Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
roman
roman Hrouda: Též jsem se divil, jak jsi napsal (nebo mi to tak alespoň vyznělo). Já se zajímám prvně o to, abych měl já sám peníze na svůj život, ale chápu, že je někdo ve špatné situaci. Ovšem to není moje vina a ani můj problém a proto nevidím tomuto člověku prodávat své služby případně pod moji cenou. Eguma: Tam jde hlavně o cenu a pravděpodobně máme na pojem "rozumná cena" diametrálně odlišný názor. Průměrná cena je hezký pojem, jen záleží na tom, z jakých hodnot (ceníků) se ten průměr počítal. Pak sice můžeme správně vypočítat "průměrnou hodnotu" a přitom se budou výsledky lišit o desítky procent.
pondělí, 7. září 2020
 
eguma
eguma Roman: rozumíš špatně :D Já už na druhé straně nejsem... Byl jsem, už jsem jen člověk, který pracuje v onlinu a v absolutně jiném oboru. Teď už se sem jen chodím bavit a přemýšlet, kdy to tu bude míň o kopání kolem sebe a nadávání na online a víc o nějaké oborové spolupráci (nemyslím jen o spolupráci výrobce/prodejce) Mimochodem, které e-shopy to byly s tím označováním předražených pneuservisů? Vím, že jseme svého času realizovali nějaký průzkum apracovali s průměrnými cenami... ale když zmiňuješ nejeden e-shop a víš, co tím ty e-shopy myslí, tak jsem tím spíš zvědavý...
pondělí, 7. září 2020
 
Hrouda
Hrouda Romane já žasnu. Nikdy jsem nepsal o zlevnění prace a nepodporoval levnou práci. Kdo mě zná ti potvrdí co jsem schopen naučtovat a ani se nečervenám "jen se ptám budou mít lidé peníze na to co po nich chceme? Za měsíc nebo za rok. Jak se bude vyvíjet tenhle bordel. Nejde jen o osobní sektor co třeba autobusová doprava bude si moci po novem roce pořídit nové šlupky v pneusetvisu nebo si je pořídí na netu o mou marži lacineji a tak dál je toho mnoho......
pondělí, 7. září 2020
 
SAB
SAB eguma:klidně at si online prodeje rostou,ale u mně taky roste prodej v servise a koncový zákazník (chytrý) pochopil ,že když nakoupí u mně a využije komplexních služeb tak na tom pouze vydělá.Zákazník zjistil,že ,když si doveze do mého pneuservisu pneumatiky z netu tak nemá žádnou výhodu ba naopak. To je trend o kterém já píšu a věřím,že tento trend je v mnoha dalších servisech.
pondělí, 7. září 2020
 
roman
roman eguma: o dumpingových cenách => nejeden eshop píše o férových cenách za přezutí jejich gum a varuje před "předraženými" pneuservisy. Mám vážné obavy, že realita je trochu jiná, než uvádíš, jelikož "férový" je myšleno jako levný resp. téměř nejlevnější a "předražený" se teprve rovná soběstačný resp. výdělečný. Ale rozumím tvé mluvě, jsi přece na opačné straně barikády. Bohužel narovnání cen na ekvivalentní ceny bude trvat možná i jednu generaci a tak vznikají jiná řešení, která budou mít rychlejší efekt.
pondělí, 7. září 2020
 
roman
roman Hrouda: Máš pravdu v tom, že hledání nejnižší ceny je lidská "vlastnost", ale to, že "jemu klesli příjmy" není rovnítkem pro celkové zlevnění prací či zboží. Pokud všichni zlevní, tak většině lidí klesnou příjmy. Ne všechno se dá dohnat množstvím. Je to o prioritách, ale slova "nemohou si naše služby dovolit" bych zaměnil za "nemusí si naše služby dovolit", protože dobroseři ještě stále existují. To je ten pravý důvod.
pondělí, 7. září 2020
 
eguma
eguma SAB: Takhle... Trend je takový, že počet pneumatik prodaných online roste. Ok, můžem se bavit, jestli to vyvažuje podíl pneuservisů, který nepřezouvají, nebo za plnou cenu... A opět - nechápu, že někdo dělá za dumpingové ceny, resp. že ho to necháte dělat. O tom, že za práci by se mělo kvalitně platit, se přece nikdo nehádá a nebude hádat.
pondělí, 7. září 2020
 
Hrouda
Hrouda "sledujete jen sebe" znamenalo a chtěl jsem tím říci: že díky internetu nepřicházíme o praci (prodej) jen my ,ale i ostatní, kteří si následně nemohou naše služby dovolit. A vyhledávají přímo taková místa jako jsou montovny za 400kč a bude jich přibývat.
pondělí, 7. září 2020
 
SAB
SAB eguma: Psal jsi o trendu a ten trend je takový,že čím dál více pneuservisů už nechce přezouvat pneumatiky z netu a když už tak pouze za základní cenu bez slevy. Trend bude takový,že čím dál více koncových zákanzníků bude využívat komplexních služeb pneuservisů (nákup pneumatik v servise a následná montáž v daném servise) ti chytří zákazníci už to dávno pochopili,že na tom pouze vydělají! Eshopy at si klidně prodávají objemy ,ale ten koncový zákazník je bez nás v prdeli asi tak.
pondělí, 7. září 2020
 
roman
roman eguma: Já mám hmyzáky mimo sezónu rád (když zaplatí patřičnou částku), ale v sezóně na ně opravdu nemám čas a nebudu se zbavovat své stálé klientely náhodnými členy hmyzí říše.
pondělí, 7. září 2020
 
roman
roman eguma: Pokud jsem souhlasil s citátem "sledujete jen sebe" (kam patrně míříš) tak to bylo myšleno tak, že se nebudu řídit tím, co dělá někdo jiný, ale půjdu si svou vlastní cestou, která se mě zdá nejlepší.
pondělí, 7. září 2020
 
eguma
eguma Pneunm: Jasný, ale některý obory se s tím naučily pracovat a aktivně vydělávat. S tím, že odpálily sklady a náklady na ně a vydělávají právě jen na práci a službách. Zcela legálně a bez hmyzákování :) Roman: Tak ještě jinak, některé pneuservisy prostě podváděly a chtěly zarobit tím nejblbějším způsobem. Takže šly. Ale jinak chápu tvůj postoj - všechno je jinak! A jak říkám, už se těším na sezónu a tvoje příběhy, jak sis nechal připlatit od tohodle hmyzáka, tamtoho hmyza jsi utáhl na nudli.. a tamten hmyzák ani nemukl, když jsi mu to po svém vysvětlil :D Hele, mně se tvůj způsob byznysu asi fakt líbí :) Mimochodem, v ČR je cca 1700-2000 pneuservisů. Přesná čísla neznám... Takže jestli se zapojují jen některé pneuservisy... Vám tu roztříštěnost oboru úplně nezávidím...
pondělí, 7. září 2020
 
roman
roman eguma: Nebál bych se říci, že ten důvod je zcela někde jinde. Spíš některé pneuservisy přestává bavit to, na co poukazujeme v této diskuzi již několik let. To, že si zákazník zakoupí na netu nevhodné pneumatiky rozhodně není chybou pneuservisu. A ohledně rezervačních systémů: Opět to bude asi trochu jinak. Oni by byly schopni ale.... Jenom napovím, že mnou prodané pneumatiky v mém pneuservisu mají nárok na přednostní montáž. Důvod nemusím snad ani uvádět.
pondělí, 7. září 2020
 
Pneunm
Pneunm Ano, služby ke zboží tady budou pořád protože jsou, jak si sám napsal, narozdíl od zbytných překupníků, nezbytné.
pondělí, 7. září 2020
 
eguma
eguma Roman: Z několika důvodů - e-shopy (můžu mluvit tak za dva větší) byly zbytečně chamtivý, protože to pneuservisy ochcávaly (když měly jen vyměnit pneu, tak je označily za nevhodné a prodaly jim vlastní), protože pneuservisy nebyly schopný pracovat s jednoduchým rezervačním systémem a byl bordel ve sjednaných výměnách, e-shopy nedodávaly zákazníky mimo sezónu a obecně v tom byl poměrně velký bordel... Pokud si ale myslíš, že se místo toho nic neděje... Keep walking :) Pneum: v tom případě se omlouvám a asi jsem to fakt blbě pochopil :) Ale služby nezbytné k cizímu zboží tady budou pořád (a prosím, už fakt nezmiňovat příměry o svíčkové v hospodě nebo kadeřnici, to je snad pod vaší úroveň :)) Jakože tady v sezóně přibývají příběhy každodenního hrdinství (jsem ho ale hmyzáka natáhl, ani nemukl, ...). A já vám to přeju! Jen je, hmyzáky tlučte! Ale nějaká oborová organizace by možná udělala větší službu. A zároveň by měla páku na ty montovny, který vaděj i mně a který mršej váš byznys (a pověst) víc, než všechny e-shopy v ČR :)
pondělí, 7. září 2020
 
Pneunm
Pneunm eguma to s tou dřinou na druhé jsi pochopil špatně, naše práce není ani správnější ani čestnější než práce eshopů, tou dřinou na druhé je myšlena situace kdy my poskytujeme nezbytné služby k jejich zboží.
pondělí, 7. září 2020
 
roman
roman eguma: Vzpomínám si, jak před několika roky měl každý eshop několik "svých" smluvních pneuservisů. Počet těchto smluvních pneuservisů ovšem neroste, spíš klesá...Čím to asi může být?
pondělí, 7. září 2020
 
eguma
eguma Karel: Však já tvrdím, že se věci mění! Ale trochu jinak, než myslíš... E-shopy spolu přitom nebojují jen nízkými cenami. Podívej se třeba na Alzu, která je v máločem nejlevnější. Ale pořád roste, protože přidává služby, splátkovej prodej, zajímavější sortiment... A stejně tak fungují i e-shopy s pneumatikama. Často má provozovatel hned několik e-shopů (liší se sortimentem, cenama, službama) a víceméně se tak na obrovském vzorku (desítky tisíc lidí) testuje, co funguje nejlíp. A že prodávají čínu? Jakkoliv já na ni mohu mít jasný (negativní názor), tak to lidé kupují. Opět - to je fakt. Když na tom zaroní, marže je naní pořád docela velká), tak proč ne :D A že to někdo neprodává, protože je to shit? OK - jeho věc. Dycky mne tu ale spolehlivě pobaví hlášky, že pneuservisáci na někoho dřou a podobně, jako kdyby vaše práce, jakkoliv je náročná a já sám bych ji dělat nechtěl a neuměl, byla ta jediná správná. A Že čím víc se člověk strhá, umaže nebo kdoví, co ještě, tak tím je práce čestnější... Hele, jako vážně :D? Zamakal jsem si dost rukama, teď makám online. A že by "na mne" někdo dřel... :D
pondělí, 7. září 2020
 
SAB
SAB eguma trend je takový,že díky této diskuzi se většina servisů probrala a nedělá posluhovače eshopům a každý rozumný servis si chrání svůj píseček na ,kterém si hraje tu svojí hru. Trend bude takový, že čím dál více servisů bude přibývat ,kteří si budou takto chránit svůj píseček. I ten zákazník už to ví, že je lepší využívat nabízených komplexních služeb (to je koupě pneumatik a následná montáž v servise), eguma uvědom si,že né všechno je vhodné pro prodej přes eshop obzvlášť ,když koupíš pneumatiky na netu a vezeš je do servisu na výměnu. Nebo snad internet ty tvé pneumatiky přezuje?
pondělí, 7. září 2020
 
karel
karel Egumo ,myslím ,že se pleteš. Všechno se mění. Některé servisy epneu nemontují vůbec, jiné s omezením , jiné se nato chystají ,eshopy spolu bojují nízkými cenami a protože už není kam, prodávají čínu a jiné méně kvalitní a nehomologované zboží , jiné mají v nabídce zboží pocházející z trestné činnosti atd.. pořád se nic nemění?! Neboj mění a měnit bude…
pondělí, 7. září 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz