Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
roman
roman Ochranagum: Vítej v "klubu" Neboj se, přidej se!" => http://www.pneurevue.cz/profile/roman/photo/1-roman/7.html
pátek, 8. března 2019
 
OCHRANAGUM
OCHRANAGUM Od 1.4. do 30.4. 2019 nepřezouvám žádnou novou dovezenou gumu odjinud. Přidávám se k výzvě NEBOJ SE PŘIDEJ SE. Už mne to tak nazlobilo, že se můžou postavit třeba na hlavu ti chytráci z internetu. A taky už konečně vidím všude dokola, že se další servisy snaží nějak omezit tyto nepotřebné zákazníky. Je už na čase.
pátek, 8. března 2019
 
Shambo
Shambo Zhruba dvě třetiny zaměstnanců na průměrnou mzdu nedosáhnou. https://www.kurzy.cz/zpravy/485785-prumerna-mzda-v-cesku-se-ve-4-ctvrtleti-zvysila-na-33-840-kc/
pátek, 8. března 2019
 
roman
roman Karle, věř tomu, že by i oni rádi prodávali, ale... Já mám ve svém okolí několik pneuservisů, ale i jednoho "montéra", který se též snažil prodávat (resp. cenově podlézat kohokoliv), ale nepodařilo se mu najít takového dodavatele pneumatik, aby mu nějaký peníz z prodeje gum zůstal za nehtem. To, že prodávat je též "umění" úmyslně vynechávám, to je jiné téma. Na jednu stranu tedy lze říci, že měl hledat lépe dodavatele a najít, ale na druhou stranu se vracíme k velkému problému celé naší pneuservisní branže - vztahy mezi velkoobchody/webshopy/pneuservisy/montovnami. Jen postoj k tomuto problému máme diametrálně odlišný. Někdo sklopí uši a zvolí metodu "okusování stromků", jiný se "nebojí a přidá se", někdo si to nechá "královsky zaplatit". Takže já věřím tomu, že kdyby i oni mohli v reálu úspěšně prodávat, tak by to i oni rádi dělali.
čtvrtek, 7. března 2019
 
karel
karel Pneunm, dívej se na to očima těch montoven , dodavatel strojů pro pneuservis jim říkal , proč neděláte pneuservis ? to už všichni dělají, přitáhnete si tím další zákazníky , No a oni se naučili obsluhovat stroje a pláště jsou pro ně přítěž,kulaté,černé,letní,zimní a stojí 1000,- , 1200,- a zabírají prostor a hlavně o pláštích nic neví, takže nemají zákazníkovi co říct, jak ho přesvědčit , že právě tyto pláště jsou pro něj vhodné a dobré. Proto pláště neprodávají a je pro ně lepší říct objednej si pláště na netu, já ti je pak namontuji. Prodej to jsou další starosti s objednávkou, uskladněním a potom prodat a když neprodáš zůstanou ti na skladě atd. Však to znáš. No a to jsou ty rozdíly mezi odborným pneuservisem a montovnou. Protože se zákazníkovi věnuji delší čas, poradím mu s výběrem plášťů a udělám vše proto aby byl 100% spokojený ,nemohu mít stejné ceny jako montovna ani za pláště ani za servis.Mí zákazníci to už chápou a stále přichází noví , díky za ně.A to je asi vše co k tomu mohu říct..
čtvrtek, 7. března 2019
 
Pneunm
Pneunm Zdravím všechny, to že někdo dobrovolně neprodává pneumatiky upřímně nechápu. Je to jako by se sám střelil do nohy. Prodej pneu pro mě představuje rozdíl mezi žitím a přežíváním. Každopádně je to jejich boj, zatímco já přezuju jednu svojí sadu oni musí přezout 3 až 4 cizí.
středa, 6. března 2019
 
karel
karel Aby bylo jasno, já si neztěžuji a nikdy jsem si na okolí neztěžoval, neřeším ceny montoven, jen konstatuji jak to chodí. Jak už jsem jednou psal, u mě je vítán každý zákazník a je jedno jestli má Trabanta nebo BMW, jen musí respektovat mou práci, mé ceny a já mu pomohu s výběrem vhodných pneumatik a budeme spokojeni oba.Já jsem v podstatě spokojený ale když bude líp, nebudu se zlobit. Gumařina je můj koníček,nic víc nic míň.
středa, 6. března 2019
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Tak po urputném boji jsem přivítal do provozovny pracanta Beisp. MS 630S a tím si těsně před sezonou doplnil k AF3000 malý strojopark . Sice mi srdce krvácí nejistota s opravou stroje mě donutila k tomuto řešení. A tím chi jen říct ano nelze dotovat z práce po odtržení položek Dph atd atd nákup strojů na čím dál větší rozměry kol a pneu a ještě mít cenu práce na ks cca 50,- vč Dph. Jsem sám a od začátku plátce a vždy jsem tím byl oproti sem tam ťukům v nevýhodě a přetřásán coby zloděj na cenách. Prý za trochu vzduchu a elektřiny 100kačka na ks už moc a kecy dělej víc a dýl .Blbost kdykoli dojdu kamkoli téměř žádný zaměstnanec neudělá víc než kolik dostane na hodinu a já mám dělat o x set procent víc o úřadech no koment . Slušným a poctivým se tímto omlouvám . A přesně jak píšete ceny a aby to ještě zákazník překousl to za pár hrušek dělat nelze možná jen dnes dělám pneu zítra rozvážím chleba pardon teď není sezona musíte jinam .
středa, 6. března 2019
 
roman
roman Karle nevím, jak bych se zachoval já, kdybych byl ve stejné pozici jako Ty, ale asi stejně. V sezóně k nim nasměrovat všechny "vejdupy", ať se jim hevery zaplevelí nezajímavými kšefty a sám dělat "lepší" kšefty popř. udělat si místo na zakázku pro toho, kdo by mohl být příště mým potenciálním zákazníkem (defakto to teď dělám podobně). Přesně jak píšeš: Méně práce, ale z té vykonané práce mít víc peněz. Mimo sezónu si za "vejdupy" nechat královsky zaplatit. U mě to je trochu jiné v tom, že prodávat chce skoro každý, kdo má do zádele díru a těch pár "expertů", kteří nemají ani základní vybavení sice existují, ale zase tolik jich není. Teď zbývá vyřešit poslední otázku: Kolik Kč si říci za nějaký "vejdup" úkon (hlavně mimo sezónu), aby to byl i pro nás kšeft lukrativní, a přitom aby to zákazník finančně ještě překousl? Nesmírně složitá a hlavně naprosto individuální otázka, která závisí na spoustě faktorů. Tu si musí každý rozumný pneuservisák dořešit sám.
středa, 6. března 2019
 
karel
karel Romane souhlas, ale v mém okolí je cca 30 autopneuservisů -já jim říkám montovny ,všichni na hlavní činnost ,tedy celoročně a polovina nejsou plátci DPH. Oni totiž materiál, jako pneu,disky,kotouče, výfuky atd. nakupují přímo na zákazníka nebo mu řeknou, kup si to na internetu a já ti to pak namontuji a účtují jen práci.Slyšel jsem to několikrát na vlastní uši, takže vím co říkám (píšu) a proto se nikdy nestanou plátci DPH !! Nemluvím o firmě s několika zaměstnanci ale o jednom nebo dvou mechanicích, každý jede na sebe. Tak to funguje, bohužel..
středa, 6. března 2019
 
roman
roman Pokud si dobře vzpomínám: Neplátce DPH může prodávat (zejména) plebejcům (max. roční kalendářní obrat ale nesmí překročit 1.000.000,-Kč). U EET platí, že pneuservis, který je plátcem DPH musí používat EET, pokud jeho tržby za prodej jsou vyšší než 175.000,-Kč za kalendářní rok.
úterý, 5. března 2019
 
roman
roman Karle, musíme s tím nějak bojovat, pokud chceme něco změnit. Spíš jde o to, jakou cestu kdo zvolí a ta cesta bude u každého asi jiná (dle konkrétních podmínek v jeho okolí), ačkoliv máme všichni stejný či hodně podobný cíl. Nezapomínej, že i on (neplátce) to má často jako vedlejší podnikatelskou činnost (je tam často pouze v sezóně, jinak ne) k jiné hlavní výdělečné činnosti a že i neplátce DPH si musí z něčeho zakoupit/modernizovat svoje vybavení dílny (kam investuje též bez odečtu DPH). Tebou uvedený problém s neplátci DPH existuje, to uznávám, ale vzdát se bez boje? Problémy jsou od toho, aby se řešily a pokud možno vyřešily. Jinak jedna perlička na závěr: Dnes přišel důchodce s dotazem, jestli mu bude stačit 200Kč na kompletní přezutí fabie.... Jen jsem vytřeštil oči v sloup... Píše se rok 2019 a ne 1989...
úterý, 5. března 2019
 
karel
karel Teď mně napadlo, ten neplátce DPH neprodává a ani nemůže prodávat pláště , pokud by je prodával a hlavně zadával do účetnictví ,zvýšil by se mu obrat a byl by, však víte kde, takže bude rád za pytel hrušek montovat gumy z eshopu. A s tím chcete bojovat? Já ne , nemá to smysl. Je potřeba jít svou cestou , nastavit si ceny za servis tak, aby nám zisk ze servisu pokryl veškeré náklady na provoz- mzdy, energie,stroje,daně atd. a zisk z prodeje mi zaplatí dovolenou a okolí ať se třeba po...e. Radši budu dělat méně ale za víc a hlavně se neuštvu. Hezkou a úspěšnou jarní sezonu.
úterý, 5. března 2019
 
karel
karel Romane souhlasím a co takhle EET? Jeden se zapojí a druhý ne,.Takže zde máme "krásné" rovné podmínky pro všechny subjekty. No nezačni podnikat.
úterý, 5. března 2019
 
roman
roman SJM: Velký problém je už v tom, že jeden pneuservis je plátce DPH a druhý není plátcem DPH. Už tady je neférový (nicméně legální) rozdíl mezi ziskem z práce 21%, takže... Sice s Tebou plně souhlasím, ale za těchto "neférových" podmínek, které se u nás vyskytují je to spíš sci-fi. Musíme upravit ceny prací na hodnoty, které jsou ziskové a nejsou dotovány z našeho prodeje pneumatik, ale takové skokové zdražení si může dovolit pouze stát, nikoliv živnostník nebo menší firma. Nejsme na trhu sami a najdou se stále takový "experti", kteří sice budou hlady okusovat keříky, ale budou hrdi na to, že jsou tím nejlevnějším pneuservisem v širokém okolí.
úterý, 5. března 2019
 
SJM
SJM Dobrý návod podle paní ministryně financí (zřejmě skalní fanynky AC Milán - rossoneri). Včera v OVM. Volná citace: Snížení daně z příjmů bude znamenat mírné zvýšení na zdravotním pojištění ( ze 4,5% na 8,2%). Toto mírné navýšení dělá bratru nějakých 82%. Co takto mírně navýšit ceny za přezouvání?
pondělí, 4. března 2019
 
roman
roman Šero před tunelem jsme si vybudovali ze značné části sami. O důvodech, které k tomu vedly jsme se bavili již minimálně desetkrát. Co bude za tunelem závisí i na nás. Pokud si necháme neustále kálet na hlavu, tak tma za tunelem bude o to černější. Mysleme na svoji budoucnost a přemýšlejme na tím, co bude zítra a pozítří, nikoliv jen na to, co bude dneska odpoledne. Ať se všem rozumným pneuservisákům daří, jaro se blíží.
pondělí, 4. března 2019
 
hohencenda
hohencenda Hurá za světlými zítřky.....Na konci tunelu bude tma.
pondělí, 4. března 2019
 
roman
roman Další návrh vlády, který by hlavně (a opět) "podojil" malé firmy a živnostníky => https://www.novinky.cz/domaci/498802-duchodci-ci-deti-o-zdravotni-pojisteni-neprijdou-ujistuje-schillerova-zaplatit-ho-ma-vyssi-pojistne-pro-ostatni.html . Nemohu se zbavit dojmu, že se brzy dočkáme "německých"cen za pneuservisní práce. Nebude jiná možnost, jak ufinancovat (bez prodeje) provoz pneuservisu.
neděle, 3. března 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz