Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
hohencenda
hohencenda SAAbe Díky za odkaz.
sobota, 15. května 2021
 
Meza
Meza SAB díky. Přesně takový mám názor i já.Mě k tomu donutí jen omezení v cestování ale letos to určitě ještě nebude.
sobota, 15. května 2021
 
SAB
SAB Meza: Tady máš odpověd pokud ještě nejsi rozhodnutý https://www.youtube.com/watch?v=SKugRmxSk6Y
pátek, 14. května 2021
 
Pneunm
Pneunm Romane dík ale to nejsou klony ale originály od Toyoty, nahrával jsem je přes obd, párkrát už jsem to dělal až letos problém... To co popisuješ jsem zažil s ASX... tam bylo nakonec potřeba přepínat mezi letníma a zimníma někde v autě
čtvrtek, 13. května 2021
 
roman
roman Já jsem už delší dobu naočkovaný, jelikož patřím svým chorobopisem (lze mého ošetřujícího lékaře) do "nejrizikovější skupiny". Dnes v poledne mě volal jeden pán, jestli bych mu nemohl poradit s nákupem pneumatik na eshopu. Pán měl dobrý odhad: opravdu bych nemohl. :D Pneunm: Měl jsem podobný problém s klony na Renaultu Fluence vybaveným startovací kartou. Stejná "závada" jako u Tebe se projevovala cca po týdnu a nepomohlo ani použití jiných klonů od jiného výrobce. Nakonec se tam musely dát origo senzory Renault a byl klid. Bylo mě sděleno, že je to "problém" u vozidel vybavených startovací kartou z důvodu nemožnosti zhotovit duplikát ke startovací kartě. Jestli se to pravda netuším, ale s origo senzory je to už v pohodě.
čtvrtek, 13. května 2021
 
Pneunm
Pneunm Meza očkovaný nejsem, nejdřív jsou přece na řadě státní zaměstnanci až potom obory které zůstaly otevřené protože jsou nezbytné pro chod společnosti. Já ani potřebu očkovat se nemám ale rád bych taky zase někdy do zahraničí a pokud to bude podmínka tak do toho asi půjdu
čtvrtek, 13. května 2021
 
Pneunm
Pneunm Zdravím, řeším problém, na předposlední rav4 preucim senzory přes obd chvíli to jezdí a potom to začne řvát, nevíte někdo prosím kde by mohl být problém? Díky
čtvrtek, 13. května 2021
 
Meza
Meza Zdravím hoši.Dlouho jsem tu nebyl.Mám jeden dotaz. Už jste naočkovaný,nebo jestli né necháte se?
čtvrtek, 13. května 2021
 
Tire
Tire Že prodeje budou menší jsem tušil už před sezónou, z předobjednávky (oproti loňsku ponížená cca. o 20%) mám 80% prodáno, moje stálá klientela bude tento týden hotova ze dvou třetin, zbývající třetina se rozloží do následujících cca. 4-5 týdnů takže bude práce tak akorát a bude tak čas na geometrie a klimatizace na těch se dá celkem slušně vydělat. Hlavní propad prodeje ale očekávám v příští zimní sezóně jelikož opravdu značná část zákazníků najela na zimních pneumatikách velice málo kilometrů... což si asi nemyslí management v continentalu jelikož podmínky na zimní předobjednávku jsou obdobné jako v posledních letech, já to vidím v zimě na propad v prodeji tak o 25%. A jak tu poznamenal SJM ten nárůst v surovinách je enormní a k tomu dvou až trojnásobný nárůst ceny v lodní kontejnerové dopravě... inflační spirála se roztočí asi hodně a cena pneumatik i přes obrovský konkurenční boj půjde nahoru.
středa, 12. května 2021
 
PM
PM Ahoj , tak u nás to vypadá tak, že lidi pořád nějak vyčkávaj, máme pořád 50% uskladněnek nevyzvednutých. Jak psal SJM,něco se děje. Může to být i příležitost , záleží na úhlu pohledu...
středa, 12. května 2021
 
Shambo
Shambo Pryži zdar. Dekáda nízkých fixovaných cen na nákladní pneumatiky a hlavně 100% dostupnosti levných značek skončila. Pro většinu trhu to bude šok. Reálná dostupnost je snižována i u prémiových značek. Proč dobře už jen bylo a o příčinách a možnostech vývoje více v novém čísle Pneurevue 2/2021.
středa, 12. května 2021
 
SJM
SJM Zdravím Bořka i to torzo přispívatelů, co tu zbylo. Jak někteří ví, udělal jsem před pár léty mírný úkrok stranou od klasického pneuservisu, ale i tak jsem oboru zůstal věrný. Rád si přečtu, bez kudrlinek, jak to v branži vypadá, hlavně v první linii. A jak to vidím obecně? Dobře již bylo. Téma covid a celkové fungování státu nechám raději ležet, jelikož bych stěží hledal slušná slova. Realita, která mě v poslední době činí špatné spaní, je naprosto neuvěřitelný růst cen, prakticky všech základních surovin - železo, hliník, měď, zinek, sklo, plasty, kaučuk, stavební mat., zkrátka kdo hubou hne, slyším to samé, tu +40, 50, 60%, např. pozink plech i 110%! Ale pozor, to není všechno, přes toto brutální zdražení mnohdy je komodita těžko dostupná, místo týdnů se čeká měsíce. Firmy závislé na nich, jsou v totální pasti. Jejich odběratelé o nových cenách nechtějí ani slyšet a melou něco o produktivitě práce a takové ty manažerské poučky, ale dodavatelé surovin říkají, ber, nebo nech ležet, nevezmeš ty, ostatní se o to ještě poperou. Vidím to jako obří problém, který v průběhu pár měsíců se přetaví ve vysokou inflaci, krachy firem, nezaměstnanost a o nějakém růstu HDP se můžeme nechat jen zdát. Lidé v průmyslových odvětvích, co táhli na bedrech covidové období, poměrně rychle zchudnou, do toho prudký růst prakticky všeho, znehodnocení úspor, šlužby nebudou mít komu sloužit atd. Automobilky hlásí až 80% zvýšení cen plechů, chybí čipy, plasty a pořádný hřebík zatlouká tzv e-mobilita. Rád bych se mýlil, ale já, bohužel, světlo na konci tunelu nevidím, sorry jako.
středa, 12. května 2021
 
roman
roman Pneunm: Loni 1956515 a 2055516 u mě docela šly, ale letos oba rozměry "stojí".
úterý, 11. května 2021
 
roman
roman Prodej je slabší než loni, nicméně minimálně 30% stálé klientely jsem ještě "neviděl". To samé u uloženek. Domnívám se, že bude práce ještě bude dost docela dost, byť v pohodovém tempu až do konce května. Ale to jsem očekával vzhledem k chladnému dubnovému počasí a menšímu provozu díky Covidu. Horší ale je, že mám obavy, že i podzimní prodej nebude díky letošnímu Covidu žádný zázrak. Jediné, co mě těší je to, že pokud se něco prodá, tak to je to, na čem něco je a co doporučím zákazníkům já. Nehodlám si ničit svoje záda nelukrativními kšefty, takže si defakto nijak moc nestěžuji.
úterý, 11. května 2021
 
Pneunm
Pneunm Já myslím že je ještě na hodnocení brzy i loňská sezóna byla u mě roztahaná a to bylo teplo už v březnu. Předkovidovych prodejů určitě nedosáhnou ale k čemu vlastně v týhle době peníze :D 1956515 a 2055516 jsem měl úplně mrtvý loni, zůstala mi jich tam na letošek pěkná hromádka
úterý, 11. května 2021
 
Hrouda
Hrouda Prodej na bodu mrazu, ale to není nic divného tedy u nás. Nejsem Červenej Křiž . Ale pravdou je že to je trošku horší než loni nebo předloni. Práce zatim v pohodě. Dnes jeden blaznivej dopravce si udělal celodenní vejlet pro 4ks pne infiniti v /60R22.5 a potom ještě to samé pro dva kusy na vodící nápravu než aby koupil moje skladové Matadory . Prostě je to mazec. Asi to už lepší nebude. Ale v pohodě za 5950 bez dph to budu dělat pořád dokola. I dvakrát denně.
úterý, 11. května 2021
 
SAB
SAB Tak jak Vám jdou letos prodeje pneumatik?U mně se to nedá srovnat loňskou sezónou ,zatím je to propadák R15 a R16 klasické rozměry se skoro vůbec neprodávají a ani není poptávka. Když prodávám tak velké rozměry od R17 nahoru a Céčkové pneu.Zatím je to hodně divná sezóna :-( Jak to vypadá u Vás?
úterý, 11. května 2021
 
hohencenda
hohencenda Hroudo tyhle hlody poslouchám taky net posílám k šípku.Romane správně já si taky do pekárny nenosím mouku na chleba a rohlíky.Pneunm jsem zvědavej kdo vohryzkovi vyhoví.
pondělí, 10. května 2021
 
roman
roman Hmyz se chová k nám pouze tak, jam my to hmyzu umožníme resp. dovolíme. Zatím jsem letos nepřezul žádnou gumu z netu a neumřel jsem hlady. Chceš moje služby? Tak si to kup tady u mě. S konkurenčním zbožím mé stroje neumí pracovat. Resp. uměly by, ale za úplně jinou cenu, na což hmyz většinou neslyší.
sobota, 8. května 2021
 
Hrouda
Hrouda Pan přišel za ženou na prodejnu s tím že pořídil pneu přes internetový obchod a obul je v jednom servisu a oni hází a už to byl i jinde vyvažovat a nepomohlo to. Tak zda je od nej nekoupíme a že si koupí jiné. Kde to koupi neříkal. No nepasuji mě na auto, tak jsem je nevzal . K prodeji je nepotřebuji protože mě přijde že stejně obouvám jen internet. A vlastně oni stejně zákazníci ani netuší že se u nás v pneuservisu daji pořídit i pneumatiky jinak by si je prej pořídili u nas.
pátek, 7. května 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz