Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
SJM
SJM Roman-vidím to stejně. Bohužel, zákon je zákon i když je docela zprasený nebo zastaralý, což ale v případě ČR není věc nikterak vyjímečná. Ideálně bych viděl cedule o zpětném odběru sundat, mít smlouvu-vy s dodavatelem-ly, kde je popsán způsob, jak je s gumou po životnosti naloženo a máte klid od prudičů. Zákon hovoří jasně-výrobce/dovozce a je zřejmé, že není na trhu guma, kterou by tu někdo nevyrobyl, nebo nedovezl (myšleno dovoz ze zahraničí) snad s jedinou vyjímkou, a to pokud si objednáte přes zahraniční eshop a gumy přijdou z venčí, pak se stáváte ale rovněž osobou povinnou a musíte se zaregistrovat do systému MŽP atd. Smyslel zákona, dle mého mělo být, aby likvidace dopadla na výrobce a také na dovozce, protože posílat staré gumy zpět např. do Číny by asi nebylo to pravé.
úterý, 22. října 2019
 
roman
roman Též si nestěžuji. Práce je zatím tak akorát a hlavně se prodává to, co doporučím. Pokud se náhle prudce ochladí, tak to bude těžká nestíhačka. Letos je přezouvání trochu opožděné. Přezuto mám tak 15-20% klientely, hmyz mě zatím nijak extra neobtěžuje. 28.10. mám zavřeno.
úterý, 22. října 2019
 
Meza74
Meza74 U mě to samé,ale vyhovuje mi to,mohu se plně soustředit na každého slušného zákazníka.Za 22let nejlépe probíhající zimní sezona.
úterý, 22. října 2019
 
Pneunm
Pneunm Zavřeno, jinak tady je zatím celkem klid, není to nejhorší ale na to kolikátého je..
úterý, 22. října 2019
 
Meza74
Meza74 Nebo zavřeno?
úterý, 22. října 2019
 
Meza74
Meza74 Máte 28.10.v pondělí otevřeno ,nebo makáte?
úterý, 22. října 2019
 
roman
roman Nikde není napsáno, že pneuservis či prodejce musí být sběrným místem ojetých pneumatik. Ale pokud už pneuservis je sběrným místem (např od Eltmy), tak to musí dodržovat. Nikdo asi nepočítal s tím, že prodejce bude jiná osoba než "montér a likvidátor"...
úterý, 22. října 2019
 
Pneunm
Pneunm SJM myslel jsem si že povinnost platí pouze pro ty kteří jsou zaregistrováni u Eltmy?
úterý, 22. října 2019
 
SJM
SJM Místa zpětného odběru pneumatik Zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech, stanovuje mimo jiné povinnost výrobcům pneumatik zřídit místa zpětného odběru. Místa zpětného odběru pneumatik musí být stejně dostupná jako místa prodeje pneumatik, což znamená, že se musí jednat také o místa veřejně přístupná. Místa zpětného odběru musí být viditelně označena a zpětný odběr musí probíhat bez nároku na úplatu (zdarma), bez vázanosti na koupi nové pneumatiky či jiné služby a nesmí nadměrně zatěžovat konečného uživatele. Výrobce musí pneumatiky od konečného uživatele odebírat bez rozdílu jejich značky nebo typu.-----Výrobci/dovozci pneumatik – tzv. povinné osoby, plní své povinnosti stanovené pro zpětný odběr použitých pneumatik v individuálním systému (samostatně, organizačně, technicky na vlastní náklady) nebo prostřednictvím kolektivního systému, kdy právnická osoba oprávněná k provozování kolektivního systému zajišťuje společné plnění povinností výrobců, kteří pneumatiky uvádí na trh. Hovoří zákon někde o prodejci, že je povinnou osobou? Já jsem to nenašel, případně se rád nechám poučit.https://www.mzp.cz/cz/odber_pneu
úterý, 22. října 2019
 
Meza74
Meza74 Se-u na ně,až se někdo ozve,tak to budu řešit.
úterý, 22. října 2019
 
roman
roman Nejsem právník, ale domnívám se, že ano. Podle smluvní dokumentace je tato služba zdarma, bez jakéhokoliv poplatku, příplatku atd. => Jak už napsal Hohencenda: Gumař je ideální hadr na vytírání podlahy. P.S.: Chybí mi tady blicí smajlík.
úterý, 22. října 2019
 
Meza74
Meza74 No to jsem nevěděl,takže to tu dělám nelegálně?
úterý, 22. října 2019
 
roman
roman Bohužel i nosič gum musí pracovat v tomto případě zdarma (resp. nevím jak to udělat, aby nosič ojetých gum nemusel pracovat zdarma pro blaho kolenovrtů). Problém je v tom, že zákazník likvidaci zaplatil v ceně nové gumy. Zákon to více neřeší... Prodejce se směje, gumař je ten "neposlušný sluha", který to od*ere. Smutné.
úterý, 22. října 2019
 
Meza74
Meza74 Hroudo,vem od něj ty gumy z auta,a napočítej si práci s odnosem,i obyčejný nosič musí mít výplatu.
úterý, 22. října 2019
 
Pneunm
Pneunm Zajímalo by mě co na to zákon když řeknu dobře vezmu Vám to ale teď nemám čas musíte třičtvrtě hodiny počkat..
úterý, 22. října 2019
 
Hrouda
Hrouda Boudař mě gumu nedoveze na to nemá koule ,ale jeho zákazník po přezutí jede k nám odevzdat pneu a to vzít musím a je to každý den v době prezouváni tak co teď s tím ???
úterý, 22. října 2019
 
roman
roman Vím Hroudo že se neshodneme, ale přece jedna poznámka: Ty ale nejsi povinen brát gumy od jiných podnikatelských subjektů (pokud mám dobré informace). Podnikatelský subjekt musí mít svého odběratele ojetých gum. To je problém "boudy", jak se s ojetými plášti popere, nikoliv tvůj. Ať si je boudař dá klidně k nedělnímu obědu. Proč by měly skončit stejně u Tebe? Jinak souhlasím, tento zákon je v této podobě klasickým vejm*dem proti velké části pneuservisáků, kteří poskytují pneuservisní služby.
úterý, 22. října 2019
 
Hrouda
Hrouda Jinak měl jsem tu pána co stál u zrodu tohohle dokurvenýho zákon a to by jste se ...... oni "zapomněli na některé věci" jako kdo to naloží , kdo bude obsluhovat ono místo v případě příchodu "zakaznika" co nese ne vaše pneumatiky. A td.
úterý, 22. října 2019
 
Hrouda
Hrouda Romane pochop to už že já ho neobslouzím a tak budu koukat na vrata a ty gumy stejně skončí u mě v kontekneru. Protože to přezuje někde okolo mě a doveze to tak jak to dělají pořád a ja každou sobotu nakládam a nakládam . A fabii za 1340kč ráda žena přezuje a ta kontrola dude další protože co se nevejde to neberu. Mějte se fajn kluci a holky.
úterý, 22. října 2019
 
roman
roman Jak to bylo v té pohádce "O mrazíkovi"? Kolenovrte, k vratům čelem, ke mně zády!
úterý, 22. října 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz