Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
 
BF
BF SJM příteli, něco podobného se pomalu a jistě děje v Tatře v Kopřivnici. Nemají zakázky a už začalo i propouštění. Naštěstí aspoň kolega pneuservisák právě získal docela šikovného mechanika což bylo teď několik let absolutně nemožné. Ale jestli mají problémy v Zetoru, Tatře, pak to bude podle mne brzo postupovat i v osobním automobilovém sektoru. Čas je neuprostný.
úterý, 18. prosince 2018
 
SJM
SJM První vlaštovka? Bohužel, vím o dalších. Je tam jeden zajímavý jev proti minulosti. Dříve se oznámilo propouštění a lidé se strachy krčili v koutě, aby na ně nedošlo. Dnes, prozatím, se bojí to lidem ohlásit, protože následuje exodus i lidí, kterých se to nemělo týkat. Ba právě na opak, ti nejschopnější na nic nečekají a zvedají kotvy jako první, dokud je možno si ještě z čeho vybírat. Paradoxně tak firmám zůstaví ti, kterých se chtěli původně zbavit a smyčka se firmě utahuje. https://ekonomika.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A181218_101738_ekoakcie_fih
úterý, 18. prosince 2018
 
roman
roman SJM: Můj kamarád (programátor) má na slova "Já to četl na internetu" speciální odpověď: "Já jsem zase na internetu četl, že průměrný důchod v ČR je okolo 50000 korun." Důchodci se po této odpovědi rozpalují doběla a musí přiznat, že ne všechno, co se píše na netu je pravdou.
pondělí, 10. prosince 2018
 
karel
karel Jsou autoservisy a montovny pneumatik, které pneumatiky nemají skladem ani je neobjednávají a zákazníkům říkají: kupte si je ne netu , já se na ty ceny nedostanu, pak přijďte a já Vám je za 600,-Kč namontuji a věřte , že těchto montoven je opravdu hodně. Nebýt těchto montoven tak máme poloviční problémy. Velká chyba!! Další věc , autoservisy zákazníkům účtují v hodinovce a mzdy vyplácí taky v hodinovce, u mechanických prací naúčtují místo 1 hodiny 2 , ale u montáže pneu to nejde, zákazník čeká a popíjí kávu, proto jsou ceny za montáž pneu nízké.Pokud se za pneu práce a nejen za ně, začne znovu účtovat a odměňovat v úkole, bude po dalším problému. Dříve byla za pneupráce úkolová mzda za ve výši 25% z čistého výkonu ( z práce bez materiálu , DPH nebylo) spočítejte si, kolik by se dnes muselo účtovat,aby měl mechanik alespoň průměrnou hrubou mzdu zaplatil stroje, energie a vytvořil zisk. Rozhodně je to víc něž 600,-Kč s DPH za 1 hodinu !! Toto jsou hlavní problémy, které nikdo neřeší a asi ani nevyřeší.
pondělí, 10. prosince 2018
 
SJM
SJM Romane, vypadá, že je tomu tak. ---To jsem opravdu takový "odpad", že nás mají ostatní "webpisálkové" pouze za ušmudlané negramotné sluhy sloužící webshopům? -------Internet, dle mého selského rozumu, znamenal skokový posun v šíření množství a rychlosti informací, na které nejsme obecně připraveni. Vidím to i ve svém nejbližším okolí. Příklad jeden za všechny: Muž, živící se poctivě celý život rukama, nadávajíce léta na všechny a všechno, který o internet před pár lety nezavadil, najednou v důchodu "objevil Ameriku" a s jiskrou v oku vypráví, co se vše dozvěděl na int.. I když je to úplná.a absolutní pitomost, vyvrátit mu to je zhola nemožné. Proč? No protože to bylo na internetu a on to osobně četl a nebude poslouchat nějaké mé řeči. Toto je, bohužel daň, kterou platíme, jelikož pro mnohé je to pořád jisté nóvum. A pak je tu ta druhá strana, která se toho snaží max. využít. Potud bych s tím neměl až takový problém. Dnes máme ale i třetí skupinu, která naprosto cíleně vytváří ten správný názor, pohled, virtuální realitu a je lhostejno, zda na pneumatiku, ekonomiku nebo politiku. Podstata je stejná a výsledek je jaký je. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tohle-jsou-babisovi-mladi-marketeri-na-iluze-ma-premier-sve-lidi-44092
pondělí, 10. prosince 2018
 
roman
roman Hohencenda: Dostali jsme se do této situace sami naší "ochotou" dělat ze sebe otroky pro ostatní prodejce pneumatik (webshopy, bazary, prodejce autopříslušenství resp. náhradních dílů). Pneuservisy neuměly říci "NE", i když to nebylo pro ně výhodné jen proto, aby neztratil zákazníka i za cenu, že výsledný finanční efekt bude defakto nulový (pokud ne záporný). No a jak se říká: "podáš prst a seberou ti celou ruku" a stalo se to skoro pravidlem v celém naší branži. Vezměme si příklad z hostinských, pokrývačů, kosmetiček, kadeřnic atd., kterým dávno "došlo" to, že pokud "povolí zákazníkům otěže", tak si zákazníci začnou nosit vlastní "materiál" a oni půjdou se svojí živností do kopru. Nejsme přece otroky jiných prodejců a nenechejme si kálet na svoji hlavu. Nebojte se, přidejte se!
neděle, 9. prosince 2018
 
hohencenda
hohencenda Zážitek ze včerejška ccsa 18.30 telefon dáma máte otevřeno? Manžel mi volal že jede autem a to se celé třese zřejmě problém s pneumatikami on si je někde sežene a pak by k vám přijel přezout .Moje odpověd proč je váš manžel nepřezuje tam kde je koupí? Já také prodávám pneu.Vy máte pneumatiky její odpověd ? Ano v pneuservisu se dají koupit pneumatiky .Dáma odpověd ale manžel mluví jen anglicky ....Dáma si zřejmě myslí že pokud dělám pneuservis jsem obecní blb....špína v monterkách a pohunek co dělá za hrst rejže.moje odpověd at pán zavolá abych věděl co potřebuje za rozměr..již se nikdo neozval.
neděle, 9. prosince 2018
 
roman
roman Kroužím často po netu a jak se někde objeví článek, který souvisí s naším oborem, tak si ho rád přečtu. Tam "objevím" i pár pravdivých článků s objektivním a pravdivým obsahem, ale rady od autorů článků mířené čtenářům článků jsou vždy stejné: "... na webshopu se přesvědčete... dobré webshopy uvádějí... internetový prodejci vám poradí...". Nikde ani slůvko o pneuservisech, nikde ani náznak toho, že i pneuservisy nabízejí a prodávají gumy nebo disky či poskytnou rady. Nevím jak Vám, ale mně tyto články o poskytnutí rad pouze na webshopech vadí resp. urážejí a neznám jiný způsob obrany jak se těmto "web radám" jistých redaktorů (zejména na netu) bránit, než tím, že budeme odmítat montáž netového zboží nebo rapidní zdražení na evropské ceny prací. To jsem opravdu takový "odpad", že nás mají ostatní "webpisálkové" pouze za ušmudlané negramotné sluhy sloužící webshopům? Asi ano.
sobota, 8. prosince 2018
 
Pneunm
Pneunm Zdravím všechny rozumné pneuservisáky. Rád bych přispěl do diskuse a podpořil iniciativu "neboj se - přidej se". Internet a ostatní překupníky bojkotujeme od jara, během celého roku děláme cizí pneu a disky jedině s příplatkem, když je hodně práce vůbec. Reakce jsou různé od vyloženě negativních až po slova typu "to je super že tady prodáváte pneu, aspoň je už nemusím nikde shánět". Finanční přínos toho rozhodnutí těžko posuzovat, řekl bych že je určitě pozitivní. Každopádně hlavní plus vidím v tom že mě práce zase baví, že z ní nejezdím nas...ervisovanej . Všem doporučuji! Neboj se - přidej se!
pátek, 7. prosince 2018
 
roman
roman Hmyz kolenovrtný si musí začít uvědomovat, že pneuservisy se z jeho pneumatik, které si kolenovrt zakoupil na netu (nebo od někoho, kdo nemá servis) rozhodně nepodělají a že kolenovrt obecný je se svou kolenovrtní zakázkou až na samém konci priorit normálního pneuservisáka a během přezouvací sezóny i "persona non grata" v našem pneuservise. Mimo sezónu dostane hmyz kolenovrtní pokaždé jako prémii i přezutí za plnou cenu, neboli bez jakékoliv možné slevy. Není přece donekonečna možné dotovat drahý provoz pneuservisu z našich prodejů pneumatik. Dalším šokem pro kolenovrtní hmyz bude to, až zjistí, že mu pneuservis často poskytne pneumatiky za podobnou cenu a navíc s levnější prací, takže celkově by kolenovrt s nákupem gum v pneuservisu i ušetřil. Chce to jen svůj čas a hlavně nepolevit v našem úsilí. Kolenovrti se musí naučit mluvit o cenách a podmínkách dodání pneumatik i s pneuservisáky a dále se (některé) velkoobchody musí naučit jednat s pneuservisy jako s opravdovými obchodními partnery, kterým nebudou cenově podrážet nohy. Není normální, když kolenovrt, který si koupí jednou za 5 let čtyři nové gumy je má za stejnou cenu, jako pneuservis, který odebírá z tohoto VO pneumatiky za desetitisíce či statisíce korun ročně. Sen nebo možná (blížící se) realita? Toť otázka...
pátek, 7. prosince 2018
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES Ano hmyzu vrtkolenovitého je stále dosti a a reakce na antihmyzin bývají často zajímavé tolik divných zombí pohledů jsem opravdu ještě neviděl asi to začnu fotit a někdy by stálo za to natočit a poslat jako odstrašující ukázku.
pátek, 7. prosince 2018
 
Hrouda
Hrouda Shambo přetížení dodávky jsem vyřešil docela dobře. Nevozím nové pneu po zákaznících, ale musím si pro pneu k nim jezdit na dvůr (pneu a disk tedy komplet vyzvednout a odvést na servis přezout a běžně jezdím i o 1t přeložený , tak jsem pořídil podvalník 4,70m na 2t. a to bude od Ledna pohodička :D 10kompletů do dodávky a cca 20 ks na podvalník a jupí ať se práší za kočárem. 12kč/km bez DPH + podvalník no ještě doladím počítám že 5kč/km to bude ok :D nedá 5kaček. Další možnost je že se jim na to vy......
čtvrtek, 6. prosince 2018
 
Hrouda
Hrouda Shambo. Moc zajímavé čtení. Ještě by si ho měli přečíst ti co se jich to týká nejvíce. Moji zákazníci žijí v domnění že jsou nesmrtelní. Že jsou páni světa a že jim rád tu pneu dodám hned a bez dopravy. (Jeden sexy požadavek padl na můj stůl v pondělí. Mám koupit 6ks fullmaxu 435/50R22.5 za starou cenu dokud jsou a zlatíčko dopravce si je bude ode mě během roku kupovat po jednom kuse na splatnost a to mě ten poslední kus ještě neproplatil - fa z října) . Pokud by tu někdo měl zájem udělat dobrý skutek dejte vědět dám vám číslo na vedoucího skladu.
čtvrtek, 6. prosince 2018
 
roman
roman Souhlas Hroudo, kolenovrti jsou "zblblý" netem a ani se neobtěžují zeptat v pneuservisu na naši nabídku (ono to často vyjde ± stejně), konkrétně dneska sousedka prohulila v součtu cen za gumy+práce na Octě 400Kč oproti mé nabídce, při placení jsem ji to řekl a řádně jsem si situaci vychutnal. Ale jde hlavně o princip a o to, proč ze mně (a i ze sebe) dělá "vola"... Holt musím zpřísnit "výcvik" sousedů a jim podobných kolenovrtů. Jinak ke Tvému kolenovrtovi "....on mě s ušklibnutím řekl tak já si to zítra necham udělat u táty v práci a zadarmo": To bych neřešil, to je ukázkový případ, jak poznat kolenovrtní dotěrný hmyz. Zadarmo nepracuje nikdo a pokud mu to někdo přezuje "v práci" zadarmo (neboli za zády továrníka), tak pouze okrádá svého zaměstnavatele a Boží mlýny melou sice pomalu, ale snad i spravedlivě. Já si tel. kontakty (pokud je mám) těchto kolenovrtů ukládám do mobilu, abych i za pár let věděl, že tento člověk má UPPDKV a že je pro něj vždy obsazeno.
čtvrtek, 6. prosince 2018
 
Hrouda
Hrouda Romane pokud za 25 let provozu jsi je to nenaučil, tak to já mám ještě dlouhou cestu před sebou. Problém není v cedulce prodej pneu ,ale ve všeobecně známé pravdě že net je v 90% produktů na trhu levnější než v krámě. A zároveň televizní masáž 'koupíte na www. nebo porovnejte nabídky na www atd.' Pravda nebo lež. To musí každý posoudit sám. A hlavně ušetříme mámo koupím to na netu. Táto to budeš hodnej a za ušetřené koruny ti koupím v penny jednoho Pardala 10°. Dnes jsem v 18.00 odmítl prezout pána s pneu z kelly a on mě s ušklibnutím řekl tak já si to zítra necham udělat u táty v práci a zadarmo. Ja jen že se tu u vás ješte svítit jinak bych sem nešel.
čtvrtek, 6. prosince 2018
 
roman
roman Docela mě překvapuje, kolik kolenovrtů ještě nemá přezuto a hlavně že jim ani tolik nevadí "vysokohorská přirážka" (tj. sleva 0% na přezutí) na netové gumy. Asi to je stále málo drahé, musím tomu přizpůsobit svůj nový ceník pneuservisních prací. Dále je zajímavé, že někteří kolenovrti i z naší malé ulice stále nevědí, že již skoro čtvrt století prodávám pneumatiky a to přitom denně chodí okolo mé cedule s nápisem Prodej pneumatik a pneuservis.... Holt vysoká cena za přezutí jim to snad pro příště už připomene. Pokud oni ani nemají kousek slušnosti se mě zeptat na cenu pneumatik, nevidím jediný důvod jim nabídnout příznivější podmínky na pneuservisní práce. Jak je to u Vás, přátelé?
čtvrtek, 6. prosince 2018
 
roman
roman Většinou platí, že pokud nejgumy nepřezuješ, tak sice vyděláš méně, ale ve velké většině nebudeš tahat nejgumy do kontejneru zadarmo.
středa, 5. prosince 2018
 
GUMOVEJPES
GUMOVEJPES A k tomu dodám všichni jsme nuceni odebírat opotřebené pneu bez úplaty za tahání se s nimi a nakládáním opět do kontajnerů a také být štěstím bez sebe že můžete uklízet za nej x pneu.
středa, 5. prosince 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz