Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
roman
roman Před chvílí volal stálý zákazník, že by chtěl přezout příští týden. Ptám se: Nepočkalo by to, až se situace s nákazou trochu uklidní, ono se to přeci nezblázní. A on říká: OK, rozumím vám, ozvu se v půli dubna. Pokud by volal třeba lékař, který musí být mobilní, že má defekt, tak to budu muset okamžitě vyřešit. Jinak je u mě úplný klid, až na tu jednu výjimku. Ulice bez provozu a bez šmajdajících chodců. Lidé se logicky bojí a tak pokud možno nevylézají - zatím. Kéž by měli všichni lidé rozum a omezili by šmajdání jen na to nezbytně nutné, co opravdu nepočká.
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF Rozumíme, ale podal jsi to tady špatně a sobecky. Stačilo napsat to jinak a já bych nereagoval taky tak jak jsi ty to hrubě a povýšenecky napsal. Jen ty a po mne potopa. Neřešme hlouposti, stejně to je o ničem. Přemýšlejme raději rozumně jak pomoc a překonat tuhle sviňskou situaci společně a co s nejmenšími následky.
pátek, 20. března 2020
 
SAB
SAB BFe až to bude tak to bude a pak s tím nic nenaděláme a budeme to muset respektovat všichni a nějak to vydržet,ale do té doby než to nastane jsme dostali výjimku.Pořád se bavíme dokola o výjimce a o přístupu k ní každého z nás.Každý to vidíme jinak a tady ta diskuze o tom začala pouze kvůli tomu,že jste se do nás začali navážet vy co jste se rozhodli mít zavřeno! A mi co máme otevřeno se na to díváme jinak než vy.Už si rozumíme?
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF Řeknu jeden postřeh. Když jsem před asi 2týdny byl v Lidlu a ptal se jak to holky dávají, řekli mi 2 prodavačky, že jsou totálně vyčerpané, unavené, nevyspalé, že lidi jsou hrozní. Řekl jsem jim- víte jak to dopadne? Zavřou obchody, protože budete taky některé nemocné a v tu chvíli jdete všechny do karantény a obchod neobchod ZAVŘENO!. Kdo to pak bude dělat? Nikdo jsem jim řekl. Armáda, policie, hasiči budou vozit nejnutnější jídlo a všichni budou ostatní totálně zavření ve svých domovech. A že se k tomu schyluje je každému snad jasné.
pátek, 20. března 2020
 
roman
roman Ještě k té anketě. Opět pojem "omezený režim" nemá definici a každý z nás si jej vykládá asi jinak, což je pochopitelné. Někdo jako nejnutnější služby, někdo jako běžný provoz s respirátorem atd. či jiné kombinace prací a restrikcí.
pátek, 20. března 2020
 
roman
roman Též si myslím, že dojde ke zpřísnění pohybu osob. Současný "omezený" pohyb není totiž zcela jasně definován a to je voda na mlýn české povahy => tím pádem lidé přemýšlí, jak zákaz "ojebat", anebo si ho vysvětlit po svém ve svůj prospěch.
pátek, 20. března 2020
 
SJM
SJM Totální karanténa stejně bude, jsem si jist na 100%. Prymula se jeví jako jediný v té bandě, pardon, vládě sebestředných, nekompetentních exhibicionistů, který ví oč se tady hraje. Je vidět, že ten člověk rozumí své práci a nenahání politické body. On se asi uživí i bez funkce i dotací, a to je při jeho projevu ten zásadní rozdíl, proti mektání a házení miliardami a dnes už i biliony. Na slova makáme, řešíme, sem on-line atd. jsem už alergický. Budou zavřené školy, úřady, firmy, povoláme je s armádou, záložáky, vylezou i vyšší policisté z kanceláří a budou se rozvážet zákl. potraviny do přesně vyčleněných lokalit, kde bude distribuci provádět místní úřad za asistence ozbrojených složek. Tito by měli být 100% testováni, že nejsou infekční a nemohou být šiřiteli. To by ovšem nás nesměli řídit nemehla ještě větší, než tam byla. Toto by mělo běžet bez toho, aniž bychom je museli 3x denně vidět na TK. Ti by měli být zalezlí v kancelářích a obklopeni odborníky z praxe na ekonomiku a chystat se na dobu po C19. Toho ale očividně nejsou schopni, lidsky ani odborně. Včera ukazovali reportáž, jak soc. slabí nemají jak vyžít a šmejdi už nabízí „super výhodné půjčky“. Už měl být vyhlášen vyjímečný stav a každý s úrokem nad 5%PA na 5 roků do báně ve zrychleném řízení.
pátek, 20. března 2020
 
SAB
SAB Už jste hlasovali v anketě? Já ano a podle dosavadních výsledku má většina otevřeno v omezeném režimu. Vy co máte zavřeno je to vaše rozhodnutí a nikdo vám to vyčítat nechce. Jen Vás prosím berte na vědomí, že tu výjimku jsme dostali od státu a né od Vás, kteří jste se rozhodli mít zavřeno. Asi tak.
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF Karle díky a Romane kašli na to prosím. Nechme toho, začíná jít do tuhého a tak se už nehádejme a neřešme kraviny. Pneumn neodpovídej Romanovi prosím, je to o ničem. Každý má svůj názor, každý má ve své podstatě taky v něčem pravdu a nezměníme to. Buďme jednotní, silní a pak až to propukne že budeme své živnosti zase někteří naplno otvírat dáme lekci třeba těm parazitům kteří si jen v klidu už dávno a dlouho sedí doma u compu, pošlou chudáka skladníka naložit pneumatiky do PPL a podobných dopravek a jen čekají jak jim naskočí prachy na účtu za platbu internetových gum. A my se pak máme smolit s těmito pneu? Buď tedy vůbec, nebo dobře, ale za brutálně jinou základní cenu. A věřím, že k tomu příjde mnoho servisáků.To však zatím na delší dobu není na pořadu dne, teď jde o úplně něco jiného. Jde o život a to dá se říct doslova.
pátek, 20. března 2020
 
roman
roman Pneunm: Mohl bys mi vysvětlit, prosím, význam této věty? - " Romane a Jenicku riskovat budete!". Nějak nerozumím, jak jsi to myslel, abych si to nevyložil špatně. Ještě jednou děkuji předem za odpověď.
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF ČENDO, vím že jsi dobrý chlap s dobrým srdcem, ale nehledéj jen hloupé výmluvy. Všichni, všichni by to 2,3,4 týdny vydrželi a byl by klid do 2 měsíců. Takhle se budeme smolit nevím jak dlouho. Je to škoda a vláda to podcenila, protože lidé kolikrát zcela zbytečně camrají po servisech, jen aby si náhodou nesjeli zimní gumy, protože je teplo. A příští týden bych jim psal jak má být -5 a více ať to auto jebnou do škarpy. Klidně ať se jim nic nestane, ale auto na totál. To by si mnozí zasloužili. Duben není, tak nemají co přezouvat!! A kdyby často všichni počkali, nejezdili v březnu zbytečně a servisy měli totál pro ně zavřené, pak by to bylo zas o něco lepší. Asi tak, můj názor.
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF SJM, děkuji ti za příspěvek. Já napíšu jen taky příběh. Asi před 3 týdny jsem řekl mým známým. Prosím Vás sbalte se a odjeďte do svého domu co máte u hor. Naberte věci, nakupte si a nevylézejte. JE JIM OBĚMA PŘES 70 LET. Dali této společnosti obrovským přínosem celý život vše, mají děti, vnoučata a nedávno byl na protonové léčbě která stála tuhle společnost hodně velkou částku a má oslabenou imunitu. Uvědomme si co pro mnohé znamenají, co jsou to za lidé, kteří si zaslouží taky ještě žít. Jsem rád že se sbalili udělali si zásoby na několik měsíců a jsou hermeticky uzavření. Nikdo k nim nemůže a pokud se jim nic nestane jiného a nebude se to třeba šířit vzduchem pevně věřím v to že to bez úhony přežijí. Jsou to jen známí, ale vážím si je nesmírně a udělal bych pro ně vše jen abych je uchránil. Věřím, že zase někteří chápete mé rozčarování a věřte, že si vážím každý život i ten Váš, jen chci aby jsme společně více přemýšleli do hloubky a nejednalï sobecky. -----Sám pokud bude vyhlášena totální karanténa budu volat třeba na 112 a nabídnu své PNEUSLUŽBY státním organizacím, charitám, domovům seniorů apod. a to třeba i zdarma, jen aby to bylo vše co nejdříve za námi všemi. Tak asi k tomu přistupuji Já. Hezký a klidný den přeji.Bořek.
pátek, 20. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Pejsek mi umřel a dva kocouři mají domací vězení již od začátku pandemie.
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF PÁR MINUT VYDANÉ PROHLÁŠENÍ, KE KTERÉMU STÉJNĚ DOJDE!!!!---Pokud budou lidé karanténu obcházet, přijde na řadu úplný zákaz vycházení. Právu to řekl předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. Země by v takovém případě byla na dva týdny „úplně umrtvena“. Zřejmě by se naprosto omezil pohyb s výjimkou fungování kritické infrastruktury, elektrárny by musely fungovat dál. Doufá ale, že k tomu ČR nebude muset přikročit.
pátek, 20. března 2020
 
SJM
SJM Uvedu vlastní příklad včerejšího dne. Dítě se nám vrátilo ze země, která byla zdejší vládou označena jako riziková. Tato země má podobný počet nakažených na 100000 obyvatel jako ČR. OK. Je nařízena 14 dnů karanténa. OK. Manželka zdědila po své zesnulé matce domek. Ten je opravený a prázdný. Když se dítě vrátilo do ČR, vzali jsme se ženou auta a jedno z nich, plné jídla na 14 dnů, nechali stát na parkovišti a hlídali ho z povzdálí. Vše klaplo bezvadně. Přesedlo, odjelo, zalezlo bez jediného kontaktu. Jsme si vědomi, že každý takovou možnost nemá, ale když je, tak jsme ji využili. Je to týden, prozatím, bohudík, žádné příznaky, karanténa dokonalá. Btw, škola, kde manželka pracuje je zařazena v plánech CO jako shromaždiště a hlídání dědí rodičů klíčových složek státu, či-li žádné doma, ale pravidelné služby u dítek, která jsou perfektní přenašeči, jak se dovídáme i z ofiko prohlášení. Klasicky ochrana zde rovněž nulová, vyjma roušky, co si kdo ušije doma. Vysvětlujte ale 7-13 letým dětem v kolektivu, že roušku nesmí sundat, že se musí v každý okamžik držet 2m od sebe, že nemají chytat hračky a desítky dalších pokynů. V praxi naprosto, absolutně neproveditelné. Jakésy plány CO jsou za této situace naprosto na hovno. Situace hrozná, je to otázka jen štěstí a náhody, jako ve sportce. Za této situace izolace našeho dítka mimo náš dům se jevilo jako nejlepší možné řešení pro všechny, myslím i ty děti lékařů, setřiček, prodavaček atd., než to zjistil soused. Pán, právě nově v důchodu, který cca 2 roky více méně promarodil, aby jak říká, už to do důchodu doklepal. Žena ho před léty opustila, tak o to více času trávil v místní hospodě s podobně založenými kamarády. Dnes je ale zavřeno a tak pán, se kterým jsme měli doposud pohodový vztah, se pasoval do role zachránce dědiny a vykřikuje na všechny strany, že nikdo se tam kvartýrovat nebude, že on se na to podíve atd. Že dítko tam odpracovalo za 4 měsíce asi tolik hodin, co on za posledních 5 roků, to nikoho nezajímá. Je mi smutno, že lidi mohou být tak zlí na někoho, kdo se provinil jen tím, že ve špatný čas byl na špatném místě. Kde je ale dnes to dobré místo?
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF A snad pro uklidnění mohu říct, že existuje ještě lepší způsob než provádí někteří a myslí si, že je to nejlepší. Když bude mít servis oddělen od všeho, někde mimo a samostatně nebude chodit domů spát k rodině, ale bude přespávat někde v kanclu nechá si vozit na servis vše i s jídlem, nebo si navaří ze zásob a nepřijde do styku absolutně s okolním světem a hlavně rodinou a budou mu tam jezdit opravdu ti co to potřebují a třeba ve státním zájmu, tak pak to beru. Ale kdo to má že může se hermeticky uzavřít. Pokud to má v rodinném domě, pak je to velmi nedobré a nebezpečné a pokud někde mimo obydlenou část pak je to lepší a ano beru to. Já např prodávám gumy tady okolním sem tam několika servisům jako je mnoho z Vás. Netěší mne to vůbec, ale i když jim řeknu a zjebu je, dělají si jak třeba někteří z Vás. Jsem tu zavřený dá se říct hermeticky a spím už jen tady. Zavolá, já mu nachystám pneu za branou, přijede si naloží to a fa má převodem v emailu. Ani spolu skoro nemluvíme, stačí mi že ho slyším když chce gumy. Jinak všechny gumy u ne prošli ve skladech ozoném a který je nejúčinější ničitel virů na světě. Mám desinfikované kancly, dílnu, apod. Denně dělám kancl kde jsem jen a jen sám. Takže bych mohl dělat i na dílně relativně v klidu, protože každé auto které přijede mohu postavit venku vložit jen ozon a za 15min. je totální klid v celém prostoru vozidla.,to už pak nemusím mít ani roušku, ani rukavice i když bych to stejně použil. A to už se v lepších servisech díky bohu teď běžně dělá. Díky takovým solidním servisům. Mám horkou vapku kde vše nad 60 už se zničí bakterie, viry apod. Jsem velmi dobře připraven na krizovou situaci pro hasiče, záchranáře, řidiče kamionu který převáží léky, jídlo, zvířata. A už jsem to včera řešil na popud žádosti hasičů. Takže asi tak. A říkám pokud zůstanete na servisech zavřeni, ubytováni, nevylezete dá se říct z té posmolené dílny, budete dodržovat hygienu a budete dělat jen opravdu to nejnutnější pak si klidně buďte tam, souhlasím. Jenže víte jak to třeba vpadá vyloženě u domácích servisů? Vyjde zákazník, venku lozí, camrá se , kouří kolem chalupy, sem tam si vyhodí vajgl odplivne, odkašle. Jde miláček rodiny kočička, pejsek přes ty jeho plivance, přijde domů nanosí to na zem, skříň místo kde chodí, skáče, milého mazlíčka se často pohladí dá mu papu a pak se nevědomky otře přes pusu. A máš ho tu svini jedna báseň, pak rodina pokud nic stejně karanténa a je to vše kolem dokola celá dá se říct ulice v prdeli. Jen jeden příklad a kdo je rozumný najde jich ne několik ale i desítky. Dnes stačí jdu vykoulet gumy těm ostatním co tedy nemají zatím zábrany a riskují životy své, ale hlavně těch ostatních. Zbytečně, protože stejně letní sezona je už odpískaná a v zimě se s toho všichni posmolíme. Tak bojujte každý jak umíte. Rozhodnutí je na Vás, mne jen štve že to měli na 3týdny zavřít a byl mnohem rychleji klid, teď budou pro mnohé karantény měsíce a to je obrovský problém. Hezký den přeji všem rozumným lidem v oboru
pátek, 20. března 2020
 
BF
BF Sabe, omlouvat se ti nebudu, nemám proč. Neměl jsi napsat slovo - nesu riziko nákazy, protože to bylo nejhorší a nejhloupější co jsi mohl napsat. A nevyčítám ti absolutně to, že jsi sám a nemáš lidi. Ale právě proto by jsi měl být mnohem více ohleduplnější k sobě, rodině, lidem. A věta: Nezlobte se, ale přál bych zažít samotnému servisákovi co je pro mne bezmozek, ---- neznamenala že je bezmozek že je sám, ale přál bych mu tomu osobně ,servisákovi a to ať je sám nebo má lidi,a aby on osobně dostal tu svini a poznal skutečnost která ho kolem toho a chudáky lidi kolem něho díky nezodpovědnosti pak všechny čekají. Takže nepřekrucovat slova jak se to někomu hodí. A to je mé vyjádření k této věci. Asi tak a tím jsem s tebou skončil..
čtvrtek, 19. března 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz