změnit tuto situaci třebas bráněním své pozice? Druhý udělá pouze to, co mu první dovolí.
pondělí, 7. září 2020
 
Hrouda
Hrouda To máš jiste pravdu. Pořad sledujete jen sebe. Ale prodej v kamen. obchodě je obživa i jiných lidí třeba až nebudou potřeba a přijdou o práci, tak už nebudou ani vaši zákazníci protože si raději koupí jídlo než vaší službu. Řada z vás i já pocítí dost znatelně pokles i o 20% pro některé to bude i životní konec. Internet sebou nese konec světa tak jak ho známe. Už si ani neumějí někteří ani jinak poradit než přes Googlu. Co tam nenajdou to nezvládnou.
sobota, 5. září 2020
 
roman
roman Je rozdíl prodávat online např. elektroniku, kterou "zastrčíme do zdi" a ona funguje a naopak pneumatiky, které jsou bez přezutí pouze černým gumovým nepotřebným předmětem. Naštěstí telefon neumí (zatím) přezout vozidlo, takže je jen na nás, jak této situace dokážeme využít v náš prospěch, náš prodej a v naše zisky.
sobota, 5. září 2020
 
Hrouda
Hrouda Tak a tak to je. Cituji:Kamenné obchody i nadále existují, ale většinou jen jako showroomy pro náročnější nákupy nebo jako sklady zboží okamžité spotřeby. Umělá inteligence nastavuje cenotvorbu a počet vývojářů vysoce převyšuje počty skutečných prodavačů.“ . Nenadálé nic budem jen montovat a mít radost ze zákazníci mají radost.
sobota, 5. září 2020
 
roman
roman Ono to bude asi o něco složitější: Je otázkou, "proč" většina VO nabízí čínské pneumatiky. Odpověď bude asi znít v tom významu, že na nich je ještě nějaká marže, což na "Evropě" momentálně není a jelikož každý musí být z něčeho živý, tak prodává i "Čínu". Navíc jsou případy, kdy VO prodá své zboží levněji koncákovi než servisákovi a i ten servisák musí být z něčeho živ, takže začne si "třepit ústa" a prodávat Čínu, na které má vyšší zisk.
sobota, 5. září 2020
 
Tire
Tire čína se zlobí... čína vyhrožuje ale ty jejich šmejdy (např. právě Tomkety) zapleveluje trh vesele dál... dnes už asi neexistuje velkoobchod, který by právě čínu nenabízel jako svoji vlajkovou loď... a ty kecičky, že právě ty jejich číny jsou nejlepší... musím se jen smát... když to vidím z praxe, kolik toho ty čínské gumy vydrží (tedy nevydrží, jak se chovají za mokra atd. například už jsem se setkal pravda na agropneu, že na nich nedrží ani záplaty tzn. neopravitelné. Vážně už uvažuji, že vedle cedule čínské pneu neprodáváme přidám čínské pneu nepřezouváme.... pozn. za letní prázdniny jsem prodal cca. 5-6ks pneu mitas 16x4 (4.00-8) na stavební kolečka (kotouče) v drtivé většině případů jsem sundával originály made i china po jedno nebo dvouročním používání (totálně rozpraskané, steřelé), samozřejmě i novými dušemi protože ty čínské které smrdí po směsi plastu a asfaltu nejdou opravit.
pátek, 4. září 2020
 
roman
roman Pneunm: Samozřejmě. Pokud je hmyz ochotný zaplatit hmyzí přirážku (neboli práci beze slevy) a mám volnou kapacitu, tak ano. Ale pokud hmyz není ochotný akceptovat tyto podmínky a bzučí něco o zlodějích a vyhrožuje kontrolami, tak raději hmyz ihned odmítnu (což je u mě mnohem častější případ). Nejsem zvědavý na jejich uražené a značně kyselé obličeje.
pátek, 4. září 2020
 
Pneunm
Pneunm Jen ať jim to přezouvají, každou sezónu přijde minimálně deset lidí kteří nakoupí u mě protože konkurence nemá čas, když k tomu připočtu že zhruba polovina interneťaků akceptuje přirážku tak jsem na tom stejně jako když dobroser přezuje cca 50 interneťaků
pátek, 4. září 2020
 
SAB
SAB Tak stále se najde spousta dobroserů ,kteří mu to budou přezouvat za pár grošů.Já pořád nechápu,že zatím většina servisů přezouvá interneťákům pneumatiky za pár grošů. Přitom to je tak jednoduché nekoupil jsi pneumatiky u mně nemáš nárok na slevu. (samozřejmě když máš kapacitu i na tyto zákazníky)
pátek, 4. září 2020
 
roman
roman Když jim to někdo přezuje.... Já to rozhodně nebudu a mít neobuté pneumatiky místo obrazu na stěně není ideálním řešením.
pátek, 4. září 2020
 
Pneunm
Pneunm Pěkná reklama, ale já zákazníkovi vymluvím Tomket během pěti vteřin a je úplně jedno kolik reklamy si pan Grill zaplatí.
pátek, 4. září 2020
 
roman
roman Je to klidně možné a asi i velmi pravděpodobné, ale klidně to může být zaměstnanec Franta z Horní Dolní, který to ze své virtuální záplatované kůlny přeprodá načerno nějakému VO za "zajímavou" cenu. Notabene: Do skladu, kam se vejde sto kamionů se stoprvní kamion jaksi lépe "vypaří" a jak se říká: Ukradneš jeden pytel cementu a je to na prokurátora, ale pokud ukradneš celý vlak s cementem, tak je to pouze chyba v účetnictví a život jde dál.
čtvrtek, 3. září 2020
 
karel
karel Před několika lety jsem dostal informaci , že Barumce do místa určení ,ročně !!, nedojede několik kamionů osobních a nákladních pneumatik . Kde myslíte že tyto pneumatiky končí? Já bych řekl , že na internetu.
čtvrtek, 3. září 2020
 
SJM
SJM Malinko mě tam pár drobností nesedí: "Od roku 2017 kradli ve velkém", a přesto to dva roky nikomu nechybělo, mělo by se dodat.Již léta existuje institut, který se nazývá "inventůra skladových zásob". Práce zdaleka ne oblíbená, ale nadmíru potřebná, u obchodů, natož velko, naprosto nezbytná. O mzdách, spíše by sedělo pojmenování almužna, si u "ochranek" nedělám iluze a toto je holt výsledek, protože pak naberou lidi jaké naberou, čímž to konání samozřejmě neomlouvám, ale nejedná se o ojedinělý případ. To se vezme nejprve sada pro kámoše a počká se. A nic. Pak 2, 3, 4 a stále nic a jak praví přísloví " S jídlem roste chuť" a toto je výsledek.
čtvrtek, 3. září 2020
 
Hrouda
Hrouda To se těm blbečkum vyplatilo . pneumatiku porodávají za 700-1000kč protože jinak to nikdo nekoupí ( internetové ceny kazí obchod nejenom nám, ale i zlodějům) a ve výsledku jim napočítají do trestu pneu v hodnotě 1200 000kč : 229 ks = 5240kč za ukradenou pneumatiku. Jo Jo je to boj prodávat pneumatiky není to pro slabé povahy.
středa, 2. září 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz