Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
SJM
SJM Zábavné počtení, kam se hrabe týdenní hlášení AB. Mě v pátek ráno, kdy mlha byla tak hustá, že by se dala krájet, při zcela mimořádném průjezdu novou příměstskou čtvrtí, kde se cena domků pohybuje asi od 5 do 15 mega, pobavil člověk, který si před garáží přehazoval kola na Land Rover Discovery Sport. Hlavou mě blesklo, že takto se střádá jmění, pak mě ale napadlo, zda to nemohl být např. zručný zahradník, kterého má na povel paní majitelka. Včera jsme se domluvili na 8 se zedníkem na stavbě. Přijel na 9, že se zdržel v místním First Stop. Asi 10 roků staré Berlingo - zednická klasika. "Za kolik", ptám se. "Za 360". "Tak to jen přehodily celá kola, vyvážili je alespoň"? Zedník na mě nechápavě hledí: "Ale já nemám druhé disky, to bylo i z disku na disk".
neděle, 3. listopadu 2019
 
BIB
BIB Sobotní story. Dobrý den, potřebuji přezout, manželka si koupila nějaké pneu a potřebuju je tam hned jen obout. V prosinci za plnou cenu není problém pane. Jak v prosinci? Povinnost zimních pneu je od 1.11., nemůžu čekat. Musíme první obsloužit zákazníky co u nás maji uskladněné pneu a ty kteří u nás kupují nové pneu. Dřív jsem k vám jezdil a kupoval pneu za desetitisíce... Bohužel, jsme plní, až v prosinci by to šlo. To není snad možné, jste přece pneuservis tak vám musí být jedno co mám za gumy, já potřebuji jen servis. Bohužel nejsme schopni vás teď obsloužit. Já to snad dám do novin, to snad není možné, pokud se takto chováte k zákazníkům tak jich brzy mít moc nebudete... Mějte se hezky, nashledanou :-)
sobota, 2. listopadu 2019
 
roman
roman Vzpomínám si, jak před několika lety přišel ke mě kolenovrt a říká, že mám "šikovný zvedák" a "šikovnou pistoli" a že bych mu pouze auťák zvedl na zvedák a on by si s mojí pistolí vyměnil kola sám. Tak jsem mu řekl, že to sice může, ale že mu to budu účtovat tak, jako bych to měnil já. On se zhrozil a říká: Proč bych vám to měl platit, vždyť si to přece budu měnit sám! Divil se, že dostal ode mě "doživotní zákaz vjezdu" do mého pneuservisu.
sobota, 2. listopadu 2019
 
Tire
Tire mě dostal do kolen jeden místní "dřevorubec" volá v pátek dopoledne, že si koupil na vyvážečku 4 nový kola a že by je co nejrychleji potřeboval přehodit... tak jsem mu řekl, že možná za 3 týdny nebo jestli to chce hned tak ať si jede tam kde si je koupil..
sobota, 2. listopadu 2019
 
Pneunm
Pneunm :) to by asi nedopadlo, ale v týdnu tam byl jeden s Vraníkama v kufru že to strašně nutně potřebuje přezout tak jsem mu řekl že jedině když Vraníky vrátí a koupí si gumy ode mě a to dopadlo :)
sobota, 2. listopadu 2019
 
roman
roman Pneunm: Pokud zaplatí předem zálohové "výserné" ve výši 3000Kč a současně víkendový příplatek ve výši 1000Kč, tak může...
sobota, 2. listopadu 2019
 
Pneunm
Pneunm Mě dnes volal jeden že si doma přezouvá a že mu nejdou sundat zadní kola, jestli prej se může stavit :D
sobota, 2. listopadu 2019
 
roman
roman Je to palba. Teplý říjen je znát. Práce až nad hlavu na minimálně 14 dní dopředu, kšefty jsou a prodává se to, co chci já, hmyz odfiltrován na prosinec (pokud dorazí -> plná cena, pokud ne, nezblázním se z toho). Většina hmyzu když to slyší, nafoukne pusu a se slovy "tak půjdu jinam, kde budou ochotnější" odfuní za mého jásotu zrychleným krokem pryč. Ale je jich stále méně, takže moje 4 roky stará výchovná terapie přináší své další kladné výsledky. Denně je pár dotazů od jedinců (asi z jiné galaxie) typu "zítra, až pojedu kolem vás ve 15:55 by to nešlo na počkání přezout?" => asi si myslí, že jsou to pouze oni, kteří potřebují právě teď přezout své vozítko. Ale to je všude stejné. Nebojte se, přidejte se! Proč bychom dělali ze sebe sluhy někomu, kdo pouze prodává a neposkytují ke svému zboží patřičné služby, likvidaci starých gum atd.?
sobota, 2. listopadu 2019
 
BF
BF Taky jsme právě teď skončili. Tento týden to byl všude totální masakr. Člověk s rozumem nestíhá vlastní smrt natož dělat teď v největší sezoně vykutálence z internetu. Jsem rád, že jsem zase aspoň do 15.11. zavřel těmto otravným zvířatkům dveře a že nemají moc šancí. Naštěstí i některé okolní servisy přitvrdili a snaží se je lifrovat pryč ze svých servisů. Příkladem je mi, že se každý pak slovně ozve, že je už ve 3,4,5 servise a nic. Jak říkám, rozumný pneuservisák, který to má spočítáno ví že cesta sluhy není tím kudy se obírat. Zisk s pneu je velmi důležitou součástí příjmu pneuservisu a tak jen hlupák neuvažuje. Velké servisy však uvažují jinak, je to ke škodě, ale bohužel často tomu tak je. Čas ukáže až nebudou mít vůbec pracující lidi na servisech kde uhnou, aby nepřišli o potřebný zisk.
sobota, 2. listopadu 2019
 
Pneunm
Pneunm Tak sezóna zatím brutální, myslím že každý kdo si zaplevelil servis zbožím na kterém vydělal někdo jiný může přemýšlet zda zvolená taktika byla ta správná.
sobota, 2. listopadu 2019
 
SJM
SJM Zprávy nejen ze světa hmyzu - https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/obri-fuze-automobilek-po-prvnim-dni-je-vitezem-fiat-chrysler-porazenym-psa-1363794?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Tak už jen zbývá, aby v rámci efektivity, racionalizace, multiplikace, sdílení vývoje a platforem, koordinovaného přístupu na trhy a nevím co ještě, sfúzovali VW s PSA a bude vymalováno. To, o čem jen snili socialističtí plánovači v RVHP, se povede jejich ideologickým odpůrcům a ani není třeba žádná revoluce. Je jen otázkou času, kdy tam někdo přijde na to, že je neekonomické vybavovat vozidla desítkami různých rozměrů pneumatik, ale postačí bratru 10-15 zákl. rozměrů, jak to nakonec bylo před nějakými 20 léty. Pozitivem pro pneu branži budiž fakt, že gumky na baterkách se sjíždí velmi rychle a jsou značně náchylné k defektu, ale na druhé straně, vzhledem k ceně "baterek" vs kupní síla ve zdejší kotlině, tak tento fakt asi ještě dlouho nebude mít podstatný vliv na místní pneu obor.
pátek, 1. listopadu 2019
 
hohencenda
hohencenda Romane protekční termín krásné označení.
pátek, 1. listopadu 2019
 
roman
roman Hmyzu nabízím "protekční" prosincové termíny, do konce listopadu mají hmyzáci smůlu. Je to divné, ale hmyzu se to nelíbí a podivně bzučí při uslyšení této zprávy...
čtvrtek, 31. října 2019
 
hohencenda
hohencenda Ha ha ha telefoni dotazy mám pneu z netu ted hned přijedu přezout ha ha ha Moje odpověd musí Vám poradit ten co je prodal kde je hned přezout.....
čtvrtek, 31. října 2019
 
BF
BF Myslím si a jsem přesvědčen, že časem se tohle bude běžně dít. I jeden můj kolega, který má velký servis už tohle zavedl. Rozdílné ceny v sezonu a mimo ni. Objednat se k němu na zvedák v sezoně nelze bez zaplacení, jinak musí jít do fronty, tak jako to má např. KK pneu. Výhodu zdarma zvedáku na objednávku mají jen ti co mají u něho uskladněnky kterých má už teď přes 1000 sad. Cesta je to jasná, upřednostnit stávající, věrné a ne ty co si přivezou na přehoz gumy a teď hned okamžitě. Chceš? Buď zaplať za objednaný zvedák, nebo si to hezky vyčekéj ve frontě a neremcej. Jasně a stručně + k tomu přirážka za sezonu, tak jak to mají hotely za Vánoce, Silvestr, Velikonoce. Naprosto souhlasím.
pondělí, 28. října 2019
 
SJM
SJM PM-v pneuservise? proč ne? Ono se to ale de facto už i děje, někde. Je to cesta, jak částečně ořezat "peaky", jak dnes často slyším u managerů. Jako nadšený lyžař nad nápadem areálu slovenského miliardáře povytáhnu obočí. Zakoupit si vstupenku 2 měsíce předem za 250, super. Má to ale jednu neznámou, a tou je počasí. Docela blbě se lyžuje, když nemáte např.sníh, když pro mlhu nevidíte na špičky, nebo jste promočení na kost. Ani jeden z těchto, pro lyžování zásadních faktorů, na servise nehraje žádnou roli.
pondělí, 28. října 2019
 
PM
PM Podobně by mohla vypadat cenotvorba v pneuservisu.....
neděle, 27. října 2019
 
SJM
SJM Marně tu pátrám v diskuzi po odkazu na web, na liché počty pneumatik starších pneu atp. Budu vděčný za pomoc.
neděle, 27. října 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz