Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
roman
roman Nezáleží na tom, jestli je pneuservis malý nebo velký, jestli tam pracuje pouze OSVČ nebo je to rodinný podnik či větší pneuservis s několika zaměstnanci, ale záleží na tom, jak si dokáže chránit svoji živnost resp. firmu v dnešní "internetové" době. Každý si musí uvědomit, že lze prodat za hodinu desítky pneumatik, ale není možné stejné množství pneumatik za tento čas přezout se stejným počtem lidí. Lidská práce je drahá a musí být zákonitě i vydělená a ekvivalentně zaplacená... To ani nepočítám diametrální rozdíl v ceně nezbytných prostředků nutných k provozování "holého" shopu na jedné straně a pneuservisu, který nabízí nejenom prodej pneumatik, ale i možnost přezutí a likvidace ojetých pneumatik, poradenství, řeší případné problémy s TPMS senzory, případné reklamace pneumatik atd. Chraňte svoje živnosti a "Nebojte se, přidejte se!" Jde to, je to vyzkoušeno a osvědčuje se to. Nebo si snad nosíte do hospody vlastní pivo z marketu se slovy, ať mi to hostinský řádně vychladí?!
neděle, 7. dubna 2019
 
OCHRANAGUM
OCHRANAGUM Je dobře, že pneuservisy ty opravdové ti srdcaři, ne ti převlečeni chudáci a ti co si na pneuservisy hrají se kvalitou prosazují a je jedno jestli je to v Praze, nebo v Broumově-Bylnici. Kolenovrti jsou všude, ale jak si je připustíme tak to budeme mít. Já je mám zcela na háku a posílám k šípku. Není čas na otravy a hmyz který pije krev. Je čas dělat práci tak aby nás a lidi v dílnách uživila. Je čas aby jsme dělali tak aby jsme měli klid na práci a ne se otravovat s někým kdo si často nevidí ani do pusy a vypustí někdy takový blábol, že až nechápeme co to melou tito kolenovrti. Sezona běží, dílny jsou plné od rána do večera a tak se neotravujme těmito …….. lidmi, kteří nám mnohdy nesahají ani po kotníky. Hezkou sezonu přeji.
neděle, 7. dubna 2019
 
pneupolach
pneupolach Zdravím pánové, rád si čtu Vaše příspěvky a doslova se těším až si přečtu nový příspěvek. Něco málo mě: máme rodiný pneuservis v Brumově-Bylnici, pracujeme pouze ve 3 a to já, otec a mamka (ročníky 90,56,55). Otec s tím začal jako první v našem městě, které má cca 6tisíc obyvatel, vše vybudované vlastní silou, potem a krví. Svou práci odvádíme co nejlépe a snažíme se vyjít vstříc zákazníkovi, samozřejmě jsme nejdražší pneuservis na okolí, ale za kvalitu se musí něco připlatit a osobně když využiji služby někoho ochotného a schopného, tak si také rád připlatím. Naše ceny při kompletní přezutí začínají na 600,. vč dph a jdou pěkně nahoru dle velikosti kol, člověk potká hodně "kolenovrtů", ale taky lidí co naši práci dokáží ohodnotit. V tuto sezonu vidím, že dobří holubi se vracejí, ale taky se vracejí i ti špatní, tak se jenom usmívám. Každou sezonu k nám jezdí stále více a více nových zákazníku s dražšími auty a to i ze vzdálenosti 15-20km, což je velice pozitivní. Přeji Vám hodně zdaru a ať tuto sezonu záda vydrží.
sobota, 6. dubna 2019
 
roman
roman Svatá pravda. Raději mít 10 dobrých stálých zákazníků než 20 vymrzovačů z kolenovrtní říše.
sobota, 6. dubna 2019
 
SJM
SJM Včera večer jsem v marketu potkal spolužáka, který dělá auto-pneu tak 50/50. Vyprávěl jak dělá flotilu. Táta X6, máma X3, syn student vš pašík CC, druhý mladší syn, rovněž student Golf VI GTI spec.edice. Ani jedno auto nejde pod 20". Pak už jen otec senior s pasatem, tchán také pasat (oba důchodci, původně firemní vozy), no a pak jen jedna služební octávie pro obchoďáka a Master pro servisáka. Doletěl na něj osobně majitel, jak je možné, že na Octávii vydržely gumy jednu sozonu ( zůstatek cca 3,5-4mm, najeto údajně 15000 km, pneu Bridg.) Tak mu vysvětlil, že on ty gumy jen prodává a že musí být problém někde jinde. Na druhý den přijel zase ten obchoďák, že co mu nakukal, že ho seřval jak alíka, že blbě jezdí a že mu bude krátit prémie, pokud mu kola nevydrží jako jemu min. 3 sezony. Tak to si prý bude asi hledat jiné místo, protože je tím pádem bez prémií. Má prý od šéfa nařízeno, že v jednoum dnu musí navštívit min. 6-8 firem, vetšinou mezy 8.00-14.00, a tak to prý má přesuny mezi jednáními jako rychlostní zkoušky na rally. Navíc pan majitel najede v zimě 7-8 tis (z toho 3000 do Francie na lyže) a v létě 10, protože na dovče se zásadně létá. Pak mě něco seplo v hlavě a říkám, zda to není ta a ta firma, co chtěla vždy měsíc předem určit rozpis přezutí po minutách, aby pak přijel synek, který naložil v garáži pravidelně kola k jinému autu, tu zase přivezli disky od dodávky, kterou dávno prodali, no pořád něco. Jak se zdrželi, do 5 minut volal šéf, kde jsou, že jsme slíbili nějaké časy, že jeho auta musí vydělávat a takové ty kecy, no prostě kolenovrt na Ntou. Tak jsem ho jednoho dne, kdy zase prudil, poslal leninskou cestou rovno do ....... .Tak se mě ulevilo, ani nevíte jak a kluci na dílně, ti byli šťastní, jako by dostali 13 plat. Tak mu to říkám, mu se rozzářili oči a praví, že se právě rozhodl, že to trápení také utne.
sobota, 6. dubna 2019
 
roman
roman gp50: Někdo preferuje kvalitu, někdo cenu, někdo kompromis => Jak kdo. Vzpomínám si, že předloni přijel zákazník s tím, že mu po přezutí v odborném pneuservisu XYZ "auto na vodě plave". Podíval jsem se na jeho pneumatiky a 2 gumy měly špatnou rotaci. Přehodil jsem je a došlo k placení. Pak zákazník zjistil, že jsem v přepočtu na celém autě o 50,- Kč dražší než ten servis, který mu je obul obráceně. Takže zákazník zaplatil se slovy, že příště zase pojede tam, kde to je levnější. Holt kolenovrt si raději rozseká ústa, než by si připlatil za kvalitní práci...
sobota, 6. dubna 2019
 
Pneunm
Pneunm hohencenda :) to jo, bohužel to bylo myšleno za celý auto a samozřejmě s DPH
sobota, 6. dubna 2019
 
gp50
gp50 Včera jsem tu měl návštěvu od dodavatele a bavili jsme se o kvalitě služeb a cenách. Úplně jsem si vzpomněl na situaci před rokem, když jsme zdražovali. Jsme na malém městě. Kolegyně mi říká: "ale ty lidi si v hospodě řeknou, že jsme drahý a pojedou jinam." Já na to: "dokud budou říkat, že jsme drahý, tak je všechno v pohodě. Stejně k nám pojedou. Až budou říkat, že děláme špatně, pak bude problém." Tak to vidím já.
sobota, 6. dubna 2019
 
hohencenda
hohencenda Za kolo by to šlo......
sobota, 6. dubna 2019
 
Pneunm
Pneunm Zdravím, tak teď jsem tu měl paní na kompletní převlek alu kola 15" že prý má rozpočet od šéfa 400 Kč :D tak mě to rozesmálo že jsem to sem musel napsat.
pátek, 5. dubna 2019
 
hohencenda
hohencenda SJM moc pěkný článek super díky pobavil mne.Romane taky pěkné počtečníčko.
pátek, 5. dubna 2019
 
roman
roman SJM: Já bych slovo neznalost resp. "debilita" spíš nahradil slovem "vychcanost". A pokud někdo je ochotný přistoupit na jejich (kolenovrtní) hru, tak toho kolenovrti logicky využijí (zneužijí). Já vždycky říkám: "Pokud Vám to někdo přezuje, tak proč ne.. Já Vám to ale přezouvat nebudu." Nefunguje to vždy, ale často to funguje. Zrovna včera. Pán navrhl, že si gumy sežene sám a já odvětil "A kdo Vám to přezuje? Já teda NE". A ejhle - dnes jdou "moje" gumy do světa. Je naší chybou, že neumíme využít té skutečnosti, že se hodně lidí "štítí" manuální práce jako čert kříže.
čtvrtek, 4. dubna 2019
 
SJM
SJM roman: kategoricky nesouhlasím s bodem "a". Vycházeje z informací, že svitek pásky stojí cca 30 Kč a lze ním omotat bratru 10-20 ks pneumatik, je parametr "tisíkrát" dramaticky podhodnocen, minimálně o dva řády. Mám zkušenost, že ona neznalost zákazníků, často hraničící až s debilitou, se nám tu rozmáhá jako ono slovíčko PRCAT. Je to taký nešvar, kdo to má ale s nervy vydržet. Když se takto stupidně dotazuje náhodný příchozí, zle si o jeho IQ myslet cokoliv, že je např. skladníkem ve šroubárně, ale tyto manýry velmi často lidé, jež sami sebe nazývají managery a kapitolou samou o sobě jsou státní zaměstnanci. Takový chudák učitel, co chodí na 8 a je ve škole mnohdy i do 14 hod., nebo policista, co otročí za usra....ch, 35 tis., tak jsou perličky. Ti mají net nastudovaný tam i zpět a ještě mají mnohdy pocit, že vás vysoce intelektuálně převyšují.
čtvrtek, 4. dubna 2019
 
roman
roman Hrouda: Proč jsou barumky na netu za 1100,- a v servisu za 1400,-? => Jednoduchá odpověď: a) Vybavení pneuservisu stojí tisíckrát více než izolepa a štítek na pneu z webshopu a přezouvání pneu je za současných cen spíš prodělečné => prodej "mých" pneu dotuje můj servis. b) V pneuservisu neplatíte balné ani poštovné. c) Pneuservis vám (zpravidla) nabídne slevu na práci pokud si zakoupíte pneumatiky v pneuservisu. d) Pneuservis vám zajistí likvidaci ojeté pneumatiky zdarma v pneuservisu. e) Gumy z netu v sezóně nepřezouvám. => Jestli máte zájem, tak barumku vám prodám za 1400,- ...
středa, 3. dubna 2019
 
hohencenda
hohencenda Hroudo zažívám to samé jak to vysvětlit nemám ....naštěstí stálý zákazníci toto neřeší jen potencionální nový zákazníci někteří mou cenu akceptují někteří jdou jinam. Měním nerad ale bohužel kvůli c enám léta zaběhlé dodavatele v obchodech vše zdražuje a já bych měl taky rád na jídlo dovolenou už leta neznám nemám na ni.
středa, 3. dubna 2019
 
Hrouda
Hrouda Stále stejná písnička. Jednou rukou zouvám a druhou vyřizují email. Medunova napsal: >>>>> ještě co je to za značku Lassa nebo Points? to neznám, >> radši >>>> bych >>>>> nějaké osvědčené značky... Continental nebo Michelin >>>> vychází >>>>> dobře v testech. Dále proč třeba ty Barumky jsou za cca 1400Kč >>>>> když na netu jsou za 1 100Kč? >>>>> >>>>> děkuji
středa, 3. dubna 2019
 
SJM
SJM Norsko, to je ten stát, který těží denně 2-2,5 milionů barelů ropy denně? To je ten stát, který má cca 60x méně obyvatel než USA (největší světový producent), ale vytěží jen 6x méně? Tzn. že na hlavu vytěží 10x více. Feltkurát Katz pravil:"To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou", a tady by se slušelo říci:"To se nám to dotuje, když nám ropu kupujou". Ještě mě pobavily ty výhody, hlavně to využívání pruhů pro MHD. Také jsem o tom něco četl, ale tam také psali, že s rostoucím počtem el.vozidel, jsou tyto pruhy tak zacpány, že právě ona zmíněná MHD je ve špičce doslova ochromena. Holt dotace, vymyšlené od stolu, to bude zhouba lidstva.
úterý, 2. dubna 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz