Pneurevue.cz » Fórum » O všem, co hýbe gumařinou

O všem, co hýbe gumařinou

 

pondělí, 14. května 2012

Pravidla registrace a diskuze na fóru

 
 
 
SJM
SJM Krásný letní den všem. Včera jsem prošel na STK s nejobyčejnějším přívěsným vozíkem. Mrkli na světla zda vše svítí a bliká, očko na pneumatiky a zacloumat na kouli. Úkony na 3minuty, žádný materiál, žádný stroj ani přístroj netřeba. Cena 700Kč. Tomu se říká byznys, já bych pro to však měl poněkud jiné slovo.
úterý, 20. června 2023
 
BF
BF Nedá mi to ještě aspoň jeden forek ze života --https://www.tiktok.com/@ondrejmlcak/video/7153935207291243782?lang=cs-CZ více na https://www.tiktok.com/@ondrejmlcak?lang=cs-CZ
pondělí, 12. června 2023
 
BF
BF Trošku humoru neuškodí, odpusť me mu někdy vulgaritu, ale jeho videa z dílny jsou často pravdivé a velmi úsměvné. https://urlebird.com/video/7171066163571461381/ https://www.tiktok.com/@ondrejmlcak/video/6994432329947073797?lang=cs-CZ a mnoho dalších.
pondělí, 12. června 2023
 
Pneunm
Pneunm No pokud chce někdo zlepšovat situaci na silnici, místo vymýšlení nových zákonů by měl vymáhat ty stávající na které 90% řidičů sborově kašle. Já bych začal třeba blinkrama.
pátek, 9. června 2023
 
roman
roman Suché a mokré, denní a noční, vycházkové a pracovní... Radši bych to nechal tak jak to je, popř. použít v rozumné míře model převzatý ze země, kde zítra znamená již včera. Nicméně je nutné zmínit, že i cesta do pekla bývá vydlážděna dobrými úmysly.
čtvrtek, 8. června 2023
 
gp50
gp50 Ještě bych přidal pneumatiky jarní, které budou povinné v květnu a podzimní povinné v září. Když už, tak už.
čtvrtek, 8. června 2023
 
roman
roman Odpověď za A je logická, ale odpověď za C je asi nejčastější reakcí vymrzovačů o sobotách a nedělích či svátcích.
pondělí, 22. května 2023
 
Pneunm
Pneunm Hezký večer. Měl bych otázku, kdyby jste viděli na dveřích provozovny nápis "20.5. Zavřeno" napadlo by vás za a mají zavřeno, za b mají otevřeno, za c je to nejasné raději tam zavolám a budu na majitele pořádně kyselej :) Ale vážně pět týdnů totálního masakru úspěšně za mnou, jsem jako vždy touhle dobou bohatej a hubenej :D prodej disku na nule, prodej pneumatik velmi dobrý, největší pozitivum je že je konec května a ještě jsem letos nešáhnul na gumu z netu. Příští týden čekám zklidnění.
neděle, 21. května 2023
 
PM
PM Taky zdravím, u nás propad prodejů cca 40% , ještě uvidíme jaký bude dojezd. 195/65/15 i 205/55/16 u nás nic moc , máme prodáno cca 30 % skladu v těchto rozměrech. Cenu za práci jsme museli zvýšit a lidi to celkem chápou. Taky už vidím začátek příštího týdne celkem mrtvý, teď ještě makáme. Stoupá počet uskladněných kol i když máme cenu z kapacitnách důvodů poměrne vysokou.
čtvrtek, 18. května 2023
 
Hrouda
Hrouda Zdravím tak u nás na dílně končí sezóna v sobotu, je to poslední plně obsazený den a od pondělí to bude už jen dojezd. Doufám že ten dojezd bude alespoň do konce června. Prodej osobnich pneu dost velký propad možná i okolo 50% proti tomu ,ale obrovský nárůst pneu z internetu . Je to cena to je jisté. Velký nárůst internetu v rozměru 19" až 22" . V tomto prostoru naše pneu 20% ku 80% internet. Nákladní a zemědělské- kulhajici na obě nohy. Ani se mě nechce to dal rozvádět. Velkou podporou v tomto segmentu je prodej strojů do zemědělských družstev, které následně poskytují služby i těm menším kolegům. Pro nákladní to platí dvojnásob a potom této neutěšené situaci napomáhá prodej opravného materiálu přímo do těchto vnitřních dílen. Tímto zdravím ty kterých se to týká. Jinak opravy opravovaných pneu nárůst cca 80% u osobních a cca 40% u zemědělských a to je vcelku fajn.
čtvrtek, 18. května 2023
 
Tire
Tire Zdravím, tak jsem si o víkendu na hrubo spočítal kolik mě navíc budou stát nápady naší pětikoalice počítal jsem prozatím jenom tři položky zdražení vody od 11%, dvojnásobná daň z nemovitosti a zvýšení záloh na sociálce a zdravotním. A celkově to vypadá že se mi zvednou celoroční náklady o 100 až 150tis. a to mi v listopadu končí fixace na plyn a září příští rok fixace na elektřinu takže určitě jak píše BF dojde od podzimu ke zdražení služeb minimálně od 10 až 15%. Jinak sezóna tak z 60% za námi a opravdu lidé začínají výrazně šetřit největší propad nastal u prodeje alu i ocelových ráfků letos propad o proti dvěma předešlým sezónám o 75%, nové gumy propad o 25% stejně jak píše BF. Minulý týden tu byl na návštěvě prodejce od agro Continental a propad o oproti předešlým sezónám od 33%.
pondělí, 15. května 2023
 
BF
BF Hezký den přeji přátelé gum. Další týden za námi. Bylo to díky jen čtyřem pracovním dnům dost náročné. Příští týden však již vidím u mne velké upadnutí práce v přezouvání na letní pneumatiky. Sleduji, že hodně lidí bude dojíždět zimní pneumatiky. Poznám to i podle svých uskladněnek , kde jasně jde poznat kteří lide a jak přezouvají již dlouhá léta. Vidím to i na parkovištích kolem sebe, že zimních pneu na polovinu května je na autech stále ažaž. Jde taky vysledovat, že lidé šetří, kupují levnější značky a pokud mohou někdy i odkládají nákup nových pneu. Nevím jak se dál situace bude vyvíjet, ale jsem rád, že jsem nepodlehl některým výhradním dovozcům a prodejcům a nenaskladnil jsem nesmyslné množství letních pneumatik za ceny které neodpovídají situaci. Je vlastně u mne téměř konec sezony a co říct? I když není vyloženě ještě konec, ale davy přezuvších už nejsou a ani nebudou. Byla kratší oproti minulému roku o cca 2 týdny, prodej pneu je o cca 25% menší. Jsem však za to ale rád, protože jsem si myslel, že to bude ještě o něco horší. Docela hodně mých zákazníků jsem si všiml nepřezulo a tak aspoň na zimu budou muset přijet. Mám takový dvouletý cyklus a zrovna to tak vyšlo. Co bude a jak bude dál nevím, nemám křišťálovou kouli, ale sami víme že na jedné straně lidi až někdy nesmyslně utrácejí za např. dovolené a na druhé straně šetří na jídle, servise, i třeba zrovna na gumách. Poctiví živnostníci to nebudou mít v nejbližších letech vůbec jednoduché, budou muset jednoznačně zdražit, aby zvýšené celkové náklady které na ně nejenom stát uvalí zvládli. Ti lumpi z toho zase jen vytěží a rozdíly se zvětší v neprospěch fér podnikatelů. Je jedno zda to bude tam, nebo jinde a nebo třeba zrovna v pneuservise. Prostě ti kteří to dělali a dělají poctivě budou biti za ty kteří to dělají jako doplněk po své skutečné práci, jen třeba v sezoně, kteří to dělají načerno, apod. A že jich je hodně nemusím nikomu říkat. Stačí se podívat jenom pořádně kolem sebe. Bič na slušné živnostníky podle mne začal už pomalinku dávno úřadovat. Ale lumpi to budou mít ještě zase brzo o něco lehčí díky cenám za práci, které teď u nich jsou a kterou budou moci pak stále oproti kvalitním, odborným pneuservisům s mnohem většími náklady na vše na co se jen podíváte oni dát. No nic, zůstane zase jen boj a čas ukáže jak to bude. Vidím však opravdu zatím hodně negativ pro pneuservisáky kteří jsou poctiví a třeba i sami na dílně, tak pro ty kteří mají lidi na svých servisech. Těch se to dotkne asi o něco ještě i více. Hezký zbytek dne přeji.
sobota, 13. května 2023
 
mensa
mensa Test
pátek, 12. května 2023
 
BF
BF POŽÁDÁM REDAKCI AŤ SMAŽOU PODVODNÉ PŮJČKY A NESMYSLY KTERÉ TADY NABÍHAJÍ V DISKUZI..
čtvrtek, 11. května 2023
 
BF
BF Hroudo, neřeš to. Máme svých starostí myslím všichni dost a neotravovat se blbostmi, které tady ani nepatří.
středa, 10. května 2023
 
BF
BF Hezký den přátelé gum. Letošní jarní sezona začala u nás až 11.4., tedy až po Velikonocích. Pak nastalo zase klasické přezouvací peklo. Dnes 3 sobota za sebou, už poslední do října a jsem za to rád. Stačilo až nad hlavu a i kdyby byl zájem tak neotevřu. V pondělí je volno a příští týden znovu. Děkuji za to, protože těch tun nazvedaných, navozených, namontovaných je opravdu čím dal více přítěží. Mohu velmi zodpovědně napsat, že celá republika se potýká z nedostatkem kvalifikovaných lidí na servisech. Nejsou však ani brigádnici, kteří by chtěli pracovat a co více i učňi jsou již dnes zcela zázrakem nemožné najít nějakého rozumného co chce pracovat. Covid přináší trpké ovoce, velmi trpké. Seděli totiž jen na počítačích, telefonech doma a pracovat se jim opravdu už vůbec nechce. Špinavá, těžká práce už nikoho netáhne a situace se postupně velmi celorepublikově zhoršuje, dle kolegů s kterými si píši a volám. Příkladem můžou být i už např. značkové servisy, které berou objednávky na řádné prohlídky vozidel za 2 až 3 měsíce a když na ně lidé útočí, tak jim řeknou že prostě nejde více udělat i když je to pravidelná garanční prohlídka vozidla. Nejsou automechanici mi potvrdili 2 značkové servisy v Třinci a vše se neúměrně na servisech prodlužuje. Vraťme se však k pneumatikám kde podle velmi důvěrných informací je propad na Heurece za leden až březen přes 40%. Já takový pokles nemám, ale kolem 25% se to i u mne pohybuje. Lidé šetří, lidé vymýšlejí, lidé spekulují co se jen dá. Nedivím se však některým v dnešní situaci, když se podíváme kdekoliv kolem sebe s náklady na jídlo, bydlení, energiemi, apod. Problém je však, že se někteří lidé doslova urvali z řetězu a chovají se opravdu ze stressu kolem sebe velmi arogantně, hrubě a někdy i sprostě. Nedivím se mnohým kolegům, že jsou velmi znechuceni celospolečenskými věcmi a jsou doslova zdeptání tím co zažívají na servisech. Nemají lidi kteří by chtěli pracovat, nebo je pak finančně vydírají a když nic, tak si vezmou pak jednoznačně falešnou nemocenskou, nebo prostě vymýšlejí jen, aby sezonu na servise byli co nejméně, apod. A na druhou stranu zase i příjdou někteří prudiči z řad zákazníků a dělají doslova hovadiny, které naštvou jak ty kluky na dílně, tak i majitelé servisů. Ano pneuservis dnes netáhne nikoho, kromě těch majitelů, kteří však mají však jen jedny záda, a jedny nervy. Tenhle týden mi psal kolega, že už toho má plné zuby. Síly ubývají, lidi jsou u něho prý hrozní a tak na zimu zdraží služby co to půjde ať udělá třeba jen polovinu, ale nebude dobitý fyzicky i psychicky jako zvíře. Taky sleduji, že práce je opravdu až nad hlavu a i když si myslím že letošní jarní sezona nebude trvat tak dlouho jako minulý rok, přesto už teď po 3 týdnech velmi intenzivní práce je poznat, že jsme opravdu dost unavení. Jsem proto rád, že příští i další týden je jen po 4 dnech, bez sobot, protože všeho moc škodí a zdraví máme jen jedno. Sam to na servisech nedá ve vysokém tempu nikdo moc dlouho a pokud jsou už lidi, je třeba si toho vážit a nechat je taky žít a ne jen dřít. Peníze to kolikrát pak nenahradí, protože kde není totiž zdravá mysl, není pak už skoro nic pozitivního. Sezona nějak proběhne to je jisté, bude určitě na prodej slabší, to je jisté, ale žádná hrůza se neděje. Problém mají někteří čeští dodavatelé gum, protože na skladech zůstalo mnoho a mnoho pneu z min. roku za solidní peníze a ty nové nikdo moc nechce, protože zdražení které někteří provedli meziročně byl, je a bude ještě dlouho ekonomický nesmysl. A že si lidi místo prémiovek kupují střední či nižší třídu je po mnohé na zamyšlení. Jaro to jasně ukazuje, kdy mnozí už teď brečí a zima je teprve vytrestá za promiňte mi to slovo nenažranost a teprve je pořádně doběhne. Předobjednávky na zimu jsou u mnohých a můžou si říkat co chtějí na bodu mrazu, protože mám dost přehled a tak se nikdo nemůže divit, že střed a budget bude drtit prémiovky jak na běžícím pásu. To co předvedli mnozí na letošní rok bylo pro mne plivnutím do tváře a obhajovat to elektřinou, válkou a dalšími věcmi jde, ale jen a pouze do určitého meziročního % navýšení, ne to co předvedli mnozí výhradní. Teď jim zůstane dost skladem a půjdou s cenou dolu, což již vidíme teď. Přeji hezký zbytek víkendu a všem solidním servisům pokud možno úspěšnou pohodovou jarní sezonu.
sobota, 29. dubna 2023
 
Tire
Tire Zdravím první měsíc za námi, díky počasí zatím přezuto cca. 40% zákazníků, prodeje nových pneumatik zatím menší než minulé roky, až teď pneuservisy dobíhá covidové období kdy spousta lidí i firem najelo méně kilometrů takže jim pneumatiky vydrželi o sezónu déle. Další poznatek je to, že se začíná více šetřit takže i lidé, kteří by dříve bez mrknutí oko koupili continental teď šáhnou po levnější značce, plus nárůst prodeje celoročních pneumatik. U mě menší specifikum je že nepamatuji takové jaro kdy by mělo tolik vozidel prasklou pružinu tlumiče, takže spousta práce i na autoservisu.
sobota, 29. dubna 2023
 
Meza74
Meza74 My jen přezouváme ale gumy moc nejdou.Hlavně menší rozměry.
sobota, 29. dubna 2023
 
Meza74
Meza74 Zdravím gumaře,mohu se zeptat jak se vám jeví letošní jarní sezona:
sobota, 29. dubna 2023
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz