Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
SJM
SJM Miroslav Kalousek 24.3.2020 12 hod · Tři vládní priority novely zákona o státním rozpočtu: 1. Účinná pomoc velkým firmám a jejich zaměstnancům. 2. Dokončení likvidace živnostníků. 3. Zpochybnění našich spojeneckých závazků v NATO. O body 2 a 3 budeme v Poslanecké sněmovně bojovat, ale nedělám si iluze. Poměr sil je dán.
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo Máme! je to jen začátek... a boj pokračuje :)
úterý, 24. března 2020
 
hohencenda
hohencenda Nějaké pozitivní zprávy nemáme?
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo A mezitím dnes v parlamentu: Z. Stanjura "Poslanci ANO, ČSSD a KSČM právě na rozpočtovém výboru odmítli zrušení 3. a 4.vlny EET, stejně jako odložení o 12, 9 nebo 6 měsíců. Jako by netušili, že hlavnim problémem drobných podnikatelů bude mít vůbec nějaké tržby."
úterý, 24. března 2020
 
SAB
SAB Shambo velmi srozumitelně jsi to napsal .
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo Bořku díky, ale jsem jen pozorovatel :) Ale právě pro to se se všemi rozdělím.
úterý, 24. března 2020
 
BF
BF Shambo, příteli vítej. Děkuji, že jsi se zase zjevil jako duch. Už mi chyběly tvé úvahy, náměty, postřehy. Směle do toho, protože je to poučné pro všechny z nás. Díky.
úterý, 24. března 2020
 
Shambo
Shambo Pryži zdar, po roční odluce zpět do šiku. Několik poznámek k situaci a nejbližšímu vývoji situace na trhu osobních a nákladních pneumatik. 1/ Předpokládejme, že medici a politici karanténu protáhnou se svými důsledky pouze do konce dubna (letos) a návrat k běžnému typu obchodování (ale ne k obratům a maržím se nastartuje 1. května. 2/ Čeká nás ztráta kupní síly obyvatelstva (osobní pneu) a dopravců (nákladní pneu). 3/ Skladové zásoby velkoobchodníků jsou zatím dostatečné, deficit bude záviset na a objemu prodeje v dubnu t.r. a dále, rychlosti rozběhu zahraniční i domácí výroby, prostupnosti hranic a vůle nakupovat. 4/ pozor – nákup = cena pořízení = kurs koruny české (pokud ani zde nepochopíme, že euro v tomto případě by bylo výhrou, nechápeme nic) 5/ reálně nás zasáhne druhotná platební neschopnost (dopravci, velkoobchody, všichni…) 6/ ti, kteří dožijí zimy (obrazně), se budou muset vypořádat navíc s vládním návrhem zákona o odpadech a vybraných výrobcích s ukončenou životností (viz rozhovor Ing. Skoupila v Pneurevue č. 1 a moje (sorry) drobná studie tamtéž 7/ ceny – minimálně u nákladních pneumatik vidím růst nákupních cen (kurs) a ceny velkoobchodu i maloobchodu se budou muset zvyšovat (růst nákladů – viz mj. vládní návrhy zde zmíněné) – Čína už zdražovala. 8/ podpora státu pro OSVČ a malé a střední podniky – na přežití to stačit nebude, musíme jít do rezerv, které nejsou. 9/ řešení: přehodnotit možnosti, náklady, možné výnosy, zredukovat firmy na zdravé minimum a začít v bodu nula. 10/ kdo pamatuje finanční krizi 2009-2010) – dopady dnešní krize budou hlubší a dlouhodobější – nejhorší není situace zdravotní (přes veškerou tragičnost), ale hrozba rozvrácení sociálně-ekonomické stability obyvatel a států. 11/ co dělat? Přemýšlet, analyzovat, nepanikařit, počítat a dělat jen to, na co budeme stačit 12/ překonáme to? Já osobně věřím, že ano. Jinak bych vám to nepsal. Můžeme diskutovat. Radit se. Předávat si zkušenosti, nápady, informace. Kdo bude mít vůli, jsem ready. Pryži zdar!
úterý, 24. března 2020
 
SAB
SAB Zaslechl jsem v rádiu reklamu na sezónní přezouvání pneumatik https://www.volkswagen.cz/servis/pneuservis
úterý, 24. března 2020
 
roman
roman Ano, něco může být dražší, pokud bude o to zájem. Na druhou stranu hodně lidí se zadluží a budou kupovat jen to, co je nezbytně nutné k životu, takže něco může teoreticky i zlevnit. Těžko říci. Hlavně to chce použít rozum a vědět, co je ještě ziskové a co je už "charita" a kur**ní cen.
úterý, 24. března 2020
 
BF
BF Pneunm bude především jak píšeš ---kur_vit ceny. A že jich bude po rozjetí plno kolem nás jsem si i dost jistý. Hlavně ti co nemají nikoho zaměstnaného, nebo načerno. Spadneme o řadu zase níž. Co se budovalo roky sletí za pár dní. Kéž by bylo více Karlů, Romanů, těch co i když jsou sami si váží sami sebe, své práce, strojů, svého celkového vybavení, ví přesně jaké má náklady apod. Bohužel, to je už teď podle mne utopie pro mnohé garaž fušer mistry.
úterý, 24. března 2020
 
SAB
SAB Pneunm neboj takových chytráku bylo a bude co to budou zkoušet ,ale věřím tomu,že to brzy zabalí za téhle situace.
úterý, 24. března 2020
 
Pneunm
Pneunm Včera jsem se dozvěděl že tady kousek otevřel nový "Pneuservis" je to prakticky za městem bez jediné cedule prý nezkolaudovana provozovna a zaměstnanec na černo a že dělá strašně levně. Koukal jsem že má pěkný stroje a tak moc nechápu čeho chce dosáhnout. Podle zkušeností ze svých začátku bych si typnul že buď skrachuje anebo to bude dotovat a kur_vit ceny.
úterý, 24. března 2020
 
SAB
SAB Pneunm vše bude dražší a trh se pročistí,protože vydrží jen ti nejsilnější.
úterý, 24. března 2020
 
Pneunm
Pneunm Slyšel jsem že fabriky stojí a že gumy budou dražší? Co vy na to?
úterý, 24. března 2020
 
roman
roman Pokud jsem dobře pochopil záměry naší vlády, tak po velikonocích chce najet na tento korejský model @ chytrá karanténa.
úterý, 24. března 2020
 
SAB
SAB Že by to šlo i jinak?V Jižní Koreji omezili epidemii bez extrémně tvrdých opatření . https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-jizni-koreji-omezili-epidemii-bez-extremne-tvrdych-opatreni-40317705
úterý, 24. března 2020
 
roman
roman BF: Já mám strach ještě z jedné věci: A sice to, aby se touha mít práci za každou cenu opět těžce nevymkla z rukou. Vezmi si, kolik bylo dříve "smluvních parazitních servisů" a kolik jich bylo/je teď.
úterý, 24. března 2020
 
BF
BF SJM. díky příteli. Já mám velké obavy v placení fa. Myslím a domnívám se že dojde k razantnímu zhoršení platební morálky celkově, pneuservisu nevyjímaje. Zase podle mne nastane doba honění svých peněz a lituji třeba už teď velké pneuservisy co dělají flotily nákladních vozidel. Sotva je jakš takš naučili dobře platit, tak se to podle mne obrátí zcela jinam. Možná se pletu, ale mám z toho už takový pocit. A že na druhou stranu některé pneuservisy toho i zneužijí vůči svým dodavatelům si myslím taky. Napřed si z gum poplatí co potřebují a pak možná zbude na toho dodavatele. Kéž bych se pletl.
úterý, 24. března 2020
 
SJM
SJM Připojuji se k poděkování Bořka. Nejsem na patetické projevy, ale zde je to na místě. Máme v blízké rodině zdravotní sestry, pomáháme s hlídáním jejich dětiček. Není to lehké pro ně. V práci pracují pod ohromným stresem, násobeným, co se odehrává mezitím doma. Musí pomáhat širší rodina, jak to jen lze. U prodavaček je situace stejná, ty holky skutečně makají v první linii a nevytrubují to do 2x denně do světa. Při vší úctě k bezp. a záchranářským složkám státu, kde se toto ale tak nějak i čas od času předpokládá a lidé jsou za to i nějak ohodnoceni, byli připravováni materiálně i odborně. Co se gum týče, zaslechl jsem i tento názor. Restrikce budou určitě ještě nějaký čas trvat a odhady hovoří spíše květen, možná červen, doufejme jen, že nedojde na slova prof. Prymuli. Pak se mě dotyčný ptal, zda tak má smysl přezouvat na léto, když nájezd se mu X krát snížil a od listopadu zase zimní. Navíc se obává, že vzhledem k celk. ek situaci bude i ze strany servisu tlak na sanování ztrát a tak logicky očekává zdražení za službu. Souběžně s tím ale očekává pokles svých příjmů v řádu 20-30% (13,14 plat, pohyblivá složka mzdy -zapomeňte). Dotyčný rozhodně nepatří mezi kolenovrty, ale uvažuje takto. To bude výzva pro všechny služby a bez vyjímky oboru.
úterý, 24. března 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz